• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo

27. októbra 2016 
Popravde receno, ja nez neco dam do pusy, tak to musi projit manzelovou celni kotrolou:D, doufam, ze neskoncim na strave, ktera se vsude tehulkam doporucuje
24. aug 2011 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strihalka to je hrůza teda... nestresuje tě to? :slight_smile:
24. aug 2011 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@snowgirl celkem hej:grinning:, ze pry si nechce nic potom vycitat, kdyby tomu drobcovi bylo:-/
24. aug 2011 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strihalka tak to by tě měl přestat takhle stíhat, protože stres je kolikrát horší než menší prohřešek. není nad vyrovnanou maminku :slight_smile:
24. aug 2011 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@snowgirl ale vyrovnana a statsni rodice jsme:slight_smile:) je to na druhou stranu nejleps chlap a vim, ze bude nejlepsi otec!!!
na toto mu nemuzu nic vytknout, jen ma strach :slight_smile:
24. aug 2011 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strihalka já mám doma taky pečoválka :slight_smile: ještě jsme to ani neměli potvrzeno od doktora a už kupoval mega velkou bichli o mateřství, dvakrát denně mi volá do práce, jak mi je, nosí mi vodu, kapesníčky, jako kdybych měla angínu :slight_smile: Ale snažím se jej trochu usměrňovat, jsme oba happy, ale moc chci, aby mu to vydrželo následující měsíce a taky pokud není důvod, je mi trapné ho tak honit :slight_smile:
24. aug 2011 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snowgirl jedz, pi, na čo máš chuť a nedaj na babské reči :wink:
24. aug 2011 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@luba41 to jsem potřebovala slyšet :slight_smile: nechi být hysterická skoromatka :slight_smile: chci to mít na háčku, aby byl i prcek nad věcí :slight_smile:
24. aug 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pikha Ja si dám tiež pivko male čierne.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: pohodka kávu pijem tak 2x denne ale nescu z mliečkom..dakedy si dám aj 2 dcl červeného vínka na krvinky :wink: v pohode sa farbím dnes už nie su farby čo boli kedysi :sunglasses: inak prestala som fajčiť a tak...podľa mňa všetko okrem drog a veľa alkoholu a cigariet.. :wink:
24. aug 2011 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lolinkamaminka No to hlavne kôli tomu že tí čo nepoznaju huby ,aby sa nestalo že zjedia zlú hubu ,tak preto inak že je to ok.. :wink:
24. aug 2011 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@snowgirl Presne jak ja :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj mne chutí káva a hlavne v tom 3 mesiaci by som pila na litre!!Ale ostala som pri 2 za deň no čo nebudem preháňať :wink:
24. aug 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tepka Já ji před tím skoro nepila... ale byla jsem zvyklá občas kouřit a pod.. takže mi přijde, že te´d si tělo vyžádalo nějakou jinou vábničku - piju presso s mlékem, fakt půl na půl, řekla bych, že to snad uškodit nemůže :slight_smile: jednu až dvě denně, takže jsem myslím v normálu.
24. aug 2011 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@snowgirl Jasne ani ja som nepila tak sem tam pohar dva vínka a tak a ked som pila som fajčila inak pohodka :wink: ni enie nemôže aj doktorka povedala že v pohodke :wink: inak som čítala že životu ohrozujuca dávka kofeinu by musel človek vypiť 100šalok kávy :wink: mne chutí veľmi podaktorím sa zhnusí počas tehu..
24. aug 2011 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tepka mě přestaly chutnat olivy, což mě mrzí, miluju je :slight_smile:, teda milovala jsem, snad se to spraví :grinning:
24. aug 2011 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, nasla som celkom dobre clanky, co sa tyka potravin, korenin alebo byliniek v tehotenstve:
http://www.fertility.sk/tehotenstvo/potraviny-a-koreniny-v-tehotenstve.html
24. aug 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@catrine

cau cau :slight_smile: UHT znamena Ultra High Temperature, co znamena v preklade utra vysoko zahriate. Takze ano, kazde UHT mlieko je pasterizovane ohrevom. Mozes byt absolutne v klude :slight_smile:

xMBx
11. sep 2011 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janci27 dobre, hlavne ze mam v oblibe pit rajec materidousku.-( no asi ji dost omezim, dakujem za stranku
11. sep 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tehuľky, a ako je to s kávou????
12. sep 2011 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makmitka33 ak si nevies den predstavit bez kavy, alebo ak mas nizky tlak, tak si kludne jednu za den daj, .... pytala som sa doktora, povedal, ze je to v poho, ak si dam jednu za den a hlavne, ked som bola na nu zvyknuta...
12. sep 2011 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gazovicka Pijem ju len ráno a slabučkú a to preto, že ak mám byť úprimná, pohne ma na WC, inak by som nešla aj tri dni. Bála som sa, lebo mi písali a aj sestrička hovorila, že sa to môže, len potom som tu čítala príspevky a zľakla som sa , či maličkému neubližujem tou kávou. Veľmi si ma ukľudnila, dík :slight_smile: !
12. sep 2011 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@makmitka33 niektore prispevky co su tu, by som nebrala az tak vazne... netreba to prehanat s tym, co vsetko sa vraj v tehotenstve nesmie..... tehotenstvo nie je choroba.... :slight_smile: rado sa stalo...
13. sep 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gazovicka Mala by si písať všetkým stresmenkám, ako som ja, lebo máš v sebe niečo, čo človeka ukludní a vyčarí mu spokojný úsmev na tvári :slight_smile:
13. sep 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ked som bola tehu, neskutocne mi zacali chutit udeniny. Pytala som sa lekara, ci mozem jest udene. Odpovedal, ze babetko vie, co potrebuje a mozem jest vsetko na co mam chut.
Takze jedzte na co mate chut, len nic netreba prehanat.
13. sep 2011 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja jem to na čo mám práve chuť, pretože podľa mňa telo si samo vypýta že čo potrebuje a čo nie. Nie som ten typ čo by si niečo odopieral lebo toto sa môže a hento sa nemôže. Ale určite neuznávam keď sa počas tehotenstva fajčí alebo pije.
13. sep 2011 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makmitka33 dakujem :slight_smile: inak, ja som bola kavickar, kavu mam hrozne rada a pila som tak dve kavy denne, cize tak akurat (niekedy tri), ale zboznujem zalievanu klasiku... a objavila som v kauflande klasicku zalievanu kavu - popradsku kavu bezkofeinovu, je vazne dobra, chuti uuuplne ako normalna (je tam napisane, ze kofein max. 0.1 %)... tu si davam rano a poobede si dam taku slabsiu nescu... lebo mam aj nizky tlak, takze je to v poho... skus si ju pozriet...
14. sep 2011 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gazovicka Ďakujem!!!! Pozriem :slight_smile:
14. sep 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a co lieky? ja mam zapchate dutiny nosne a usne a bez muconasalu je to pre mna velmi tazke. mate skusenosti s muconasal sprejom pocas tehitenstva? ine lieky nemam len bylinkove.takze ani antibiotika.len ten muconasal na ulavu.
21. sep 2011 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby. myslite že sa v tehotenstve môže jesť pečeňovy syr? a šunky a salamy? a ryby v konzervach? v pečienke je myslim vitamin A,ten by sa asi nemal,ale neviem kolko ho tak bude v pečen.syre.. ? neviete nahodou? dik moc
28. sep 2011 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka_zilina Myslím, že vôbec nejde o najeký vysoký obsah tohto vitamínu. V týchto výrobkoch je veľa chemických látok ako glutaman, ktorý môže poškodiť vyvíjajúci sa mozog dieťaťa. Okrem toho nemajú skoro žiadnu výživovú hodnotu. Ryby v konzervách by som nahradila čerstvými chladenými, nie mrazenými. :wink:
28. sep 2011 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok