Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

tatijiana
16. nov 2013

@penny007 neviem ci tato reakcia este ma vyznam, ale mozno pre niekoho ineho, kto si to bude citat. Tavene syry niesu vhodne kvoli vysokemu obsahu tavnych soli,staci si pozriet kolko obsahuju Ecok - nedoporucuju sa ani malym detom. A taktiez syry plesnive - pochopitelne a syry z nepasterilizovaneho molieka, ako je napr. parmezan.

zuzka_puska
19. nov 2013

@katarina1988 akurat ti prispeju- ak ti vyjde materska pod 199 eur čo je rodicovsky prispevok, tak do tych 199 eur ti doplatia... cize v tvojom pripade to budu cca 4 eura 🙂 ja som na tom nejako podobne,tiez som mala nizky prijem, ale z toho si nic nerob babetko nepotrebuje bohatych, ale milujucich rodicov 🙂

sasa10
20. nov 2013

Ako je to s bazénom, výrvkou a saunou viete niekto? Môžem tam chodiť, aj keď som tehotná? Dík 😉

sasa10
20. nov 2013

@tatijiana to vážne? Plesnivé, tavené syry a parmezán mám rada... 😒

marcicek84
20. nov 2013

@sasa10 - vířivka a termální vody se obecně nedoporučují, protože by mohly nastartovat předčasný porod, či potrat
bazény asi problém nejsou, pokud nechytneš vaginální infekci...

tatijiana
23. nov 2013

@sasa10 nuz je to tak... z tej trojky je asi parmenzan najmensi skodca 🙂 ide o to , ze by si nemala jest akekolvek mliecne vyrobky z nepastrerizovaneho mlieka,je to kvoli bakteriam, ktore sa tam mozeu nachat. Patri sem aj niektora bryndza. Je to napisane na obaloch, ktrory je aky. Samozrejme ak si niekto da raz za cas klasicky syrecek, nic sa nestane. Su napr. aj tavene syry bez Ecok, vacsinou byvaju oznacene, ze su pre deti.

koudelinda
24. nov 2013

Ahoj jsem velmi cerstva tehulka 🙂 5.tt a chci se jen zeptat jestli muzu zeleny caj se zazvorem ten jsem se docetla ze neni moc vhodny .?Taky rada piju kaficko jedno - max.dve denne . Tak doufam ze nejak neskodim ☹ - myslim ze, kdyz se nic neprehani je to v pohode. 😉 A taky nevim jestli se muzu koupat ve vane ? Co takhle ctu se to taky moc nedoporucuje . A jasi lazen aspon jednou v tydnu moc rada dopreju - je to pro me relax 😎
Tak nevim pockam mozna az pujdu k doktorovi na 1.UZ a vyzeptam se ...kazdopadne se rada podelim o nove zkusenosti a nazory .

bajana
24. nov 2013

@koudelinda ahoj a gratulujem 🙂 ...slabe kafe az dve denne nevadia...zeleny caj sa nedoporucuje....horuca vana sa tiez nedoporucuje, ak si das vlaznu vodu, tak to je samozrejme v poriadku....skus sa naucit relaxovat inak, nez v horucej vani...urcite to v zaujme babatka vydrzis...nech nemas ziadne vycitky

koudelinda
25. nov 2013

ahoj a dekuji 🙂 jasne ze bez horke lazne to vydrzim, relaxovat umim i jinak , caj jsem si dneska koupila pro tehulky tak ten bude lepsi. 😉 a taky papkam kyselinu listovou hlavne aby se udrzleli mrnousci 🙂 dalsi tipy uvitam

mimiveru
25. nov 2013

Holky, já bych to tak nedramatizovala 🙂 jezte vše, na co máte chuť 🙂 já se vyhýbala jen tataráku, nivu a hermelín jsem si občas dala.... Kávu jsem pila latté a sprchu jsem měla maximálně vařící 😀 ničím jsem se nenervovala a 14 dní jsem přenášela 🙂

mimiveru
25. nov 2013

@sasa10 V těhotenství jsi více náchylná na různé vaginální infekce a ke konci těhu můžeš být i otevřená, takže se pobyt v aquaparcích nedoporučuje, abys neposlala nějakou infekci k plodu... Sauna myslím také ne, s miminkem máš 2 oběhy, můžeš se snadno přehřát a to i miminko, mohlo by to být nebezpečné. Jak jsem psala výše, Nivu i Hermelín jsem si občas dala, ale brzdila jsem se, můžou obsahovat listerii, jsou nepasterizované, tj. nejsou tepelně zpracované...

zencuska
12. dec 2013

U mňa je to asi tak, že čo mi nerobí dobre na to moje telo reaguje, bola som tuhá fajčiarka, fajčila som skoro krabičku denne sedem rokov, neprestala som s tým hneď ako som zistila, že som tehotná, lebo absťáky som nechcela, ale kúpila si mentolové a dala si málinko, jednu denne, no teraz si dám a je mi z nej zle. Keď si niekedy vybehnem schody doma, tak ma začne pichať v brušku a alkohol, dala som si tri nealka a myslela som, že sa pogrcám. Zle mi nebýva, to som šťastná, ale proste čo mi nerobí dobre, to moje telíčko ohlási. Stačí si to všímať. Síce nemusí to byť u každého tak. Som rada, že to moje spolupracuje. heh

zencuska
12. dec 2013

Napríklad ja mám kámošku a ona sa celé tehotenstvo kúpala v horúcej vani a nič, bábätko jena svete, problémy nemala žiadne ani vtedy a ani teraz. No je pravda, že sa to neodporučuje.

zunem
28. dec 2013

Holky, manžel dostal k Vánocům salámy - poličan, paprikáš a ještě nějaký? Je to fermentované.. mohu to? Dostala jsem strašnou chuť na poličan 🙂

sendy182
28. dec 2013

@zunem no ja som v pohode zmákla aj 2 pečené klobásky absolútne nezdravé ale fajnééééé.. 😀 😀 😀 😀 ....kopec zeleniny k tomu a veľa chlebíka 😀 😀 😀 ....ak som mala chuť tak raz za čas......to si žiada.....myslím že sa nestane nič ak troška z toho zješ.....tým nemyslím že celú v kuse salámu 😀 😀 😀

yildiz
28. dec 2013

@koudelinda - ono se toho nedoporucuje 😀 ja piju taky kafco kazdy den musim mit po ranu a tesim se na nej - mam tam tedy i dost mlika takze o.k. ale i tak delam si normalne Velveta jako v netehu ...a zeleny caj taky piju v minulem tehu jsem ho pila kazdy den a nejak me nevadil a ani mimi ne - holky mam zdravoucke jak ripy .... 😀 ja si dam i vinecko pivecko 😀 kdyz je chut - na Vanoce jsem dostala chut na rumika s colou takze miniminipanacek rumiku do coly 🙂 a v pohode....i dokonce ten hermelin nebo jakykoliv syr .../ samo ze vseho s mirou / ale proste si dam.... a dokonce i ten @zunem polican ty mam taky moc rada ... 😀 mela jsem i ten salam s tim bilym povrchem ted si nevzpomenu jak se jmenuje ...😀 a uplne vse v pohode takze pokud je chut tak si klido bez vycitek dej ! samo ze ne celou stangli 🙂 holky , zalezi na kazde z nas ....samo ze vseho s mirou ...ale kdyby se mel clovek ridit jen tim co smi a nesmi tak nevim nevim ...to by clovek nemohl pak ale uz vubec nic 😀 ja si davam vse na co mam chut ...😀 - tak vsem preji krasne a spokojene tehulkovani a do Noveho roku vse NEJ a zdrava miminka ! 😎

zunem
28. dec 2013

@sendy182
@yildiz
díky 🙂 Klobáska je opečená, tak té bych se ani moc nebála, pokud to nebude nějaká éčková 🙂 Kávu, vínko, zelený čaj si taky dávám. Ze sýru se přiznám strach mám, takže ty jsem vynechala, já jsem odjakživa ujížděla na balkánským, takže ten je v pohodě.
Akorát ta zdravá vyživa se mi moc nedaří, tak jak jsem jí dřív dodržovala, tak teď na ty potraviny nemám vůbec chuť a nebo rovnou se mi z nich obrací kufr :D ... právě dodělávám další várku domacího vlašáku :D

sendy182
28. dec 2013

@zunem 🙂 no práve ak na to nemáš chuť tak si to bábatko nevyžaduje 😉 😉 😉 ..........kľudne s mierou normálne potraviny.....medzi to prepašuj zeleninku.....a ovocie....ja som vedela ráno zjesť jednen krémik ako pribináček a až 3 rožky k tomu 😉 😉 😉 .........ja nemusím opité a fajčiarky tehulky 🙄 🙄 🙄 ........

nikolka1992
20. jan 2014

ja si myslím ze to sa prehana s tym jedlom,ved aj máso je zdravé,aj sampinony sa mozu aj vsetko,len nie prejest,aby vam nebolo zle z toho,aj ja som tehu,a jem co mi chuti.. a hlavna vec ze radia ze si zena moze dat za pohar piva,tak to uz sa moze ? isto to viac skodi,ako napr. sampinony.,,,moj nazor mamicky...

simonka121
24. jan 2014

Ahojte,,, dnes som navštívila svojho všeobecného lekára lebo som chorá,,, mám mierne upchatý nos,,, tečie mi s neho,,,, on mi na to dal Zodac ale mám užívať len takú menšiu časť polovičky,,, môže mi to nejako uškodiť,??? Som v 29. týždni tehotenstva,,,,,

hanneli
24. jan 2014

@simonka121 ahoj, mne moja MUDr. Zodac pocas tehotenstva tiez doporucila, mavam potravinove alergie, vraj neskodi...

simonka121
26. jan 2014

Ahojky môže sa v tehotenstve niečo na nádchu hlavne na upchatý nos,,, lebo vôbec mi to neprechádza a nemôžem poriadne dýchať,,,, a je mi fakt hrozne,,,,,

sopkova
26. jan 2014

@simonka121 ahoj 🙂 skús sprej z morskej vody, ja používam Delmar. V lekárni ti poradia aj iné pre tehotné. Mám problém s nosnou prepážkou a tak vôbec nemôžem dýchať nosom a ten sprej mi celkom pomáha. Len treba sprej treba vedieť správne aplikovať, pretože ja som to celé roky zle robila a tak nemal účinok. Čo ešte pomáhalo bolo naparovanie, nahrievanie lampou alebo prikladanie horúcej soli zabalenej v alobale a v šatke na dutiny 😉 skoré uzdravenie prajem

myskaq
26. jan 2014

Jak si to tak pročítám :D nechce te mi nektera napsat zdravy jidelnicek na 9 měsíců ? :D ja miluju žampiony :D :(((

ianitka
27. jan 2014

@myskaq no co Ti napisem, voda z alpskeho pramena - pre istotu 5x predestilovana, 3 hlty vzduchu denne a infuzne vitaminy :-P

simonka121
27. jan 2014

Ahojte máte niekto skúsenosti s kvapkami do nosa Olynth Ha,,,, počas tehotenstva,,, som v 29. týždni a mám neskutočnú nádchu,,, horné dychacie cesty mám úplne neprechodné,, a jediné čo mi ich dokáže ako tak uvoľniť sú tieto kvapky,,,, lekár mi vravel že ich môžem ,,,,,, môžu nejako uškodiť bábätku,,, keď ich používam v takom malom množstve,,,mne osobne tie spreje s morskou vodou nepomáhali ani pred tým,,,, Ďakujem

kofoluska
4. feb 2014

@simonka121 Tiez som na tom s nadchou podobne. Jedine, co mi pomahalo a pomaha je Olynth. Brala som ho aj pocas tehotenstva a mam zdrave dieta. 🙂

alexandra2222
16. feb 2014

Ahojte.od kolkeho týždňa tehotenstva sa môže cvičiť gravid joga?

sheila72
16. feb 2014

Ahoj, ja som robila skoro všetko ako normálne :D okrem kávy a nemala by si sa kúpať vo verejnom bazéne, kvôli zapálu. Ale ani jesť citrusy, ja som nevedela a jedla som pomaranče- malá bola po pôrode vyhadzana a mala zapálené očko :(

momoka85
18. feb 2014

Článok o kyseline listovej v tabletkách!
http://www.pluska.sk/mamina/zdravie/zdravie-zen...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre