Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lara1znk
14. nov 2006

Zuzi, o tom starom zvyku viem, dat si kupel a cervene vino 😀 .
V knihe sa pise o prvom trimestri a odporucaju zenam na unavu dat si vecer teply kupel a ten drink co som spominala.
Si sa na to pytala midwife?

zuzula
14. nov 2006

Nepytala...zase take dolezite to pre mna nebolo, proste odkedy sme sa zacali snazit, tak som sa nekupala, teda len v troske vody a chvilku, to riziko privolania si MS mi za to nestalo, hoci by bolo len 1%...

lara1znk
14. nov 2006

Ja uz mam teraz pripravene otazky co sa opytam midwife ked raz pojdem. Nakoniec mi to vychadza takto ze vsetko je vlastne individualne a kazda jedna tehulka by sa mala radit s jej lekarom/midwife co moze a co nie.

inak MS si kupelom neprivolas ak tehotna, podla mna je to celkom dobry sposob ako zistit ci si tehotna

amaja
19. mar 2007

jeee prave som zistila ze som tu zaregistrovana aj ked som sa nie...to preto lebo som pred tym bola na mojasvadba.sk? asi.....no mam otazku k tomu tonicu...snazime sa uz skoro rok a furt nic teraz pred dvoma tyzdnami som vypila dva a pol gintonicu a potom som chytila depresiu, ze ked tonic nemozu male deti asi nemozu ani tehotne.....ak by som nahodou bola je to velky problem???

papula
19. mar 2007

Ahoj amaja.Neboj sa a nechytaj depresiu ak je to zacaitok tehu tak to neva.Ja som ostala tehu necakane nevedela som o tom a popijala som fernetik a aj som fajcila jednu od druhej a ako som sa dozvedela,ze som tehu tak ma to mrzelo a tiez som sa bala a hned som sa na to pytala dokina a ten vravel,ze nemam sa bat,ze zo zaciatku to neprekaza a teraz som v 7 mesiaci a malinky je v poriadku.Takze klud vela bab fajcilo a pilo a nevedeli,ze su tehu a vsetko je ok.Drzim palceky nech sa vam podari 😉

cubatour
21. mar 2007

ahojte kocky, neviem, ci ste to tu preberali, ale zaujimalo by ma, ci sa moze pikantne v tehu? 😕 svokor mi stale prizvukuje, aby som nejedla pikantne, ale ked som nad tym pouvazovala.. tak neviem.. moze sa ci nie? 😕 mozem sa opytat aj lekara, ale k nemu idem az o tyzden.. a chut je velkaaaa 😅

susik77
21. mar 2007

cubator: ja bastim pikantne stale, a mimi je v poriadku a zatial ani ja nemam probl. s travenim🙂tiez mam stale na to chut. Ale nemalo by sa pocas kojenia. Tak si este uzi pokial mozes...Len pozor na niekt. korenia- bylinky- nepouzivaj vobec salviu a rozmarin len trosku

susik77
21. mar 2007
katika1
21. mar 2007

Aj ja stále baštím pikantné... mám na to hrozné chute počas tehotenstva 😀

susik77
21. mar 2007

Ja som mala hroznu chut na dobru pikant. klobasu dnes, hoci pred tehu som to vobec nejedavala... 🙂 Len sa bojim listeriozy...

sonulik1
21. mar 2007

mne kamoska co rodila cca pred tromi mesiacmi povedala: "moja zatial si daj papat na co mas chut a uzi si to, ked budes kojit tak nebudes moct nic" Myslim ze pokial si date cokolvek - samozrejme s mierou tak by nemal byt problem

sisstin
21. mar 2007

já se bála ze začátku listeriozy..ale teď už si dám klidně salát nebo hermelín 😝

erika153
21. mar 2007

sonulik nepovedala som ti to nahodou ja??? 😀 😀 😀 pocuvaj kamosku lebo ma svatu pravdu. ja som jedla vsetucko vsetko!! a sme tu a zdravi klop klop 😵

miss
22. mar 2007

musím sa pridat k nazoru eriky ja som sa neobmedzovala v nicom jedla som aj hermelín, pila som colu, farbila som si vlasy a mám krásne zdravé dieta, ked sa opýta clovek doktora zistí že to nie je take tragicke ako sa nikede v casopisoch docita.

vavka33
22. mar 2007

aj ja sa priklanam k babam,vsetko s mierou a tehotenstvo bude prebiehat normalne.Papaj a pi,co ti chuti,babenku to nebude skodit-teda alkohol nemusis,ale aj jeden poharik vinka alebo pivka asi tiez neuskodi,aj ked to ja nepijem ani normalne.

miss
22. mar 2007

miss- akurat ostrý alkohol by mal byt tabu ved clovek ked sa opije ako to s nim zamava je to v krvi hned ale pohar vinka ci sampanskeho raz za čas urcite neuskodi

cubatour
22. mar 2007

ja som sa pytala mojho lekara, ked mi potvrdil tehu, ze co by sa malo a co nie.. on mi povedal, ze tak ako doteraz.. + vela zeleninky, ovocia.. a ze aj kavu mozem, no nie prehanat to. takze suhlasim s miss 😉

susik77
22. mar 2007

sisstin: na tu listeriozu sui davaj pozor cele tehu: radsej nejedz tie salaty,
listerioza v tehotenstve moze prebiehat skryte, nanajvys mozes mat hnacku( prujem), ale moze to ohrozit miminko - bud sa moze narodit predcasne, alebo mrtve.U zdravych netehotnych zien nie je listerioza skoro vobec nebezpecna, ale u tehotnych je dost. A ked vidim, ako skladuju v obchodoch tie salaty, maso- parkrat sa mi stalo, ze som napr. videla jogurty s nafuknutymi vieckami a vypnuty chladiaci box a predavackam to bolo uplne jedno...
A maso casto v supermarketoch prebaluju- aby vyzeralo, ze je cerstve...
Myslim, ze netreba moc prehanat, len je lepsie byt opatrny, umyvat zeleninu, ovocie a maso uplne upiect.

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elliana
29. mar 2007

pokial sa ty citis fit a nic ta pri praci neboli, podla mna mozes. Ja som v osmom mesiaci s manzelom prerabala byt, v deviatom ma cakali rajony celeho bytu a v poho, aspon som sa hybala, citila som sa fajn...
Ovsem, akekolvek naznaky bolesti, neprijemnych pocitov, alebo rizikove tehu, vtedy je tazsia fyzicka praca tabu

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elliana
29. mar 2007

tak hodinka je aj dost aj pre "netehotnu", ja by som po hodine padala na "hubu" 😀 😀

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elliana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bellasandra
29. mar 2007

Ahojte, tak ja som jedla v podstate vsetko- na co som mala chut. Ja som celé tehotenstvo strasne bláznila za colou - tak som ju pila, nie vela, ale pila som.

escada17
29. mar 2007

baby a co take sushi v tehotenstve? Ja som mala velke chute nanho s prvou dcerkou a teraz v druhom som ho stihla jest uz asi 3-4 x...vzdy sa zabudnem...😢

bellasandra
29. mar 2007

Escada- ja som jedla len teraz ked kojím

megie
4. máj 2007

escada, no sushi ti môže narobiť šarapatu aj keby si nebola tehu...

Mám otázku, môžem sa v 20tt kúpať v termálnej vode??? (nie úpne teplej, je ochladzovaná normálnou studenou, len mám obavy z baktérii a tak) dik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre