Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

modryponik
9. nov 2015

Ahojte. Prosim poradte mi. Som v 9 tyzdni a uz asi tyzden mam problem s vracanim a jedine, co mi pomaha je dat si zuvacku. Mozem ich ale zut v tomto stave?

emily76
9. nov 2015

@modryponik a preco nie? Problem vidim jedine v nicorette, ine ti neuskodia 😉

monnikafzt
11. nov 2015

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o nájdenie si pár minút Vášho drahocenného času na vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci na tému Využitia fyzioterapie v tehotenstve. Každá jedna Vaša odpoveď mi bude nesmierne nápomocná. Ďakujem za Váš čas a ochotu a želám veľa radosti v živote. Vaša Monika 🙂

https://docs.google.com/forms/d/1G44R4mbM1sUbdH...

anakristina
21. nov 2015

Ahojte.prosim vas moze uskodit ak si v tehotenstve natieram plet aloe verou z crepinaca?vnutorne skodi ale takto lokalne?nic ine sa neopovazim dat na akne.prosim bez komentara ze nie si chora ale tehotna

lavida11
17. dec 2015

Smiem ist na potrat ked kojim ? Dakujem

anakristina
17. dec 2015

@lavida11 pomylila si si temu.mozes si to dieta dokonca aj nechat

esstela
4. mar 2016

@pikha tak ti asi odpoviem takto.tie vlasy ,nechty a teda farbenie obsahuje to vela chemie a ta škodi,nie len tehotnym...ostatne ako športovanie,najdi si cvičenie pod dohladom por.asist.,pit vodu ,čaj pre tehotné,kavy slabé, vzdat sa alkoholu,lebo ten aj v malom množstve poškodzuje mozgove bunky,fajčenia,aj pasivneho a ostatne sa dozvieš na priprave 🙂

esstela
4. mar 2016

@anakristina radšej skus kokosovy olej,ja len ten použivam,inu chemiu nie

anakristina
4. mar 2016

@esstela uz aj ja 🙂 pomaha to.ale gafrovu pletovu vodu si tiez davam a garnier bb krem.tak dufam ze v pohode takto v 3.trimestri

linduslvnt
12. apr 2016

ahojte...co hovorite na thajsku masaz v 2. mesiaci? da sa to este absolvovat? vyse mesiaca uz mam kupeny kupon a teraz som otehotnela, mozem risknut, ci radsej nie?

martina27777
12. apr 2016
Používateľ martina27777 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina27777.

@linduslvnt ja by som to asi neriskovala :/ neda sa to nejako prehodit ze by si ho vyuzila o rok alebo tak?

linduslvnt
13. apr 2016

@martina27777 asi o rok posunut sa neda, tak radsej stornujem, tiez sa bojim

gretuschka1984
13. apr 2016

@linduslvnt tak radsej stornuj ako mat potom nejake nasledky tej masaze

salome51
13. apr 2016

Dievčatá, chcem sa spýtať vás, lebo ja sim nevedela sestre odpovedať. Je v 30 tt a chce si dať urobiť nejakú objemovú trvalú. Že je to len na 2-3 mesiace. Kaderníčka jej povedala že jej ju urobí, ale aj tak je na pochybách či to neuškodí bábätku. Ja tiež neviem. Ja sa farbím, ale v tehotenstve mi dáva kaderníčka len šamón. Čo si o tej trvalej myslíte? Ako jej poradiť?

danka1603
13. apr 2016

@salome51 ja som sa farbika este aj mesiac pred porodom normalnou farbou...ja si myslim ze vpohode 🙂

salome51
13. apr 2016

@danka1603 vďaka za odpobeď. Poviem jej, bude rada. Idú na takú dosť noblesnú svadbu, tak chce vzerať dobre 😉

kosta123
13. apr 2016

@salome51 myslim ze to bude uplne ok.
A gratulujem 2 sestri a budete spolu kocikovat,super 😄

salome51
13. apr 2016

@kosta123 vďaka za odpoveď. Bude rada že sa môže dať trošku do poriadku 😉 a na spoločnē kočíkovanie sa tešíme. Takto nám to vyšlo úplnou náhodou 😀

esstela
18. apr 2016

@linduslvnt žiadna masaž a hlavne nie thajská,v tehotnosti su masaže nežiaduce a škodlivé

esstela
18. apr 2016

@salome51 samozrejme,chemia ako fras,neodporučam,ked tak su aj bio farby

pperlicka
28. apr 2016

baby tehotné nemožu prošuto ?

mimik35
28. apr 2016

Ahoj kočky, neviem či sa to tu už spomínalo, ale je nebezpečné v tehotenstve chodiť bicyklom? Pri klasickej chôdzi mám bolesti v krížoch už viac ročné tak všade lietam na bicykli. A všetci hovoria, že by som nemala, tak neviem čo je na tom zlé.

candii
28. apr 2016

@mimik35 no tak keby ste z neho spadli a nahoda je blbec .. mohlo by to zle dopadnut.. ja byt na vasom mieste bycikel na tych par mesiacov urcite odlozim..

maminecka2
28. apr 2016

@pperlicka Prošuto je surove susene maso, nie? Tak potom ja by som nejedla, jedine ak by sa davalo do jedla ktore sa tepelne upravuje. Ja som so surovym masom radsej neexperimentovala, nevies v akych podmienkach je to skladovane, dovazane.

maminecka2
28. apr 2016

@candii Suhlasim, potom uz neskoro plakat. Clovek nikdy nevie kto este jazdi po uliciach a moze vas ohrozit, narazit...

candii
29. apr 2016

@maminecka2 presne a teraz aj ti soferi su nesustredeny .. vsak na prechode nemaju problem chodca zrazit .. ja by som sa urcite bala na bycikli jazdit je velmi velky risk

evittam
29. apr 2016

@pperlicka Ja som zjedla....Samozrejme, že nie "kilo". 😉 😀

candii
29. apr 2016

@pperlicka a prosuto nie je susena sunka? Ci?

evittam
29. apr 2016

@candii Pravdu máš, ale povedzme si úprimne, že teda niektorí tí chodci sú tiež riadne "výkvety" - ja niekedy len "zíram" a nechápavo krútim hlavou ako niektorí chodia cez cestu hocikde a hocijako-hlavne mám šťastie na dôchodchov - a potom bude v správach, že chudáka dôchodcu zrazil nejaký "sviniar" za volantom...... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre