• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo

16. marca 2017 
Zuzi, o tom starom zvyku viem, dat si kupel a cervene vino :grinning: .
V knihe sa pise o prvom trimestri a odporucaju zenam na unavu dat si vecer teply kupel a ten drink co som spominala.
Si sa na to pytala midwife?
14. nov 2006 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nepytala...zase take dolezite to pre mna nebolo, proste odkedy sme sa zacali snazit, tak som sa nekupala, teda len v troske vody a chvilku, to riziko privolania si MS mi za to nestalo, hoci by bolo len 1%...
14. nov 2006 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja uz mam teraz pripravene otazky co sa opytam midwife ked raz pojdem. Nakoniec mi to vychadza takto ze vsetko je vlastne individualne a kazda jedna tehulka by sa mala radit s jej lekarom/midwife co moze a co nie.

inak MS si kupelom neprivolas ak tehotna, podla mna je to celkom dobry sposob ako zistit ci si tehotna
14. nov 2006 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeee prave som zistila ze som tu zaregistrovana aj ked som sa nie...to preto lebo som pred tym bola na mojasvadba.sk? asi.....no mam otazku k tomu tonicu...snazime sa uz skoro rok a furt nic teraz pred dvoma tyzdnami som vypila dva a pol gintonicu a potom som chytila depresiu, ze ked tonic nemozu male deti asi nemozu ani tehotne.....ak by som nahodou bola je to velky problem???
19. mar 2007 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj amaja.Neboj sa a nechytaj depresiu ak je to zacaitok tehu tak to neva.Ja som ostala tehu necakane nevedela som o tom a popijala som fernetik a aj som fajcila jednu od druhej a ako som sa dozvedela,ze som tehu tak ma to mrzelo a tiez som sa bala a hned som sa na to pytala dokina a ten vravel,ze nemam sa bat,ze zo zaciatku to neprekaza a teraz som v 7 mesiaci a malinky je v poriadku.Takze klud vela bab fajcilo a pilo a nevedeli,ze su tehu a vsetko je ok.Drzim palceky nech sa vam podari :wink:
19. mar 2007 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, neviem, ci ste to tu preberali, ale zaujimalo by ma, ci sa moze pikantne v tehu? :confused: svokor mi stale prizvukuje, aby som nejedla pikantne, ale ked som nad tym pouvazovala.. tak neviem.. moze sa ci nie? :confused: mozem sa opytat aj lekara, ale k nemu idem az o tyzden.. a chut je velkaaaa :sweat_smile:
21. mar 2007 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cubator: ja bastim pikantne stale, a mimi je v poriadku a zatial ani ja nemam probl. s travenim:slight_smile:tiez mam stale na to chut. Ale nemalo by sa pocas kojenia. Tak si este uzi pokial mozes...Len pozor na niekt. korenia- bylinky- nepouzivaj vobec salviu a rozmarin len trosku
21. mar 2007 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja stále baštím pikantné... mám na to hrozné chute počas tehotenstva :grinning:
21. mar 2007 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som mala hroznu chut na dobru pikant. klobasu dnes, hoci pred tehu som to vobec nejedavala... :slight_smile: Len sa bojim listeriozy...
21. mar 2007 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne kamoska co rodila cca pred tromi mesiacmi povedala: "moja zatial si daj papat na co mas chut a uzi si to, ked budes kojit tak nebudes moct nic" Myslim ze pokial si date cokolvek - samozrejme s mierou tak by nemal byt problem
21. mar 2007 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já se bála ze začátku listeriozy..ale teď už si dám klidně salát nebo hermelín :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. mar 2007 o 22:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonulik nepovedala som ti to nahodou ja??? :grinning: :grinning: :grinning: pocuvaj kamosku lebo ma svatu pravdu. ja som jedla vsetucko vsetko!! a sme tu a zdravi klop klop :dizzy_face:
21. mar 2007 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musím sa pridat k nazoru eriky ja som sa neobmedzovala v nicom jedla som aj hermelín, pila som colu, farbila som si vlasy a mám krásne zdravé dieta, ked sa opýta clovek doktora zistí že to nie je take tragicke ako sa nikede v casopisoch docita.
22. mar 2007 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja sa priklanam k babam,vsetko s mierou a tehotenstvo bude prebiehat normalne.Papaj a pi,co ti chuti,babenku to nebude skodit-teda alkohol nemusis,ale aj jeden poharik vinka alebo pivka asi tiez neuskodi,aj ked to ja nepijem ani normalne.
22. mar 2007 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miss- akurat ostrý alkohol by mal byt tabu ved clovek ked sa opije ako to s nim zamava je to v krvi hned ale pohar vinka ci sampanskeho raz za čas urcite neuskodi
22. mar 2007 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som sa pytala mojho lekara, ked mi potvrdil tehu, ze co by sa malo a co nie.. on mi povedal, ze tak ako doteraz.. + vela zeleninky, ovocia.. a ze aj kavu mozem, no nie prehanat to. takze suhlasim s miss :wink:
22. mar 2007 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisstin: na tu listeriozu sui davaj pozor cele tehu: radsej nejedz tie salaty,
listerioza v tehotenstve moze prebiehat skryte, nanajvys mozes mat hnacku( prujem), ale moze to ohrozit miminko - bud sa moze narodit predcasne, alebo mrtve.U zdravych netehotnych zien nie je listerioza skoro vobec nebezpecna, ale u tehotnych je dost. A ked vidim, ako skladuju v obchodoch tie salaty, maso- parkrat sa mi stalo, ze som napr. videla jogurty s nafuknutymi vieckami a vypnuty chladiaci box a predavackam to bolo uplne jedno...
A maso casto v supermarketoch prebaluju- aby vyzeralo, ze je cerstve...
Myslim, ze netreba moc prehanat, len je lepsie byt opatrny, umyvat zeleninu, ovocie a maso uplne upiect.
22. mar 2007 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokial sa ty citis fit a nic ta pri praci neboli, podla mna mozes. Ja som v osmom mesiaci s manzelom prerabala byt, v deviatom ma cakali rajony celeho bytu a v poho, aspon som sa hybala, citila som sa fajn...
Ovsem, akekolvek naznaky bolesti, neprijemnych pocitov, alebo rizikove tehu, vtedy je tazsia fyzicka praca tabu
29. mar 2007 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak hodinka je aj dost aj pre "netehotnu", ja by som po hodine padala na "hubu" :grinning: :grinning:
29. mar 2007 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak ja som jedla v podstate vsetko- na co som mala chut. Ja som celé tehotenstvo strasne bláznila za colou - tak som ju pila, nie vela, ale pila som.
29. mar 2007 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a co take sushi v tehotenstve? Ja som mala velke chute nanho s prvou dcerkou a teraz v druhom som ho stihla jest uz asi 3-4 x...vzdy sa zabudnem...:cry:
29. mar 2007 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Escada- ja som jedla len teraz ked kojím
29. mar 2007 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
escada, no sushi ti môže narobiť šarapatu aj keby si nebola tehu...

Mám otázku, môžem sa v 20tt kúpať v termálnej vode??? (nie úpne teplej, je ochladzovaná normálnou studenou, len mám obavy z baktérii a tak) dik :wink:
4. máj 2007 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok