Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

elixia
5. júl 2010

@lidiab zmrzlina kvoli salmoneloze 🙂

aleangela
5. júl 2010

@lidiab ano to je pravda,ze to neje dobre ked dychame tie vypary od od farieb v kadernictve.No ja chodim stale ku jednej u nas na dedine ona objednava takze ked som tam som sama,je to taky maly salonik.No pojdem sa podstrihnut tak sa s nou porozpravam o tom farbeni a uvidime.no mna to tak nesuri,nevyzera to az tak hrozne..mozno to necham tam 😎 no zmrzlinka mnam mnam mnam...teraz som uz dlho nemala. 😉

blondi2
27. okt 2010

neviete ci sa moze jest hliva ustricova v tehotenstve?

shira_
27. okt 2010

No ja som normálne jedla myslím že dva-tri krát, podľa mňa je dobrá, zdravá, podporuje imunitu. naši ju pestujú v pivnici. nepočula som, že by bola škodlivá 😲

stacinka
27. okt 2010

Mozete vsetko okrem alkoholu a inych drog. Ak si napriklad bola zvyknuta na vela kavy, tak si kludne sem tam daj taku slabucku. Ak mas rada vinko, tak jedno male odchlipnutie si babatku urcite neublizi. Co sa tyka hribov, syrov, cokolady, exotickych ovoci a inych udajne zakazanych jedal, jedz ich tak, ako ti chuti. Plesnive syry a bryndza su diskutabilne, pretoze mozu obsahovat zarodky nejakych listerii, ktore su nebezpecne. Ja som vsak syry jedla, dokonca som si dala aj bryndzove halusky na salasi a nic mi nebolo.

Ja by som stravu zhrnula tak, ze jedz ako doposial, ale pridaj si do jedalnicka ovela viac zeleninky a ovocia.

Co sa tyka pohybu, existuju specialne cviky. Urcite by som vylucila pohyb, kde dochadza k otrasom a zvysenemu vydaju kyslika. To moze babatko poskodit. Tiez sporty, kde moze dojst k urazu- plavanie na plavarni (kopnutie do bruska), bicyklovanie a korculovanie (pad). Take fitlopty, joga a su fajn.... ja som si povedala, ze budem cvicit, ale bola som stale taka unavena, ze som nakoniec ledva cvicila 1x do tyzdna 🙂

duracelko
30. okt 2010

teraz som čítala v jednom fóre žeby sa nemali v tehotenstve farbiť vlasy.. a ja som si práve kupila kvalitnú farbu že si zafarbím na budúci týžden. ale asi počkám, kým dojdem na koniec 1.trimestra. ja si myslím ze nejaké to zafarbenie vlastov babetku neuškodí. aký máte názor??

fairynika
31. okt 2010

@duracelko mne to doktor zakazal musela som cakat az do minimalne 20-teho tt a aj to mam dovolene farbit si len so samponom.

monilik
11. nov 2010

ahojte, myslite ze by som mohla ist v 5tt do termalnych kupelov?

monilik
11. nov 2010

nikto tu nie je? ☹

cicimon
11. nov 2010

@monilik no v prvom trimestri velke tepla radsej nie, ja som chodila do sauny, ale skor v tom 2hom trim.

monilik
11. nov 2010

@cicimon dakujem za odpoved 🙂 - radsej to nebudem riskovat...

shira_
11. nov 2010

@monilik neodporúča sa to. ja milujem saunu a horúcu vodu, ale počas tehotenstva som sa kúpala vo vani vo vode 37 st., v saune som nebola ani raz, a v turecku na dovolenke bolo asi tak 35 C, na slnku som vydržala mať akurát nohy a bazén tam bol 27C - to bolo úplne super.

benne
11. nov 2010

@monilik ja som sa na to pýtala i dr., tak nie a plus je teplou vodou zvýšené riziko infekcií. Mne nedoporučoval počas celého tehu., ak tak kúpanie v normálnych plavárňach

monilik
12. nov 2010

@shira_ , @benne dakujem dievcata 🙂
tam co chodime je voda cca 35 stupnov, ale s tymi infekciami mate pravdu... len som nebola rozhodnuta na sto %, tak teraz uz som. 🙂 majte sa pekne

zuzankazuzi
14. nov 2010

@pikha mám kamarátku, ktorá ešte v 5.mesiaci hrala basket 😉 A malé je zdravé ako rybka.

zuzankazuzi
14. nov 2010

@stacinka ahoj. tak toto o brydze a plesnivých syroch som ešte nepočula.... Jem ich neustále. Naozaj je to také škodlivé??? 😨

zuzankazuzi
14. nov 2010

@benne presne tak. mne to tiež takto povedala doktorka. dokonca sa mám aj doma radšej sprchovať a tú vaňu vynechávať.

stacinka
14. nov 2010

@zuzankazuzi no, co som sa docitala, tak je to iste riziko. ako som ale pisala, ja som jedla hermeliny, olomoucke syrecky, nivu a aj bryndzu zo salasa. tieto syry pocas vyroby neprechadzaju nejakym procesom, ktory 100% zabije vsetky bakterie a MOZU (nemusia) sa tam objavit tie zarodky. ale myslim si, ze potraviny su dost kontrolovane a mne ani simonke to nic neurobilo 🙂 sama uvaz 😉

stacinka
14. nov 2010

@cicimon do sauny pocas tehu? fiha... mne doktor zakazal absolvovat akekolvek teple kupele a sauny, pretoze v tehu samo o sebe je velkou zatazou pre obehovu sustavu. a vysoke horucavy tejto zatazi pridavaju.
sama som to nevedela, tak sme sli na vianoce s muzickom do horucej virivky a po par minutach mi zacalo byt zle, tocila sa mi hlava a zvysok vecera som prespala na izbe 😒
@monilik je dobre, ze si si tie kupele rozmyslela 😉
@duracelko ja som si v tehu farbila vlasy, ale po 2 tyzdnoch sa mi ta farba vzdy uplne vymyla..... tak som to potom vzdala 😀 ja si nemyslim, ze to moze priamo cez kozu nejak ublizit... skor tam ide o ten zapach. amoniak je dost drazdivy a to moze uskodit. ja som preto pouzivala len bezamoniakove farby.

cicimon
14. nov 2010

@stacinka do viriviek som nesla, len do solnej a infra sauny....a tiez nie v 1.trim. a ked uz som mala pocit, ze staci, tak som sla von...ja som do sauny chodila aj predtym, takze to az taka zmena nebola

petra0110
15. nov 2010

ahojte...mozu sa pit bublinkove vody ? mineralky? diki

med
16. nov 2010

@petra0110 bublinkové vody teda podle mě nejsou nic extra zdravého ani normálně... myslím, že v těhu se pít můžou 😉 Já osobně dávám přednost vodám bez bublinek.
Nevím, jestli to tu už nepadlo, ale z prvního těhu vím, že se nesmí pít urologický čaj... Teď jsem měla problém s močovýma cestama, tak jsem se zase pídila, co bych mohla... a v lékárně mi doporučili urologický čaj Leros, že prý ten těhotný můžou, ale nikde jsem to na něm nenašla napsané...

froschka
16. nov 2010

prosim otazocku mam, pouzivate anticelulitidne kremy? ja som prestala prvy trimester ale newim ci mozem zacat???

terak
16. nov 2010

@monilik Ahoj, tu saunu bych taky nedoporucovala. Hlavne ne na zacatku. Ono se miminko velice snadno prohreje a muzou z toho byt problemy. Nehlede na to, ze se muze udelat spatne tobe. Nedoporucuje se ani vana s horkou vodou. Ja se teda koupala, protoze mi to delalo dobre, ale mela jsem vodu takovou jen normalne teplou, nebo kdyz byla vic tepla, tak jsem si dala pozor, abych nemela ponorene bricho.

@petra0110 Pila jsem celou dobu tehotenstvi perlive magnezie a v pohode. Jen ted posledni dobou me z nich pali zaha, tak je nepiju. Co jsem vynechala uplne tak dzusy a ruzne slazene napoje, co by se nemely pit ani normalne (kola atd.). Ty dzusy by se nemely z exotickych citrusu, muze to vyvolavat alergie.

terak
16. nov 2010

@froschka Nevidim duvod, proc bys nemohla.

froschka
16. nov 2010

@terak no niekto vravi ze sa nemoze ze to ma vela chemie 😖 😨

terak
16. nov 2010

@froschka Chemie jsou i kremy, parfemy atd. s tim bych si hlavu nelamala a pres kuzi na zadku se ti to do delohy nedostane 🙂 Jen mi to prijde uplne zbytecne, protoze ve tretim trimestru se ti celu zhorsi tak, ze budes nadavat ze jsi za ty kremy utracela penize 😀 Takze bych si kremy nechala na potom.

froschka
16. nov 2010

@terak no ved uz mam celu ako 80 rocna babka ☹ tak som myslela ze by som tomu aspon predisla aby som nevyzerala ako 100 rocna 😀

terak
16. nov 2010

@froschka No nechci te strasit, ale me se to teda zhorsilo fest ☹ Ale asi je to i tim, ze jsem pribrala, min sportuju atd. Taky mam krem, ale nechavam ho az po sestinedeli. Taky se chystam na nejake ty vakuove kury. Nemas s tim zkusenost? To teda vim ze se behem tehu nesmi.

froschka
16. nov 2010

@terak no asi mas pravdu...ale mne strasne pomahal krem z avonu plus korculovanie, to som bola jak modelka ach kde su tie casy....ale vakuove kury nepoznam no vraj je dobra lymfodrenaz pravidelne....to ta zbavi tej najhrubsej celu a pak mozes prejst na kremy ale myslim ze pri nasich starostiach s detmi sa k tomu nikdy nedostaneme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre