Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

mamamima
19. aug 2008

Skusena 😀 Ani ja teraz neberiem vitaminy, skor vela ovocia a v podstate vsetko na co ma mimi chut.Vyhovaram sa na male 😀
Akurat su rizikove potraviny o kt. sa tu popisalo a tym sa vyhybam.Ale co sa tyka ovo a zel. neviem o nicom, co by sime nemohli...teraz ma nenapadne.Papkaj na co mas chut.

mamamima
19. aug 2008

petruci alechemylka sa v tehu nemoze? vraj len do urciteho mes. pisali tu baby, ze ho piju 😒 a ze dobre chuti...

mamamima
19. aug 2008

citam, ze sa prve tri mes. nemoze...

tatiana77
19. aug 2008

dakujem pekne, asi to aj tak necham....budem papat na co mam chut.....pisala si, ze mas uz jedno dieta...teraz cakas druhe? kolko rocne je to prve, je to dievcatko alebo chlapec? A kde si rodila? Fuuúú zavalila som Ta otazkami, ale vies ja som zvedava... 🙂

bebinka
19. aug 2008

Holky nepanikařte, jestli je to v těhu čaji, tak je to v pohodě, není to určitě ve velkých dávkách. To samý když si dáte denně 2 deci koly...tak probůh co?
Opravdu se tradovalo, že kola rozpustí i hřebík 😔 , ale to byla naše komouší citrokola a podobný mňamky. Dneska si koncerny typu Coca-cola a Pepsi složení tak musí hlídat, že závadnost může bejt akorát tak nulová. Jde spíš o ten kofein, chemikálií a éček je milion i jinde - takřka ve všem, co jíme.
Sýr na Pizze Q.Formaggi je po důkladnej tepelnej úpravě, tzn. bez choroboplodnejch zárodků.
Jahody by se neměly hlavně při kojení, protože jsou poměrně silnej alergen. Když jich v těhotenství nesníš denně kilo, tak není čeho se obávat.

Jak už jsem psala, já to chápu, mě taky občas napadaj lecjaký kraviny, kde jsem co snědla a co v tom mohlo bejt...ale zdravej rozum by asi měl zvítezit...většinou 😀 😀

tatiana77
19. aug 2008

bebinka, pekne si to napisala......ja by som si ani taku hlavu z toho nerobila, ale ked citam a pocuvam, tak zacnem nad tym rozmyslat a trosku sa zacnem obavat, ale ma to vzdy nejako prejde.....pravdu povediac, nemam vobec chut na tabletkove vitaminy. Je pravda, ze mi chutia vitaminy v zeleninovom a ovocnom stave 😀

mamamima
19. aug 2008

Bebinka mas pravdu, ale s tou colou nesuhlasim, podla mna je to svinstvo...nemyslim v malych davkach, ale denne do porodu urcite...deci denne nikomu neuskodi...

artepeli
19. aug 2008

Cau holky, zatim to tu je porad jenom o jidle... Nevite, jak resit uklizeni? Mam na mysli takove ty ziraviny jako Bref na cisteni sprchy nebo savo na zachod...? Existuje nejaka ucinna alternativa, abysme nemusely cmuchat vypary?

mamamima
19. aug 2008

no ja poviem pravdu, ja sa bojim cistit teraz wc domestosom 😖 neviem ci som cudna, ale savo je svinstvo...robi to manzel 😀
sprchu umyvam s Cifom, to si myslim nie je take agresivne...

bebinka
19. aug 2008

Juj, no taky jsem na to při jednom megaúklidu myslela, máchala jsem kolem sebe Cifem Power ve spreji, až jsem se zakuckala 😠 ...pak jsem ale četla původní angl. verzi Co očekávat v radostném očekávání a tam psali zhruba to, že nikde nebyla zjištěná spojitost mezi čistým domovem a vývojovou vadou dítěte... 😅 , no že pochopitelně denně se v těch smradech pohybovat určitě ne (jako třeba uklízečky profesí atd.), ale že jinak ok 😉

mamamima
19. aug 2008

u nas v praci vcera na wc neskutocne smrdelo savo, hned som sa otocila ze toto nie 😉 a isla som na iny...ja som cudna 😝 som teraz fakt prehnane hakliva...ale uz som mala zle skusenosti v tehu s takymi vecami, tak bojim bojim vsetkeho 😔

mamamima
19. aug 2008

ja cif ten pieskovy, ten aj prijemne vonia, nie je taky silny... 😉

mamamima
19. aug 2008

tatiana kuk hore IP 😉

daduda
19. aug 2008

ahoj holky, prosím radu, jsem těhu sice už podruhé, ale až teď v tom druhém se nějak všeho a o malé víc bojím, asi si víc uvědomuju, že mít zdravé dítě je strašný dar, ale k věci.

slyšela jsem, že v těhotenství se nesmí jíst skořicové věci (sušenky, nákyp...)
nevíte co je na tom pravdy?????????????????

mamamima
19. aug 2008

daduda neblazni, prave tlacim skoricove raciolky a predtym skoricove milky way minute 😀
o tom som teda nepočula...ale v malom mnozstve urcite nie 😉

mamamima
19. aug 2008

a aj ja sa teraz viac bojim ako pri prvom, je to uplne ine...vtedy som si sice davala pozor, ale teraz to uplne inak beriem...

daduda
19. aug 2008

mamamima, díky, myslela jsem, že ty babské rady a pověry jsou tak nějak,..... ale kdybych měla ohrozit někoho kdo se nemůže bránit - tak bych si to neodpustila ☹

mamamima
19. aug 2008

daduda a aj keby to bola pravda, myslim, ze tej skorice nepojes tolko aby to babu uskodilo 😉
su ovela nebezpecnejsie potraviny, z kt. mozeme dostat rozne ochorenia ci parazity....

petronelie
19. aug 2008

Holky,já tedy nevím,co se může a nemůže. On když si člověk přečte pár knih, zjistí,že se nemůže skoro nic. A šikovně napíšou, že nebyla dokázána spojitost mezi vadami a tím či oním, ale taky se to nevylučuje.Jako např.mě musí mudr. odvrtat amalgám.plombu a dát novou. A všude píšou,jak je rtuť nebezpečná atd. atd. Ale co mám asi tak dělat? Ta bolest a utrpení je pro mimčo mnohem horší.

Skořice je podle mě taky nesmysl,já do sebe tlačím skořicové sušenky taky často. Dám si klidně i deci vína, dám si ráda mozarellu. Klidně si zajdu do KFC či MC Donalda. Mnohem horší je podle mě sedět celé těhu doma na zadku a hledat na internetu co škodí a co ne. To je tzn. neopodstatněný stres,který mimču škodí nejvíc!

Ikdyž si hraju na hrdinku, taky se stále něčeho obávám, ale prostě si říkám, že to bych se musela zbláznit, dávám si na co mám chuť a když mám s něčím obr problém,zavolám báječnému doktorovi, který mě vyvede z omylu a uklidní.

Přeji příjemné těhulkování. 😉

bebinka
19. aug 2008

Petronelie mluvíš mi z duše 🙂

kristi
19. aug 2008

petronelie: konecne na to taky nekdo prisel 😀 moje rec

titkovamiriam
19. aug 2008

no po dlhom case som sem nakukla a vidim ze aj skorica je zla ☹ ,ked to tak vsetko dam dokopy tak by som podla tejto stranky nemohla vynosit ani jedno z mojich deti zdrave 😠 .

bebinka
19. aug 2008

Ehm...bylo tu jasně řečeno, že skořice nevadí....pokud si jí člověk do krku nenasype pytlík... 😕

berunka
19. aug 2008

plne souhlasim s Petronelie,Kristi a Bebinkou, proste jim na co mam zrovna chut.takze kdyz dostanu chut na hranolky od Meka tak si je dam a nebudu misto toho chroupat mrkev ze? 😀

yamahafazer
20. aug 2008

ahojte,chcem sa spytat ci sa moze jest mak pocas tehotenstva

bebinka
20. aug 2008

Mák ano, žvýkat nezralé makovice ne. 😔

http://www.zubrno.cz/poradna_styl.php

Dotaz ze dne : 2007-06-26
Mila pani Bartlova,
s ohledem na dnesni telefonat, Vam zasilam nasledujici e-mail s dotazem.
Jsem v 11 tydnu tehotenstvi a vim, ze nemohu nektera korenena jidla, bylinky apod.
I kdyz jsou mnohe informace na Internetu dohledatelne, nedari se mi najit, zda za je za nevhodny v tehotenstvi povazovan i mak, a to jako potencialni opium.

Dekuji a v patek na slysenou,
Lenka Mikovcova

Odpověď na dotaz
Paní Míkovcová,
mák muzete i v tehotenství bez obav - zádná z kuchynských úprav nemá opiové úcinky. Neco jiiného by bylo, kdybyste mela potravinové alergie - vy sama alergie na mák ( vyrázka, problémy s dýcháním, atd.). Jsme schopni vám vyhodnotit pocítacobvým programem jídelnícek, dát tistené materiály k výzive v tehotenství. spojte se s mgr. Gajdosovou. jitka.gajdosova@zubrno.cz

zdravím Dr.bartlová

daduda
20. aug 2008

ještě dotaz, v některé diskusi, některá s kolegyněk těhu psala, že se nesmí v prvním trimestru používat intim gely, Proč ??? 😲 😕 😕

mauska
20. aug 2008

Ahojky, můžu dotaz? někde jsem se dočetla že těhotné nesmí jíst grepfruity. Nevíte co je na tom pravdy? Děkují 🙂

daduda
20. aug 2008

mausko, o tom jsem neslyšela, když dostanu chuť na grep tak si ho posypu cukrem a sním, dělala jsem to i u prvního syna a je to kluk jak bud..... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre