Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

kuly
14. okt 2006

jk181286 ja by som ti taktiez odporucila cokoladu, horka cokolada s vysokym obsahom kakaa je naj. zo vsetkych, a uz som nasla aj horke cokolady s orieskami plnene.
🙂

erfo
16. okt 2006

ja tiež odporúčam radšej čokoládu ako cigaretku. poteší chuťové poháriky, ukľudní telo aj dušu. teraz je už na trhu veľké množstvo čokolád a ako už písala kuly je veľa druhov aj s vysokým obsahom kakaa. 🙂

dorotka
23. okt 2006

inac kocky co som tu citala o tych zuvackach ze sa nesmu ze radsej detske tak tie su bez cukru a nejake sladidla su tam kedze umele sladidla by sa v tehotenstve nemali tak ich urcite neodporucam

psyxooo
5. nov 2006

mne doktor povedal, ze nedavno bol na konferencii a preberali temu kofein a tehotenstvo. A ze vysledky su taketo: dve kavy resp.cierne caje doobeda a dve poobede dietatku neuskodia. Takze?

bybi
5. nov 2006

neviem, zda sa mi to dost. Ja teraz uz radsej nepijem ani kavu a ani cierny caj. Ale ked budem mat chut, tak si sem tam asi dam 😉

olinka6226
5. nov 2006

nasi havinovia u rodicov krasne strazili bratovho maleho, ziadna ziarlivost. tak isto sme mali havinu ked som sa narodila a ona strazila pri kociari a ked som sa zobudila vyskocila,jemne ma labkou pridrzala a zacala stekat,ze som uz hore. ja mam tiez havinu a nemienim ju davat prec. je to individualne. treba dat psikovi babo pri prichode oblizat. staci nozicku alebo rucicku, ktoru potom hned umyjete nemusi to byt tvaricka, potom havino prijme babo do svorky a bude ho ochranovat.

papula
7. nov 2006

Olinka ma pravdu ja mam tiez doma havina a nedam ho prec to by som sa asi zblaznila ☹ pokial je ten psik v poriadku zdravotne tak nema preco ublizit tomu miminku a po narodeni ho ten psik prijme ako dalsieho svojho pana psi su velmi inteligentny 🙂

vicky13
9. nov 2006

babulky a co sex v tehotenstve? urcite ste to uz niekde rozoberali ale vo vyhladavaci mi nic nenaslo.
Niektore ste tu spominali ze prve 3 mesiace radsej nie aby sa nic nestalo.
No mne sa to moc nepozdava a tomu mojmu uz duplom nie. 😀

bybi
9. nov 2006

vicky ja neviem, co je na tom pravdy, ale ja do kedy som zistila, ze som tehu som to tiez pozastavila 😀 Mojmu sa to tiez nepozdavalo, ale uz si zacina zvykat 😅 😀

vicky13
9. nov 2006

Takze bybi vy si davate pauzu? Ja by som urcite obmedzila aj zvolila taku jemnejsiu polohu ale uplne prestat by som nechcela. citim sa fajn.
No povedala som si ze najprv zistim co a ako aby som nic neriskovala.

erika153
9. nov 2006

ahojte, vicky my sme to vobec nedodrziavali lebo som nevedela ze sa to nesmie a to sme mali mozno aj kazdy den...takze..

curly1983
9. nov 2006

my sme to nepozastavili...ale sme si prave vychutnavali 😀 😀 😀 no ale teraz ma uple presla chut na sex, takze drahy ma smolu 😀

vicky13
9. nov 2006

Dakujem. Tak ste ma celkom potesili dievcata. 😉

erika153
9. nov 2006

vicky ked budes mat velke brusko vtedy prestanes uplne tak si to len uzite zatial..ale najprv si zisti u lekara ci nemas rizikove a podobne, vtedy by sa nemalo..

curly1983
9. nov 2006

vicky nemas zaco...len si to pekne vychutnaj... 😉

kovi1
10. nov 2006

Ahojte, u nas je tiez havino doma. A aj ja sa trosku obavam ako to bude znasat, ale nemienim ju dat prec. Ved je nasa! 🙂
Ale je este dost poblaznena, len musim davat pozor aby po mne neskakala.

vicky13
10. nov 2006

Kovi, niektore babenky tu spominali ze maju dobre skusenosti s psikmi a babatkami, ze ak das psikovi oliznut rucicku alebo nozicku novorodenca, prijme ho do svojej svorky a bude ho ochranovat. Takze urcite by som ho nedavala prec. 🙂

Babenky, mam este jednu otazku. Mozu sa robit brusaky pocas tehu? Normalne klasicke na zemi.

petruska77
10. nov 2006

vicky, ja som rada ked sa postavim bez pridrzania zo stolicky, este ma nenapadlo robit brusaky 😀 Ale kazdopadne nerob nejake prudke pohyby, lebo ja aj ked sa v posteli nejak rychlejsie otacam na druhy bok, tak ma zvykne pichnut v brusku. Takze radsej vsetko opatrne...

vicky13
10. nov 2006

Ja som len na zaciatku tehotenstva tak zatial nic necitim a zda sa mi ze mozem robit vsetko ako doteraz. No viem ze by som mala byt opatrna tak sa preto radsej pytam vas, uz skusenych. 😉

zuzula
10. nov 2006

Vicky brusaky isto nie...cvicit mozes ako doteraz, ale nie moc skakave aktivity a hlavne nie na brusko. Ved tam mas babo, ktore potrebuje priestor, tak je normalne ze ti brusko narastie...
A viem ze po 20tt treba obmedzovat lezanie na chrbate, takze ziadne cviky pri ktorych sa dlho lezi na chrbte..

vicky13
10. nov 2006

Takze na brusko sa pocas tehotenstva necvici vobec nic?? Ani na fit lopte?

zuzula
10. nov 2006

Kukni sa do albumu Zuz11, ona tam ma cviky na fitloptu...a tiez ze sa mozu cvicit vsetky okrem tych na brusko...
Inak mne to pride dost logicke neposilovat a nenamahat brusko v tehotenstve...ved preto nemas ani dvihat tazke veci - tusim nad 5kg...

dorotka
10. nov 2006

vicky ziadne brusaky hlavne nie na zaciatku tehotenstva babetko nie je este poriadne ani uchytene
a co sa tyka sexu pokial ti ho lekar vyslovene nezakaze je povoleny 😉
vela kociek ho ma zakazany tak sa tes ze ty nie 😉

natana
10. nov 2006

Na DVD od Zory C. sú aj cviky na posilnenie bruška, ale nie sú to normálne brušáky. A hlavne cviči sa len toľko, aby to nebolo pre tehuľku nepríjemné.
Čo sa týka tých 5 kg, to je individuálne. Ja so zvyknutá dvíhať 25 kg a nič mi to nerobí. (ked ťahám dcéru z vane...) Ale asi sa už začnem šetriť a podložím jej tam šamlík.

mima3114
10. nov 2006

Zuzula:a ty mas termin na 6.5???ja mam na 7.5. 🙂

lara1znk
14. nov 2006

Kocky, niekde som tu citala ze ani kupel nie je vhodny pre tehotne ale vcera som si konecne kupila mudru knihu a tam je kupel odporucany - tepla vana. Vyslovene sa to tam odporuca pred spanim, dat si teplu vanu a mliecny teply drink.
Co vy na to?

zuzula
14. nov 2006

Lari, az po 12tt. Dovtedy by sa malo kupanie obmedzit, aby sa babo neprehrialo...a okrem toho, ak si dobre pamatam, jeden z trikov ako si privodit MS ked ti meska, je dat si horuci kupel...a tehulkam ide o presny opak...neprivodit si MS...

lara1znk
14. nov 2006

Nikto nic?? 🙂

funny
14. nov 2006

ahoj lara, uz tu bola taka tema, ze kupanie v teho.
ja som tam pisala, ze v mojich knihach sa tiez kupel odporuca ako relax + olejcek a pod. vela zien ho ale nema rado (nehygienicke a pod.) a min. prvy trimester sa mu vyhyba. okrem toho, voda nesmie presiahnut 39 °C, mala by byt okolo 38 °C, alebo menej a to je na odpocinok vo vani trochu malo 😀

zaverom teho je kupel dobry na rozpoznanie nepravych a pravych kontrakcii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre