Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

andreahrbacova
3. okt 2008

no jsme na tom úplně stejně,jsem taky v počátcích jako ty.Brali ti HCG?

rybca
3. okt 2008

este nie, az 9. 10.

andreahrbacova
3. okt 2008

takže tobě ještě nebrali krev,a na ultarzvuku jsi byla?
já tam teď chodím skoro pořád,mám nějak přecitlivělou doktorku,moje první HCG bylo 961,to jsem byla úplně v počátcích,a dneska mi říkala,že v úterý mám přijít znovu na HCG,že se jí zdá že ten plod neroste.Mamča mě uklidňuje,že doktorka si stejně myslí,že jsem ve více týdnech,než si myslíme my.Takže jsem na počátku,no uvidíme v úterý.Ale žádné špinění, žádné krvácení nemám,takže to je dobré znamení. 🙂

andreahrbacova
3. okt 2008

člověk se nesmí stresovat a pořád na to myslet,protože to by byla hrůza,co má být-bude
snad to bude všechno ok

rybca
3. okt 2008

este som len bola na preventivnej prehliadke, ale myslim, ze uz pozerala dlzku krcku a ohmatala maternicu

etnicka
3. okt 2008

andrea podla mna na tom pristroji kludne mozes cvicit, samozrejme s mierou 😉 inak ja som na prvu prehliadku v tehotenstve sla az v 11. tyzdni a som rada, aspon ma nikto zbytocne nestresoval ako Teba doktorka 😒

andreahrbacova
3. okt 2008

no já si teďka nadávám,že jsem za ní šla tak brzo
v podstatě hned,jak jsem si našla dvě čárečky.Asi kvůli mé práci,někdy tahám postižené děti,jsou tam dvanáctky,tak jsem šla raději hned.A jak jsem dopadla,jen stres,odběry krve,že plod neroste,a nemocenská
Tak jsem zvědavá v úterý co mi řekne

etnicka
3. okt 2008

hm tak to je blbe... Hlavne mysli na pekne veci, venuj sa sama sebe, bud v pohode, pozeraj vela komedii 😉 vela doktorov vidi chorobu aj tam, kde ziadna nie je 😉 Inak moje babatko je tiez mensie, ako by malo byt podla datumu poslednej menstruacie, to je uplne normalne, nic sa neboj 😉

andreahrbacova
3. okt 2008

děkuji za uklidnění,snad to bude všechno v pohodě

andreahrbacova
4. okt 2008

chci se zeptat,je možné pít jedno kafe denně?Piju takové slabé-Velvet.A nebo se nemůže vůbec žádné?

etnicka
4. okt 2008

mne doktor povedal, ze 1 kava denne je v poriadku 😉 manzel mi obcas urobi latte, tak to neodolam 😀 Kofein je skodlivy, ale vo vysokych davkach, myslim, ze 1-2 slabe kavy denne su ok, hlavne, ak na to mas chut.

andreahrbacova
4. okt 2008

ó děkuji,už si ho jdu udělat,mám na něho velkou chuť
😉

etnicka
4. okt 2008

🙂

andreahrbacova
4. okt 2008

používáte nějakou speciální kosmetiku pro těhotné?
a v jakém týdnu by se měla používat?

etnicka
4. okt 2008

Ja som na zaciatku pouzivala specialne kremy proti vzniku strii, ale potom mi zacali vadit a teraz nepouzivam nic.

andreahrbacova
4. okt 2008

a to jsi kupovala někde na internetu nebo v drogerce nebo v nějaké specializované prodejně?A jak ti to začalo vadit?Vyrážky,svědění?Už uvažuji že si něco pořídím ale nevím co

ludkala
4. okt 2008

Ahojte, kočky, možete mi prosím rýchlo poradiť nejakú dobrú knihu o priebehu tehotenstva? Ďakujem!! 🙂 🙂

andreahrbacova
4. okt 2008

ahojky,tak já zatím žádnou dobrou knihu nemám,stačí mi momentálně net,ale taky si chci něco pořídit

luciejadr
4. okt 2008

ahoj holky, já od 4tt používám na bříško krém od Bonelly. slyšela jsem na něho samou chválu a mě taky vyhovuje. nevěřím, že mi zabrání strií, ale co kdby 😀 ale halvně mi rychle narostli prsa a mazání mi pomohlo, že to tolik netáhlo.

janca.k
4. okt 2008

ludkala: já sice těhu nejsem, ale slyšela jsem velkou chválu na Velká kniha o matce a dítěti, aspoň tuším že tak nějak se to jmenovalo, setřenka ji měla před 15 lety u prvního dítěte a když letos něco sháněla k tomu druhému, tak ji tuhle knížku doporučili v knihkupectví znova,akorát, že byla v novém aktuálním vydání, tak se zkus podívat. pa

andreahrbacova
4. okt 2008

a ten krém Bonelly taky pořídím někde v obchodě,nebo jen přes net?

janca.k
4. okt 2008

Bonellu koupíš v lékárně, aspoň mi ji máme, možná mrkni i v drogerii, u nás si maminky ještě chválí Elasti Q, hlavní je mazat často a celé tělo, nejen bříško,ale i prsa a boky...

andreahrbacova
4. okt 2008

díky,příští týden s ezkusím podívat
nejdříve v drogerce u Rosmanna,tam mám stejně namířeno,a když ne,tak v lékarně

luciejadr
4. okt 2008

andrei, v rosmannovi to nemají a v lékarně jen v některé (chválím lékarnu od Janči) u nás v Bolce byla jen ve dvou. a pak nesmíš být líná jako já.. bříško mažeme, ale stehna zanedbávám a už se vidím v púnoru, jak po porodu používám krémy na zpevnění apod 😀 😀

andreahrbacova
4. okt 2008

takže Rosmann škrtám
teď jsem se dívala na netu na tu Bonellu-tak 200ml za 108kč
a na intimní hygienu taky 108kč
nevíš jak to stojí v lékarně,asi stejně,že?

luciejadr
4. okt 2008

jojo, náhodou mě to šoklo, ale mě stála 110kč v lékarně. a na intim používám už x-let..takže to jsem neřešila. a používám to, co mě napadne - co mi přijde pod ruku a zaujme mě. když chci kvalitu, jdu do drahého Lactide..nebo tak nějak, když se mi do toho nechce, tak Mionell - to je v rosamnovi 😀

andreahrbacova
4. okt 2008

tak na intimku taky už strašně dlouho něco používám
většinou ten Lactide,nebo z Avonu

luciejadr
4. okt 2008

myslím, že ted mám taky na vaně AVON 😀 jk říkám, co mi přijde pod ruku 😀

janca.k
4. okt 2008

My máme v lékárně dvě velikosti balení, menší kolem 80 kč a ta větší tuším 110 možná trochu jinak. Jinak na intimní hygienu je pro kočeny po porodu vhodná chilly intima modrá antibakteriální.

luciejadr
4. okt 2008

tak to si v únoru koupím. že bych přijela rodit k Vám, at mám takovou známost v lékarně 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre