• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo

16. marca 2017 
@iviatko ahoj ja zase nesuhlasim s tebou,veď zober si štatistiky za posledne roky-za poslednych 10rokov.A štatistiku z 30 rokov dozadu,zober si koľko deti sa rodi teraz postihnutich.Asi nepracuješ v tejto sfere tak hovoriš len tak .Zober si take očkovanie koľko to ma nežiaducich reakcii o čom sa veľmi nepiše.Ale očkovanie je povinne ,ale polož si otazku prečo?Farmaceuticke firmi propaguju očkovacie vakciny a ty si maš vybrať.Zarabaju na tom slušny balik peňazi.Zober si taku dopravnu premavku to len na porovnanie.Pred 20 rokmi chodilo koľko aut? A pozri sa teraz von z okna ako sa doba zmenila.Takže baby sledujte si čo jete,čo pijete ako žijete,je to v podstate vaš život a ako sa k nemu postavite tak sa budete mať.Želam Vam krasny slnečny den :sunglasses:
22. aug 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moon1979 syry mozes ale len pasterizovane, !!!!! takze aj plesnivy syr mozes pokial je pasterizovany... :wink:
22. aug 2012 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@erikasadek ja som si davala pri obidvoch tehu aj domaci ovci syr....a teda ten nie je pasterizovany :wink: a ani teraz som neodolala, kezde sme boli na dovolenke na Kysuciach a mame tam znamych, co maju ovecky :wink:
22. aug 2012 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iviatko ja nemam tu skusenost, cele tehu som pila mlieko, pretoze vsetko ine osvedcene, co zaberalo u inych mne nepomahalo :slight_smile: takze kazda si musi najst to, co zabera jej :slight_smile:
22. aug 2012 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moon1979 mliekom sa uz aj ja nadajam ale tiez to je obcas vela vela :slight_smile:
22. aug 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anuliiik ku koncu tehu som ho pila na litre :slight_smile: za cely zivot som tolko mlieka nevypila ako vtedy :grinning: ale pomohlo a to je podstatne a navyse je to aj zdrave :slight_smile: na zaciatku tehotenstva pri nevolnostiach ked ma vkuse napinalo mi zase pomahali jogurty, boli studene, obalili stenu zaludka a nenapinalo ma tak ...
22. aug 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katren jasne ze mozes ale vies nepasterizovane znamena poznost bakterii ktore nie vzdy tam musia byt ale je to riziko.... probem je ten ze ty si , imunitna voci nim tvoje buduce dieta nie, takze je to ako ruska ruleta.... nevies kedy to moze prist a potom uz je neskoro tieto bakterie sposobuju smrt u deti a nemozno sa cudovat ze niektore matky zrazu necitia pohyb u dietata.. nemusi to byt pravidlom ale spravidla av krajinach kde sa dodrziava toto pravidlo sa rapidne znizil pocet takychto pripadov takze pasterizovane len ''' aj ked tecu sliny, a ziadne klobasy alebo salamy alebo parma prosciutto jambon... tych par mesiacov sa to da zvladnut..; :wink:
22. aug 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
este jadna vec niekto sa pytal na kyselinu najlepsia vec ktora funguje je zidovsky chlieb, volal o s ato maces na slovebnsku ..... je to super vec ako oblatky dat si ku posteli este nez vstanes rano ak to zacina uz od rana, trochu zjest a az potom sa postavit , uplne pohlti kyselinu a ide to ja bez liekov vyskusane....; uz roky... :wink:

myslim tento.... http://www.maces.sk/ :wink:
22. aug 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivia123 ja si myslím, že ak osud chce, aby bolo dieťaťko choré tak bude, bez ohľadu na to, ako sa žena stravuje a ako sa stavia ktehotenstvu. môže sa to stať aj žene, ktorá si dávala pozor a stravovala sa zdravo:frowning2: v tomto svete nič niee je isté, všetko je postavené na náhodách
22. aug 2012 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ahoj ako pišeš to nie je osud - hovori sa tomu genetika,a plyv životneho prostredia ,čo jeme veď v dnešnej dobe všetko striekaju.Takže ako pišeš ty ,že všetko je postavene na nahodách je poriadna blbosť.
23. aug 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivia123 tak prečo potom majú aj mamičky, ktoré si dávali pozor choré detičky?
23. aug 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 veď som ti to už napisala
23. aug 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 protože není v lidských silách si dávat pozor na všechno.
23. aug 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moon1979 dnes som si u neteri s cz nahlasila tabletky renie :slight_smile: ze vraj su aj pre tehotne tak uvidime. ale mlieka sa nevzdam :grinning: :grinning: :grinning:
@ivia123 nie vsetko je o genetike. my sme minuly rok prisli o drobca pre "velmi" vzacnu chorobu ktoru v rodine nikto nema a pravdepodobne nikdy mat nebude. ale musim priznat ze tych "vplyvov" tam mohlo byt velmi velmi vela...
23. aug 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anuliiik ja som nepisala len o genetike a čo vonkajšie vplyvy? Nečitaš pozorne :frowning2:
23. aug 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
23. aug 2012 o 21:04 • ponik25
Práve som sa dozvedela, že v tehu nemôžem moje milované oregano, že je to nebezpečné. :frowning2:
23. aug 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina Ano, ale vo velkych davkach. Predpokladam, ze ho nejes po lyzickach, takze ok :slight_smile:
23. aug 2012 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenka600 No, práveže doteraz som si šupla do šalátu dosť, asi tak pol lyžičky. Ale teda, už nebudem.
23. aug 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewellina No fiiiiha, tak to ho mas asi naozaj velmi rada :grinning: :grinning: :grinning: Ano, v tom pripade radsej obmedzit. Ono - nikto Ti nikdy nebude garantovat, ze ked budes jest to ci ono, tak sa Ti stane toto a tamto. A tiez , ze ked to jest nebudes, ze sa nestane nic. A opalovanie, plavanie, sportovanie, blablabla, da^sa v tom pokracovat. Mnoho bab s vysmechom povie - ale ved tehotenstvo nie je choroba, co riesite. Ano, netreba prehanat a zit ako vo vaticke, ale na druhej strane povazujem za absolutne ale absolutne zbytocny risk, ked si baba na jednu sezonu nedokaze odriecz nieco - ci uz je to jedalnicek, alebo hocico ine. Netreba hystercit, ale vsetko s rozumom :slight_smile:
23. aug 2012 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenka600 No hej, ale v mojom prípade ide už o štvrtú "sezónu". :grinning: :grinning: :grinning:
23. aug 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 Preco maju mamicky, ktore si davali pozor aj tak chore deticky?
Lebo ako Ti tu uz pisali - genetika, vplyv prostredia, nahoda, ci pravdepodobnost. Neexistuje zaruka na to, ze ak zijes zdravo = budes mat zdrave dieta. Ani to nie je tak, ze ak sa Tvoje dieta bude zdravo stravovat= bude zdravsie ako ostatne deti. Neda sa to porovnavat jedno dieta s druhym. Nedaju sa porovnavat ani surodenci, lebo nevidime ako presne sa im namixovali geny.
Takze kazde dieta ma urcitu danu "vybavu"(vybornu, menej dobru alebo bohuzial tazku) a matka mu ju moze udrzat v povodnom stave, alebo mu ju moze do istej miery zhorsit - pocas tehotenstva, po porode, zavadzanim stravy, opalovanim, a nekonecnym mnozstvom dalsich veci.
23. aug 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina Jaj to som nemyslela vobec na Teba, ved Tebe prave ide o dobro dietata!!!! Nepatris k tym, ze zivot gombicka a neriesim.
No klobuk dolu, stvrta sezona.....ja budem mat medzi detmi rocny rozdiel a poviem Ti - prve tehotenstvo, po nom hned druhe a po nom budu dve malinke deti naraz......takze uz dve sezony som unavena ako pes, bolia ma prsia, nechodim na slnko (je mi na grc z tepla), uz ani neviem co to je obliect si uzke rifle, nemozem poriadne turistikovat, lebo mi vyskoci tep az na neviem aku rychlost, nervy v porodnici, ze co bude s rocnou dcerkou kym ja budem rodit (siroko daleko nemame nikoho, kto by pomohol) a potom kolotoc s dvoma malymi detickami, unava a tak dalej a tak dalej. To budu dufam(!) najtazsie tri roky v zivote. Ale zato krasne :slight_smile:
No ale 4x, vazne klobuk dolu
23. aug 2012 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenka600 Manžel by nemohol s malou zostať, keď budeš v pôrodnici? Ešte ju kojíš? Ja síce čakám už štvrté bábo, ale zas tak malý vekový odstup ako ty som nemala, takže dá sa. Nechcem tým povedať, že by sa to u Teba nedalo zvládnuť, ale je to iné.
23. aug 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenka600 A určite sa to bude dať zvládnuť aj u teba. Spočiatku bude bábo veľa spať a časom si vytvoríte systém. Keď budú drobce už väčšie, tak budú partia, zabavia sa spolu a ty budeš mať viac voľna. :slight_smile:
23. aug 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewellina Ano este kojim. Ako pri najhorsom bude s dcerou manzel, ale neviem si to predstavit z mojho pohladu. Pri prvom porode bol pri mne non stop, dokonca aj pocas cisarskeho a ak by pri mne nebol - no chybal by tam, ale samozrejme dcera je x krat prednejsia.
Len zijeme v zahranici, takze aj ista jazykova bariera (myslim, ze pocas kontrakcii sa nikomu nechce struhat frazy v cudzom jazyku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mam zatial dohodnutych rodicov, ze k nam pridu zhruba v case pred porodom, ale ved vies ako to je - dieta sa vypyta kedy chce. Dcera sa narodila necakane z nicoho nic o mesiac skor. A mame super susedov, ak by to nahodou prislo v case kedy budem sama doma, ale zase rocne dietatko je este strasne male na to, aby zrazu ostalo same s "cudzimi " ludmi.
23. aug 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenka600 Aha..., no asi by bolo fajn, keby si ju pomaly na tých susedov zvykala... Začiatkom leta som musela so synom na pár dní do nemocnice a nechala som moju ročnú dcérku s mojou mamou. Malá si na mňa vôbec nespomenula. Takže ak bude Julka na tých susedov trošku zvyknutá, nemal by byť problém. Tak držím palce, nech to dobre dopadne. A neboj sa. Ešte sa nestalo, aby to nejako nedopadlo. :wink:
23. aug 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina hahahahaha aky duchaplny zaver :slight_smile:
23. aug 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenka600 No dobre, tak to skúsim duchaplnejšie: Keď sa Boh stará o nebeské vtáky, že ani nesejú, ani nežnú, ani do stodôl neznášajú a predsa ich Boh živí, keď On poľné ľalie oblieka do najkrajších šiat... O to skôr je ochotný postarať sa aj o vás... :wink:
23. aug 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewellina Ale mne sa ten zaver uplne pacil!!!! Ja som napriklad pred prvym porodom hystercila, ze ja to dieta urcite zo seba nedokazem dostat von - ha, ktora to uz raz zazila, tak velmi dobre vie, ze ked to zacne, tak to ide cez prekazky takou silou, ze az:slight_smile:
23. aug 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok