Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

albireo
2. jún 2008

katulikzlatulik .... ja by som povedala, ze vsetko s mierou. salka kavy denne je OK a pokial viem, neexistuje ziadna seriozna studia, ktora by hovorila, ze kava je pre tehotne nebezpecna.
otazka je ci ti ako tehulke bude chutit🙂 kamaratka kavu milovala,ale co je tehu, samotna aroma kavy je pre nu neznestitelna.
jo a tvoju vasen pre chilli zdielam tiez🙂 v tunajsej prirucke pre tehule sa pise, ze pokial matka v tehotenstve oblubuje podobne veci, dieta ich po narodeni nebude vnimat ako cudzie...

mywiel
2. jún 2008

Katulik ja som vynechala aj zeleny caj aj kavu kedze je v nej kofein a na srdiecko ktore sa len formuje kofein nie je bohvieco, ale potom neskor ked uz budu organy vytvorene si jednu kavu denne mozes dat. Pikantne mozes myslis ze co jedia Mexicke a Indicke mamicky... 😉 😀 😝

katulikzlatulik
2. jún 2008

🙂 tak to bolo super... ze indicke a mexicke mamicky 😉
takze albireo dochillovania 😀 mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

mywiel
2. jún 2008

Moje babo vyrastie na kakau, Kremskej horcici, jahodach, jablkach, tuniaku... 😀 😝 😉 Ja tiez milujem pikantne a bezne chodime do Indickej restiky. 🙂

adulkababulka
3. jún 2008

mywiel: a kedy je teda mimi spojene s krvnym obehom matky?

mywiel
3. jún 2008

Ja si myslim ze uz tu akonahle je spojene s placentou...

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

mywiel
3. jún 2008

Od 6-10 tyzdna sa prave vyvijaju organy...

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=13

adulkababulka
3. jún 2008

mywiel, skoda ze tieto stranky co tu davas maju vela obrazkov s tehotenskym nametom, takze si ich v praci nemozem prezerat 😠 musim pockat az budem doma....

mywiel
3. jún 2008

Sorry 😉 🙂

adulkababulka
3. jún 2008

🙂

denculik
5. jún 2008

otázočka, som tehotná v prvom trimestri, včera som bola u doktorky a na obed som varila a popálila som si prsty-parou.. ale strašne veľmi ma to bolelo, manžel ma musel sprchovať, celý deň som mala ruku v hrnci plnom studenou vodou... chcela som sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti s popáleninami, lebo moja maminka hovorila, že niečo môže mať niečo bábätko s ručičkou a že prvý trimester je najdôležitejší... žeby sa v tom čase nič nemalo stať nám mamičkám...

lienockaa
5. jún 2008

denculik, neboj, nie je to pravidlom..ja som sa tiez v tehu popalila, ked som vyberala pekac z truby a odkryla alobal, tak na mna fukla vsetka para, rovno na ruku, chladila som ju cely den, no aj tak sa mi kompletne osupala koza na nej..babatku nic nebolo, dokonca nema ani ziadne znamienko..to su len take babske povedacky..a udrela som sa neraz aj som sa zlakla a dotkla sa pri tom brucha a nic sa nestalo..neverim na take reci..

denculik
5. jún 2008

a bola si v prvom trimestri?? keď sa bábätko ešte vyvíja??? ináč si ma troštik upokojila, lebo ja som sa už tiež pár krát zľakla - havarovala mi švagriná a niečo za brata... hmm... ☹

mywiel
5. jún 2008

Denculik jedine co moze uskodit je stres alebo auto nehoda... ☹

lienockaa
5. jún 2008

denculik, hej, bola..a este sa mi to podarilo aj druhykrat, v poslednom trimestri, ale to schytal uz len prostrednik..neboj sa, ine veci skodia..ak chces vediet, ja som aj pradlo vesala v pohode cele tehotenstvo, aj som na cintorine bola, aj kocik sme kupili v nejakom 24 tt a mali sme ho u nas v izbe, netreba sa zbytocne obavat takych veci, co su len povedacky, iba sa tym zbytocne stresujes..

katulikzlatulik
5. jún 2008

a co poviete na bicykel? podla vsetkeho mi dnes zacal stvrty tyzden... a s manzelom velmi radi bicyklujeme... a tak by som este trosku chcela pobikovat... ale my skor tu horsku bicyklovacku uprednostnujeme... t.z. trosku hore kopcom.. potom dole kopcom a tak... co vy na to?

evamik
5. jún 2008

Katuli, co vím, tak cyklistika, zvl. v terénu moc vhodná není... Znám holky, kt. jezdily do 3. trimestru a nic se jim nestalo, ale my se snažili dlouho, takže já bych to neriskla... Moc jsem Ti asi nepomohla, viď... 🙂

mywiel
5. jún 2008

Katulik ja by som to neriskovala ze spadnem... ☹

lukin
5. jún 2008

katulik: Tak to bych rozhodně neriskovala a už vůbec ne na horách. Cyklistika je nevhodný sport v těhotenství. Jsou velké otřesy a můžeš potratit.

krista
5. jún 2008

katulik kolo maximálně v posilovně tam nejsou otřesy na dělohu, ale stejně bych se na to radši vyprdla 😒

katulikzlatulik
5. jún 2008

myslis, ze tie otrasy su az take silne? :(

denculik
5. jún 2008

ja mám stresy keď idem v trolejbuse, že aké sú to otrasy keď berie všetky jamy čo sú na cestách.. ja by som tiež nevyliezla teraz na bicykel.. ani korčule, ani tenis, ani nič... ☹ ☹ ☹ trpezlivosť ruže prináša... 😝 😝 😝 takže to pekne pár mesiacov vydržíme a o také dva rôčky budeš môcť učiť bicyklovať aj nádheráčika... 😅 😅 😅

katulikzlatulik
5. jún 2008

fiiiha tak to ste ma riadne nastrasili.. ja viem, ze v pokrocilom stadiu, ked uz bude vidiet brusko, tak na bike nesadnem... ale teraz, ked este len v 1. mesiaci som... som myslela, ze este mozem... ☹

lukin
5. jún 2008

katulik: No právě že i teď jsou otřesy nebezpečné, bo mimi se musí pořádně usadit.

mywiel
5. jún 2008

Zalezi ci je uz vajicko dobre uhniezdene, ale potom sa zas vytvara placenta a ta sa moze tiez odlupit otrasmy, ja neznesiem ani ked manzel ide rychlejsie autom po hrbolatej ceste. 😒

mywiel
5. jún 2008

Športy nevhodné v tehotenstve (s vysokým rizikom pádu)
jazdenie na koni, vodné lyžovanie, In line korčuľovanie, surfing, extrémne športy (skateboarding, paragliding atď); uvedené športy sa neodporúčajú hlavne v poslednom trimestri, kedy je pád najnebezpečnejší.Hormón relaxín, ktorý uvoľňuje panvové kĺby a kosti a tým ich pripravuje na blížiaci sa pôrod, uvoľňuje i ostatné šľachy a kĺby, a tým sa stávate citlivejšia na potencionálne pády a vykĺbeniny.

Potenciálne nebezpečné cvičenia pre tehotnú
posilňovanie, lyžovanie, tenis, bicyklovanie, loptové hry;

Pokiaľ cvičíte, treba mimoriadne dbať na správnu životosprávu, dostatok vitamínov, minerálov a tekutín.

evamik
5. jún 2008

Holky, nevíte někdo, nakolik se nemají jíst houby? Četla jsem, že na sebe vážou těžké kovy... Myslíte, že vadí i žampiony nebo houby v polívce?

mywiel
5. jún 2008

Asi len s mierou neprehanat to, ja si ich obcas dam lebo ich mam rada. 😉 😝

evamik
5. jún 2008

Mywiel, a dáváš si i třeba sušený, nebo jen žampiony?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre