Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

ewellina
24. aug 2012

@alenka600 No, asi nie vždy... Ja som svoje prvé naozaj nemohla dostať von... Druhé a tretie boli tak, ako hovoríš... Ale to sme už ozaj mimo témy. Asi nám to tu admini vymažú. 😉

ninka2013
25. aug 2012

ja napríklad si doprajem všetko,... mastné, slané, korenené, aj udené som si davala... proste všetko čo mi chutí si dám. Kávu som predtým pila 2x denne, teraz som to obmedzila na jeden krát a iba ked mám na chuti, alebo ked mám nízky tlak, alebo ma bolí hlava... to isté aj kola, trošku pivka alebo viac radlera, mala som naa chuti aj melón s medom a rumom, tak som si dala...ked s telo pýta tak mu doprajte. jeden den ma celý bolela hlava-total migrena, až mi bolo na zvracani a celý deň som mala na chuti tiramisu, tú nmali a tak som si kupila v bile chocotortu, a tuším som to skombinovala s kávou a vodou. do 15 minút ma prestala bolieť hlava, tortičku som sfutrovala celú, skoro sama...🙂 (minule som si dala aj tiramisu, ale nakoniec mi chocotorta chutila oooveľa viac!!!)
čo by sa nemalo taak to aloe vera-spôsobuje potrat, a kopu byliniek, to si lahko nájdete na internete, ktoré môžu spôsobiť poruchy plodu alebo potrat. Ked aj tak...všetko s mierou.

ladybirdie
29. aug 2012

a tavene syry sa mozu jest v tehu? tak by som si dala karicku, no bojim sa,lebo som citala, ze ani tavene syry by nemali. No neviem, ci kvoli vysokym obsahom soli, alebo ze nie su pasterizovane (co neverim).

moon1979
29. aug 2012

@ladybirdie
v predajniach podla mna nepasterizovany syr nedostanes kupit .... ja jem normalne natierkove syry aj tie crievkove ... vyhybam sa akurat plesnovym syrom a bryndzi ...

tinasc
29. aug 2012

@ladybirdie ja v pohode jem karičku, je to môj obľúbený syr... určite je z pasterizovaného mlieka 😉 tiež sa vyhýbam iba plesňovým syrom a bryndzi... inak všetko normálne aj tavený aj cottage cheese si dám... 🙂 myslím, že tie tavené syry by sa mali s mierou práve kvôli tým taviacim soliam, ktoré obsahujú 🙂

mata.g
31. aug 2012

@ninka2013 fuha to o aloe vera som nevedela, mam take tobolky a beriem ich ale teraz ich uz asi nebudem brat ked sa snazim otehotniet. ako je to s vitaminmi? tiez je vhodne ich obmedzit? a napr s calciom-magneziom???

mata.g
31. aug 2012

@erikasadek ahojky ja som pocula od starsej kolegynky ze plesnove syey by sa nemali papat aj ked su pasterizovane....asi kvoli tym plesniam. cize asi ani hermaliny....co ja fakt ze lubim papat 😅

moon1979
31. aug 2012

@mata.g
ak plánuješ tehu, je prospešné kúpiť si tehu vitamíny na obdobie plánovania a prvého trimestra, ktoré obsahujú hlavne kyselinu listovu ... aloe vera podporuje prekrvenie maternice, preto je nebezpečné užívať ho hlavne v období tehotenstva

ninka2013
31. aug 2012

@mata.g neviem ako je na tom calcium.. ak sa snažíš otehotnieť tak ber kyselinu listovú a vitamín E... obidve tieto 3x denne... magnezium ti neskor predpíše sám gynekolog. Mne to moja predpísala v prvej alebo druhej poradni 3x1 brať a ked som jej v minulej poradni povedla že mi tvrdne brucho a nechcela som ísť ležať, tak mi zdvojnásobila dávku a beriem 3x2 ..... a tu máš link na tie bylinky
http://www.alinka.sk/c/ktorym-bylinkam-sa-v-teh...

katren
31. aug 2012

Zeny.....tehotenstvo NIE JE CHOROBA....papajte to, co vam chuti 😉
Ja som uz tretim rokom tehu a keby som mala jest len to, co je "akoze" dovolene, tak umriem od hladu 😅
Ja jem aj bryndzu, domaci /nepasterizovany/ ovci syr som papala, hermelin mam uz na zajtra nalozeny 😉
Nebojte sa, ved toho nejete na kila na posedenie

mata.g
31. aug 2012

@ninka2013 a co tekvicove jadierka alebo oriesky kesu? To sa smie?🙂

katren
31. aug 2012

@mata.g zjes 5 kilov na posedenie?????asi nie...takze nie je o com 😉
nestresuj a uzivaj si tehotenstvo.....

lucinocka
31. aug 2012

ja nesmiem papat nic- len suchariky a vodu, ryzu a maso uvarene na vode, popripade zemiakovu kasu na vode, bez soli.. Ziadne mliecne vyrobky, zelenina, ovocie..bohuzial sme chytili v 33 tt tehotensku cholestazu, tak kvoli peceni nesmieme:( takze si uzivajte kym mozete, lebo my hladujeme uz druhy mesiac..

moon1979
31. aug 2012

@lucinocka
fuu o takej chorobe som este nepocula :(

moon1979
31. aug 2012

@katren
môžeš všetko, ak máš istotu, že je to čerstvé 🙂

ninka2013
1. sep 2012

@mata.g neviem, ale ja oriešky papám...

inpurity
4. sep 2012

aaaaaaah....
som sice tehotna prvykrat ... a fyzicky to zvladam - az na unavu - uplne dobre - nechapem vase obavy a tieto babske legendy ... potom sa divia vsetky zeny ( aby som nekrivdila tak 9 z 10), ze ich deti su alergicke na mlieko, na rajciny, na cokoladu, na hento a tamto - alebo rovno na vsetko... a nesuvisi to trosku so zivotospravou zeny v tehotenstve??? ved sa zamyslite... vitaminov je kvantum napr. v ovoci - a niekto " zakazal " papat tropicke plody ? lebo preco? a 2x za tyzden ryby (chranboze z konzervy!!) , 5 poharov mlieka denne???? mne sa nechce verit, ze tieto kydy niekto naozaj hlta a poslucha.

nechcem sirit zlu energu v inak dobre mienenom prispevku, ale cela moja rodina jedla odjakziva vsetko, na co im dosla chut a nikdy to nebolo na skodu ... moja mama mna aj sestru priniesla na svet 100% zdrave a bez alergii a kadejakych domyslenych chorob.. vsetko je to vo vasich hlavach, nie na internete !!!!!!!!!!!

swarovski
4. sep 2012

@inpurity presne, ja jem tiez vsetko, aj ked vplyvom tehotenstva mi prestali chutit kurcata ci cokolada... a este stale som na ne nenabehla. inak si dam vsetko. aj "alergrny", ved ako inak vypestovat imunitu a "antialergiu". Moja svokra je chronicky zatazena na poriadok. Moj muz a jeho sestra od narodenia trpia sennou nadchou a alergiami... pretoze nie su vysporiadani s trochou spiny 😀
preto sa tesim, ze mame doma velkeho psa, ktoreho nikam nedame a jem uplne normalne vsetko na co mam chut 🙂

inpurity
5. sep 2012

@swarovski presne a "spina" je dalsia vec - napriklad kamoska uci maleho aby si od kazdej smietky oprasil ruky / v strachu, ze to da do pusy / a on napriklad uz nezje kusok melona, kde by videl semiacko... alebo nedopapa nim rozhryzenu horalku lebo mu nejak fixli do hlavy, ze je to pokazene, zle, ze sa to nesmie... takze rozbabre pol keksu a zahodi, lebo je to fuj..pricom to male vyrasta v rodinnom dome, co je so zivotom v panelaku neporovnatelne.. na udrzbu.

lutujem decka, co su nutene zit v sterilite :(

erikasadek
5. sep 2012

@mata.g pozri ak nechces nejedz ja zijem v fr krajine syroveho raja, a teda vzdy plati kazdy syr sa moze pokial je pasterizovany//// 😉

gorala
6. sep 2012

ahojte,prosím vás o radu,ako ste na tom s čistením a dezinfekciou v domácnosti,napr. v kúpeľni...Som v 17 týždni teho a od začiatku jedenkrát týždenne používam Savo-citrus,myslíte,že vdychovaním /aj keď pri tom dobre vetrám/ to može posobiť na dieťatko?

katren
6. sep 2012

@gorala keby som od tehu nedezinfikovala minimalne zachod, to ako by sme doma vyzerali????
ja komplet vsetko umyvam 2x tyzdenne so Savom, ci Domestosom....
ak sa fakt tak bojis, kup v DM-ku tie EKOcistice 😉

moni244
6. sep 2012

@katren vidíš, mňa ani nenapadlo, že mi tie čistiace mali škodiť :D tiež všetko umývam tak ako predtým, žiadne výnimky 😀 a dokonca som si aj nechty lakovala 😝

gorala
6. sep 2012

@katren jasné,rozumiem,len som chcela počuť viac názorov,z každej strany počúvam ako tie chemikálie škodia na plod....Ale akoby potom tá domácnosť vyzerala???Vyskúšam aj tie Eko...

timbouctou
6. sep 2012

@ninka2013 none, kdes přišla na to, že aloe vera způsobuje potrat? To jsou nějaké novinky? 😀

timbouctou
6. sep 2012

děvčata, co se bojíte jídla, s těmi plísňovými sýry je to kvůli tomu, že někdo může v těhotenství na ně mít citlivost a také, že když jsou špatně skladované, je tam větší riziko potratu či poškození plodu v důsledku salmonelozy, ale jinak zakázané to není. Zakázané jsou pouze alkohol, tabákové výrobky a návykové látky, některé druhy léků a podobně. Takže hlavně klííííd 😎 😀 že, @katren ? 😉

katren
6. sep 2012

@moni244 ja si aj nechty lakujem, chodim na depilaciu noh a kadernicke na farbenie vlasov.....treti rok tehu.....to by som teda vyzerala 😕 😕 😕 😅 😀 😀 😀 😀

zabka85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka2013
6. sep 2012

@timbouctou pred tým ako ma začneš zhadzovať si o tom aj niečo prečítaj, za to, že to nevieš, neznamená, že to tak nie je... a nikto zas nenapísal že si daš aloe a do hodiny potratíš... môže spôsobiť potrat... no ktorá inteligentná by to riskovala??? aloe totiž spôsobuje silnejšie prekrvenie maternice, čo môže spôsobiť menštruáciu, či už mimo tehotenstva, ale aj počas...

katren
6. sep 2012

@zabka85 tak toto je skor otazka na pragrafy, nie sem.....
pozi a popytaj sa tu 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/ako-sa-vypocitava-materska-viete-poradit/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre