Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

sisulka7
4. jan 2009

ahojte kocky, inak ja som sa vcera dost vydesila, ked som pila caj proti kaslu asi 3 dni - asi 4 sacky a vcera mi drahy kupil nove balenie a len tak som sa opytala nech precita, ci to nahodou nie je nevhodne pre tehotne a skoro ma slak trafil, ze je. Pritom je to klasicke Tekane. Uz budem citat uplne vsetko.

jasom
5. jan 2009

Alias313: dakujem tak bola som u lekara, zobral mi krv, moc a povedal ze nepasterizovane mlieko moze narobit galibu u tehotnej, nie len co sa listeriozy tyka, ale celkovo aj ine ochorenia. Ani som nedychala 😒
Ale ta moja bolest hlavy asi suvysi so stuhnutym krkom a poslal ma neurologovi, zrejme mam zablokovane nieco a to my vystreluje do hlavicky. Dal mi paralen, ale ten mi asi nepomoze, iba utlmi bolest tak to este nejako vydrzim, najhorsie je ze moj neurolog ordinuje az vo stvrtok a co dovtedy 😖
sisulka7: Ja uz pre istotu citam tiez vsetko 😉

betty111
21. jan 2009

ahojte vsetky to ma co znamenat nic pomali nesmiem jest????ved to som obmezdena ved kek mam na to chut tak to zjem je tazke na to zabudnut ked to vidis kazdy den v potravynach to je horor.Tak vam poviem ja jem vsetko na co mam chut ci su to citrony alebo uhorky pivo nepijem takze asi tak ale jem vsetko co mi chuti ved pred tym zeny tiez jedli to na co mali chut a ich deti boli zdrave nechapem preco by som nemala jest vsetko zdrave a jest iba umeliny ved vsetko dobre nam zakazu a to zle nam dovolia neviem ci je to dobre ze jem vsetko ale urcite to jem z mierou nikdy si toho nedam kopu a co sa tyka citronou jem ich nie stale ale ked si kupim tak zjem aj dve naraz.Ved njhlavnejsie je ze nepijem a nefajcim tak co to najhlavnejsie a najhorsie dodrziavam aj ked som fajcila a teras mi je tazko prestavat preto miesto cigarety davam do ust citrony heh ak to mam tak povedat a tak nemyslim ani na cigaretu

kessiee
22. jan 2009

Caute kocky, citam o tom, co vsetko sa moze papat a co nie, musim povedat, ze doteraz som si este nic neodoprela, aj ked este ziadne strasne chute nemam. Chcela som sa vas spytat skor na to, co si myslite o kadernickych zakrokoch pocas tehotenstva, napr. farbenie alebo aspon melir na vlasy. Je to mozne bez ohrozenia babatka? Viem, ze su to chemikalie...

zoeno.1
22. jan 2009

tak ja som si na vlasy davala len melir,ten sa urcite moze,pretoze na rozdiel od farby sa nedava na pokosku,takze nic sa nevstrebe do tela 😉

ivanka821
22. jan 2009

ahoj babulky.
Chcela by som vediet vas nazor. Nakolko som sa pred par dnami vratila z Juhoafrickej rep.
Krajina v ktorej na kazdom kroku mozete ochutnat najlepsie spracovane morske zivocichy.
Musim sa priznat, ze toto mi bolo zakazane.
No i napriek tomu som to ochutnala. Nedalo sa odolat krevetkam a calamarom a uzasnym rybkam.
Myslite ze som tym malemu ublizila?

alias313
22. jan 2009

ahoj ivanka821 a v kolkom si?ale inak myslim, ze to to mala byt pohoda..ryby som jedla v chorvatsku aj ja a to som bola okolo 2 mesiaca

ivanka821
22. jan 2009

nelika666
Som v 17 tyzdni. Ja som jedla tie morske potvorky...
Ako slimaciky a krevetky, mnam na grille a calamare....
Vraj sa nemozu musle a chobotnice, takze to som naozaj vylucila...

ivanka821
22. jan 2009

sorry to bolo pre teba alias313

ditka1
22. jan 2009

baby jedzte vsetko na co mate chut samozrejme s mierou,ale moze sa vsetko,ja akurat nejem velmi slane jedla lebo z toho puchnu nohy,ale inak vsetko co si telo ziada a nic mi nie je,niekto hovori ze mak sa nesmie-to by si musela zjest za hrniec 😀 aby to zaskodilo,alebo kava aj tu mozes 1salku denne ak mas dobry tlak,nezakazuj si veci na ktore mas chut,jedine jedz menej a castejsie ale inak vsetko,ja aj stiplave jem a v pohode.
Dalej niekto vravi,ze sa nesmu vlasy farbit-prvotriedna BLBOST!vobec to nijako nesuvisi s babatkom ani nema skodlive ucinky ziadne naň.To by sme sa uz ani umyvat nesmeli,kremovat,nechty lakovat,nosit masku na tvary...vsetko je chemia nesmie sa to tak prehanat,vsetko su to povedacky starych materi 🙂
takze kludne jedzte,pite-vodu aj pivo mozte nealko podpora mliecka v prsnikoch,skraslujte sa... 😵

alias313
22. jan 2009

ivanka821
ale to urcite bude pohodka..vsak si to mala spracovane a aj tak neviem ani o tom, ze by sa musle nemohli..ja zase jem aj slane aj sytene vody a nohy mi vobec nepuchnu..ja som jedla vsetko a stale aj jem, nijako sa neobmedzujem.a v chorvatsku som tiez kadeco z grilu pojedla 😀 skor by som sa tu na Sk obavala to jest, ale nie v nejakej primorskej krajine...
ditka1:jasne aj ja vlasy farbim..vsak by som ako debil bola celych 9 mesiacov...

briketa
23. jan 2009

Ivanka821, ja byvam priamo pri mori (uz sme sa v jednej diskusii stretli) a mozem Ta ubezpecit, ze na dnes vecer sa v chladnice trepoce homar a inak morske plody jem tak trikrat do tyzdna, ryby takmer denne. Hlavne aby boli uplne cerstve a tepelne dokladne pripravene.
Je to koli riziku potravinovej otravy, ale riziko mas vzdy a vsade. Kalamare som jedla vcera, musle sa priznam, ze nejem, nemam ich rada.
Surove ustrice som uplne vylucila. Ale inak, neboj, vobec nic zle si neurobila.;) Ked byvas pri mori, stravujes sa tak normalne.

briketa
23. jan 2009

Takze v podstate Ivi, ak si tie priserky nezapila flasou vodky, mozes byt uplne v klude, nic zle si nespravila. Je to cisty protein.

kacenka83
23. jan 2009

ahojte, neviete ci sa moze v tehotenstve jest/pit jablcny ocot? Mne toto tehotenstvo horsie travi, citim tazobu v zaludku aj ked zjem nieco lahke a po jablcnom octe to je omnoho lepsie, len neviem ci ho vobec mozem...

munu
23. jan 2009

no to teda neviem, ale velmi by som neexperimentovala, co sa tyka babatka 😒

ditka1
23. jan 2009

ten ocot neviem,ale podla mna sa moze,jedine sa nemoze tonic-obsahuje chinin,ale ocot ked mozes normalny preco by si nemohla jablcny,lebo ja napriklad lubim huspeninu a veeela octu s cibulou do toho,dokonca ma ten ocot aj vzpruzi 😀

ivanka821
23. jan 2009

briketa....
Dakujem Ti,.... No ja si myslim, ze zeny zijuce v nejakej africkej divocine ako som ja bola take veci vobec neriesia.
co mozu a co nie. To iba my riesime, co je dovolene. Ale ja si myslim, ze ak mam chut na pohar vychladenej koly, tak si ho dam. Co by sa mu tak mohlo stat?
Mozno trosku z toho priberie ale to je tak vsetko...
a tie priserky som nezapila flasou vodky 😀 ale dala som si pohar (malinky) bieleho Africkeho vinka.

poletucha
23. jan 2009

kacenka- octa bych se fakt nebala...vzdyt vetsina tehulek ujizdi na kyselych okurkach atd...ja piju lak z okurek porad 😀 ...a urcite je jablecnej zdravejsi nez ten klasickej ceskej 😉

betty111
23. jan 2009

ahojte
ja by som som chcela spytat som v polovici piateho mesiaca tehotenstva ci mozem jest citrony lebo mi velmi chutia jem ich ale nie kazdy den iba ked proste dostanem na nich chut nieje to stale ci to nahodou neposkody mojmu babetku lebo som pocula raz ze sa nesmie a potom ze smiem ale grapefruit ze nemozem v ziadnom pripade tak neviem co je na tom pravdy prosim ked niekto vie pomozte mi dakujem

evamik
23. jan 2009

Betty, citrusy se nedoporučují ve větším množství alergičkám na konci těh. kvůli možným alergiím u dítětě, ale jinak určitě nevadí. 🙂

betty111
23. jan 2009

a ked niesom na nic alergicka tak co

evamik
23. jan 2009

Tak si dej ovoce dle libosti! 😉

betty111
23. jan 2009

Ale to znamena ze mozem jest citrony kolko chcem?

fodorka33
23. jan 2009

betty a to mas odkial ze grep nemozes???ja jem grepy aj pones den a maly je zdravy v poriadku a takisto aj citrony....

cetera
23. jan 2009

Mozem vediet co ste pili v tehu? Vodu, caje....?

fodorka33
24. jan 2009

ja pijem najviac vodu-lucku dojcensku 😀 ,ale este stale pijem aj ochutene mineralky a obcas si dam aj poharik kofoly ale iba malokedy...a caje som pila ked som bola chora hlavne vtedy aj niekolko salok za den..

munu
24. jan 2009

ahojte, ja som pila v tehu hlavne ovocne caje, malokedy cierny caj alebo slabu kavu jednu denne maximalne a potom len dzusy a vodu.. ale nic okyslicene.. pretoze bublinky podporuju opuchy na nohach a tak...

cetera
24. jan 2009

Ja som niekde citala ze Korytnica je dobra lebo obsahuje nejake vitamíny. A bublinkove vody sa nesmú?

jasminet
24. jan 2009

cetera, neviem ci sa bublinkove vody smu alebo nesmu, ale ja si rozhodne obcas dam...v praci mame nebublinkovu a niekedy dostanem prisernu chut na nieco bublinkove...vsetkeho s mierou... 🙂

betty111
24. jan 2009

fodorka 33
no to som sa dozvedela kazdy hovori inak tak neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre