Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

terak
16. nov 2010

@froschka Ta lymfodrenaz je super, nejlepsi je rucni, ale musi se chodit pravidelne a casto, jinak se to vraci. Ale je to urcite lepsi. No ja jsem jezdila na koni, tak zadna celu nebyla, ted je to tragedie mam stehna jak ... no proste FUJ. Ale jinak zpet k tematu. Myslim ze jakekoli kremy, laky na nehty a barvy na vlasy nemaji na miminko vubec zadny vliv. Prece musime byt i behem tehu krasny a bez te chemie uz to dnes nejde. Takze s rozumem 🙂

froschka
16. nov 2010

@terak tak ja som si v tehu odfarbila vlasy na blond asi 2 tyzdne pred porodom mi preplo 😀 osudova chyba ale asi som si myslela ze blondinkam patri svet a budem krajsia 😀

terak
16. nov 2010

@froschka Docela te chapu, ja jsem ted asi take v te fazi a divila by ses, co vyvadim za kraviny. A blond nebrat, jedine brunetky!!!!! 😎

monilik
16. nov 2010

@terak ano dakujem, do sauny som ani neplanovala, lebo ta mi nerobi dobre ani za normalnych okolnosti, ale ta horuca voda a kupel, to si neviem odopriet 🙂 ale teraz som sa tomu radsej vyhla, aby sa cosi neprihodilo.... 🙂 babo je dolezitejsie!!! 😀

terak
16. nov 2010

@monilik Do bazenu s termalni vodou bych nesla vubec. Tu vanu jsem v prvnim trimestru praktikovala skoro denne, protoze mi to pomahalo proti krecim a nevolnostem. Ale vzdycky jsem tu vodu mela tak, abych nemela bricho ponorene.

monilik
16. nov 2010

@terak 🙂 ja teraz radsej sprchy bo by som vo vani asi zaspala 😀

monilik
16. nov 2010

@terak inak... vidim ze sa ti to blizi 🙂 tak prajem nech to vsetko dobre dopadne a hlavne vela zdravia a stastia!!! 😉

terak
16. nov 2010

@monilik Jo, to se mi nekolikrat malem stalo. Zvlast kdyz jsem si k tomu prihodila aromaterapii 😀 Dekuji 🙂

ivka_marek
13. jan 2011

Mám otázku na všetky ktoré ste tu a viete mi odpovedať:: Môže sa tatarsky biftek ak som tehotna??? teda ak som asi tehotna??lebo koli mne sa ma robit o 2 tyzdne a ja enchcem prezradit ze ho nemozem lebo cakame mimi...hmm??

bosoriak
13. jan 2011

@ivka_marek nemala by si. zo suroveho masa mozes dostat listeriozu a ta je velmi nebezpecna. ale ja som tiez jedla stejky a prosciutto a nic sa nestalo.. je to na tvojom rozhodnuti.

lehna
13. jan 2011

@ivka_marek - ahoj, já při prvním těhu měla u tchýně asi 2x tatarák. a vše v pohodě. samozřejmě jsem si dala míň než obvykle,ale dala jsem si. rozhodnutí je na tobě. pokud toho nesníš kupu, myslíš,že to ničemu nublíží. já si v těhu neodpírala skoro nic. co by se nemělo jíst,jsem si jednou,dvakrát dala a byla jsem spokojená 😉

bosoriak
14. jan 2011

Ono je uplne jedno, ci si das jedno susto alebo velku porciu, ak to maso nie je v poriadku. Netvrdim, ze sa to nesmie, ale neodporuca sa to. Ako som ale pisala, tiez som nebola svata v tehotenstve, lebo chutky su chutky 🙂

ivka_marek
14. jan 2011

@bosoriak
@lehna dakujem za odpoved :o)) našla som si recept na falošný tatarák...taj vyskúšame alternatívu 😝

lehna
14. jan 2011

@bosoriak - jasně, já to chápu. vím,že se to nedoporučuje a každému vyhovuje něco jiného. já jen říkám,že jsem to prostě nepřeháněla s tím,že nesmím jíst tatarák, játru, majonézu a já nevím co ještě.

@ivka_marek -tak sem šupni recept, ať si ho můžu udělat taky 😀

ivka_marek
14. jan 2011

@lehna
Falošný tatarák 2-3 veľké zemiaky
1 cibuľa
1/2 dcl oleja
1 lyžica horčice
1-2 lyžice kečupu
1 lyžička worcersterskej omáčky
2 lyžice červenej mletej papriky
čierne korenie
drvená rasca
soľ,cesnak-podľa chuti

ivka_marek
14. jan 2011

@lehna tie zemiaky ale uvarene a rozpučene

lehna
14. jan 2011

@ivka_marek - díky moc, to teda vyzkouším. ale myslím,že mi am bude chybět to masoooo 😀

zuzanocka
14. jan 2011

@ivka_marek asi takto: tatarak mozes. lenze: ak by nahodou maso bolo nakazene, dostanes listeriozu a tam je riziko pre babatko velmi velke, asi by on nastavajuca mamicka najskor prisla, keby sa mala liecit na listeriozu tehotna...

ako na potvoru, samozrejme vsetko zakazane najviac chuti 😉 ja tatarak zboznujem a ked som bola tehotna, takeeee strasne chute som nan mala, ze az strach... ale som sa prekonala.. .radsej som neriskovala

bosoriak
14. jan 2011

@lehna Jasne, ja som tiez jedla plesnive syry alebo pecienku. Len pri tataraku a obzvlast domacom by mohlo byt to riziko velmi velke. Asi by som si nechala zajst chut, aj ked len ked pisem o tataraku, tak slintam ako boxer 😀

nat28
19. jan 2011

Kocky ja mam uz dlhsiu dobu strasnu chut na cinu a stale si to odopieram prave kvoli glutamanu sodnemu, ktory vraj tam veselo pridavaju...Mam pri praci azijske bistro a kazdy den slintam ked idem okolo, ale asi by som nemala, ci? 😅

kamilka007
19. jan 2011

Na čínu já mám šílenou chuť celé těhu, kudy chodím, tudy na ni myslím.. 🙂 Takže si samozřejmě občas dám. Beru to tak, že jsem nekuřačka, alkohol nepiju vůbec, ani kafe nebo čaj, milované plísňové sýry jsem si zakázala, tak alespoň nějaký nešvar mi musí zůstat. Dítě po narození taky nebude žít ve skleníku, ale v normálním světě, tak ho čas od času lehce "potrénuju" 🙂

gucccinka1
23. jan 2011

ahojte tak ja by som sa chcela opýtať ci som nejak vážne neohrozila maleho ked som bola v zafajcenom priestore, teda v podniku 4-5 hodín a na druhý deň som si lakovala nechty tiež okolo 4roch hodin, co som netusila ze by to mohlo nejako skodit :((( viete mi prosim niekto poradit ci je to vazne? Dakujem :(

maca_p
23. jan 2011

@gucccinka1 srandujes alebo si robis prcu? 😀

gucccinka1
23. jan 2011

Nie nesrandujem, vcera mi mama plakala ze ublizujem malemu s tym lakovanim... 😕
@maca_p

phiebie
24. jan 2011

dobrý den, chcela som sa opýtat som v 22 týzdny a niekedy mam taku vodicku z prs, ale to len trochu. Mam s tým hned behat ku gynke??? dakujem

lemge
24. jan 2011

:@phiebie ahoj,myslim ze je to v poriadku.tvoje prsia sa pripravuju na babatko 🙂 ja som bola v 18 tyzdni v nemocnici (pri prvom tehu),tiez mi vtedy zacalo tiect z prs.rano som mala mokre flaky na koseli.lezala som tam ale kvoli zapalu moc.ciest.no na toto tecenie z prs som sa popytala co to je.a doktor mi povedal,ze je to v poriadku,je to normalne. 😉 a je predpoklad ze budes mat dost mlieka ked sa babo narodi.ja som ho mala dost.2 roky som kojila,a keby som chcela kojim este teraz 😀
ale ked chces byt este kludnejsia,aspon zavolaj svojej dr 🙂 😉

lji
24. jan 2011

@phiebie
@lemge aj mne vytekalo z pŕs len nechcem sklamať ale nemusí to znamenať že budeš mať dosť mliečka. ja som bojovala do posledných síl a nedokázala som prinútiť malú dostatočne ťahať a kojila som ledva tri mesiace ☹ to len na margo toho že množstvo mliečka od toho nezávisí.

@gucccinka1 nie neublížila.pokial nemáš v oblube fetovať acetón tak si neublížila 😉

jancikes
24. jan 2011

ahojte dievcata

chce3m sa vas spytat..ci jedavate normalne udeniny, nemyslim salamy, klobasy ale sunku???

elledriver
24. jan 2011

ahojte, neviem ci sa to tu uz nahodou nespominalo, ale nemam chut luskat vsetkych 82 stranok.
Co SUSHI? 🙂 odkedy som tehotna, isla by som sa za nim zabit ☹

kalo
24. jan 2011

@jancikes já jím i salámy a klobásy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre