Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

snehulienka
16. máj 2008

caute, myslite, ze tehu baba 5tt moze ist do ZOO? 😕

lukin
16. máj 2008

snehulienka: Jasně, že jo 🙂

hankakynclova
16. máj 2008

Tak ted nevím snehulienko jestli si děláš srandu nebo to myslíš fakt vážně.proč bys jako nemohla jít do zoo??? 😲 😕

dididi30
16. máj 2008

snehulka aj na disco, ved tehu nieje choroba 😉 mozes vsetko s mierou 😉

snehulienka
16. máj 2008

nedelam si srandu. su tam vselijake zvieratka... 😵
ale dik za odpoved

mywiel
16. máj 2008

Snehulienka nevidim dovod preco by si nemohla??? Akoze sa bojis toxoplazmozy cico? Ved zvieratka nechytas len sa na ne pozeras a v 5t ti to urcite nemoze hrozit. 😉

waitinka7
20. máj 2008

Baby, niekde som tu citala, ze bryndza by sa v tehotenstve nemala jest? neviete preco? Ja ju zboznujem, teraz v tehotenstve zvlast.

dididi30
20. máj 2008

waitinka, ja som ju jedla a jem do teraz, trosku neublizi z nicoho, vraj sa ma len prevarit ci co, ale ja som si robila aj pomazanky a aj pecienku milujem a ta by sa tiez nemala, a tu solm 😀

adrioska
20. máj 2008

ja som tiez jedla bryndzu...inak doktorka mi povedala, ze mozem hocico okrem alkoholu a cigariet...no a ten alkohol, napr. tak trochu cerveneho vinka neuskodi, ale ja nelubim ani vino ani pivo, ja len take fernetiky a likery, tak si prilezitostne dam na jazyk. A minule som neodolala vermutu a odchlipla som si z neho asi 4x (z manzelovho 😀 ), ale myslim, ze to by tiez nemalo uskodit. 😔

anamor
20. máj 2008

waitinka bryndza by sa nemala kvoli listerioze, ci ako sa ta choroba vola - presne tak ako plesnove syry- niva, encian a pod. Ja som bryndzu jedla - pomazanky a na halusky, leto tiez som na nu mala chut, tak aspon nejaky prehresok 😉

petule.h
20. máj 2008

já jsem pila u prvního těhu pivo i střik a taky jsem kouřila do 4 cigaret denně..dítě naštěstí zdravé.teď si taky občas dám...Jinak jím vše na co mám chuť, zatím mám jen 4 kg nahoře a to už budu za 2m rodit 😀

mywiel
20. máj 2008

no comment...

petule.h
21. máj 2008

samozřejmě jen občas...

heppu
21. máj 2008

zodpovedne 😒

zuzula20
21. máj 2008

Ahojte, mne teraz ide dost na chut pikantne. Ale pocula som ze by sa v tehotenstve nemalo. Aky je vas nazor?

heppu
21. máj 2008

moj nazor je taky ze sa moze vsetko ale s mierou a neverim blbostiam typu ze nieco nie a hotovo.....podla mna to vsetci uz prehanaju s tym tehotenstvom ...nase maminy jedli a robili vsetko a sme tu a bolo vtedy menej chorob aj alergii

olbramka
21. máj 2008

Ahoj holky, k této diskuzi - co se může a co ne, řešíme že bychom rádi mimi, co říkáte na lítání v prvním trimestru a taky na zdolávání horských vrcholů (ne horolezení, apíš vysokohorská turistika, každopádně celkem zátěž na organismus...)? nevím, či ještě počkat přes letní dovolenou, nebo se na to vrhnout hned 😲

heppu
21. máj 2008

najlepsie je cetovanie okolo 20 az 25 tyzdna inak turistika sa moze aj vsetko len terab dat pozor na rychly tep a zadychanie a pady samozrejme inak pohoda

lukin
21. máj 2008

heppu: Já nesouhlasím s tím, že se může jíst všechno, ale s mírou. Pokud se přece něco sní, co obsahuje listeriozu, tak je zle, i když se jednalo o malé množství.
Nemělo by se jíst toto:
Syrová vejce a vejce naměkko z důvodu rizika nákazy salmonelou.
Měkké zejména plísňové sýry, jako je camembert a brie, paštiky, syrové maso, syrové a málo vařené ryby nebo korýše (např. škeble) a veškeré hotové saláty, které nejsou zcela čerstvé, z důvodu rizika listeriózy. Tento druh otravy jídlem je způsoben bakterií listerie, která se někdy vyskytuje v uvedených druzích chlazených potravin. Listerióza může způsobit potrat nebo narození mrtvého plodu.

(Zkopírováno z Peceodite)

olbramka
21. máj 2008

no, to je právě ono, zadýchání a rychlý tep ☹ samozřejmě můžem počkat, ale každým dnem ve mně zraje rozhodnutí, že proč to nezkusit hned. Manža už je teda pěkně natěšenej, jak na mimi, tak na dovču, ale já bych si pak nerada něco vyčítala. Je mi jasný, že se může stát cokoli, že to člověk neovlivní, ale zase chci pro mimi udělat to nej nej...

heppu
21. máj 2008

no ved sa netreba zas tak obmedzovat len terab pri tej makacke na turistike trosku niekedy spomalit vydychat sa a sama asi ucitis kolko vladzes a kedy ti staci ja sportujem cele tehu s mierou a prospieva to podla mna ved to nie je choroba
lukin: to je jasne ale to su veci ktore ludia nejedia aj bezne ked nie su tehu lebo sa boja salmonelozy alebo inej choroby ....skor som mala na mysli jedla ako skorica, kecup a ine blbosti co som sa uz aj tu aj inde docitala

lukin
21. máj 2008

heppu: Já si vždy myslela, že plísňové sýry, paštiky i saláty jedí lidé normálně a některé tady přiznávají, že je jedí i v těhotenství. Jasně, že se nemusí nic stát, ale taky může a v dosti případech se už tak bohužel stalo ☹ Taky si myslím, že hodně potratů je právě z důvodů listerie. Pěkný pokec je o tom na jiných stránkách o těhotenství atd. Mnohé tam říkají, že potratily právě kvůli lsiterii.

jarka007
21. máj 2008

A tiez surove maso, surove salamy a klobasy resp. napr. aj kontakt s mackou, moze sposobit toxoplazmozu. To sa na dietati pokial viem nemusi prejavit hned, ale po nejakom case po porode moze dostat priznaky obrny.
Pecen len v miere, kvoli tomu, ze obsahuje vela vitaminu A (ani nie tak kvoli skodlivinam), ktoreho prehnana konzumacia v tehotenstve tiez moze poskodit plod. Slepota ? Neviem presne.

pinco
21. máj 2008

olbramka, ty teda este nie si tehu, len sa uz vopred chces vystrihat nejakej ture a cestovaniu? Ja neviem ako sa darilo ostatnym, ale u mna neprislo tehu hned na prvy sup, takze by som ti radila zacat skusat, mozno stihnes este aj tu dovolenku. Prvy trimester urcite nie je vhodny na nejake namahave tury, ale to budes citit aj sama, ze sa ti bude chciet stale spat 🙂 Ale nejaka dovolenka pri mori by ti myslim neuskodila.
Inak ja som tiez toho nazoru, ze vsetko s mierou neskodi. A tehotna sama citi, co telo zvladne a co nie. A s tou stravou sa tiez netreba az tak stresovat. Jasne, ze mame jest zdravo a kvalitnejsie ako bezne. A nejake pastiky a surove maso asi moc kvalitka nebude. Ale ak ma niekto chut na pecienku, tak nech si kusok da 😉

estrellita
21. máj 2008

jarka: jen nemam rada, kdyz se neco poda bez poradnych informaci, tak chci jen dodat - kontakt s kockou muze zpusobit toxoplazmozu..........no pokud je to venkovni kocka, ano, ta moznost tam je - toxoplazmoza se prenasi z moce a vykalu kocky. pokud je kocka doma a je pravidelne odcervovana, nema kde toxoplazmozu chytit 😉 takze kdyby tohle lidi vedeli, nekoncil by velky pocet kocek v utulcich pri zjisteni tehotenstvi 😔

olbramka
22. máj 2008

pinco, presne tak, tehule jeste nejsem, ale uz se na to chystame 😀 je mi jasne, ze se to nemusi povest hned, ale taky muze, ze... no a i kdyby se to povedlo, jedeme na hory zacatkem cervence a tak bych o tom jeste ani nemusela vedet... Doufam, ze ucitim, na co mam ci nemam, treba mi bude zle hned od zacatku, treba to bude vsechno v pohode. Jen bych eventuelne nechtela mimi ohrozit, kdyby uz se hnizdilo... No ja totiz o vsem asi moc premyslim, vsechno resim a pak mam nervy 🙄

pinco
26. máj 2008

Olbramka, tak nad tym tolko nerozmyslaj a zacni si uzivat to prijemne, po com pridu deti 🙂 Ak ti bude meskat menzes, tak urcite pobezis do lekarne po test, to si bud ista a potom sa rozhodnes, ci budes behat po horach, alebo cakat vypravu niekde na chate s dobrou vecerou 😉

natali.m
26. máj 2008

ahoj holky, já chci jen dodat k té toxoplasmoze, taky máme doma kočku a tak jsem toho i o téhle nemoci opravdu dost četla. pravda je , že to není zas až tak hrozné, i kdyby byla kočka venkovní a náhodou tuhle nemoc měla, tak se přenáší jen výkaly a aby došlo k nákaze, musely by projít zažíváním.kromě toho samotné výkaly jsou škodlivé až po 24 hodinách.prostě umývat si ruce a uklízení po kočce nachat na chlapovi a je vše ok.... 😉

mywiel
26. máj 2008

Umyvat aj zeleninu a ovocie... 😉

lencici
27. máj 2008

Ja som to vôbec nebrala tak čo môžem a čo nie...Načo som mala chuť to som aj zjedla. Ale jasne že v norme....
Ja som nefajčila nikdy takže s tým problém nebol a alko som vôbec nepila len na vlastnej svadbe činžáno a možno trošku červeného vínka 🙂 Tak ako to tu bolo písane radšej sa nestresovať a pri športe nerobiť prudké pohyby...
Ja som sa trošku stresovala a Tamarka je taký malý nerváčik 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre