Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

niki5
22. mar 2013

@moon1979 nejde o wifi od suseda ale o moju wifi v mobile ktory som mala stale pri sebe v ramci nudy lebo som od 5.tyzdna doma na pn... ale sak ked som blba a neuvedomujem si veci tak mi treba, mam nad cim rozmyslat.

moon1979
22. mar 2013

@niki5 nepreháňaj 🙂 a užívaj si tehotenstvo ... zbytočne si "privolávaš" problémy ... 🙂

niki5
22. mar 2013

@moon1979 ja viem ale ide o moju wifi z mojho mobilu ktory som mala stale pri sebe vramci nudy na pn.. nijako mi to nedocvaklo resp az neskoro. ked som blba tak mi treba, mam zase nad cim rozmyslat

niki5
22. mar 2013

@moon1979 prepac poslala som to nejako dva krat lebo sa mi to tu nezobrazilo... ano presne privolavam si problemy, to som cela ja...

moon1979
22. mar 2013

@niki5
no tak prestaň myslieť na hlúposti, lebo to by si sa fakt musela uzavrieť do vákua a nevyliesť odtiaľ až do pôrodu 🙂
a nečítaj hovadiny 🙂

niki5
22. mar 2013

@moon1979 no ved to som si aj ja vcera povedala ze sa do septembra niekde zabarikadujem a vylezem az potom lebo ma porazi takymto stylom

moon1979
22. mar 2013

@niki5
je to klišé ale stále platí "tehotenstvo NIE JE choroba" 🙂 tak netreba byť paranoidný ... skôr bolo treba myslieť na očistu tela pred otehotnením ... to ano, ale riešiť, či používať mikrovlnku, alebo radšej zahodiť mobil a nepriblížiť sa k nemu počas tehu, vypnúť telku a z notebooku pre istotu vybrať aj baterku, aby nič nežiaril je naozaj choré 🙂
tak vyhoď z hlavy sprostosti a mysli pozitívne ... negatívne zmýšlanie oveľa horšie pôsobí na drobca v brušku ako wifi z mobilu ... tomu ver ...
🙂

ianitka
22. mar 2013

@moon1979 V podstate mas pravdu, zijeme v svete, kde tieto veci eliminovat uz nedokazeme.
A aj ked tuto vetu, ze tehotenstvo nie je choroba, fakt nemusim... resp. ked niekto (nemyslim teraz Teba) s bezproblemovym tehotenstvom dava vseobecne rady typu "ja som jedla, robila vsetko a nic mi nebolo"..., suhlasim s Tvojim nazorom.

Ja osobne som musela lezat presne tak ako @niki5 ,a kvapkalo mi z toho na mozog statocne. Mat prilis vela nacitaneho, povahou byt tak trocha hypochonder a mat rizikove tehotentsvo (silno rizikove), nie je prilis dobra kombinacie 😀 Fakt nie.... - mam odskusane na vlastnej kozi.

Asi fakt treba zvolnit, jest poriadne, zakladne zasady hygieny dodrziava snad kazdy a neanalyzovat kazde susto a kazdy pohyb...a vypnut kona so zarucenymi radami a skusenostami.
A tesit sa...

moon1979
22. mar 2013

@ianitka
napísala si presne to, čo som tými svojimi príspevkami chcela povedať 🙂 takže súhlasím absolútne s každým jedným slovom ...
vo všetkom zohráva veľkú úlohu najmä psychika .... takže baby, aj napriek komplikáciám v tehotenstve (tiež som nemala bezproblémové tehotenstvá) treba myslieť pozitívne, nečítať hlúposti, príliš sa nesledovať a tešiť sa na to, že raz príde deň "D" a dostanete ako odmenu za to všetko ten najkrajší darček na svete, ktorý sa nedá nikde kúpiť 🙂

11miuska11
9. apr 2013

Ahojte kocky, chceme si adoptovat steniatko z utulku, som asi v 5tt..myslite, ze s tym moze byt nejaky problem? Dakujem za odpoved 🙂
@moon1979

lucavka
9. apr 2013

@11miuska11 - máme třípokojový byt, 30kg psa, kocoura, agamu, šneky, synovy budou v červnu dva roky a zkoušíme druhé miminko. Jediný problém který mám, je že se všichni ti uličníci pěkně spojí proti mě 😉 . Takže asi tak. Můj názor je, že ke kočárku je třeba hlídací pes 🙂

11miuska11
9. apr 2013

@lucavka 🙂 ja som toho isteho nazoru. Mame dvoch psikov, ale uz sme si dohodli adopciu cudzieho psika z utulku, tak premyslam, ci nemoze mat nejaku chorobu zamlcanu. Bude ockovany a odcerveny, zdravucky, po veterinarnej kontrole... 🙂 takze oficialne chory nie je...adoptovali sme ho preto, aby som nemyslela na snazilkovanie a toto sa mi prihodilo vcera 😀 😀 tak som trosku v strese, ci z toho nevycuvat 🙂

lucavka
9. apr 2013

@11miuska11 - ber to tak, že ty máš pejska, manžel taky a miminko taky potřebuje 😀 . Já taky pořád žadoním ještě o jednoho 🙂

maloryy
18. apr 2013

ahojte.chcem sa spytat.mamicka kupila ustnu vodu,a nevsimla,ze je s obsahom alkoholu.mozem nou plakat ustnu dutinu alebo radsej nie.alkoholu som sa nedotkla odkedy som sa dozvedela,ze cakm babo.bude to vadit,ked to vlastne neprehltnem?dakujem

esterka1526
19. apr 2013

@zuzkag2
Toxoplazmóza:
Mačka sa môže nakaziť konzumáciou infikovaného vtáka, hlodavca, prípadne iného surového mäsa. Infikovaná mačka vylučuje v stolici 2 - 3 týždne po nakazení vajíčka Toxoplasmy. Po tomto čase prestáva byť mačka infekčná, vytvorí si protilátky a ani pri prípadnom ďalšom nakazení už vajíčka Toxoplasmy nevylučuje.
Naviac, vylúčené vajíčka potrebujú minimálne 24-hodinový pobyt na vzduchu na dozretie, aby sa stali nebezpečné pre človeka a bol sa schopný z nich vyliahnuť parazit.
Nákaza človeka je možná viacerými spôsobmi:
konzumáciou surového alebo nedostatočne tepelne upraveného infikovaného mäsa (hovädzie a jahňacie),
konzumáciou zle očistenej zeleniny (najčastejšie z domácich záhradiek, kde sa výkaly mačiek dostávajú do pôdy),
konzumáciou infikovaných vajec a nepasterizovaného mlieka,
kontaktom s infikovanými mačacími výkalmi holými rukami a následnou nedostatočná hygiena. Neodvažujem sa napísať - konzumáciou infikovaných mačacích výkalov, ale v praxi je to tak. Dozreté vajíčko z výkalu sa musí dostať do tráviaceho traktu človeka.
Podľa výskumov asi 80% ľudí toxoplazmózu prekonalo, pričom najčastejšia príčina sa uvádza konzumácia nakazeného (polo)surového hovädzieho mäsa (ochutnáme mäso, či už je uvarené, prípadne tatarské bifteky). Zvyšných 20% sa delí medzi zle umytú zeleninu a mačky. Samozrejme nechcem podcenovat riziko, ale je tu viac tychto povier a otazok, ci sa zbavit macicky. A ked je clovek gurman a labuznik, tak by sa mal este vyhybat surovemu macaciemu masu. A bytova macka asi len tazko niekde splasi infikovanu mys alebo vtaka.

patula266
21. apr 2013

Dobry den som v 5 tt možem ležat na brušku ? Dakujem pekne 🙂

lakmeld
27. apr 2013

6+5tt. tehulky ahojte 🙂.potrebujem radu. mozem v klude uzivat Bio-Selen+Zinok? neviem nikde na nete najst povoleny max.prijem zinku a selenu v uq? dakujem 🙂

indigirka
30. apr 2013

@patula266 Dokud ti to bude příjemné, rozhodně to nevadí. Chodila jsem na masáže k fyzioterapeutce a vsedě mě začala masírovat až když jsem měla takové břicho, že už jsem na něm ležet prostě nemohla 🙂

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deborah87
18. jún 2013

Do kedy sa moze v tehotenstve sexovat,som v 5tom mesiaci.

zuzik231
18. jún 2013

@deborah87 pokial ta nic neboli a nemas problemy, resp. ti to dr. nezakaze tak ked mas chut stale ... 🙂

adelalm
21. jún 2013

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat. Znama me vystrasila tim, ze bych abslutne nemela jist mekke syry. Samozrejme predtim nez mi tuto pro me novinku oznamila, jsem si pochutnavala na smazenem hermelinu a delala jsem si salat z balkanskeho syru. Balkansky syr byl pasterizovany, ale preci jenom me tak vystrasila, ze uz se ho nedotku. Jsem ted v 9. tydnu a druhy den mam mensi prujem, tak nevim zdali mam letet k doktorovi, nebo jestli je to normalni. Mate zkusenosti?

usiko
21. jún 2013

@adelalm nesmies jest plesnive syry lebo tam nikdy nevies, ci sa do plesne nezapotrosila aj nejake nie zdrava plesen, aby si nechytila daco...tiez veci z nepasterizovaneho mlieka sa nemaju jest.....a susi...teda surove maso...myslim, ze ine veci som jedla aj pila....alkohol samozrejme nie...

lenuska1lele
21. jún 2013

@adelalm čoskoro budem rodit, moje tehotenstvo prebieha bez komplikácií, drobec je zdravy a ja tiez.
Jedine čomu sa vyhybam su zafajcene priestory, nefajcim, nepijem, nedrogujem 🙂
Tehotenstvo nie je choroba! Prajem zdrave babatko 🙂

lenuska1lele
21. jún 2013

@deborah87
😉 od začiatku do konca, ak máš problémy sám Dr. Ti zákaže..

amouramour
21. jún 2013

@maloryy ojoj, to nemyslis vazne🙂mozes aj decko vinka a neuskodi...

indigirka
21. jún 2013

@adelalm U nás jsou všechny kupované sýry pasterizované, takže pokud jsou balené a správně uchovávané, strach mít nemusíš ani z těch plísňových. Tepelně upravených se taky neboj, listerie nepřežijí 70°C (takže pizza se sýry v pizzerii nebo smažený hermelín podávaný hned po usmažení je OK). Čemu je lepší se vyhnout, jsou různé polotovary, saláty a chlebíčky z lahůdkářských pultíků a pochybných stánků, a to i bez plísňových sýrů. Pokud si jseš jistá, z jakých surovin je daný pokrm a že nikde neležel a je čerstvý, tak se toho nemusíš bát.
Já jsem takhle na začátku mívala lehčí průjem dost často, a to jsem ani žádné takové věci nejedla (měla jsem rozhoupaný žaludek...). A vždycky jsem mívala trochu průjem na začátku menstruace a před porodem jsem se taky samovolně pořádně pročistila. Myslím, že je to normální, tělo si dělá místo v břiše.

david001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovecka88
12. júl 2013

@nelika666 zakazu aj cerstvu bryndzu, aj korbaciky, aj sushi, aj steaky a aj nivu a hermelin, mrchy :DDD

weronika1805
16. júl 2013

babenky idem sa vas opitat ci mozem jest trestku v majone? som v 9tyzdny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre