Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lienockaa
4. mar 2008

lucia-vyber si..sú dva názory..jedny jedia všetko a tie druhé nie..🙂no ale fakt je taký, že bryndza nie je pasterizovaná a tým pádom by sa nemala v tehu jesť..aj keď ja úprimne priznávam, že som si bryndzové halušky niekoľkokrát v tehotenstve dala a jedla som aj bryndzové pirohy asi 2x..tie pirohy by mali byť v pohode, lebo však tie sa varia spolu s bryndzovou náplňou, takže sú ok..inú podobu bryndze som v tehu nejedla- myslím nátierky a tak..

na začiatku tehu sme boli na dovolenke v grécku a tam majú tú fantastiskú fetu, ktorá asi tiež nie je pasterizovaná..jedla som z toho a našťastie nič.. 😉 ale ja som nedostala nijaký papier, že čo nesmiem jesť..to len postupne som sa na nete dozvedela..

mouse
4. mar 2008

Ja som toho na nete nasla tolko, az som sa vylakala, co vlastne budem jest a hlavne pit? Ten papier som dostala az neskor a nic strasne obmedzujuce tam nebolo. Pytala som aj lekara, ten mi povedal, ze mozem vsetko, kedze som zdrava. Pytala som aj konkretne na caje - vsetky mozem, len tie uvedene bylinky s mierou. Tiez hlavne zo zaciatku som jedla k obedu casto grecky salat s fetou, aby bolo dost vitaminov, nenapadlo ma, ze feta moze byt z nepasterizovaneho mlieka - v restavraciach nepisu zlozenie 🙂 .
Luciakubista - letna bryndza je pasterizova, zimna nie.

mywiel
4. mar 2008

Didi ja som kozorozec a ty? 😀
Ja som tiez jedla halusky asi 3x a som ok, ale viem, ze bryndza je z pasterizovaneho kravskeho mlieka a nepasterizovane ovcieho cize su tam dva druhy syra, tepelnou upravou sa listerioza ale znici, ak si chces byt ista daj ju zohriat predtym do mikrovlnky a mas po probleme. Ja som jedla halusky aj v restike zo dvakrat a tam ju urcite nezohrievali, ale doma si ju radsej zohrejem, lebo ja halusky tiez milujem. 😀 😝

dididi30
4. mar 2008

ja strelec🙂tak bryndzu budem radsej zohrievat 😀

lukin
4. mar 2008

Jen technická poznámka: listerioza má inkubační dobu 3-70 dnů.

helcah
5. mar 2008

Ahoj holky, píšete že se listerioza ničí tepelnou úpravou, platí to třeba i pro hermelín zapečený na pizze v restauraci? A pro smažený hermelín? nebo musí projít přímo varem?

dididi30
5. mar 2008

helcah......tak ja som jedavala hermelin pocas poslednych 2 mesiacov a veru som ho jedavala,bez tepelnej upravy...aj bryndzu lubim ,pomaznaku, mnam, nejako to neupravujem, ale uz teraz zacne, pre istotu 😅

helcah
5. mar 2008

no já právě tyhle jídla taky miluju a hermelín a nivu nejvíc..z nivy teda už dělám jenom omáčku k těstovinám a pizzu jedině sýrovou, ale - jsem teď na rizikovém, tak nic nechci pokazit, tak snad to teda nevadí

suzana121
5. mar 2008

ahojte mam otazecku co cigarety tak jedna raz za dva dni raz za tyden???????

helcah
5. mar 2008

suzana 121 tak já naštěstí patřím k těm u kterých se chuť na cigaretu ztratila - tak nějak mi to smrdí, ale mám kamarádku, která kouří dvě denně a zatím má vše v pořádku - je v 6. měsíci 😎

lienockaa
5. mar 2008

cigarety nie..jednoznačne..

miriamka
5. mar 2008

Suzana...verim,ze otazka ci su ok cigarety bol len zart 😉 Je jasne ze tehulka by nemala ani fajcit ani pit,myslim,ze tych 9 mesiacov sa to da vydrzat ak to ma byt pre dobro miminka

montinka
5. mar 2008

miriamka pznam kamosku ktora fajcila pred tym nez bola tehu a doktor jej povedal ze kebyze uplne prestane tak to urobi babatku horsie ako ked vyfajci jadnu cigu za dva dni,lebo vraj jej telo je uz na to zvyknute.a zevraj ani poharik vinka neuskodi no tak neviem a kedze nefajcim a ani nepijem tak fakt neviem. ale deticky ma zdrave a uz ma dve.🙂

suzana121
5. mar 2008

no prcek je ok ale ja sem byla tuha fajcarka nechitla sem sa cigarety co sem zistila ze babo cekam len vcera sem to nevidrzala

bianca
5. mar 2008

ja poznam vela bab,ktore prefajcili cele tehotenstvo a mimca su v pohode.Dokonca sam doktor hovoril,ze najlepsie prestat ,alebo aspon vyrazne obmedzit

montinka
5. mar 2008

dievcata a co si myslite o popcorne?ten by skodlivy nemal byt

mirka8429
5. mar 2008

didi ahoj no tak ako sa dnes mate...môj maly je dnes vynimocne ticho

silwietta
5. mar 2008

montinka popcorn je vraj dobry na vyprazdnovanie 😉

montinka
5. mar 2008

silwietta super hm lebo som dostala nan chut. 😅

silwietta
5. mar 2008

tak si pekne dopraj 😉

montinka
5. mar 2008

🙂

dididi30
5. mar 2008

ahojte, veru len si doprajte
miri, mame sa fajn, babo kope okopredtym a som rada, ze je vsetko ok, zajtra mam stretko s lekarkou, tak uvidim co a ako budem sa bavit o vselicom....teraz davam na seba pozor, lebo babu sa zacali vyvijat plucka 🙂

nelinka79
6. mar 2008

ahojte chcela by som vas spytať ci možem tancovať latino amerecké tance ked som tehu? viem ze s brusnými si musim dať pohov do 4 mesiaca ale s tými latino neviem. možete mi prosím poradiť.

dididi30
6. mar 2008

Babule........chcela som sa opytat, ci v tehu sa mozu pouzivat kremy proti vraskam, ja mam konktretne loreal....potom,ci sa moze pouzivat makeupe...a vonavka, ja pouzivam chanel......myslite ze to vadi?? dik za odpovede 🙂
neli...podla mna ak to nebudes prehanat tak nevadi, no ale latino je take dost o pohyboch v bokoch, v tehu vsetky pohyby niesu ok, tak neviem.... 😉

lienockaa
6. mar 2008

dididi30-veď Ty si taký liberálny človek, myslím, že iba sranduješ tou otázkou.. 🙂 ja sa normálne krémujem, maľujem, odmaľovávam, používam makeup, aj sa voňavkujem..prečo by to malo vadiť?..nie som za žiadne extrémy a to, že absolútne nič na seba nedávať, mi príde ako extrémna požiadavka na tehulku, ktorá chce byť pekná..
akurát som si nefarbila vlasy, ale len preto, že by to vraj mohlo chytiť na nejaký iný odtieň, než si predstavujem..😀

skôr si myslím, že voňavka by vadila bábätku po narodení, lebo ono pozná mamu aj podľa vône, tak si dám potom od nej pauzu..😉

neli- latino má dosť pohyby, kde sa trasie bokmi, to by som netancovala..a brušné tance bez šimi pohybov od 4.mesiaca môžeš..tie pomalé presúvacie a vlnivé pohyby bokmi sú práveže na brušných tancoch super aj pre tehulku.. 😉

dididi30
6. mar 2008

linocka, 😀 😀 😀 😀 si zlata, ano som liberalna, no ale som aj zvedava, hoci aj tak budem vsetko pouzivat ako doposial aj masku a peeling si robim 😀 😝 😀 vies sranda, ze ked som cakala dceru, tak som nezniesla nic , teraz mozem vsetko aj navyse 😀 ja si aj vlasy farbim 😀
o tej vonavke si myslim aj ja tak, ale nech si zvykne aj na nu, ved si ju nedam naprsia 😀 😀 ale sak uvidim reakciu 😀 tak dik za odpoved beriem ta do klubu 😀 😀

lienockaa
6. mar 2008

dididi30-ďakujem za pozvanie do klubu..😀 😀 😀 inak, voňavka priamo na prsia je dosť divoká predstava..😀..veď mne sa tá moja voňavka nezdá taká ostrá, že by ho to nejako malo iritovať..hlavne potom, keď už začnem prikrmovať..nemyslím, že voniam horšie ako varená mrkva, alebo zemiak.. 😀 😀

dididi30
6. mar 2008

😀 😀 no hej veru, sak mozno ked budem kojit tak len nejaku jemnejsiu si dam kupit 😀 lebo teraz mam chanelku parfemovanu, tak radsej len nejaky ten letnejsi smrnc 🙂
a co babu moze aj a mrkva a zemiak voniat 😀 😀 a ked budeme varit tak aj za ciblukou budeme smrdiet, fuj tu teraz tak neznasam, ani ked varim ju nepouzivam, hoci sem tam by bodla, ale ked mi nejde 😒

mywiel
6. mar 2008

Baby dobra sprava jedzte ciernu cokoladu je tam vela zeleza... mnam. 😀 😝 Inac to moje telo je uzasne, v prvom trimestri som zila len na ovoci, nic ine neslo dolu krkom, potom som zacala mat chut na kysle, tak som pila citronovu vodu a sestricka mi hovori ak mate nevolnosti skuste citronovu vodu, no to je sranda pomyslela som si.
Neskor som mala strasnu chut na jogurty a mlieko a v knihe som sa docitala, ze babu sa akurat v tom obdobi tvoria kosti, potom jahody zas klasika tie su vraj dobre na mozog, takze telo si zrejme pytalo v tom obdobi co potrebovalo aj tak zasnem, je to sila. 😀 😀

mywiel
6. mar 2008

Nebezpecne su kremy proti vraskam ktore obsahuju vitamin A, lebo vela vitaminu A sposobuje potrat, ale tiez neviem ci sa to vztahuje len na prvy trimester... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre