Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

bebel
20. júl 2009

kaa..........tak to je úplny blud s tou pedikúrou. 😎

Janula....no-čo, vyjde to von....asi rýchlejšie ako niečo iné. 🙂

Neviem kto fičí na čajoch celý deň, ale ja si denne doprajem tak 2-3 šálky...........a pijem čaje iba zelené a biele, pretože roibos aj ovocné ma napínajú aj bežne, nie to v tehu....
a vyvarovať sa všetkých potenciálnych alergénov.....tak dovidenia, to aby tehotná a kojaca bola na suchých rožkoch a jablkách a ryži??? Netreba byť extrémista a veriť každej fanatickej hovadine, čo sa napíše niekde na fóre.

kaa
20. júl 2009

Klauduska- prý jsou na chodidlech akupresurní body, kterými se dá vyvolat při pedikúře porod. Jenže to asi bude, jako s tím sexem a uklízením k vyvolání porodu- to taky je tak, jakože to může vyvolat. Už jsem se objednala, vážně to neberu, jen jsem se chctěla zeptat.

blumka
20. júl 2009

monika131, uz som pisala vyssie, ze zeleny caj odburava kyselinu listvou, takze sa odporuca ho obmedzti na 1-2 salky denne...
a ta pedikura mi pride ako nejaky blud...to potom moze nechtiac stlacat tie akupresurne body aj manzel pri masazi noh 😅 ...vyskusam pred terminom porodu 😀

jasmika
20. júl 2009

ahojte dievčencee...ako dobre že som našla takúto tému...Som druhý krát tehotná, pri prvom tehu som čakala dvojičky a potratila som v piatom mesiaci...No a teraz sa strašne bojím aby to nedopadlo tiež nejak tak strašne...
Mám také otázočky ohľadom toho čo rada jem... Takže ak môžete...ja vám napíšem to čo mám rada a ak niektorá budete vedieť a ak sa vám bude chcieť tak mi napíšte či to môžem... 😅
To som počula že sa v tehu nemá ale ja mám ráda napríklad bryndzu, syr s bielou plesňou na povrchu - Camembert, voda Rajec bylinka, alebo tiež čaje, roibos...

kessiee
20. júl 2009

ahoj jasmilka, tak z toho, co si napisala, by sa nemala jest bryndza - pokial nie je vyrobena z pasterizovaneho mlieka, plesnive syry tiez nie - aj ked nepoznam konkretne ten, co si napisala - ja som ich nemusela ani pred tehu, tak ani teraz som ich nejedla vobec, rajec bylinka - dost vela bylin sa v tehu nemoze, ale vo vode ten koncentrat nemoze byt az taky silny, ze by ublizil a poznam tehotne, ktore tu vodu pili po cely cas a boli v poho aj s babom. no a roibos caje su v tehu fajn 😉 budem drzat palce, nech ti to tentokrat vsetko dopadne na jednotku a dockas sa zdraveho babinka 🙂

jasmika
20. júl 2009

ďakujem kesiee...tá bryndza je domáca,,, tak dúfam že aspoň tak v haluškách môžem lebo veľmi ľúbim bryndzové halušky, mňam už sa mi slinky zbiehajú....tak zas mám čo robiť ked prídem domov s práce...

mia.
21. júl 2009

ahojte, kočky!
poraďte, prosim! Včera pred polnocou, moj manžel dal do zasuvky ten odpudzovč komarov Biolit.. lenže - zabudol ho vybrať a vybral ho až o 5 rano. Teda, celu noc som spala pri zavretom okne s biolitom v zasuvke. Som na neho riadne nabrusena... Neviete, či to babätku v brušku nemohlo uškodiť? mám z toho zlý pocit...

smardik
21. júl 2009

mia já biolit v zásuvce taky měla v těhu několikrát a ted si tu hraje zdravý skoro 9měsíční chlapeček 🙂, ted čekáme druhé a občas v zásuvce taky je. ono kdybys měla tak uvažovat nemůžeš absolutně nic

mia.
21. júl 2009

dik , smardik, no vyľakalo ma to, vždy sme aspoň poriadne vyvetrali potom. Dúfam, že to bude v pohode. 😉

smardik
21. júl 2009

mia bude 🙂, já teda i u malého i ted vše z rozumem, jedla jsem tada i plísnový sýr 🙂, sice asi 2x za těhu ale měla, prostě vše z rozumem 🙂

mia.
21. júl 2009

veď áno, aj ja som pri dcére bola uvolnewnejšia ako teraz, lenže vo februári som potratila, tak to pprežívam trošku inak..

bibi78
21. júl 2009

jasmika a ostatne, ktore mate nazor, ze v malych mnozstvach sa da vsetko... mne sa tiez obcas stane nejaka vynimka, ktorou mozno riskujem (skor z dovercivosti, ked verim casnikom v restauraciach 😅 ), takze teraz cisto teoreticky: je jedno, ci zjete jeden Cammebert alebo iny nepasterizovany syr za cele tehotenstvo alebo ho jete denne, prave ten, ktory zjete moze obsahovat listeriozu a nezalezi na mnozstve, aj keby to bolo len na spicku jazyka. samozjreme, je vacsia sanca nakazy cim viac jete taketo produkty. takze bryndza domaca od nejakeho bacu zo salasa je prave ta najriskantnejsia, pretoze nie je pasterizovana, tie bezne dostupne v obchodoch maju napisane, z akeho mlieka su vyrobene. kazdopadne, nech nas vsetky zakerne virusy obchadzaju! 😵

wewe4
22. júl 2009

baby, myslíte, že RAID proty komárom v zásuvke je pre nás nebezpečný?
dávam ho tam vždy len na takú hodinku-dve a potom vytiahnem,lebo sa bojím, či tie chemikálie niesú nebezpečné...

labradorik
22. júl 2009

baby nechcem aby ste si zo mna brali priklad ale neberte vsetko tak tragicky...takze cele tehotenstvo som sa kupana aj dve hodiny namiesto sprchovania,robilo mi to dobre na krize.,spavala som do piateho mesiaca na bruchu.,obcas som si aj zapaalila aj z manzelom vinko popila,este dva dni pred porodom som bola na turnaji v sipkach ....no je toho dost co by sa nemalo a vidite mam krasneho zdraveho 2dnoveho synceka.drzkam palceky

comi
22. júl 2009

TAk to s tým RAID-om by zaujímalo aj mňa, ale zatiaľ čo som si o tom študovala na nete, som nenašla nič zlé, prečo by to malo škodiť mimi.

perla200
22. júl 2009

ale baby RAID je total blbosť.... aj fenistil si môžte dať....príroda to zariadila múdro, musíte urobiť naozaj niečo velmi zlé aby sa to k bábu dostalo, je chránené, filtruje sa to cez pupočník....takže klud....ten prvý trimester je háklivý ale potom hlavne od 30tt kedy je úplne vyvinuté a len rastie tak môžte vsetko....

catrine
22. júl 2009

Čaute kočky, odbočim trochu od temy, ktoru ste začali. Som v 23 tt a dneska som si nahodou všimla že mlieko, ktore pijem každy den nie je pasterizovane skoro ma porazilo inak si na všetko davam pozor, a teraz toto.Ja som si totižto myslela že každe mlieko je pasterizovane ale na obale to nebolo napisane. Pijem mlieko trvanlive, bud to jednotarske alebo to z tesca, na obale je napisane mlieko ošetrene UHT ohrevom, neviem čo to znamena, či je to niečo take ako pasterizacia, ale velmi som sa zlakla ked som to na obale nevidela napisane. Nemate s tym nahodou skusenosti, teraz sa bojim aby som nejako tym babatku neuškodila. ☹

catrine
22. júl 2009

Baby, fakt s tym nemate nikto skusenosti, lebo som z toho dost nervozna, nikde o tom neviem najst žiadne info 😒

inka28
22. júl 2009

trvanlive mlieko musi byt pasterizovane, inak by vydrzalo len par dni...

catrine
22. júl 2009

Mysliš inka a prečo na obale nie je napisane že je pasterizovane, už som nad tym rozmyslala, že asi aj ten uht ohrev je určita forma pasterizacie, si myslim.... Baby to fakt ani jedna nepijete mlieko z jednoty ani z tesca, čo som sama???

matka331
22. júl 2009

aojte..ja by som sa vas chcela spytat ci je v pohode ked si dam sem tam pohar piva.....lebo predtym som pivo vobec nepila ,nechutilo mi ...ale teraz mam niekedy nanho velku chut.prosim poradte mi,a beriem aj tabletky dufaston a vytamini magne b6 a centrum materna myslite si zeby to mohlo neako uskodit malickemu?

pett7
22. júl 2009

Mléko se ošetřuje pasterizaci nebo Uht ohřevem. Rozdíl je tam jen v délce zahřívání a teplotě.

catrine
22. júl 2009

Dakujem pett, takže je to v pohode že som ho pila, babatku to nijako neuškodi? Možno len zbytočne stresujem ale som sa toho zlakla, ked som tam nevidela že je pasterizovane

pett7
22. júl 2009

Taky ho piju, rozdíl tam je jen v té tepelné úpravě. Pít se nemá jen mléko neupravené přímo od krávy ty z obchodu jsou kontrolované a upravené.

pipet
22. júl 2009

Matka331 malé pivo občas určitě neublíží - a jestli chceš být úplně v klidu, tak si kup nealkoholické... Já ho v těhotenství vypila snad celý sud 😀

miau
24. júl 2009

ahojte, chcela by som sa opytat ci mi niektora neviete poradit ci sa moze v tehotenstve jest zmrzlina (kvoli salmoneloze)...dakujem 🙂

monika131
24. júl 2009

miau - no ja od kedy som tehotná tak pojem obrovské množstvo zmrzliny a zatiaľ sa mi nič nestalo. Ono tú salmonelózu môžeš dostať aj keď práve nie si tehotná. 🙂

miau
24. júl 2009

monika - ja som sa jej zatial vyhybala, aby som nejak neuskodila babu, ale chcem sa na to opytat aj lekara, lebo v tychto horucavach sa jej tazko odolava 😀

laura033
24. júl 2009

ahojte ja mam len taku otazku...pocula som ze sa nesmu jest vyklicene zemiaky, no kazdeho koho som sa na to pytala tak tie klicky vykarjuje a potom to zjedia tak neviete o tom nieco a ze zvlast v tehotenstve......

kessiee
24. júl 2009

miau a naco sa chces pytat lekara? sama vies, ze moznost nakazy tam je, tak ako napriklad v zakuskoch z cukrarne, alebo len jednoducho vo vajickach. ci si das alebo nie, je len na tebe a tvojom uvazeni 🙂 salmonela je hrozna aj ked nie si tehu.
laura a preco sa take zemiaky nesmu jest? to som este nepocula 😕 mam pocit, ze niektore veci sa zbytocne zvelicuju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre