Chodili ste sa v tehotenstve kúpať na verejné kúpaliska?

petkatvrda
28. jún 2012

rada sa kupem a bojim sa ci to nebude problem
budem rada ak mi poradite

lucinocka
28. jún 2012

ja byvam pri mori a ani v tom mi gyndos neodporucal sa kupat, ked je chladne , aby som neprechladla a ked je teple mnozia sa v nom rychlo bakterie.. v bazene to musi byt ciste svinstvo

jurkovamiluska
28. jún 2012

samozrejme, chodila som. kedze som rodila tiez v oktobri stihla som aj dovo v bulharsku v mori, kupila som si tie napustene tampony, a veselo sa kupala, doktorka ma ale upozornila na kupaliska s teplou vodou, kedze je tam najviac bakterii, tak tym som sa vyhybala 🙂

simsalabim
28. jún 2012

Ja som cast prveho tehotenstav byvala v Grecku a kupala som sa v mori prvych 5 mesiacov (potom sme sli naspat na Slovensko). Plavala som od polovice maja do septembra....aj v chladnej vode, aj v teplej ako polievka. Nemyslim si, ze mori sa moc mnozia bakterie (lebo je slane). Ale bazen asi moze byt problem, hlavne ked je tepla voda... i ked pri mladsej dcere som chodila plavat do bazena (kryta plavaren) asi do 6-7 mesiaca...uz neviem presne. Nemala som ziadne problemy.

wieruss
28. jún 2012

Ano chodila som normalne a potom aj aktivne plavat na plavaren . Vzdy som si dala tampon na plavanie (klasicky OB namoceny v oliv. oleji z lekarne) a dodrziavala hygienu a suchy spodok plaviek (nosila som si 2 nohavicky a ked som vysla z vody tak som si dala suchy spodok a mokre som dala susit na slniecko 🙂) a pohodicka 🙂

luciferkax
28. jún 2012

Chodila som do piateho mesiaca, potom mi robil serkláž, bála som sa infekcie, sedela a ležala a som doma :D

janka_pn
28. jún 2012

chodila som takmer cele tehu a este som aj pri mori bola. vsetko ok 🙂

ludka140281
28. jún 2012

ja nie,bala som sa že niečo nachytam a darujem dietatku 😅

zuzkalenka
28. jún 2012

ani ja som sa veru neodvážila ísť kúpať, Bola som vo vode ale asi tak po kolená a dosť. Radšej to vydrž to je môj názor.

edie63
28. jún 2012

nie, nechodila, a aj teraz, ako "netehotna" si dobre zvazim na ake kupalisko idem

solinkarka
28. jún 2012

ja som tiez bola na kupalisku v 4m a vsetko ok 🙂

liv1
28. jún 2012

Kamoska chodila na detske plavanie, dobre pocujes detske, a 3 baby tam dostali jednu chorobu nespomeniem si co to bolo a 1 ci dve koli tomu potratili. Ked sa pytas, tak moj nazor je ze neodporucam ani nahodou ak tak v mori. Ja by som neriskovala vsak ochladit sa mozes sprchou na kupku, a tak ci tak by si mala byt prevazne v tieni..

zigzag
28. jún 2012

verejne kupalisko je polievka zo vsetkych moznych bacilv, plesni,, 😝 nechodievam,ani ked tehotna nie som,,, more je ine slana voda a je jej vela 😀

gaby21
29. jún 2012

No jasne, kludne chod, nebudes predsa cele tehotenstvo sediet doma, len kvoli tomu, ze SA MOZE NIECO STAT, to sa ti moze aj rovno pred domom. Plavanie je vyborne v tehotenstve, neskutocny pocit ulavy pre chrbat, klby, konecne som sa necitila taka nemotorna, chodila som cele tehotenstvo, az dokonca. Ach jaj, v dnesnej dobe je okolo tehotenstva taky humbuk, zeny by sa najradsej devat mesiacov valali v posteli, take su opatrne, a ked pride babatko, tak sa stazuju, ze su vycerpane a nevyspate, a neviem co vsetko, bodaj by nie ked po deviatich mesiacoch OPATRNOSTI, kondicka uplne z prdeli, organizmus zvyknuty na vecne lenosenie a potom bum, nocne vstavanie uspavanie babatka na rukach, nekonecne pochodovanie s dietatom po byte, no a je tu problem 😝

exupery
29. jún 2012

NIe,nechodila...kupala som sa iba v mori na dovolenke,to mi dokonca pomohlo pri spineni v prvom trimestri 😉

brisilda
29. jún 2012

ja som bola na verejnom kupalisku so starsim synom pocas tehotenstva ale do vody som sa bala ist ..........

li_la
29. jún 2012

Nechodila... Ale nechodila som len z toho dôvodu, že kúpaliská sú mi celkovo nesympatické a nerada sa máčam vo vode s inými ľuďmi, kde vypúšťajú svoje rôzne telesné tekutiny... Ale v mori som sa kúpala. 🙂

janulabj
29. jún 2012

nechodila, ani nahodou , ved čo v tej vode v bazene všetko je, že fuj humus. prežit jedno leto bez kupania koli miminu sa dá zvladnut uplne že v poho. mimčo je isto prednejšie. a ked tak jedine tampony na kupanie.... 🙂 ako na kupku som bola no do vody ani za svet.

luciahromadkova
29. jún 2012

Nie, iba som si v jazere omočila nohy, neriskovala som. Ale more je OK.

sea23
29. jún 2012

chodila som na plavaren aj pred otehotnením,a bola som par krat aj pocas teho....a poho 🙂

vefi89
29. jún 2012

dosť diskutabilné.... išla by som, ale jedine vtedy, ak by som mala bezproblémové tehu a nebola by som náchylnejšia...

kris557
29. jún 2012

Nechce sa mi rozpisovať milión rizík, ale určite NIE!

nice202
29. jún 2012

skoro vsteky pisu nie, ale chodte sa naozaj pozriet na kupalisko a mozno ani nedopocitate mnozstvo tehotnych zien. bola som v po v plaza beach a nestacila som sa cudovat. strasne vela tehotnych tam bolo

ivianocka
29. jún 2012

Tiez cakame v oktobri babo. a kupat sa chodim. Nie na kupaliska, ale na jazera, mne sa tam ta voda zda prirodzenejsie cistejsia. No vzdy mam ten specialny tampon na kupanie(uz aj v dmke by ich malo byt dostat🙂) a suche plavky na prezlecenie k tomu. Ale ja celkovo nie som nachylna na chytenie nejakej infekcie z kupania, skor je kopec inych veci kore nerobim ani som nerobila pred tym kym som bola tehu, lebo mi robili problem. Musis sama zvazit, ci si ten typ, ze sa na vodu v bazene len pozries a uz mas infekciu, alebo ti z tej vody nic nebyva.

alex31
29. jún 2012

Ano chodila ... tak ako niektore uz pisali vzala som so sebou viac spodnych dielov plaviek a hned ako som vysla z vody tak som sa riadne poutierala a vymenila plavocky aby som nesedela v tych mokrych ... ak nie si nachylna na nejake tie "kupaliskove" choroby a dodrzis celu tu hygienu okolo myslim si ze by nemal byt problem 😀 prajem teda prijemne kupanie sa 😀 😀 😀

atreyu
29. jún 2012

ak nemáš problémy z verejných kúpalísk mimo tehotenstva prečo nie....ja som nechodila, pretože skoro vždy chytím nejaký zápal, hlavne močových ciet a nič iné ako antibiotiká mi nepomôže...

zuzanocka
29. jún 2012

nie 😝

superstarka
29. jún 2012

ja som sa bola v termalnej ale prvej som si pre istotu kúpila špecialné tampony. 😵

rora
29. jún 2012

Nechodila, jednak som nevydrzala na slnku viac ako 10minut, leto mi vyslo na treti trimester, bola som opuchnuta a malatna, kupanie som riesila doma v mensom bazene, na verejne kupalisko sa bojim ist aj ako netehotna lebo som trpela castymi zapalmi moc.mechura . ked tak by som volila kupanie po stehna a zbytok len tak ovlazit vodou...

miriamapeter
29. jún 2012

Určite nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre