Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lollia
8. máj 2010

Habibim: pokud běhá nekontrolovatelně ven, nech si ji pro klid duše vyšetřit 😉 .

ygreen
8. máj 2010

toxu mohou přenášet myslím i papoušci

habibim
8. máj 2010

groka, no máme ju 7 rokov...a nikdy zatiaľ nič nedoniesla 😉 ale dám ju zrejme vyšetriť!!! 🙂

čítam túto stránku a veľa tu píšete v poslednej dobe o káve - ja kávu milujem, a neviem si predstaviť, že by som sa jej vzdala...ale poslednú dobu mi už nejako nechutí...a keď si ju dám, tak len jednu malú cez deň...no pred dvoma hodinkami som si ju dala s mliekom a teraz mi je zle 😖 tiež som počula, že nie je dobrá káva s mliekom... 😔

habibim
8. máj 2010

no, ona keď chce na "wc" tak ide von...dá nám to vedieť...a krmená - domácou stravou 😀 ale behá von, takže to vyšetrenie bude najistejšie...

ygreen
8. máj 2010

habi - já minulé těhu děsně řešila, nejedla ani nepila jsem nic zakázaného, nebarvila jsem si vlasy. Teď už jsem víc v klidu, alkohol nepiju, vlasy jsem si obarvila v II. trimu, zhřešila jsem jednou čínou a kafe si dám v restauraci. Každopádně jsem si navykla na náhražky kávy a nejlepší je asi caro s cukrem, mlíkem, je to ňamka a pila jsem ho při kojení a vlastně i pak, páč jsem si na něj zvykla a tak jsem volně proplula do dalšího těhu i s carem a káva mi nechybí 😉

lollia
8. máj 2010

habibim: pokud máš obavy z toxoplazmozy, dej si spíše pozor na syrové hovězí maso 😉 .... to neznamená nutně přímo tataráka, ale kdo třeba neochutná sekanou, když plácá suroviny dohromady 🙂))?

habibim
8. máj 2010

ygreen: a to caro je dobré? som to videla len v reklame, ale neskúšala som 😉 asi sa do toho pustím... moji svokrovci sú strašne kávičkársky....takže budem musieť nejako sa tomu vyhnúť... 😀

lolia: no, tak teraz si ma zabila 😀 moji svokrovci vôbec nejedia bravčové mäso...všetko čo svokra varí, je z hovädzieho alebo z kuracieho...alebo teľacie... no a to hovädzie 😔 snažím sa ho jesť len keď je údené, a tak fajne 😀 inak ho nezjem 🤐 😀

lollia
8. máj 2010

Habi: když je tepelně upravené, je to naprosto v pořádku, nemáš se čeho bát. Týká se to opravdu jen syrového masa 🙂. Psala jsem to sem pro maminky, které se kočky bojí jako čert kříže, ale sekanou ochutnávají při přípravě o sto šest 🙂.

habibim
8. máj 2010

no, ja syrové mäso nemusím 😀 takže to je v pohode 😉

groka
8. máj 2010

habibim presne tak,za to ani nic nedas,ked ju das vysetrit,mne keby este mali zistit aj toxo tak sa obesim,ja mam uz asi vsetko,takze je lepsie ist do tehu zdravy ako buk
no a to ze surove maso sa neje je asi samozrejme a toxo vznika aj s neumyteho ovocia ked uz 😉

jijitka
8. máj 2010

všimla jsem si, že řešíte kočku a možnou toxoplazmózu - samotný kontakt s kočkou nevadí, toxopl. se přenáší ze zvířecích výkalů, takže např. čištění kočičího záchodku raději přenechat někomu jinému, jinak používat rukavice .. 😉

groka
8. máj 2010

jijitka a ked je nakazena a napriklad ma pohryzne ?

jijitka
8. máj 2010

qroka - na netu jsem našla toto, takže asi ano:

Člověk se může Toxoplazmózou nakazit prakticky čtyřmi způsoby:
Od kočkovitých šelem
Parazit se rozmnožuje ve střevech kočkovitých šelem. trusem se pak do okolního prostředí uvolňují spóry, které nazýváme jako oocysty. Tyto oocysty mají schopnost přetrvat dlouho v zevním prostředí a do těla člověka se tak mohou dostat například s potravou. U člověka, které pozře tyto spóry může nastat buď skrytá infekce nebo zjevné onemocnění.

Konzumací nedostatečně upraveného masa
Při konzumaci nedostatečně upraveného masa jatečních zvířat hrozí také nákaza toxoplazmózou. Běžně tepelně opracované maso nemůže nákazu způsobit.

Přenos na plod
Asi nejzávažnější formou přenosu nemoci je přenos z těhotné matky na dítě přes placentu. Pokud se žena nakazí toxoplazmózou v trvním nebo druhém trimestru těhotenství, existuje reálné riziko postižení nošeného dítěte.

Jiným způsobem
Zcela vzácně je možný přenos také kapénkovou infekcí, prostřednictvím drobných oděrek, nebo kontaktem s infikovaným zvířetem (kousnutí).

anka14pin
10. máj 2010

ahojte. aj ja mam jednu otazku pocula som ze ak tehulky nieco chuti a to nezje a dotykne sa tvare tak moze mat babetko nejaky znak na tvari. je na tom nieco pravdy?

elixia
10. máj 2010

Ahoj, no neviem ci presne rozumiem tvojej tazke, ale podla mna je to len jedna z tisicok povier... 🙂

anka14pin
10. máj 2010

😉 aha dakujem

tatarina
12. máj 2010

Ahoj holky, tak nevím, jestli se to tu už neprobíralo, ale mě mudr ve čtvrtek zakázal žehlit a plést, prý je to hrozně namáhavé na srdíčko. Já po slabé hodince žehlení asi chytla poslíčky... 😖 Což je na můj 23. tt dooost brzo... 😒 Takže nechte žehlit tatínky, i když u nás od slovů k činům taky ještě nedošlo a žehlím s barovou židličkou pod zadkem 😅

mircalla
12. máj 2010

to je snad vtip, nie?

norikk
12. máj 2010

jezis tatarina neprehanas kustik???

zuzanockamt
12. máj 2010

tak toto som este nepocula teda 😀

norikk
12. máj 2010

keby som sa mala vyhybat vsetkym cinnostiam,co zatazuju srdce,to aby som vobec nevychadzala z domu...ked doma zacnem vymyslat,ze nejdem upratovat abo co...tak ma mama zhukla,ze ona ked bola tehotna, musela zbierat zemiaky.....ak zena neni na rizikovom,tak newem,preco by nemala s kludom robit bezne domace prace....a ak nevladze stat,tak prosim,nech si da stolicku,ako si to vyriesila ty...

zuzanockamt
12. máj 2010

ja som doma na PN, ale snazim sa robit bezne domace prace sama ... nieco vsak roni len MM - nakupy, vysavanie, dvihanie tazsich veci, ale snazim sa dost setrit

mircalla
12. máj 2010

suhlas s norikk....
tehotenstvo nie je choroba a zakazovat zehlenie ci pletenie je naprosto smiesne....okrem toho poslickovia v 23tt - hmmm asi tazko🙂
pokial nejde o rizikove, tak si myslim, ze je urcite dobra zdrava chodza a nejaky ten pohyb ci aktivita, nie lezat doma ako kabela. to by ma rovno porazilo. jasne, ze neskacem, nesportujem, nezdivham tazke, ale ze nezehlit ci nepliest.....to akosi neberem

norikk
12. máj 2010

a ty poslickovia,mozno to bolo len roztahovanie maternice....od 6 mesiaca sa maternica zacina natahovat "rapidnejsie"

mircalla
12. máj 2010

na upratovanie niekoho mam, ale zehlim si sama, aj vsetky lahsie prace....do obchodu tiez chodime spolu, nesiem tie lahke tasky....

zuzanockamt
12. máj 2010

mirca .... ja som mala prve kontrakcie uz v 19 tt ... kvoli tomu som skoncila v nemocke ... a stahovanie maternice som citila uz skor, len tomu dokina nevenovala pozornost ... aj teraz este obcas citim MS bolesti v podbrusku a krizoch 😒

mircalla
12. máj 2010

stale nechapem, ako pletenie zatazuje srdiecko

liv1
12. máj 2010

mircalla tak to sa teda velmi mylis, ze poslickovia v 23 tt nemozu byt. mozu a aj skor, zeny ktore maju problemy s tvrdnutim brucha su a je ich vela, niektore uz od 4. mesiaca. je to dost neprijemne, a ak je to casto a pridruzi sa k tomu este nejaky problem, zena musi zostat lezat doma... je to moj pripad...

mircalla
12. máj 2010

ok - dobre, mozu
ale riesi sa daco ine..

liv1
12. máj 2010

mimochodom vsetci tu hovoria ze tehotenstvo nie je choroba, ale asi hlavne tie ktore nemaju ziaden problem. aj mne hovorili ze mozem to a ono, a nakoniec som skoncila v nemocke a teraz do konca tehu kludovy rezim. niektore zeny mozu aj na poli robit a nic, a niektore, - a nie je ich malo, jednoducho nemozu. a ako ma ktora zena vediet, ze prave ona nie je ta, ktora s tym moze mat problem?? ja som si nikdy nemyslela ze ja budem z tych...

tak mile tehulky, ja by som vam poradila pokial je to mozne, byt naozaj v klude, v pohode, nie ze nerobit nic, ale vysavanie, nakupovanie, nosenie veci, umyvanie okien a nadmerne premahanie sa nechajte radsej na niekoho ineho. ak sa to da samozrejme 😉 . moj muzik teraz robi vsetko, doslova, a mozno keby som si na seba davala vacsi pozor a viac sa setrila nemuselo to byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre