Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

dididi30
7. mar 2008

miri ty si uz otovrena? a aj ti nieco s tym robili ci akoze pohoda 😨 no ja nebudem vediet ci som otvorenal, lebo tu z vnutra nekukaju ale hadam to dotiahnem do toho 9mesiaca 😉

neroriso
7. mar 2008

didi kde v zahranici si???

montinka
7. mar 2008

vsak didi ja to este pit nejdem to az potom. hm no este dobre zenas tu pozeraju zvnutra.

mirka8429
7. mar 2008

didi hej najprv sa mi v 23 tyzdni zacak skracovat krcek a potom v takom 28 tt ma poslal do nemocky lebo som otvorena na palec...a bola som tam do 30tt....a uz nechcem tam ist...pichali infuzie a injekcie take stiplave do zadku na vyvinutie pluc babatka ak by som skôr sla rodit...a ze sa to uz nezlepsi ale nesmie sa zhorsit..preto doma mame nariadeny kludovy rezim

neroriso
7. mar 2008

mirka nie si tu jedina s kludovym rezimom 😉 ale ty to uz vydrzis ved len 6tt

montinka
7. mar 2008

teda mirka takze dodrzujem kludovy rezim

dididi30
7. mar 2008

miri.no vidis to co ty nemas ja uz mam, ja uz po malej viem co treba , tak asi preto 😉
mero.....anglicko,ty?
monti no hej na nieco je to dobre na nieco nie, lebo takto sa nezasahuje do prirodzeneho vyvoja dietata...zas ked su komplikacie tak neboj vysetria.... 😉

montinka
7. mar 2008

a to ked ta pozeraju zvnutra tak to nieco robi babatku. ale nemam rada ked mi macka brusko to ma trochu boli 😒

mirka8429
7. mar 2008

neroriso no mozno aj menej 😀 zajtra zaciname 35tt a uz v 38tt sa da rodit

neroriso
7. mar 2008

didi nemecko 🙂

mirka8429
7. mar 2008

monti no snazim sa dodrziavat ten kludovy rezim..ale sem tam si vyjdem tak na nakup...ale nie vela chodenia..xixi aj dnes sme boli...na nakup v tescu a domov

didi no hej....uz chcem aj kocik kupit..a tie ostatne veci🙂

neroriso
7. mar 2008

mirka ja mam tiez kludovy rezim...a jedine co vstanem z postele je do kuchyne, na WC a spet....
🙂tak vidiiis uz to nemas daleko

montinka
7. mar 2008

no neviem si predstavit ako by som ja dodrziavala kludovy rezim kedze musim trikrat do dna chodit vencit psa.🙂 hm to by bolo zaujimave ale dufam ze nic take mi nehrozi

neroriso
7. mar 2008

monti ja mam na niektore veci "ludi" 😀

dididi30
7. mar 2008

nero a ako vas tam vysetruju??
miri.....uz mozes ty mas na konci tehu uz povery su za tebou 😉
monti oni mi vysvetlili,ze nebudu zasahovat do prirodzeneho vyvoja babatka, ze moze tam vojst nejaka infekcia a tak, no co ja viem , aj je to dobre aj nie.....ja myslim pozitivne 😀

neroriso
7. mar 2008

dididi nie som tu dlho ale zatial mam pocit ze su postupy rovnake ako na SVk..

mirka8429
7. mar 2008

nero no ved hej...uz aby mi zbehlo rychlo...

monti no pre babo by si cokolvek urobila len aby bolo dobre nie?tiez som si to nevedela predstavit pokial sa mi to nestalo...

didi no len aby som neporodila o tyzden kôli caju 😀

montinka
7. mar 2008

no aj ja ale ti byvaju doma iba cez vikend nero.🙂 takze by som si musela poradit. hm bez doktora sa asi neda zistit ze sa otvaram ci hej? to asi tazko

neroriso
7. mar 2008

mirka ale zbehneee drzim prsteky...

monti ved prave to byt sama doma je najhorsie....:-/
a to ci sa otvaras by sa aj dalo zistit doma..ale laicky pristup by poskodil babetku..takze radsejnie

mirka8429
7. mar 2008

montinka no mne to zistil lekar ked ma vysetroval zospodu...iba tak zisti aky mas krcek ci sa neskracuje ci sa neotvaras ci krcek nemäkne...a tak...

dididi30
7. mar 2008

nero...sak aj tu, len tie vysetrenia su inaksie...
miri....no ved to radsej pockaj..... 😉
monti tu sa to nezistuje, proste ak budem otvorena tak budem, .......inac som pocula,ze niektore baby to dotialhli do konca aj otorene a uz len koli tomu ze im tak lekar nekukal a tak ani nic nenatahoval...... 🤐

montinka
7. mar 2008

miri vsak jasne ze by som pre babo urobila vsetko.🙂

mirka8429
7. mar 2008

didi no radsej asi pockaam 😀

monti no ved jasneee 😀 babo na 1 mieste 😀

nero diik...len tak sa mi to teraz nejak vlecie jooj...ale uz to mam na dosah ruky

neroriso
7. mar 2008

didi tym ze sa tam dospodu stale vrta tak mas jasneze sa to trochu natahuje a pri rizkovkach su kontrolyx castejsie preto sa to nedotiahne do konca...

montinka
7. mar 2008

hm no zabranit otvaraniu sa,sa asi ani neda. ked sa stane, stane sa. vsak aj mne vzdy povie v poradni ci je zatvoreny alebo nie. zatial bol vzdy zatvoreny.

neroriso
7. mar 2008

miri ty hovoris ze sa tito vlecie a co mam vraviet ja?ani polovicku nemmam

dididi30
7. mar 2008

babule, no co uz ja vam verim,ze to treba kuknut ale sak naco sa budem stresovat, ked to tu nerobia a citim sa dobre, tak si myslim a verim,ze je vsetko ok, takze babule pohodika 😀

mirka8429
7. mar 2008

monti snad bude dobre....len vela nechod

nero no ja ti veriim...a horsie ze musis uz od teraz lezat... ☹

didi xixi sak hej..ja uz pred kazdou poradnou mam stresy ze co zase povie

montinka
7. mar 2008

no veru didi nebudeme sa stresovat.ziadna.:-)

neroriso
7. mar 2008

ddi to je najhlavnejsie ze sa citis ok...

mirka keby len odteraz...uz od 7tt 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre