Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lucky0348
21. feb 2014

ahojte, nemate niektora skusenost s psylliiom - prirodna vlaknina... som v 1.trimestri a niekde citam ze sa moze konzumovat a niekde pisu ze tehu v ziadnom pripade nie :( ...dik

obicamte1
13. mar 2014

Ahojte môžem si dať feniklový čaj?

satanka1
20. mar 2014

@obicamte1 aj ked neskoro..ale predsa..môžeš ,aj pri dojčení sa môže a je aj v čajíkoch pre bábätká,aby ich brušká neboleli 🙂

luslus
20. mar 2014

@lucky0348 urcite mozes, aj ja som si dala a aj som to hovorila dr a nic mi na to nepovedala

josefina79
30. mar 2014

Ježiši ... těhotenství není nemoc, nebo ano??? Tak chápu, když má někdo rizikové těhotenství, ale při normálním průběhu?
Podle mne je důležité se zdravě stravovat, k tomu brát nějaké doplňky pro těhotné (nejlíp něco komplexního včetně listovky, já brala Mamavit a spokojenost, doporučil mi to i doktor). Sport v rozumné míře.
Já si třeba radši dala občas opravdový kafe než bezkofeinu (dle rady jedné kamarádky, co jakožto absoloventka VŠCHT zcela ztratila iluze o tom, jak se připravuje bezkofeinové kafe). Místo autem jsem téměř všude jezdila MHD a i vcelku dlouhé trasy chodila pěšky a musím říct, že díky tomu jsem měla snad lepší kondici než před těhotenstvím.
Hlavně se nestresovat a užít si to!!!

lyzzy
30. mar 2014

ja sa necudujem ze si z tychto tem a z MK urobili srandu aj scenaristi.....ja nemam slov.
Toto je normalne sci-fi.

stellamaris
30. mar 2014

@janika232 ja som si v tehu dala aj to sushi,dokonca s rybou ...........syn sa narodil zdravy 🙂 Porodna asistentka mi odporucala jest jedla,z ktorych sa mi obracal zaludok( hovädzie mäso,tvaroh so zemiakmi..........) Takze som jedla,co mi chutilo 😝

wchmocha
3. apr 2014

baby asi sa spytam blbosť, ale tak no.....som v 11 tt, oštiepok a brinzdu zo salaša asi nemôžem, však 😖

siska765
3. apr 2014

@wchmocha jasne ze mozes 🙂 len aby neboli po zaruke

doduska77
9. apr 2014

Ahojte môžem v noci spať na bruchu, neuškodí to? Ďakujem za odpovede.

evita123
9. apr 2014

@doduska77 toto zaujima aj mna 🙂

anuskaaprazko
9. apr 2014

@doduska77
@evita123 pokial vam neprekaza brusko tak mozte 🙂 potom na boku alebo na chrbte 🙂 vo vyssom stadiu nie je vhodne spat uz ani na chrbte (brusko tlaci na nejaku zilu a je zhorsene zasobovanie babatka)

doduska77
9. apr 2014

@anuskaaprazko dakujem ja som skoro v 17 tt takže ešte môžem???

anuskaaprazko
9. apr 2014

@doduska77 no a neprekaza ti este?

doduska77
9. apr 2014

nieee 🙂
@anuskaaprazko

donna11
9. apr 2014

@wchmocha urcite len pasterizovane tieto produkty - kvoli listerioze..takze radsej z obchodu, na salasi to nebyva pasterizovane

tanusenka
15. máj 2014

dievcataaa otaazecka na vas mozem si supnut akrylove nechty? nebude to skodit piskotke v brusku?

nikola233
19. máj 2014

@pikha to teraz ako ze sa nemam o seba ani starat ani vlasy ani nechty si nemozem nalakovat trocha smiesne ... a cvicenie moja babca v 8 mesiaci zemiaky kopala na poly :D ....vsetko ale asi s mierou treba robit

paulina61
21. máj 2014

Ja som už čítala tiež kadečo ale teraz pri treťom baby na to už tak nepozerám.jem všetko na čo mám chuť aj huby, činu, melón syry všetko robila som to tak aj predtým a deťom sa nič nestalo.mala som skôr pocit že keď som počas tehotenstva jedla všetko tak teraz deti niesu na nič alergické a kamarátka čo sa všetkého bála tak malý nemôže skoro nič jest lebo je alergický.

daduuu
30. jún 2014

Ahojte babulky chcem sa spytať , čo je pravda na tom že tehotna žena nemože piť studene vody? podla mna je to hlupost ... co si o tom myslite vy respektvive poculi ste o tom niekedy? 🙂

celasapremenim
3. júl 2014

@daduuu vies co, studene napoje zhorsuju travenie, z jasnych dovodov asi..., ale zeby to nemohli pit specialne tehotne, to som skutocne nikde este necitala a to mam pocit, ze som citala uz o tehotenstve takmer vsetko :D ..mozno to mysleli tak, ze netreba to travenie v tehotenstve este zhorsovat, nakolko uz tak je pri vacsine spomalene

daduuu
3. júl 2014

dakujem za odpoved🙂 @celasapremenim 😉

kwella
15. aug 2014

Ahojte nečítala som to cele ,ale môžem začať užívať -aj ked myslím ,že som mohla už skôr..ale brala som ten dupfaston a kysel.listovu začať piť olej z treščej pečene-rybí olej...1KL rano..mate s tým niektorá skúsenosti?? 🙂

fazulka22
3. sep 2014

baby idem na dovcu a som pravdepodobne v 6 tyzdni (este to nemam od lekara potvrd, ale robila som si test), poradte mi coho sa mam vystrihat???????????

isabellaa
8. sep 2014

@fazulka22 tonicu, bylinnym cajom, horucej vani....

tanickaskorokubikova
8. sep 2014

@fazulka22 keďže ideš na dovolenku tak ani sauna určite nie 😉

fazulka22
9. sep 2014
fazulka22
9. sep 2014

@isabellaa dakujem

stanislavao
9. sep 2014

@fazulka22 alkoholu a fajcenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre