Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

slovakia13
14. júl 2009

baby ja som v uk a tuniak a losos boli prve veci na ktore ma tu upozornili ,ze sa jest nemaju,max .jedna porcia do tyzdna 😉

bibi78
14. júl 2009

slovakia, tak nemaju sa jest alebo sa mozu v obmedzenom mnozstve? 😀 ak sa nemaju, tak by to zakazali uplne, ako napr. plesnive syry. cize inymi slovami, jest sa mozu, ale sporadicky... 😉

slovakia13
14. júl 2009

povedali ,ze maximalne jednu porciu do tyzdna cerstve a v konzerve nemam jest vobec 😒

slovakia13
14. júl 2009

asi tak 😉 ja tiez milujem tuniaka z konzervy a parkrat som ani ja neodolala 😝

bobaska
14. júl 2009

Tak teraz ste mi nahnali riadny strach, lebo tých konzerv bolo u mna dosť aj tuniakové pizze a pod...Prečo nám to potom nepovedia aj naši doktori ☹

bibi78
15. júl 2009

bobaska, neplas sa, urcite si nejedla tuniaka na kila. mne gynekolog povedal, ze nechape, preco by sa jest nemali. ale zdravy rozum da, ze sa tym netreba napchavat kazdy den. tuniak sa celkovo neodporuca viac ako 2 krat tyzdenne aj pre normalnych, zdravych, netehotnych 😀 ludi. ide skor o to znecistene prostredie, v ktorom ryby ziju, teda hlavne velke morske ryby, ktorym sa do tela dostane ortut a vo vysokych davkach je to velka zataz pre organizmus. preto najma v tehotenstve treba dbat na dodrziavanie max. 1 plechovky za tyzden, ale aj ja som to uz porusila... 😅 ... 😉

cetera
15. júl 2009

moze sa zeleny caj v tehotenstve? myslim taky chladeny

januska26
15. júl 2009

Moze, ale nie vela. Myslim, ze sa mozu takmer vsetky caje, len NIE urologicky...!A s tym tuniakom to je pravda, tu v UK v kazdej knizke a prirucke je, ze by sa tuniak nemal, ale nemal by sa vo velkom, raz za cas je to urcite pohoda....

lucyy01
15. júl 2009

neviem, ci to plati aj o ladovom caji (pravdepodobne ano) ale zeleny caj sa nemoze v tehu, tak isto ako cierny a mnozstvo bylinkovych (to si najdes v teme "bylinky v tehotenstve" alebo tak nejak)

januska26
15. júl 2009

Lucy, ja pracujem v Anglicku a tu sa cierny caj pije na litre...ja ho sice neoblubujem, ale mam kamosky, ktore ho pili cele tehotenstvo a maju zdrave babatka. Cierneho caju sa nemoze vela, denna davka kofeinu, maximalne 300mg. Jeden cierny caj ma cca 50mg. a este denne nejaka cokolada, kava alebo nieco podobne, takze tak maximalne dve salky denne, ja nepijem vobec, nechuti mi. A co sa tyka byliniek-feniklovy a kamilkovy sa moze na 100percent!!!

cetera
15. júl 2009

mam strasnu chut na zeleny caj Lipton taky chladeny to je to jedine co mi vedelo uhasit ten moj nekonecny smäd.....odkedy viem ze mam babo tak som ho nepila ale teraz myslim ze by mi taky 0,5l asi neuskodil podla mna...ved kazdy si da nieco raz za cas co sa nemoze alebo by sa nemalo, ci nie?

januska26
15. júl 2009

Cetera, ja si myslim, ze ked si ho das raz za cas, tak je to uuuplna pohoda, aj pol litra. ved ked mas na to chut.
ved baby piju hocico, minule som citala, ze aj kofolu vela tehulky piju, a to tiez obsahuje kofein a bylinky!Takze si to vychutnaj. a inak jak to pises, tak som dostala na to chut aj ja.
a inak este taka otazka...mozu sa grepy???

cetera
15. júl 2009

tak to ti neviem povedat ja som grep este nikdy v zivote nejedla.....viem ze je to kysle ci horke a u nas to nejako nikto nikdy nejedol tak asi preto.....mozno raz skusim uvidim ale sa mi zda ze som citala ze nie lebo vraj obsahuju chinin ci co a to vraj skodi babätku skus strana 52 plus minus jedna strana tam sa o tom bavili

januska26
15. júl 2009

boze, sak tu je tolko tych tem, ze trva vecnost, kym sa to najde. kamoska mala totiz tehoten. cukrovku a doktora jej povedala, ze ma jest z ovocia iba grepy. tak jedla jak sibnuta a potom si citala, ze sa to nemoze kvoli chininu. a mala ja zdravucka. takze si myslim, ze s mierou takmer vsetko🙂)ja sice tiez nejem hocico, davam si pozor, ale ked mam na nieco nie az take zdrave raz za cas chut, tak si dam...
Cetera, a inak ako sa tehulkuje?30tt, to uz mas toho dost za sebou🙂)trosku zavidim🙂)

ygreen
15. júl 2009

holky klídek, zase to tak neřešte 😉 nejí se jen paštiky, syrové maso, plísňové sýry, játra, v létě je dobré vyhýbat se pultovým salátům s majolkou, a všemu kde by mohla být salmonela. Hodně ostrá a pálivá jídla. A jídla hodně ochucená kořením či glutamátem. Z pití se vyřazují umělé limonády, nápoje s kofeinem a teinem - každopádně nevidím nic špatného na ledovém čaji jednou za čas. A z ovoce snad nejde nic vyloučit. Vždyť je tak zdravé 😉 a grep je vynikající 🙂

lucyy01
15. júl 2009

tusim, ze to vyznelo o dost vaznejsie, ako som to myslela 🙂 zle som sa teda vyjadrila, tak - nemal by sa 😀
nehovorim, ze si ho tiez raz za cas nedam, a tiez aj kofolu obcas. aaa grepy chinin neobsahuju, obsahuje ho kora zo stromu, na ktorom grepy rastu... snad si to este dobre pamätam 😝

martina46
15. júl 2009

Ja som si minule dala plechovku tuniaka, mňam 😀 ale samozrejme opatrne 😉
A myslím, že káva môže byť tie 2 šálky?

blumka
15. júl 2009

cetera, zeleny caj odburava kyselinu listovu, takze sa odporuca v 1.trimestri max. 2 salky denne, takze myslim ze ked si uz v 30 tt tak ti raz za cas nublizi...
a co sa tyka tuniaka aj mna na to lekar upozornil..celkovo na vsetky morske ryby..na jednej strane obsahuju ryby nejake dolezite latky ktore dietatko potrebuje a na druhej je ta ortut, takze max. 1-2x tyzdenne...a pri tom vsetkom jedle co mozeme jest sa to v pohode da dodrzat...

januska26
15. júl 2009

Kava asi moze byt dve salky, nakolko jedna nema viacej ako 100mg kofeinu. ale treba este pripocitat dennu spotrebu jedal alebo napojov, ktore kofein obsahuju(cola, kofola, cierny caj, energet.napoj, cokolada).Ako som uz pisala, nie viacej ako 300mg denne.

lucyy01
15. júl 2009

tak to je uz troska prehnane 😀 dost sa na tom bavim 🙂
janka ty ked si robis kavu, tak si ju vazis na gramy??? inak kava je taka silna, ako je kvalitna, z akej odrody pochadza - ked uz chceme takto zvelicovat 😀

lucyy01
15. júl 2009

teda nie kavu, ten kofeiiiin 😉

cetera
15. júl 2009

januska26
no tehulkovanie je prve tak si uzivam ako kazda vravi.....trocha s bolestami miestami ako posledne dni ked si asi babo mysli ze uz ma malo miesta takze uz citim jeho pohyby niekedy dost ostro az mam pocit ze mi niekedy asi roztrhne brucho.......stale len lopoce, ja neviem kedy stiha spat ked este aj v noci sa budim na to bubnuje mi na brusko...asi chce sa mu uz von...ani sa necudujem v tej horucave ked mne je horuco ako musi byt jemu dnu a este k tomu v takom malom priestore.....teba tiez tak trocha mina leto s bruskom aspon malym ale keby sme chceli druhe babo do buducna urcite to naplanujem tak aby som v lete bola mimo, lebo s bruskom to je tazke....nikam sa neda ist lebo po par minutach mam pocit ze odpadnem niekde...keby aspon poprsalo

lyndus
16. júl 2009

juj babulky, ja sa tiez bojim toho kofeinu, ale ked nic ine okrem kofoly alebo coly v sebe neudrzim...ziadna ina tekutina mi nerobi dobre, hned ma z toho napina a leti to von 😖 tak neviem... huby by sa vraj nemali, lebo tahaju z pody tazke kovy...cokolada, orechy, jahody a med nie, ze su to alergeny (ale co mam robit, ked mam obcas na ne prisernu chut 😀 ), pecienka a pliesnove syry urcite nie, pecen ma A-cko, co sposobuje deformacie plodu, morske ryby by nemali ani deti do 2 rokov ani tehulky, ale tuniaka si dam aj ja obcas, ale pstruh ma zachranuje, milujem tu rybku 🙂 a vobec, mne byva este stale zle, takze vacsinou zijem na ovoci, kamoska dokonca prve 4 mesiace tehu zila len na ovoci a ladovej kave(pol litra za den, taku co predavaju v skatulke, ze vraj talianska 😀 ) a ma nadhernu dcerku, takze asik secko s mierou a da sa... bilinkam sa radsej vyhybam teraz, lebo je ich vazne hodne, co sa nemaju 😖 http://www.ekoporadna.sk/poradca-ekospotrebitel...

lucinka4
17. júl 2009

a co hydinovy pecenovy syr?ten je OK?

inka28
17. júl 2009

ja pijavam caje lebo len tie mi chutia alebo mineralka. Ale pocula som ze bilinky su neni dobre, patri k tomu aj sipkovy a lipovy caj?Lebo tie mam najradsej...

alexandrah
17. júl 2009

ja suhlasim s lucy, ani zeleny, ani cierny a väcsina bylinkovych ... pite ovocne, alebo roibosy. ale zase vsetko z mierou, urcite obcas nezaskodi, len nepit na litre, ved v tomto teple kto by pil caj?
ja som pred tehotenstvom takmer nejedla sladke, a teraz kazdy den, tak zistujem ze kofein? ale zase nechuti mi kava, kola velmi malo äaj ked som ju milovala), a caje si dam radsej tie, co som spominala. ale inak nemyslim, ze ked sa to neprehana, ze sa cosi stane ... takze v klude.

janula.k
20. júl 2009

ahojte, stala sa mi taka vec..predchvilou som zjedla sladky orechovy košik poliaty cokoladou a nevsimla som si, ze bola na tej cokolade biela taka hubovita plesen..taka "chlpata"...normalne som to zjedla, az potom som si vsimla na ostatnych kosikoch, ze je tam plesen. Velmi sa bojim, co moze taketo nieco sposobit v tele. Nestalo sa Vam to? Som taka nahnevana, pretoze si na taketo veci davam pozor, ci som tehotna alebo nie...a taketo nieco sa mi stane...Skusala som to vyvratit, ale nejde to...

kaa
20. júl 2009

PEDIKÚRA- slyšely jste, že se nesmí? Dostala jsem dneska na jednu pedikérku kontakt a prý dělá jen do 3.měsíce?????To jsem si dosáhla, teď těžko, to mám chodit jak špindíra?? 😝

klauduska
20. júl 2009

a preco by sa nemala???Nejak mi to nedava zmysel,ze ako by to mohlo skodit.... 😕

monika131
20. júl 2009

alexandrah - tak ja pijem počas tých horúčav iba zelený čaj ochutený mätou a by si sa čudovala ako to zaháňa smäd. Lepšie ako minerálky, alebo čisté neperlivé vody.
A ozaj, prečo by sa nemal piť zelený čaj, čo je na tom zlé?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre