Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

jasminet
26. jan 2009

suhlas - dajme si na co mame chut - taky tatarak by som si veru dala 😀 pasticku tiez obcas mozem, grep si odstavujeme, bambinko z casu na cas tiez urcite neublizi a kavu pijem jednu denne, ale riadnu... a na tonic mam odkedy som tehotna neuveritelnu chut a to som to nikdy velmi nemusela, ale tomuto jedinemu sa vyhybam...

fodorka33
26. jan 2009

ja som tonic nemusela ale zato pijem ochutene bublinkove mineralky....aj ked ja mam vzdy aj pri postely lucku dojcensku tak manzelovi kradnem bublinkovu citronovu 😀 😀 ja papam vsetko,ale minule robil moj otec tatarak no normalne sme museli ist od neho prec inak by som neodolala ale tak kvoli malemu spravim vsetko🙂ved je v mojom brusku potvorka moja 😉

lyongirl
26. jan 2009

ja neviem, či by som tomu tataráku odolala mať ho pred sebou 😀

jasminet
26. jan 2009

ja by som asi neodolala, aspon jedno sustocko by som si dala 😀

lyongirl
26. jan 2009

práve som spapala pekne tučnú palacinku s lekvárom a čokoládovou polevou, to sa smie, že 😀

jasminet
26. jan 2009

a ja si davam biely jogurt a to obsahuje 52% dennej davky vapnika a na obed som mala spenat - aka zdrava strava 😀

veronika81
26. jan 2009

lyon..že palacinka s lekvárom, mňáááám! chute mi tu robíš 😀

poletucha
26. jan 2009

co to je lekvár? 😅 ..ale jinak palacinka zni moc dobre. Ja zrovna dosmazila bramboraky 😀
Jinak ty holky,co tu nekdy napsaly,ze grep obsahuje chinin...fakt by me zajimalo,jak se do nej dostal...to by se musely roubovat stromy grep s chinovnikem nebo nejakej vytazek strikat injekci primo do grepu 😀

fodorka33
26. jan 2009

poletucha lekvar je Džem....uz vies?lebo neviem inak ako sa to povie po cesky 😀 jaj bambulky asi si idem volaco zobnut...🙂

poletucha
26. jan 2009

fodorka- diky, uz jsem doma 😀 to je ale jazykova bariera 😀

fodorka33
26. jan 2009

no tak to teda hej🙂jak taki tatari 😀

amatula
26. jan 2009

povidla--- 😅 nie??

poletucha
26. jan 2009

tak uz se dohodnete...povidla nebo dzem??? 😀 😀 😀

reni7
26. jan 2009

ditka-ta koza nepatřila tobě 😎

veronika81
26. jan 2009

marmeláda 😀 😀

bastika
26. jan 2009

baby, neda mi tak sa fajn bavim.je to uplne jednoduche.co skodi mamine, skodi babatku.vela alkoholu, cigarety, surove maso, nepasterizovane mliecne vyrobky atd.ved to tak skodi nam ako babatku.jedine co skodi len ditku je ten chinin, sposobuje stahy materniceˇ=riziko predcasneho porodu.no a potom treba davat pozor na lieky, le od toho su tu odbornici.prave taketo diskusie su na plasenie ludi, tu neide o pocity a prezivanie tehotenstva, o com by sme my mali diskutovat.taketo veci treby preberat s lekarmi a inymi z fachu.inak sa zbytocne stresujete, a to sa fakt NESMIE 😀
takze dobru chut k tym grepom inak aj ja ich zboznujem 😀 😅

ditka1
26. jan 2009

reni... 🙂
bastika... 🙂

betty111
26. jan 2009

bastika
ahoj nie vzdy ma doktor pravdu v tom co mas jest a co nie saama som sa o tom presvedcila moja doktorka mi povedala napr ze mozem jest citrony a doktor druhy co som bola u nho na vysetreni ten mi povedal ze v ziadnom pripade nemozem tak ze asi tak ani sami doktori nevedia co mas jest kazdy ti povie inak vies???

reni7
26. jan 2009

tak já sem si kterejsi den dala schutí pařížskej salát,teď je zima takže snad to nevadí 😎
jinak jím úplně všechno 😉

lyongirl
26. jan 2009

nejak mi sem nejde dať príspevok....
ale je fakt, že čo doktor, to názor, ale priznávam, mýlila som sa 😉
takže 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

betty111
26. jan 2009

naozaj je to tak kazdy doktor ked sa spytas tak ti povie inak a je to jedno ci je to neviem aky mudr.dobre proste nejak vysoko proste povie ti inak no a v tom potom ja nemam istotu a ty nasi lekari boze niektory su fakt spyckovy ale niektroy su....nebudem urazat

reni7
26. jan 2009

lyongirl-v pohodě krapet si nás vylekala,tu kozu neber nějak osobně ale v tu chvíli mi to nedalo 😀 😎
dřív naše maminy taky jedly všechno a byly zdravé a my sme taky zdravé tak co,nesmíme to tak prožívat,dyť by sme nomohly jest nic 😎

lucia375
26. jan 2009

Jest sa môze asi vsetko okrem syrov s plesnami - niva, hermelin a pod. Su tam naockované baktérie ktoré su inak neskodné ale môze sa to zvrhnút napriklad nespravnym skladovanim a potom je to dost nebezpecné.

lyongirl
26. jan 2009

a tá koza bola vlastne na mňa?... 😀
ja som tak preletela príspevkami, že som nepochopila, komu tá koza patrila 😀

reni7
26. jan 2009

lyongirl,jj to bylo na tebe 😅 😅 😅 ale fakt nic ve zlém 😉

lyongirl
26. jan 2009

neviem prečo, ale nejde mi sem pridať iba samotný smejko, takže toto čo som napísala si nevšímajte a platí len toto

😉

bastika
26. jan 2009

to mas tak aj ked sa narodi babo, niektore zeny by mu vydezinfikovali snad aj vlastny prsnik.ja som jedla zo psej misky ked to nasi nevideli 😀 hola som behala v snehu a okrem slepaka mi v zivote nic nebolo.
takze len nestresujte a nesledujte tak podrobne vsetko fakt vela chorob a alergii je psychika, a v jedle je to tiez tak, vsetko s mierou, hlavne sa tak podrobne nesledovat 😀
a co sa tyka doktorov, su veci exaktne-jasne co povie kazdy rovnako a potom veci na ktore sa nazory lisia, ale urcite to nie su otazky zivota a smrti typu co smiem a nesmiem jest.no ked mi je od niecoho zle alebo mam vyrazku, alebo krce tak to jest nebudem, na to doktora nepotrebujem.a to mam 2 v rodine ale ked som povedala ze sa nesmie grep len nechapavo pozerali 😵

bastika
26. jan 2009

Betty a precoze to nemozes jest citrony?ci to nemam aj ja nahodou.(just jokeing)

ditka1
26. jan 2009

lucia...ja jem aj plesnove syry nivu aj hermelin 🙂 a malemu to chuti tiez 😉

betty111
27. jan 2009

bastika
to som mala povedane od doktora ale druhy doktor mi povedal ze smiem ja ich jem ale nie vela chutia mi a vzivote som ich nejedlla tak cele iba som si s znych vytlacala stavu ale teras jem aj z vnutrajskom takze uz kaslem na to co povedia doktory jem to co chcem a na co mam chut ale samozrejme ze v malom mnozstve no a nic nie je babetku a ani mne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre