• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo

16. marca 2017 
@ninka2013 no jasně, ale to i kafe, že jo. A neshazuju tě, jen se divím. Kdybys neměla konzumovat cokoli, co kdo napíše, že MUŽE něco způsobit, tak umřeš hlady.
7. sep 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Velmi pekne by som vas chcela poprosit o radu. Som v 7 tt a pracujem ako casnicka.
Hrubu mzdu mam cca 300 eur. Prave som si vypocitala, ze matersku by som mala dostavat 65 percent z platu, cize nejakych 195 eur.... len tak rozmyslam, ci neexistuje nejaky zakon, ktory ochranuje mamicky napriklad v tom, ze nam prispeje nejake to euro aby sme sa mali lepsie a aspon trosku sa podobali mamickam co maju take stastie a matersku maju niekolko-krat vyssiu :slight_smile:
11. sep 2012 o 16:04  •  čaká bábätko, termín má v apríli 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina1988
neviem, čo má tento tvoj príspevok spoločné s danou témou, do ktorej si prispela, ale žiadny zákon ti neprispeje, aby si mala lepšiu materskú ... o to sa musíš postarať sama, bud prácou,kde viacej zarobíš, alebo máš možnosť dobrovolne sa pripoistiť ... pozri zákon o sociálnom poistení ... tam máš všetko uvedené :slight_smile:
11. sep 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moon1979
Ahoj, ja viem, prvý krát som sa dnes sem prihlásila a ani netuším ako urobím novú tému, to je ten problém :D
Ale ďakujem ti za odpoveď.... to pripoistenie som bola riešiť na sociálke, ale už sa nedá konkrétne len pripoistenie pri materskej.. ale treba si platiť celý balík a to je niekoľko razy taká suma... dohromady aj s pripoistením v nezamestnanosti a aj na dôchodok.. proste to zase raz tak vymysleli, aby sme to nemali až také ľahké.... ja viem, že je najlepšie zariadiť si prácu kde viac zarobím, ale u nás v meste to nie je také ľahké.. mám vyštudovanú ekonomiku a nakoniec robím čašníčku.. ako, ja zarobím viac, ale oficiálne na páske mám len 300 e.. a najhoršie je to, že takto sa to robí skoro všade keď robíš u súkromníkov... no nič.. tak som došla.. budem si musieť nájsť nejakú prácu na doma a na materskej si aspoň takto privyrobiť :slight_smile:
11. sep 2012 o 22:50  •  čaká bábätko, termín má v apríli 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina1988
nemusis zakladat novu temu, staci pouzit vyhladavac na konikovi :slight_smile:
11. sep 2012 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. sep 2012 o 22:58  •  čaká bábätko, termín má v apríli 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina1988 matersku budes dostavat aj tak len 36 tyzdnov a potom do 3 rokov dietata len 194€ rodicovsky prispevok a 22€ pridavok na dieta....a maminky, ktore nemaju narok na matersku dostavaju tuto sumu od zaciatku :unamused:
11. sep 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katren ale aj tých 9 mesiacov by bolo fajn, keby sa dalo niečo vymyslieť :slight_smile: skúsim nejakú tú prácu na doma.. lebo budúci rok chceme začať stavať aj domček, takže sa budeme musieť poriadne obracať... ďakujem pekne za odpoveď..
12. sep 2012 o 10:39  •  čaká bábätko, termín má v apríli 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čo si myslíte o jedení polievok vifon v tehotenstve? Nechápem prečo, ale vždy, keď som tehotná, tak zrovna na toto mám chuť. Zjedli by ste také niečo v tehotenstve?
16. sep 2012 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewellina jedna wifonka raz za cas ti nic neurobi .. dolezite je vyhybat sa fajceniu, alkoholu a inym takymto sajrajtom ...
16. sep 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina keby som mala chuť, tak určite :grinning: aspoň jednu na zahnanie chute. Ja mám v poslednej dobe furt chuť na hamburgery ale zatiaľ odolávam
16. sep 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina
ja mam cibulové obdobie :grinning:
inak ja milujem pikantné, chilly to je moje, teraz v tehu som si nedala, ale mám kamošku, čo má obdobnú chilly diagnozu a teda znáša to horšie :slight_smile: pytala sa svojej doktorky a tá jej povedala, že keď má chuť nech si proste dá, že oveľa horšie je keď si nedá :slight_smile: a čítala som aj na nete o chilly, že bábu neprekáža, akurát si robíme zbytočné problémy, lebo máme potom z toho záhu a zaťažený žaludok ... ale čo som bola fakt prekvapená (aj gyn hovorila) že chilly bábu nevadí ... zvláštne
16. sep 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moon1979 :grinning: tak ja keby som si dala teraz cibuľu, tak by mi ležala v žalúdku do zajtra.
16. sep 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moni244 :grinning: Jednu na jedno posedenie alebo jednu v priebehu celého tehotenstva? :wink:
16. sep 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina záleží, dokedy by trvala chuť. Mne sa tie chutie menia a potom sa vracajú
16. sep 2012 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina
ked mas chut, kludne si daj, zase nebudes to jest cele tehotenstvo ... uvidis, ze si das a budes mat pokoj :slight_smile:
ja mam cibulovu etapu uz stvrty den, ide ma potrhat, tak sa jej napraskam :grinning: a sladkeeeeee strasne ziadam ... pri krpcovi som na sladke vobec nemala chut, tak mozno to bude baba :slight_smile:
16. sep 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moni244 ja im neviem odolať, strašnúúúú chuť mám na ne, 1x týždenne spapám v mekáči 1ks cheesburgeru a 1ks chickenburgeru na posedenie, takže tie najmenšie čo majú v ponuke a som spokojná :grinning: a to len teraz, počas tehu, mám takéto nutkanie dať si, jooojjjj mňammmmm :slight_smile:
16. sep 2012 o 14:27  •  čaká bábätko, termín má v marci 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivet_ivetka tak tie sú úžasné, tiež ich zbožnujem :grinning: ja som tiež nikdy nemala rada hamburgery, alebo hranolky a sladké ani nevravím a teraz? aspoň raz denne sušienky musia byť
16. sep 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moni244 ja som to mala rada aj doteraz, v pohode big mac menu aj s hranolkami som do seba šupla, len teraz už naraz nevládzem toľko spapať :grinning: ale nikdy predtým som nepociťovala nejakú naliehavú chuť, ako teraz :slight_smile: ale hranolčeky mi nejak vôbec nechýbajú, zaujímavé, ale zbožňujem všetko zo zemiakov :slight_smile: sladké som tiež vždy ľúbila, teraz mám tiež každý deň chuť na niečo, ale teraz si kupujem radšej sladké "pre deti" , napr. kinder čokoládu tie tyčinky, čo je len mliečna časť poliata čokoládou, aspoň sa tým ukľudním, že je to akože zdravšie :wink: ale posledný týždeň mám slabosť napr. aj na lentilky, každý deň to najmenšie balenie cmúľam :slight_smile:
16. sep 2012 o 15:00  •  čaká bábätko, termín má v marci 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivet_ivetka tak ja som ani sladké nemala rada, skôr slané a to mi teraz nechutí :grinning: ja zo sladkého skôr miňonky, horalky, disko keksy a snickers, za tým sa viem zabiť :sweat_smile:
16. sep 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moni244 ja aj slané aj teraz aj pred tým, teraz šaliem pre monster chipsy :slight_smile: a chrúmem kukuričné chlebíčky, tie sú také tenšie a chrumkavejšie, nie sú také suché (ako tie ryžové či aké) a sú trochu slané, takže mňam :wink:
17. sep 2012 o 07:50  •  čaká bábätko, termín má v marci 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moon1979 ja som počula, že keď papá žena štipľavé, bábo bude vlasaté:grinning: Tak ak nechcete mať leva, tak sa tomu vyhýbajte:grinning:
17. sep 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 to je teda riadna blbost :sweat_smile: to by museli mat moje deti pri narodeni fakt hrivu a obidvaja boli holohlavi :wink:
ja fungujem na chilli stale, v nedelu do polievky este pridavam feferonku a dochucujem si pre seba s chilli....
@ewellina kludne si daj.....ja ficim toto tehu na uhorkach.....aj 5 denne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ivet_ivetka
@moni244 kocky, tak ja musim toto tehu nie hamburgery, ale z KFC pikantne kridelka :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mnaaaaaaaaaaaaaaaaaam
17. sep 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katren tie keď sa im podaria, tak sú mňam, tak isto ako sendvič zinger :grinning:
17. sep 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moni244 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jaaaaaaaaaaj ani nehovor......
ja teraz tlacim do seba maslovy croissant s nutellou a mlieko k tomu......no co, mam pusteny Masterchef....a nejedz pri tom :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. sep 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katren tá slanina v masterchefe vyzerala dobre, čo? hneď by som si dala z horčicou, kyslou uhorkou a rožkom, keď o tom hovoríme, asi si idem po uhorky do chladničky :grinning: mám také super, z lidla z chili príchuťou, sú božské
17. sep 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moni244 mne strasne chuti trvanlive mlieko....nie cerstve, ale trvanlive.....jaaaaaaaaaaaaaj
17. sep 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katren ja fičím posledné dni na jogurte vaječný likér :grinning:
17. sep 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
17. sep 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katren no čo :grinning: likéry teraz nemôžem, tak si to vynahrádzam takto :pensive:
17. sep 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok