Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

poletucha
1. dec 2008

a jak je to s tema plisnovyma syrama...my casto delame z nivy omacku na testoviny? vadi i kdyz je to "prevareny"? 😕

aponchie
1. dec 2008

poletucha ja nevim ja to jim kdyz mam na to chut a to velmi sporadicky nastesti mi to moc casto nechutna bo je mi vecne zle a to uz jsem druhej trimestr 😝 ale treba ja ulitavam na kysanem zeli 😝

asanaa
1. dec 2008

Holky a nevíte jak je to se sexíkem na začátku těhu??Zapomněla jsem se dr zeptat 😅

kalo
1. dec 2008

zuzkaprofant: 😀 Já na tom byla naprosto stejě....já jedla snad čtvrt roku jen pomeranče, mandarinky a kiwi....džusy a saláty..Prostě dát si pomeranč bylo největší blaho 😀

aponchie
1. dec 2008

asanaa pokud nemas problemy a tehotenstvi je fyziologicke neni problem..spis pozoruj po sexu jak na tom jsi jestli nemas krece nebo te neco neboli a kdyztak prestan a pak rekni lekari..cim vic budes tim vic by to melo bejt lepsi 🙂

ivet1989
1. dec 2008

no ja s praitelom mam pravidelne milovanie, more, az je to uz otravne 😀 😀
ale nie, sranda, ale v poslednom case je on viacej nadrzanýa ja menej, teda citala som to dade ze ta chut na milovanie opadne, hlavne na zaciatku, potom sa to uz zlepsi ale vsebecne známe je, teda myslim si, ze milovanie v tehu nikomu neublizi, naozaj, ako povedala aponchie, treba potom kukat , po milovani, ci nejsu dake problemy, nebo este pocas milovania..mozno ta kus zaboli brusko, to je u mna bezne, podbrusko mam kus citlivejsie,ale priatel je opatri a ohladuplný a ked uz tak, tak zmenit polohu..teda ak ti chuti milovanie, tak dotoho by som povedala

halca
2. dec 2008

Ahojte, my sme sa milovali v asi 7-8tt raz, a vtedy som trosicku krvacala a spinila. Sla som k doktorke, babo bolo (a je) uplne ok, ale dala mi Duphaston a zakala sex. Dufam, ze len docasne. Teraz koncim 13tt a vo stvrtok idem do poradne. Musim sa jej na to spytat, lebo mi to riadne lezie na nervy. Odvtedy som nemala problemy a chut na milovenie teda obcas mam 😉
Okrem totho mi zatrhla akekolvek cvicenie do 4mesiaca, lietanie, cestovanie, a tiez spominala rozne potraviny, ako sa tu aj pretriasa - nedostatocne upravene maso, masove konzervy, plesnove syry.
Uvidime vo stvrtok.

jasom
3. jan 2009

Ahojte,
chcem sa spytat ohladom nepasterizovaneho masla. Jedla som ho skoroo 5 dni na ranajky 😠 😠 na dovolenke kde ma nato domaca neupozornila a ked som nato prisla skoro ma slahlo. Sice mi potom tvrdila ze bio bio a ze oni maju zvierata kontrolovane hygienikmi a tak ale i tak som prestrasena na smrt ci som babetku neublizila 😕 stalo sa niekomu uz ze jedol nepasterizovane mlieko napr. a bolo vsetko ok?

alias313
3. jan 2009

ahoj jasom: ja som pila nepasterizovane mlieko a v pohode, nic zle sa neudialo. viem, ze sa taketo veci neodporucaju, ale no nedam si ked ma starka kravu 😀 vsak niekedy sa take mlieko pilo bezne a nebol s tym problem.

jasom
3. jan 2009

alias 313 dakujem, trosku si ma ukludnila, my sme boli v Tirolsku a tam ma kazda domaca kravu, dokonca od nich odoberaju i mliekarne mlieko ale ked clovek sa boji 😒 Ja by som asi taku odvahu nemala i ked si hovorim tiez ze volakedy sa pilo take mlieko normalne a nebol problem.
Ty este aj teraz pijes to mlieko ?

lucka33
3. jan 2009

ahojte kočky, vedeli by ste mi poradiť? Mala by som byť v 6.tt a doteraz som nemala takmer žiadne tehu príznaky, sem-tam bolesti v podbrušku, citlivé prsia, časté močenie. Ale už asi niekoľko dní skoro nič. A dnes v noci ma tak strašne pichalo v pravom vaječníku, že som myslela, že mi už praskne... Po chvíli to prešlo, dnes mám podbruško také citlivejšie, ked chodím, ale inak je to ok. Neviem, či s tým mám ísť k dr. alebo je to normálne takéto bolesti na začiatku, ked sa rozťahuje maternica? ďakujem vám!

aponchie
3. jan 2009

luci to je normalni me to delalo asi do 9tt 🙂

lucka33
3. jan 2009

aponchie fakt? to si ma teda ukľudnila... ďakujem ti! 🙂 Zostala som chvíľku vyplašená, lebo takéto bolesti som nemala, iba také mierne pichanie... A hlavne tehu ešte nemám potvrdené od dr. lebo som bola skoro uňho a nič nevidel na sone. Ale povedal mi, že ak by som mala náhle bolesti v podbrušku, tak hneď na pohotovosť, či to nie je mimomaternicové... ale dúfam, že je to v poriadku. A ked ty hovoríš, že si takéto bolesti mala až do 9 tt, tak som pokojnejšia... 🙂 ešte raz vdaka!!! 😉

ttiffanny
3. jan 2009

ahojte baby!!! mozno to tu uz bolo spominane, ale nenasla som to, tak sa chcem opytat, ci mala, alebo ma niektora z vas gelove nechty v tehotenstve a normalne chodi na doplnanie? nemoze to skodit babu? dakujem za odpovede...

jasom
3. jan 2009

ttiffanny: ja som umele nechty dala dolu ale na manikure mi bolo povedane, ze to neskodi ani ta uv lampa, len nechty su oslabene a tym padom ti mozu odpadavat
lucka33: aj ja som mala take pichanie

lucka33
3. jan 2009

dakujem jasom 🙂 to som rada, že je to v norme... Je to moje prvé tehu, tak som oplašená 😀 Hlavne pri bolestiach... Takže v prvom trimestri môžem čakať takéto pichanie hocikde v podbrušku aj vo vaječníkoch?

evuse
3. jan 2009

Lucko, to se natahují děložní vazy. Mě to taky bolelo takhle dole a občas bolí ještě teď, když ležím a otočím se na bok, tak asi tou váhou dělohy se to natáhne a zabolí.

Jasom a Ttiffanny, já je mám pořád a drží dobře. Nikde jsem se nedočetla, že by to mohlo škodit.

lucka33
3. jan 2009

evuse díky 🙂 už som teraz pokojnejšia, ked ste mi tu povedali viaceré, že to mávate alebo ste mali. ja som mala terz niekoľko dní klud, ale dnes mám stále nejaké pichanie. tak to snád bude dobré.. 🙂

afrika
3. jan 2009

lucka si ešte tu?

afrika
3. jan 2009

ja som mávala bolesti v bruchu, na pohotovosti mi povedali, že to je ok a nebolo....

andara
3. jan 2009

Lucko,muze to byt i cysta - ja ji mam od zacatku tehu na pravem vajecniku a obcas me tam pekne boda,ale nicemu nevadi,pokud se nezvetsuje 😉 Doktor to pripadne na utz zjisti a ohlida.

lucka33
4. jan 2009

ahojte,

afrika a čo nebolo u teba v poriadku?

andara - ja som bola u dr. v 5tt, nič na sone nevidel, bolo ešte skoro, takže keby som mala cystu, snáď by ju uvidel, dosť dlho sa mi tam "vŕtal" 🙂 A tebe vznikla tá cysta skôr než si bola tehu alebo až keď si otehotnela?

alias313
4. jan 2009

jasom:nie teraz uz nepijem...nebudem tiez riskovat zbytocne..predtym som si obcas dala.ale myslela som to tak, ze aj ked si si mliecko dala urcite sa ti nemohlo nic stat.

ttiffanny:ja mam stale gelove nechty a dokonca mi bolo povedane, ze pre mimco su lepsie, ako moje normalne, lebo ich mam tenke a akurat by som ho mohla poskriabat, co sa s gelovymi nestane.

andara
4. jan 2009

Lucko,ja ani nevim,protoze predtim mi Dr nedelala utz,jen brala stery a prohmatavala a ja tu bolest na pravem vajecniku pocitovala uz predtim, akorat to byvalo v dobe ovulace a to doktorka rikala,ze je ovulacni bolest a kdyz me mackala bricho v tom miste,tak me to nebolelo.
No a videt tak byt nemusi, mne nejdriv rekli, ze mam jednu velkou a pak ze na druhem mam 2 cysticky maly a pak najednou tri a ted uz mam jen tu jednu,teda asi-ted naposled to Dr nezkoumala 🙂

jasom
4. jan 2009

alias313: ale pila si aj v tehotenstve to mlieko? a nebolo ti nic? Mna uz 2 den boli priserne hlava 😖 a ak neprestane tak zajtra idem lekarovi ☹

lucka33
4. jan 2009

ahoj andara,

presne tak som to mala aj ja- táto istá bolesť počas ovulácie, lenže teraz akože čomu mám pripísať túto bolesť? Na uzv. by dr. podľa mňa videl cystu a upozornil ma na to. Takže asi to budú nejaké tehu bolesti. Ale ďakujem ti za odoveď 🙂

andara
4. jan 2009

Lucko- urco,protoze to roztahovani delohy taky pekne boli.Precti si toto: 😉 http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha...

lucka33
4. jan 2009

dík za link andara 😉 bude to ono - tie bolesti kvôli rozťahovaniu maternice 🙂

dididi30
4. jan 2009

baby papajte vsetko a s mierou, nebojte sa nicoho...uprednostnuje najma mandle , sezam a lanove semiacka, babo bude krasne a bude mat plet ako zamat 😉 a tiez to pomaha vam na vecko, s pletou.....

alias313
4. jan 2009

jasom: pila okolo 2-3mesiaca. ja neviem, tak radsej chod, ale myslim, ze to nema nic spolocne s mlieckom, ale ak sa bojis, tak to radsej netreba podcenit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre