Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

mywiel
11. jún 2008

Boze chudinky vas to tak stresuje nedat si pivo alebo urcity druh syra 9 mesiacov, to som netusila, ja uz tu koncim to je ako hadzat hrach na stenu, tato tema je zbytocna, mna to teda vobec nestresuje ze si musim napr. umyt ovocie....tak do toho pite alkohol, jedzte surove maso. 😀 Aj tak tie co chcu si z toho zoberu co som sem napisala, v kazdej knizke pre tehotne je napisane, ze alkohol prechadza cez pupocnu snuru a nie je dobry na vyvoj babatka, takze si robte ako myslite, ja sa tu uz nemienim vycerpavat. Ak chce niekto poradit nech mi napise do IP. pekny den. 😉

heppu
11. jún 2008

mliecne vyrobky sa mozu bez nejakeho obmedzenia hlavne nech nie su po zaruke xa xa inak tie probioticke aj acidofilne veci su super na travenie kedze v tehotenstve je trosku problem zo zapchou, a ani male pivko neuskodi obcas samozrejme sa netreba nalievat ved potom to dozenieme xa xa .....mywiel nemusis to brat tak vazne vsetko sa tvaris ako keby si odrodila uz 5 deti a v kazdej teme mas slovo a myslis ze aj vo vsetkom pravdu

mywiel
11. jún 2008

Heppu naco si pytate rady ked ich vobec nechcete pocut? 😕 Naco tato tema tu je ked sa moze vsetko to som nepochopila...

evamik
11. jún 2008

Holky, naprosto souhlasím Mywiel, tohle nemá cenu... Pokud tu někdo napíše "klidně si dejte pivo a nijak se neomezujte", tak fakt není co dodat! Každý svého štěstí strůjce!

titkovamiriam
11. jún 2008

niak sa to tu zostruje,ved snad kazda vie co sa smie a co nie ,niekedy je dobre si vypocut niekoho ineho.Ja mam tri deti-jedno uz pred maturou,ziadne nieje alergik,ani casto chore a jedla som syry,dopriala som si aj vinko.jedine naco som si naozaj davala bacha bolo slnko,chytanie zvierat a tazka namaha.
Mala som tri bezpromemove tehu aj porody. 😉

evamik
11. jún 2008

Ono je fakt skvělý napsat, já to jedla a nic se mi nestalo... Já znám taky holku, kt. jedla hermelíny normálně a nic... A pak znám jednu, kt. si ho dala jednou, dostala listeriózu a potratila v 5. měsíci! Takže si myslím, že to nestojí takhle riskovat...
A ráda bych upozornila, že alergie nejsou jediná nemoc, kt. je vázaná na stravování matky v těhotenství...

mywiel
11. jún 2008

Evamik ja uz som to vzdala... 😉 😀 Mne pisu holky do IP, je to tak lepsie. 🙂

evamik
11. jún 2008

Mywiel, já vím, ale nedá mi to, když vidím některý ty "názory"... 😉

pinco
11. jún 2008

baby, ved tu nejde o to, ze sa ideme ladovat plesnovym syrom a zapijat to pivom. Ale mna ste zo zaciatku tiez zbytocne vystrasili, lebo kym som nezacala chodit na konik, tak som nevedela, ze hermelin nemozem a fakt po dlhom case som dostala na nho chut a som si dala s chlebom. A potom som zacala panikarit, ze co som to spravila. A este som citala aj kopec inych veci, ako ze ani caje vsetky nemozem a dokonca ani ovocny... No uznajte, sa uz potom clovek az moc zacne pozorovat.
A tato tema sa vola, co je dovolene v tehotenstve a co by sa nemalo. Vy tu pisete len co by sa nemalo. Alebo skor, ze sa to NESMIE... Co vsetko by sa robit nemalo a my ludia to predsa robime...

mywiel
11. jún 2008

Tu nejde o stresovanie, ak si tak reagovala to je skoda to si si viac uskodila ako ked si das raz hermelin. ☹ Ale co je lepsie mat pravo na informacie a uz si to viac nedat lebo riskujes, alebo byt nevedoma celych 9 mesiacov a ked sa nieco stane tak ani nevies preco sa to stalo? Pinco tu si predavame len informacie, ak ta to stresuje tak to necitaj. Vela veci sa v tehotenstve zas moze... 😀 ved mozes napisat. 😉

mywiel
11. jún 2008

Pinco ja si dam aj skoricu napr.... 😉 🙂 Vy sa stresujete sami, mi vam len radime.

mywiel
11. jún 2008

Pinco ja respektujem tvoje rozhodnutie, ale pochop aj ty mna, jednoducho sem nemozem napisat lysteria je vymyslena choroba, neexistuje ziadne riziko ked viem ze kamoska kvoli nej prezila smutnu udalost. ☹ Jasne je ze mozes zjest 1000 syrov a nic sa nemusi stat a niekedy staci jeden a bude problem. Moja kamoska jedla syry velmi malo a len raz stacilo aby si nedala pozor, sakra. 😔 Ja neviem mna to asi tak nestresuje ako vas ze 9 mesiacov musim len trosku davat pozor, mne to pride prirodzene. 😅

heppu
11. jún 2008

mywiel mozes radit a dohovarat ked si sama nieco prezijes a nie ked si tam kde sme skoro vsetky

mywiel
11. jún 2008

Heppu to co pisem o lysterii je prezite, stalo sa to mojej kamaratke, co necitas?! 🙄

pinco
11. jún 2008

myw, tak mne sa teda nezda, ze sa stresujeme sami. by som chcela vidiet teba, aka by si bola kludna, keby si omylom zjedla daky syr alebo neumyte ovocie. Nehnevaj sa, ale ak si nedas ani salat v restike, lebo nevies, ci je dobre umyty, tak mne sa to teda zda ako riadne stresovanie.
Mna vobec nestresuje, ze by som nemohla 9 mesiacov nepit alkohol a vylucit nejake potraviny. A myslim, ze ani ostatne baby nie. To len ty to stale tak s posmeskom hovoris, ze boze, to nevydrzite 9 mesiacov bez piva? Vydrzime, ale ked si dame tri male piva za cele tehu, lebo sme na grilovacke alebo len tak s partiou, tak to nemusis tak odsudit, ako keby sme boli dake alkoholicky, co len chlastaju.

heppu
11. jún 2008

ja nehovorim konkretne o tej lysterii ale vseobecne si vsimam a nie len ja ze sa hras na mudru a pritom na internete si vie kazdy precitat a povacsine su to polovicne bludy...kazdy ma iny organizmus, aj ine tehotenstvo, a preto tu veci skatulkovat je trosku trufale mne doktor zakazal sa cimkolvek z tychto bludov riadit a mam sa jeho pytat ak som si neni ista a aj to robim,,,,cudujem sa vobec ze tu baby beru tehotenstvo podla toho co kto napise a uz vobec nechapem rady co sa tyka nejakych bolesti alebo niecoho ako moze niekto dat diagnozu ked je na internete ...na to su ludia ktori to studovali a rozumeju sa tomu. takze asi tak rada som sem chodila ale uz mi je az smiesne ako sa tu stav tehotenstvo rozobera a ako ho zeny prezivaju,,,je to prehnane vo vela veciach

mywiel
11. jún 2008

Pinco ty si myslis ze som si nikdy nedala halusky s nepasterizovanou bryndzou ked som mala na ne chut? Dala ale som si povedala, ze tento krat si ich dam a nic sa nestane, tiez ich nejem kazdy tyzden ale davam pozor ked mozem pozerat ci je to pasterizovane.

mywiel
11. jún 2008

Heppu ak sa mas riadit radami doktora to je dobre tak naco chodis do takych tem kde sa holky pytaju co mozu, ked ty to nepotrebus a nemas sa riadit tym co sa pise na internete, tak preco to citas??

heppu
11. jún 2008

mywiel ved ty sama nevies co pises,,,,na jednej strane ze moze sa stat ze z1000 syrov raz to bude zly a ty sama si das halusky z bryndzou tak ja fakt neviem o co ti ide...radsej uz s tym skonci nema to zmysel

heppu
11. jún 2008

ja som od zaciatku vnimala ten pokec inak ale v poslednej dobe sa mi to nepaci citat to mozem to neznamena ze sa tym riadim ale ty sa zamysli nad tym ci radis vobec dobre

mywiel
11. jún 2008

Vravim len o tom co su fakty, no a ze tiez sa neobmedzujem a nepozorujem a ked mam na nieco chut tak si to dam, ale to ci je to riziko a ma ma to stresovat je jedna vec alebo mi dobre padne lebo mam na to chut, to si uz kazdy zvazi sam, tak ako ja. Ale lysteria viem ze existuje a to je fakt, len tolko. Ved mam pravo tu vyjadrit svoj nazor a podat informacie ktore som si ja nevymyslela, tak nechapem preco ta to tak irituje.

pinco
11. jún 2008

mywiel, tak s tymi haluskami som to teda nepochopila... Lebo ty sa fakt tvaris, ze ani raz sa nesmie zhresit. Ziaden syr, ziaden alkohol, ziadne bicyklovanie... Nic a basta. Ved 9 mesiacov predsa vydrzis, nie?

heppu, no preco my chodime do takychto tem, ked im narusujeme kazatelsku cinnost, hm? 😉

mywiel
11. jún 2008

Vidis Pinco zhresila som ale nie som z toho na nervy... 😀 😉

heppu
11. jún 2008

no pinco to veru neviem ale ja sa asi presuniem inde uz lebo ma to nebavi,,mna osobne tu bavi citat take veci ako rady od mamiciek co je odskusane a dobre pre mimino a podobne veci a nie toto ako sa stravovat, ako cvicit a nebodaj mi este aj niekto povie preco ma nizky tlak xa xa,

pinco
11. jún 2008

tak potom preco kritizujes ostatne baby myw? Pozri sa napr. na predchadzajucu stranu, ako si reagovala, ze naco je tato tema, ked aj tak piseme, ze po troske sa vsetko moze? A teraz si zrazu aj ty za to, ze si trosku bryndze predsa mozes dat...

mywiel
11. jún 2008

Staci si otvorit tehotensku knizku a mate informacie ktore potrebujete, kedze ja to nemam odskusane tak sa ospravedlnujem, asi si to fakt vsetko vymyslam... prajem vam aby ste nikdy nedostali lysteriozu a mali stastie ze pocas 9 mesiacov sa vsetkemu zlemu vyhnete, salmonele a tak. Ja o tom radsej viem a som slobodna sa rozhodnut co pokladam za dobre, tak ako vy samozrejme. Mne by bolo jednoducho blbe radit tu nieco s cim nesuhlasim, ako alkohol, cigarety, bifteky a tak a pinco nikoho tu neberiem ako alkoholika, neviem preco si to tak zobrala. 😉

heppu
11. jún 2008

no ved to sa snazim vysvetlit ze mywiel vodu kaze a vino pije ako sa hovori

mywiel
11. jún 2008

S tou bryndzou viem ze som riskovala ale to som sa ja tak rozhodla a napriek tomu nemozem napisat ze mi tam ziadne riziko nehrozilo. 🙄

pinco
11. jún 2008

ja teda koncim. Ja asi jednoducho nemam rada prilis zdravy zivotny styl. A v podstate heppu ma pravdu - mali by tu radit zeny, ktore maju konkretne skusenosti, to ja zatial nemam.

mywiel
11. jún 2008

Pinco ja som nenapisla ze po troske sa moze vsetko ale ze sa moze vsetko ste napisali a to je rozdiel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre