• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo

7. júna 2017 
ja som sa pytala gynekologicky na kupanie a sice mi to priamo nezatrhla, ale okomentovala to takym sposobom, ze : moze vam to urobit dobre, alebo mozete chytit infekciu... :frowning2:
ono sa viac odporucaju prirodne kupaliska a hlavne more, tam sa ta voda sama cisti, v bazene kde je koooopa ludi, obcas si tam niekto cvrkne...a cim teplejsia voda tym sa bacilom lepsie dari. okrem toho tehule su nachylnejsie na kadejake kandidozy a podobne pliagy
8. sep 2006 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzula, zohrievana ryza obsahuje bakterie? :confused: :fearful: to vazne?
masinka, no ved prave :confounded: more je najlepsie, len co ked je daleko :unamused: A ten lekar povedal presne toto iste co ty, tehule su nachylnejsie na kadejake tie -ozy, takze pohyb vo vode, kde si obcas niekto cvrkne, nie je asi moc dobry napad :cry:
8. sep 2006 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Citat: "Avoid: Reheated rice, which can carry a food poisoning bacteria."

Ja neviem, asi treba brat vsetko trosku s rezervou a robit to co ti hovori instinkt a zdravy rozum. :slight_smile:
8. sep 2006 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hm :unamused: zohrievane hriby, to som vedela ze obsahuju poisoning bacteria :grinning: ale ryza :confused: Ale to mas pravdu, vsetko trocha s rezervou. Potom by clovek asi fakt jedol iba maloco :stuck_out_tongue_closed_eyes: ako vcera melory napisala, jeden kapustny list denne :grinning: Zuzi a ty si tehu?
8. sep 2006 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Hmm, dufam. Mala som 3 pozitivne testy a podla mojich vypoctov by som mala byt v 6tt, termin 6.5. Ale kedze zijem v UK, na oficialne potvrdenie si este pockam, lebo tu doktorovi staci domaci test a prve vysetrenia sa robia az po 8-mom tt.
A ty kedy robis testik?? Drzim palceky!!! :slight_smile:
8. sep 2006 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Diiky :slight_smile: :dizzy_face: ja som uz pred casom robila dva, vysli negativne, dnes uz slabucko pozitivne. Od polovice augusta mi je vkuse zle, prsia mam bolave a tazke, MS meska cca 4dni a podbrusko boli v takych divnych vlnach. Uz som raz chvilu tehu bola a je to presne to iste, len ovela silnejsie. A podla vypoctov sme na tom zhruba rovnako :slight_smile:
8. sep 2006 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak nech nam to obom vyjde a nech mozme nadalej stresovat co a co nie :grinning:
8. sep 2006 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning: :grinning: tak tak :dizzy_face:
8. sep 2006 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby preco sa nemoze jest karicka a bambino? nie som sice tehotna ale dost pilne s muzom snazilkujeme tak ma to celkom zaujima. ja si namiesto masla natieram na chlebik syr:( ked som bola tehotna tak som striktne dodrziavala tehotensku dietu a chytala som soky ked som zjedla bryndzove halusky:( no aj tak to k nicomu neviedlo a o babetko sme prisli. Tak som sa rozhodla ze ked budem tehotna opat, tak sa na vsetko vykaslem a nebudem nic striktne dodrziavat. podla mna telo si same vypyta to co potrebuje. Trosku som si aj pocitala knihu dieta starsieho vydania (30 rokov dozadu :grinning: ) a tam je mnoho z veci co je teraz zakazanych povolene:slight_smile: Tak sa zariadim asi tak ze budem papat vsetko na co budem mat chut ale z mierov. Vraj vitamin A poskodzuje plod takze bacha na to. (myslim v tabletkach)
8. sep 2006 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co slaninka a klobasky?
8. sep 2006 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zrzulka, slaninku nemusim ale taku fajnu klobasku by som si teda dala :dizzy_face:
A tie tavene syry tiez nechapem preco sa nemozu. Ja jedavam natierkove maslo. Myslite ze to je v pohode?
8. sep 2006 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petruska77 , ja si davam taveny syr normalne, ved mam na to aj chut, aj maslo natierkove som jedavala .Akurat ten vitamin A...ten môze poskodit plod, preto by sa nemal uzivat ani v tabletkach a napriklad by sa nemala jest ani pecen, aj ked som si uz pecenove halusky v polievke dala :grinning:
A ja co mam knihu pre mamicky, tak tam pisu ze syry, mlieko, zelenina....to sa ma jest, ovocie...takze s tymi syrmi by som si nerobila tazku hlavu ani s tym natierkovym maslom.Akurat mozno tie plesnive syry..aj ked...ja som jedla napr. Nivu... :wink:
8. sep 2006 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stare knihy radsej moc necitajte, tiez som dostala jednu do babky, pisu tam ze "lahka praca na roli je pre tehotnu zenu prospesna"...no kde mam ja v Blave zohnat rolu? a kedy by som to stihala po 8 hodinovej pracovnej dobe v kancelarii ? :wink:

taveny syr sa vyraba tak, ze do nekvalitneho (nemyslim tym uplne pokazeneho, ale napriklad takeho nepravidelne dozreteho, co miestami je tuhy a miestami v nom ostanu bublinky s mliekom) syra sa pridava tavidlo - preto sa to vola taveny syr - a myslim ze to tavidlo je na tom asi to skodlive, je to nejaka agresivna chemikalia (to ako by ste pili riedidlo)
8. sep 2006 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
v tejto knihe nic take napisane nebolo. myslim praca na roli:slight_smile: :slight_smile: je to knizka ktoru si kupila moja maminka ked bola tehotna:slight_smile: V podstate je tam popisane to iste co v modernych knizkach ale trosku menej obmedzeni samozrejme:slight_smile:Mama sa riadila podla nej a ja i segra sme zdrave:slight_smile:
a to s tymi syrmi by som nejako moc nedramatizovala. keby to bolo ozaj nieco moc skodlive tak by to nesmeli ani netehulky nemyslite??? :slight_smile:
ja si vzdy pomyslim, kolke zeny sa vobec nad takymito vecami nezamyslaju, jedia vsetko na co maju chut, mnohe piju, fajcia a maju zdrave krasne deticky:slight_smile: Prvy krat som to skusila s obmedzovanim a nevyslo to, tentokrat zmenim taktiku:slight_smile:
8. sep 2006 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim poradte, mozem pit Acidko?
8. sep 2006 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenny, acidko dokonca odporucaju :wink:
inak, ja nejem velmi tavene syry, odkedy som videla ich vyrobu(pouzivam ich len obcas do omacky k cestovinam)a kupujeme si len klasicke tvrde syry, alebo ked uz natierkove masielka made in Slovakia :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. sep 2006 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zrzulka, myslim, ze jedlo neovplyvnilo to, ze ste o babo prisli, proste to tak malo byt...mozno nebolo uplne ok...ale samozrejme suhlasim s tebou, ze obmedzovat sa nejak extremne netreba :slight_smile:
a drzim palce :dizzy_face:
8. sep 2006 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mašinka, super som sa zabavila na tvojom príspevku. O tých tavených syroch počujem fakt prvý krát. Čo sa týka pečene, plesnivých syrov, tak to áno, to píšu vo všetkých knihách o tehu. Ale píšu kontrétne " mäkké nepasterizované zrejúce syry", čo si myslím že tavený syr - napr. bambino musí byť pasterizovaný. A ide o to, že ak je niečo nepasterizované, niesú v tom výrobku zničené niektoré baktérie, ktoré môžu poškodiť plod. Takže, teoreticky sa treba vyhýbať výrobkom nepasterizovaným.
8. sep 2006 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to je super, lebo acidko mam moc rada, jahodove, pomarancove.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. sep 2006 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenny, ja som sa isla za acidkom "zabit" kym som nebola tehu...ale teraz nanho vobec nemam chut :frowning2: , este tak obycajne k nejakym pirohom alebo haluskam... :slight_smile:
8. sep 2006 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pirohy mi nespomínajte, lebo som pre ne ochotná aj vraždiť mnam
8. sep 2006 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babky a ako je to vlastne s tymi orechami, arasidmi a podobnymi lieskovcami? :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt sa nesmu jest?
8. sep 2006 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
arasidky ani pistacie obsahuju aflatoxiny co su karcinogenne latky a nemali by sa jest ani ked nie sme tehotne.
vlasske oriesky su zdrave, dodavaju srdcu energiu, znizuju cholesterol a su dobre na nervovu sustavu{aj babetka} :slight_smile:
8. sep 2006 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, viete mi povedat ktore ovocie presne patri do citrusov (nevhodne pocas dojcenia? nejak v tom nemam jasno :grinning: diki
8. sep 2006 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak - citron, pomaranc, mandarinka, grep ...
8. sep 2006 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, ja mam jednu prihodu s tymi orechami. ale lieskovymi. Mamina bola so setrou prvykrat u pediatra a ten jej tvrdil, ze si isto museli pomylit datum porodu, pretoze sestra mala take paradne klbiky ako uz 4 mes dieta, nemuseli ju ani balit nasiroko. Ked sa jej lekar spytal , co to moja mama jedla pocas tehotenstva, tak moja mamina zlikvidovala pocas neho celu urodu orechov a nezostalo nic ani na Vianoce. Ze vraj kazdy den vysedavala na pojde a luskala orechy. :wink:
Takze nase orechy mozeme :slight_smile:
9. sep 2006 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
emjee a kiwi napriklad? blba otazka asi :sunglasses:
9. sep 2006 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano mne tak lekarka povedala ze aj ovocie aj orchy ktore rastu na slovensku sa mozu v tehotenstve aj pocas kojenia. napriklad mozete pocas kojenia jablkovy dzus a podobne... :slight_smile: dost rozumne ze?
9. sep 2006 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ked som jedla pocas kojenia pomaranc ,mala sa vyhadzala. Inak som jedla vsetko, okrem potravin ktore naduvaju.
9. sep 2006 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mimochodom, v tehotenstve som jedla vsetko a preto budem aj teraz jest vsetko, kedze pocas dojcenia som sa okradala o to, co mam najradsej - strukoviny a kapustu :grinning:
9. sep 2006 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok