Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

modrica
7. júl 2008

ahojte neviem kde sa mam spytat, robia sa na zaciatku tehotenstva nejake testy, napr. geneticke alebo tak nieco, ci je babetko v poriadku? Som v nejakom 4-5tyzdni, lekar mi nic nespomenul a ja v tom uzase z tej spravy som sa ho nepytala, najblizsie mam k nemu ist az v auguste...

mywiel
7. júl 2008
modrica
7. júl 2008

dakujem

katulikzlatulik
11. júl 2008

ja mam jednu otazocku, co myslite nealko pivo sa moze v 1.trimestri? alebo detske sampanske? dalsi vikend mame velku rodinnu oslavu, tak preto sa pytam, aby som vedela, ci sa mam zasobit alebo radsej ostanem na dzusikoch 🙂

malaskoricka
11. júl 2008

katulik
Nealkoholické pivo nie je počas gravidity ideálnym nápojom, pretože napriek svojmu názvu obsahuje 0,5% alkoholu (obsah v bežnom 12 stupňovom pive je asi 5%). Pri takomto nízkom obsahu alkoholu síce nie je vysoké riziko poškodenia plodu, ale domnievam sa, že počas tehotenstva stojí za to chrániť dieťa od každého, i toho najmenšieho rizika.

katulikzlatulik
11. júl 2008

skoricka... to mas z nejakej mudrej knizky... myslim to domnievam sa... ale to je tvoj nazor? inac-zavinac si ma voobec nepotesila ☹

dididi30
11. júl 2008

katulik, ja som si v poho dala fernet alebo becherovku a nehorazne mi to sadlo, chutilo mi to 😝 samozrejma prilezitosnte a aj pivecko som si dala za deci a malicky je zdravi , krasni a ma nadhernu plet a peknu farbu pokozky, takze vsetko z mierov a neobmedzovat sa bo to je este horsie 😉 vela stastia 😉

malaskoricka
11. júl 2008

katulik keby som to mala hladat v knihach tak ma slahne😝
http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

stadialto to mam🙂
a soboen si myslim ze trochu nezaskodi🙂a este k tomu nealko

dididi30
11. júl 2008

inak je to logicke,ze lekar ti nenapise alebo nepovie, aby si si dala deco pivka alebo vinka v tehu a ani aby si jedla ovocie ci jedlo co obsahuje alergeny 😉

mywiel
11. júl 2008

Katu aj v pomarancovom dzuse ktory otvoris a nechas ho par dni v chladnicke sa zacne vytvarat alkohol lebo zacne macerovat, to je normalny proces a ja som ho pila, samozrejme ja pokial som mohla tak som sa alkoholu vyhybala co najviac ale jeden pripitok zas neuskodi a este ked je to detske sampanske, ale davaj bacha v prvom trimestri sa tvoria organy tak fakt co najmenej. 😉

katulikzlatulik
11. júl 2008

mywiel.. ako sa citis? uz sa Ti to krati? som Ti nechcela pisat, lebo som si myslela, ze si uz mozno aj v nemocnici 🙂 DIIIIK za prispevok!!! mas pravdu 1.trimester je najdolezitejsi, ostanem pri dzusiku, a potom si mozno dam nealko pifko, ale iba trochu... ved vsetko s mierou, no nie?

bershka
11. júl 2008

čaute, baby môžem jesť mak? už ho baštím 3 dni a moc mi chutí 😀

evamik
11. júl 2008

Katulik, pokus si dáš nealko pivo (a nevipiješ jich 10 najednou), tak Ti nemůže ublížit! 🙂
Chlubit se tím, že si někdo dal v těhotenství fernet, mi připadá opravdu velmi jemně řečeno "neobvyklé"!

mywiel
11. júl 2008

Bershka mozes je v nom viac vapnika ako v mlieku... 😉 😝 😀

Katu ja mam pocit ze bude rodit az za rok ak to takto pojde dalej... 😀 😀

mywiel
13. júl 2008

Aby babo po narodeni nemalo zltacku, je dobre pit niekolko dni pred porodom caj z mysieho chvosta, ten sa dostane potom do mlieka a babo ho dostane v prvom kolostre. Tento caj je aj dobry ako nahrada vitaminu K lebo ma dobre ucinky proti vnutornemu a vonkajsiemu krvacaniu, takze je dobre aj pre dieta aj pre mamu. 😉

evulinkab
28. júl 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli se můžou v těhotenství užívat brusinky tbl-jako prevence proti zánětu močáku..???

evamik
28. júl 2008

Evul, mně gyn. řekl, že jo... Ale neberu je už každodenně, ale jen když mám pocit, že na mě leze zánět...

vendulka
28. júl 2008

Ahojky holky, omlouvám se, že Vás sem tak lezu, ale chci se Vás zeptat, zda můžu v 7tt jít na koupaliště, zda mi tam nehrozí nějaká infekce, jestli se to může? Děkuji za odpovědi.

kristi
28. júl 2008

infekce ti samozrejme hrozi, pokud jsi na ne nachylna i normalne, tak bych se vyhla rybnikum apod. Ciste koupaliste by vadit nemelo

vendulka
28. júl 2008

no nidky jsem žádnou infekci neměla, je to normální koupaliště, tak snad nebude problém...

děkuji

kristi
28. júl 2008

tak v pohode utikej, dokud je krasne 🙂

vendulka
28. júl 2008

kristi...až po práci... 😉

evamik
28. júl 2008

Vendul, já se třeba koupat teď vůbec nechodím - mám strach z infekce, ale já na ně docela trpím...

vendulka
28. júl 2008

evamik...tak to chápu,ale sama nevím, jestli mám jít nebo ne...někdo říká no problem a někdo jinej zase že ne...tak fakt nevím 😔

dvojka
28. júl 2008

Ahojky
vendul-já jsem v 8tt,měla bakteriální výtok,na který mi doktorka nasadila ATB.Když jsem šla po měsíci na kontrolu a patala se jí jestli se můžu chodit koupat,tak mi řekla že ano.Že riziko je tam vždycky ,ale že pro těhulky je velice prospěšné plavání.
Tak se koupat tedy chodím 🙂

vendulka
28. júl 2008

dvojka...díky...tak už asi nemám nad čím přemýšlet 😵

dvojka
28. júl 2008

já se taky bála vendul,ale doktorka mě od striktního přemýšlení nad vším varovala 😀 😉

vendulka
28. júl 2008

holky a jak je to s jablečným džusem, můžu ho: dělám si doma hodně z jablek šťávu, odšťavňuji jabka...

no a co smažený jídla, ryby a mražený jídla(maso zmražený) a zmrzliny? S tím se taky setkvám , že se názory na to liší.... 😕

evamik
28. júl 2008

Vendul, doporučují se takový tampony napuštěný nějakým spec. olejem... Tak si je zkus koupit - sníží se tím riziko infekce.
Plavání se doporučuje, ale spíš v bazénu nebo v moři.

vendulka
28. júl 2008

evamik: jdu do bazénu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre