Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

mywiel
27. máj 2008

Nepasterizovane mliecne vyrobky su nebezpecne kvoli listerii a tie co nie su immunne na toxoplazmozu tiez musia davat trochu vacsi pozor, ale nie je to zas take hrozne, ved tie miminka za to stoja. 😵 🙂 Mne to nerobi problem davat trosku pozor. 😉

adulkababulka
27. máj 2008

MOZE SA PIT UROLOGICKY CAJ?
baby, prosim Vas o radu, mala by som byt v 5 tt, dnes som bola u lekarky, ktora mi tehotenstvo nepotvrdila, vraj je este velmi skoro na to, aby tam nieco videla ☹ mam sa zastavit az za tri tyzdne....

problem je, ze mam bolesti ked curam, vraj mam krv v moci, zajtra idem na urologiu, tak budem viac vediet... doktorka mi ale povedala, ze mam pit vela urologickeho caju, uz som vypila liter a az potom som si precitala ze by sa v tehotenstve pit nemal.... hmmm, tak co myslite? nemohla som mimi ublizit? a ako to ze mi ho doktorka odporucila??
baby prosim o radu co najskor, aby som vedela ci mam pokracovat v pitiu toho cajiku.... dakujem

evamik
27. máj 2008

Adulko, asi Tě nepotěším... Urologický čaj se fakt nesmí!! Ale v takhle raným stádiu to možná ještě nevadí...
Ale naprosto nechápu, proč Ti dr. nezala krev - z tý zjistí těhotenství 100%! 😠 Šla bych k jiný!!!

puzzi
27. máj 2008

Ahoj Adulko, taky jsem měla zánět močáku v 5tt. Urolog fakt nepij. Kup si brusinky, brusinkovej džus, to může neomezeně. A hodně vodu vodu a pořád, proplachovat. Já měla zánět dost a bakterie, brala jsem v tom 5tt Augmentin, ten se smí a ok, dobře to dopadlo, zatím vše v pořádku. Tak kdyby ti chtěli něco napsat, tak neboj. A na urolog se vyprdni.

tunylyk
27. máj 2008

Baby ja som mala problémy,krv v moči,dokonca masívne a aj antibiotiká som brala,samé vyšetrenia urologické aj nefrologické,tam dokonca chodím každý mesiac a urologický čaj mi odporučili,teraz ho pijem už len tak 1 šálku denne,okrem toho fakt pomáhajú brusnice

nana66
27. máj 2008

ahojte,
ja som mala naposledy zapal mocoveho mechura asi pred mesiacom 😝 nakolko sa snazilkujeme takze som nesla k doktorovi aj tak by mi dal len antibiotika ale manzel mi kupil urinal a po troch dnoch mi to preslo. treba vela pit, ja som si robila obycajny bylinkovy caj, tiez som dva dni cikala krv je to horor strasna bolest a este treba byt v teple, ja som chodila doma naobliekana a cez krize som mala obviazanu deku.

drzim palce aby ti to co najskor preslo
PS v lekarnach je plno pripravkov ktore su na prirodnej baze len sa treba opytat ja mam doma uz tri druhy lebo ma to chyta pravidelne aspon raz za rok 😢

adulkababulka
27. máj 2008

puzzi - ked som si kupovala dnes ten urologicky caj tak mi pani v lekarni povedala ze ci nechcem brusinky, tak som sa spytala ze ci sa to moze ked som tehotna, tak sa zacala prehrabovat v tych krabickach a nakoniec povedala ze teda tie brusinky radsej nie... hmmm puzzi, aky typ brusiniek si mala prosim Ta? hned zajtra zajdem znovu do lekarne...

evamik - doktorka ma nastvala, asi ju fakt zmenim. Sakris, to je krava, sak teraz mam zas depky ze co mohol ten urologicky caj porobit s mojim malinkyyyym ☹

keby tu nahodou boli baby z Brna, tak mi prosim odporucte nejakeho dobre gynekologa tu v Brne... dakujem

evamik
27. máj 2008

Adulko, jednou to snad fakt nevadí... Ale pozor na to, oni se nesmí ani skoro žádný bylinky... Fakt pít a brusinky... Držím palce!

tunylyk
27. máj 2008

urinal - brusnicový prípravok som brala,odporučil mi ho dokonca môj lekár,aj mamina mi robí v lekárni,no a tých urologických čajov je niekoľko druhov,stačí že obsahuje nejakú bylinku,ktorá nie je vhodná,tak ten nie,ale treba čítať zloženie,ak nie sú vhodné,zvyčajne na to upozorňuje text

mywiel
27. máj 2008

Na zapal mocoveho mechura zabera homeopatia Cantharis 9Ch, moja mama je lekarnicka... 😉

adulkababulka
28. máj 2008

baby, dakujem, este teraz rano bezim do lekarne.... 🙂

lucika
28. máj 2008

Ahojky, co se týče léků v těhu, tak jsem našla tuto stránku. Najdete tam kdy a jaké léky je bezpečné používat.
http://www.safebryo.cz/farmakoterapie_v_tehoten...

adulkababulka
28. máj 2008

tak baby, kupila som si Uroval biotik, alchemilkovy caj a caj pre tehotne - to mi odporucila lekarnicka, urolog uz pit nebudem... pytala som sa i na tie homeopatika a v tej lekarni ich nemaju ☹ ponahlala som sa uz do prace, takze som nesla do dalsich lekarni, nevadi, zatial mam brusinky a odpoludna sa skusim ist popytat na tie homeopatika, dakujem Ti mywiel, tie informacie na tej stranke co tu piises su fakt zaujimave.... popytam sa na to....

adulkababulka
28. máj 2008

len pre informaciu, kadejake maste na opary sa tiez nemaju pouzivat v tehu.
Dnes sa mi spravil opar, tak som si pytala v lekarni nieco na to, a pani povedala ze pre tehotne to je nevhodne, takze mi dala iba akusi zinkovu mast na zasusenie...

papa, majte sa

mywiel
28. máj 2008

Na opary tiez len homeopatiu, Rus toxicodenron 9Ch.

adulkababulka
28. máj 2008

mywiel, a nevies kolko asi tak stojit ta homeopatia Cantharis 9Ch ?

mywiel
28. máj 2008

Juuj to ti neporadim tu vo Svajciarsku okolo 7fr. co je asi 140skk. Neviem ake su ceny na Slovensku, ale zavolaj do lekarne oni ti povedia. 😉

lienockaa
29. máj 2008

fííha, že sa nemajú maste na opary?..ja som v pohode použila zovirax, bola som cca v 5-6tt,ked sa mi opar spravil a lekár mi zovirax dovolil..malému nie je absolútne nič.. 😕

lukin
29. máj 2008

lienockaa: No nemá se dávat na opar žádná mast, já jsem měla v těhu 2x opar a mazala jsem si ho zubní pastou.

adulkababulka
29. máj 2008

lienockaa: ja som tiez pouzila mast 'herpesin' ked som bola tak v 4 tt, ani ma to nenapadlo ze by som to nemala pouzivat... lenze mast som vypotrebovala a isla kupovat dalsiu. Kupovala som si este brusinky na mocove cesty, tak som pani lekarnicke povedala ze som tehu, aby mi dala take brusinky co mozu aj tehotne... no a pritom som si vypitala 'herpesin' a ona na to ze ziadne taketo maste sa v tehu nesmu....hmmm, takze tak. Doporucila mi akurat zinkovu mast na vysusenie....
No, takze keby sa mi nevypotrebovala ta stara mast, tak by som nikdy neprisla na to, ze ju nemozem pouzivat....

lienockaa
29. máj 2008

lukin- ja už ale tehu nie som..ja som to písala len ako spomienku na to, čo som robila s oparom ja a že som niečo také, že sa zovirax nesmie, vôbec nevedela..naopak,dovolil mi to lekár-gynekológ, lebo sa vraj mastičky cez kožu na tak malej ploche, ako je opar, natoľko nevstrebávajú do krvi, aby to nejako ohrozilo plod, presne takto mi to povedal..

ale ja nie som vhodný príklad na dodržovanie všetkého čo sa smie a nesmie v tehotenstve, porušila som toho viac a niektoré tehule z tejto témy by ma za to ukameňovali / nejde o alkohol a cigarety,ale iné porušenia..🙂/..naopak, také vychválené ryby som nejedla celé tehu vôbec, lebo mi z nich bolo na grc..

lienockaa
29. máj 2008

vidis, aduli, tak aspon vies o jednom babatku, ktoremu sa nic nestalo z toho, ze si mama natierala na opar zovirax.. 😉

adulkababulka
29. máj 2008

jj, aby som pravdu povedala, tak ma to dost ukludnilo 🙂

bea27
1. jún 2008

ahojte, a co teraz v letnom obdobi, smie sa plavat, opalovat, chodit k moru??
este som sa docitala vraj by sa nemali plesnive syry, ale jogurty sa mozu, a su tam bakterie

mywiel
2. jún 2008

Bea vsetky mliecne vyrobky sa mozu ak su pasterizovane, plavat v mori mozes aj sa opalovat, jedine co hrozi je ze mozu nabehnut pigmentove skvrny a v spolocnych bazenoch kde je vela ludi ak si trosku otvorena mozes chytit infekciu, inac ti nic nehrozi. 😉

mywiel
2. jún 2008

Adulka v 4t matka este nema spojeny krvny obeh s embryom mozno aj preto to nic neurobilo.

katulikzlatulik
2. jún 2008

ahojte babenky, ak mozem, tak by som sa rada k vam pridala... a poprosila vas o radu... ake cajiky by sa mali alebo nemali pit uplne na zaciatku tehu... a nejake vitaminky alebo tabletky?

mywiel
2. jún 2008

Ziadne bylinkove caje, zelene a cierne caje. Mozes harmancek, sipkovy caj, roibos ten obsahuje vela mineralov, ak si spomeniem na dalsie napisem. 😉

katulikzlatulik
2. jún 2008

juuj diiiik... a ja mam taaak veeelmi rada zeleny cajiiiicek... sakra
a co myslis, lepsie je si dat zeleny caj alebo kavu? alebo ani jedno? ved bez toho nevydrziiiiiim...
a co pikantne? ja milujem chilli... MNAAAAAAAAAAAAM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre