Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

titkovamiriam
10. jún 2008

samozrejme ved to sa nehadam,aj ked si myslim ze celkovy zivotny rytmus a hlavne stres je na pricine aj potratov a aj neplodnosti.a co sa tyka jedla tak hlavne jeho velkovyroba,chemikalie a konzervacne latky. 😀

lukin
10. jún 2008

titkova: jo, já se taky nehádám 😀 Hlavně to tak neber, ale prostě si fakt myslím, že hodně potratů je zapříčiněno jídlem. Když chytí těhotná listerii ( má 20x větší pravděpodobnost, že ji chytí než netěhotná), tak většinou buď potratí nebo se ji narodí postižené dítě nebo po porodu může zemřít. To jsou prostě fakta. Hlavně hodně listerie bylo zhruba před dvěmi lety.

titkovamiriam
10. jún 2008

tak to je smutne ☹ .

katulikzlatulik
10. jún 2008

co je listerie?

prosim poradte, ake ryby sa odporucaju jest? ja som pocula, ze nie z konzervy... tak potom ake? nakladane, tresky alebo ake? DIIIK

titkovamiriam
10. jún 2008

ryby su najlepsie cerstve,alebo mrazene.Konzerva je vzdy len konzerva no urcite raz za cas neuskodi niaka rybacia pomazanka.pstruh,kapor,zubac,file,myslim ze aku kto ma rad.-pecenu,vyprazanu,alebo aj robenu na pare so zeleninkou.

tekvica
10. jún 2008

zas to s tymi zakazmi netreba prehanat. jA ICH ANI NECITAM, MAM ROZUM A TEN MI POVIE, CO MOZEM A CO NIE.

kdesi som citala, ze nejaka ceska v 3. mesiaci sa chvalila, ze prjde na koliesk.korculiach 40 kilometrov. to sa mi uz zda velke riziko a zbytocna frajerina z jej strany...

lukin
10. jún 2008

mywiel: Supe odkaz 🙂

mywiel
10. jún 2008

Lukin mi si rozumieme... 😉 😀

katulikzlatulik
10. jún 2008

dik mywiel za linku

mywiel
10. jún 2008

s radostou... 😉

pink_blossom
10. jún 2008

Ahoj holky,já myslím,že každý ví,co může a co ne.Já bych třeba na kolečkových bruslích nejela,páč neumím padat,i na kolo bych se bála.Plesnivý sýr si také nedám,ale kafčo s radostí,stejně jako skleničku vína. Jinak hodlám,pokud to okolnosti dovolí, těhotenství prožít úplně normálně,přirozeně,budu chodit do práce.Jediné co,tak nebudu jezdit městskou hromadnou dopravou,z té mám hrůzu.Takže asi tak.Ať každý činí dle svého uvážení 😉

mywiel
10. jún 2008

Samozrejme pink to su len rady, nie vsetko co dobre chuti je napr. aj zdrave v tehotenstve a tak, treba sa predsalen stavat k tomu zodpovedne, ja tiez nie som extremista neboj. 😉

pinco
10. jún 2008

ale myw, nerob sa 😉 Ved ty si taky prototyp zdravej matky 😀 Ale teraz to nemyslim v zlom, boze chran! Treba nas nevedome aj poucit, co mozme a co nie. Ja som o nejakej listerii a plesnivych syroch nic nevedela, kym som si tvoje rady neprecitala. Nastastie plesnivy sysr dako nemusim. Horsie je to so zmrzlinou, lebo teraz sa bojim, aby som nemala salmonelu, tak si kupujem len nanuky.A vsetko okolo mna to beha s kornutom 😀

mywiel
10. jún 2008

No o tom by mali poucat doktori nie ja a ti tiez nie su vzdy ukecani, kamoska tak stratila babo kvoli listerii mozno aj preto sa tu tak o tom rozpisujem... ☹

pinco
10. jún 2008

To mas pravdu. Mna ten moj veru nepoucil o nicom. Oni asi rataju s tym, ze my moderne matky 🙂 ficime na internete a straaasne vela studujeme, tak nam nic nevravia. Ale nie vzdy je to tak. Ja som napriklad dlho necitala nic a nechavala to vsetko prirodzene plynut, az kym ma neposlali na amnio a ja som nevedela, ci sa na to dat alebo nie... Takze tak.
Ale myslis, ze ked ma zena na nieco strasne chut a v podstate vie, ze to nie je dvakrat zdrave, tak by si to nemala dat? Ved mozno si to akurat to dietatko tak strasne pyta 🙂 Ved ak niekto aj omietku cez tehu je...

mywiel
10. jún 2008

Ako som pisala nie vsetko co chuti je zdrave a uz je len na tebe ci podstupis riziko dat si surovy tatarak lebo mas nan chut, pochybujem ze si to pyta dieta, alebo sa 9 mesiacov vies toho zrieknut, to sa kazdy musi rozhodnut sam. Ja musim davat pozor na toxoplazmozu a aj ked mam strasnu chut na jahody a sme v meste a nemam si ich kde umyt tak ich nejem a pockam kym pridem domov. 😉

mywiel
10. jún 2008

Ako som uz pisala treba rozmyslat hlavou, ja som presvedcena ze vsetky maminky aspon tusia co mozu a co nie. 😉

pink_blossom
10. jún 2008

I já to tak myslela. Já například miluju plesnivé sýry a musím se jich zříct a vůbec mi to nevadí.Jen jsem chtěla říct,co mi potvrdil i pan doktor,hodně holek se na internetu straší,píšou nesmysly a zbytečně děsí ostatní.Přitom ten nesmyslný strach,že si něco snědla nebo udělala a není to pro mimi dobré, ten strach je horší pro mimi než ten samotný čin. 🙂

mywiel
10. jún 2008

S tym suhlasim, len vela mamiciek tu hovori ja idem jest ako predtym nechcem sa obmedzovat, pre mna to nie je zodpovedne takto rozmyslat!! Nikoho tu nechcem strasit ani doviest k tomu ze uz si nic nemoze dat bez strachu do ust tak som to nemyslela. 😉

mywiel
10. jún 2008

Holky chceli rady tak radim, podla skusenosti co viem, potom sa uz samozrejme kazdy rozhodne sam za seba slobodne co je prenho najlepsie... 😉

modicana
10. jún 2008

Ahojte baby, uz som tu nieco citala o bicyklovani, ale neviem sa rozhodnut, ci ano, ci nie? Poradite? Chodim do prace na bicykli, ale mam to dost blizko, 15 minut rano, 15 poobede. Myslite ze je to ok? Mam cestou 1 maly kopcek, ale fakt maly, tak neviem. Dakujem za rady 🙂

mywiel
10. jún 2008

Modicana pri byciklovani je riziko padu, nepises v ktorom si tyzdni... je mozne ze neskor uz aj tak nebude vladat s dychom nie to este byciklovat. Mne osobne manzel vyslovene zakazal sadnut na bycikel a to som tiez chcela ist len 10 min. po rovinke. 😀 😵

evamik
10. jún 2008

Už nevím, kdo se ptal, ale ryby se nesmí syrové, tzn. ani zavináče apod.
Jinak naprosto souhlasím s Mywiel, každý má právo se rozhodnout, pokud život a zdraví svého dítěte ohrožuje listeriozou, alkoholem či pády, je to jeho věc, ale pokud se někdo ptá, tak je nesmysl mu odpověď: můžeš všechno, co Ti chutná, prot. to je prokazatelně nesmysl, kt. může někomu ublížit!

modicana
10. jún 2008

Ja som uplne na zaciatku, len vo 8. tyzdni. Vlastne bicyklovat sa nesmie len kvoli riziku padu? Davam si pozor a chodim na cyklistickom chodniku, no ale neviem, zacinam sa bat, ked sa to vraj nema...

evamik
10. jún 2008

Modi, ono se nedoporučuje jen kvůli pádům, ale i kvůli otřesům, ale pokud jezdíš jen po chodníku, tak by to snad tolik vadit nemělo...

urbi
10. jún 2008

ahoj holky, můžu se pozeptat, jak je to se sýry? je mi jasná niva, hermelín apod. ale co taková mozzarella nebo balkán? neznám připravy toho sýra, takže nevím, ale ráda si je dávám do salátů - tak díky za info.

a jinak obecně si myslím, že opravdu všeho s mírou - ale na všechny strany - je blobst jíst neumyté ovoce (to ale nejím ani netěhu), je blbost pít alkohol a kouřit, ale na druhou stranu jíst třeba jen bio je pro mě, která se celý život stravuju běžným jídlem taky přehnaný extrém - takže vyvážený jídelníček a vynechat vyloženě nezdravá, tučná, připálená jídla a to, co je klasicky známé.... 😉

evamik
10. jún 2008

Urbi, přesně nad tím jsem taky přemýšlela - všichni mi řekli, že to je OK, že je to z pasterizovanýho mlíka... Ale balkán bych si asi nekupovala takovej ten krájenej, spíš balenou fetu...

urbi
10. jún 2008

Evi, dík - to je pravda s tím krájeným, obecně se těch krájených věcech v obchodě bojím, protože jsou to prasata jsou schopni nakrájet syrové maso a pak ten samý nůž vzít třeba na meloun nebo sýr.... mám z toho obavu, bo jsem měla jednou campilobaktera (nebo jak se ta mrcha píše) a nerada byfch to měla v těhu - už nětěhu tenkrát to byl záhul, salmonela hadr... a jako jeden z důvodů prý mohlo být tohle, nebo grilované kuře a nebo neumytá jahoda ze zahrady!!!! takže bacha na to - i to ze zahrady umývat

mywiel
10. jún 2008

Nie kazda mozarela je pasterizovana a tiez zimna bryndza, ak na obale je napisane z pasterizovaneho mlieka tak je to ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre