Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

candii
29. apr 2016

@evittam hej .. aj chodci chodia ako ovce 😀 ked idem s mm na aute tak niektory katastrofa.. dobre ze ti nevbehnu pod kolesa a potom sa stazuju 😂 ani sa ti nepozre .. vsak som na prechode.. preto si treba davat pozor lebo auto je zbran ..

evittam
29. apr 2016

@candii Hm, keby, že sú aspoň na tom prechode........

pperlicka
29. apr 2016

dakujem .. nebola som si ista tak teraz uz budem vediet 🙂

kikus_1010
31. máj 2016

Ahojte baby 🙂 som v 19tt zajtra mám poradňu ... bola som v nemocnici na udržanie tehotenstva koli chorobe ... je normálne keď mi trvdne podbrušku?? Alebo to mala tlači?i načo si mám dávať pozor?? ďakujem za odpovede 🙂

katarina1510
5. jún 2016

Ahojte babeny.Chcem sa opytat,ci mi naozaj hrozi nieco zle ked neberiem tabletky obsahujuce kyselinu listovu.Zacala som sa od nich vyhadzovat tak ich uz neberiem.Snazim sa jest viacej zeleniny a ovocia.

zuz02
5. jún 2016

@katarina1510 urcite ti nic nehrozi. Je to vitamin. Dolezite je, aby si mala pestru stravu bohatu na vitaminy. Kedze ti skodi, aj tak tvoje telo z tej tabletkovej formy nic nema, iba ak problemy s tym, aby sa ho zbavilo.

evittam
5. jún 2016

@katarina1510 Presne ako píše @zuz02 - tvoje telo nevie spracovať efektívne umelé vitamíny - a ani nikoho z nás - pokiaľ sa stravuješ normálne a vyvážene tak ti samozrejme nič nehrozí - ja mám za sebou dve tehotenstvá - nikdy som nebrala umelé vitamíny - mám dve zdravé deti.....Nie si chorá si "len" tehotná tak si to užívaj... 😉

maminecka2
5. jún 2016

@katarina1510 Ahoj, v ktorom si tyzdni? Kyselina je uplne najdolezitejsia v prvych tyzdnoch kedy sa vyvijaju organy, ak uz si po prvom trimestri je to uz uplne v pohode. A samozrejme ze nebudes brat nieco na co mas alergiu, to by Ti teda nepridalo. Ak si este v kritickom obdobi zvys prijem v zelenine, malo by to stacit. A nestresuj, to by ublizilo babatku viac. Mnohe zeny neuzivaju kyselinu este pred otehotnenim a kym zistia ze su tehotne uz je pomaly po najhorsom obdobi z tohto hladiska a vsetko je OK. Takze chrumkaj salatik a relaxuj 😵

simusiq2
5. jún 2016

No v tehu hlavne neskac nadmerne nebehaj neposiluj... Len cviky na spevnenie svalstva panvy cviky s fit loptou a pod ... Lak na nechty a farba vraj nemaju na plod vplyv ... Kofein minimum alebo vobec ... Majonezy vajcia sa neodporucaju pre zvysene riziko vzniku salmonelozy... Cigarety a alkohol vobec ... Lieky tiez pokial nemusis meber ale radsej prekonzultuj s lekarom🙂

evittam
5. jún 2016

@simusiq2 No, ale cviky s fit loptou len pod dozorom inej osoby - môžu spustiť v pohode pôrod - samozrejme vo vyššom štádiu tehu.... 😉
Ja osobne som vôbec neriešila čo môžem a čo nemôžem jesť - jedla som všetko ako aj predtým, nikdy som nebrala žiadne umelé výživové doplnky akože "pre tehotné" a mám dve zdravé a krásne deti (klop,klop). 🙂

simusiq2
5. jún 2016

@evittam neviem ja som na cviky zdochlina v tehu ani tak celkovo necvicim:D len dlhe chodze to sa asi nepocita.:D mam stastie ze sa udrzujem na tych cca 50kg ajj po porode ze som nevykysla z toho tehotenstva 🙂

evittam
5. jún 2016

@simusiq2 Ja som tiež v tehu vôbec necvičila a nejak moc som nepribrala -a po pôrode som mala hneď 2/3 dole....Ja som len reagovala na tvoju radu cvičiť na fit lopte.......

ziwka
19. jún 2016

tehotenstvo nie je choroba podľa mňa že zrazu musíš neviem aké diety dodržiavať 🙂 ak si športovala a si na to zvyknutá športuj ďalej samozrejme si to prispôsob situácii 🙂 je to dobrá psychohygiena 🙂 "milovala" som keď mi dakto povedal, že dačo nemôžem robiť bo som tehotná. nerob toto nerob tamto nechoď hentam. odvezieme ťa a bla bla... a ja som si pekne chodila aj na úrad i na kontroly vlakom a pešo 5 km zo stanice... ešte na začiatku 9. mesiaca a aj domov tak isto. prechádzky to bolo moje 🙂 a nealko radlerov som za tehu vypila toľko že postavím pyramídu :D a prečo nemôže tehu melón? veď je to len voda a tá sa vyciká a vypotí hoci no viac cukru obsahuje. ja osobne som za to že môžem všetko ale s mierou 🙂

nikitta17
24. jún 2016

a myslite,ze korculovat mozem teraz v zaciatkoch? 🙂 radi sme chodili s partnerom na korcule,ale tak teraz neviem 😒 ale stale ked ideme spolu tak sa drzime za ruky cize ma dost udrziava aby som nahodou nepadla 😀

ewisam
24. jún 2016

Ja k tejto teme len tolko, kym vam lekar vyslovene nieco nezakaze, vsetko s mierou je dovolene 😀

katarina1510
24. jún 2016

Dakujem babeny za rady...😉

lili007
25. jún 2016

Ešte by som možno k téme dodala, že to na čo je Vaše telo zvyknuté môžete s ohľadom na tehotenstvo robiť ďalej. Iné to je s činnosťami, ktoré ste predtým nerobili, mali by Vás zaťažiť atď. Ja som sa totiž svojej gynekologičky pýtala na saunu (čo si myslím nie je úplne ideálne pre bábo v brušku) ale Dr. povedala, že ak to vyslovene praktizujem pravidelne, rovnako ako šport a podobne, tak to môžem robiť aj ďalej, nie však do extrémov pochopiteľne. Po čase som sa toho ale vzdala, nezdalo sa mi to vhodné.
Farbenie vlasov, nehtov a podobne tiež podľa hesla: všetko s mierou. Alkohol a cigarety sú na svedomí každej jednej z nás. Iste, poznáme príbehy kde matky narkomanky a podobne porodia zdravé krásne deti ale asi by som si nezobrala na svedomie život môjho nenarodeného človiečika, ktorému budem ničiť zdravie tým, že si neviem niečo odoprieť.

simonka121
27. okt 2016

Zdravím žienky potrebujem poradiť,,,čakáme druhé bábo,,, som mamička ktorá sa o seba samozrejme stará a chce vyzerať dobre,,,,takže ak niekam idem tak sa aj nalíčim,,, skôr ako sa som otehotnela som začala používať denný a nočný krem ANEW vital of25 mám trošku problémovú pleť tak som skúsiť tieto krémy,,,, preto by ma zaujímalo či ich môžem používať aj naďalej počas tehotenstva,,, mohli by nejako uškodiť bábu,,,, som v 17.týždni,,,,, Ďakujem 🙂

candii
27. okt 2016

@simonka121 pokial ich nebudes jest.. kludne 😁

simonka121
27. okt 2016

@candii tak to určite nie ďakujem :D

12romi34
21. feb 2017
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

No a mozem v tehotenstve pouzivat intimne gely? je mi trapne sa s tymto radit s gynekologom..

oli777
9. mar 2017

ja som robila všetko na čo som sa cítila a keď som sa necitíla tak som to nerobila, tzn. dala som si jedno pivko, jeden pohár vína, jedla čo som chcela a dokonca som sa mohla voziť s manželom na motorke až do 7 mesiaca,v 8 mesiaci sme spolu behali po lese a hľadali hríby a tancovali na svadbe, samozrejme všetko s povolením môjho gynekológa, ktorý mi to objasnil, že tehotné majú samé hlúpe otázky a predstavy, že sa môže všetko, ale tak aby sme sa nato cítili, toľko moja skúsenosť. p.s dieťa je zdravé, veľmi vitálne a nesmierne chytré

maminecka2
10. mar 2017

@oli777 A to Ti to vozenie na motorke schvalil lekar??????
Dovtedy sa chodi s krcahom po vodu....
Viac sa k tomu neda dodat.

juhseverzapad
10. mar 2017

@maminecka2 veď tehotenstvo nie je choroba 🙂 Pokiaľ je matka zdravá, tak môže robiť čo chce a jesť čo chce

maminecka2
10. mar 2017

@juhseverzapad Ja uz som sa k tomuto vyjadrovala aj v inych temach, tak to nechcem rozmazavat, ani sa mi nechce rozculovat. Samozrejme ze to nie je choroba, je to stav kedy je zena zodpovedna aj za toho cloviecika ktoreho privedie za svet a nielen za neho, ale svojim spravanim (hlavne stravovanim apod.) ovplyvnuje aj dalsie generacie (epigenetika), a teda nie je jedno ako sa sprava. Ziadna matka nebude ohrozovat napr. potencionalne nakazenym jedlom svoje malicke dieta (asi dojcatu nedame tatarak, sushi, surove vajce....), tak preco to davkuje tomu nenarodenemu? Pre mna je to nepochopitelne.
A napr. jazda na motorke- jasne, pohoda, vsak nie je chora... Ale ake je riziko padu- kedy sa "zdravemu" cloveku nestane nic ale pre plod to moze byt fatalne... A nehovorim o vaznych nehodach. Budem sa opakovat- kazdy podla najlepsieho vedomia a svedomia...
A jasne ze ak sa niekto stravuje a zije "normalne", viac menej zdravo, nepotrebuje kazdy den alkohol, tak moze takto pokracovat aj v tehotenstve. Ale ak niekto robi kazdy vikend bungee-jumping, box,... tak asi s tymto prestane.

juhseverzapad
11. mar 2017

@maminecka2 lenže prehnané sledovanie svojej gravidity je viacej na škodu ako k úžitku

maminecka2
11. mar 2017

@juhseverzapad Samozrejme ze ano. Ale nejest surove maso a nevozit sa na motorke mi prehnane nepride.

juhseverzapad
11. mar 2017

@maminecka2 Tak, záleží ako rýchlo idú na motorke a zaleží čo chutí v tehotenstve. Bola žena, ktorá jedla špaky a nevedela si pomôcť. Dieťa bolo zdravé. Treba počúvať vlastné telo a nie sa riadiť brožúrami.

maykaaa1122
11. mar 2017

pikha myslim, ze je to dobry napad. Pokial viem, tak by mal byt obmedzeny stres.

juhseverzapad
11. mar 2017

@maykaaa1122 žiadny stres 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre