Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

timbouctou
7. sep 2012

@ninka2013 no jasně, ale to i kafe, že jo. A neshazuju tě, jen se divím. Kdybys neměla konzumovat cokoli, co kdo napíše, že MUŽE něco způsobit, tak umřeš hlady.

katarina1988
11. sep 2012

Ahojte 🙂
Velmi pekne by som vas chcela poprosit o radu. Som v 7 tt a pracujem ako casnicka.
Hrubu mzdu mam cca 300 eur. Prave som si vypocitala, ze matersku by som mala dostavat 65 percent z platu, cize nejakych 195 eur.... len tak rozmyslam, ci neexistuje nejaky zakon, ktory ochranuje mamicky napriklad v tom, ze nam prispeje nejake to euro aby sme sa mali lepsie a aspon trosku sa podobali mamickam co maju take stastie a matersku maju niekolko-krat vyssiu 🙂

moon1979
11. sep 2012

@katarina1988
neviem, čo má tento tvoj príspevok spoločné s danou témou, do ktorej si prispela, ale žiadny zákon ti neprispeje, aby si mala lepšiu materskú ... o to sa musíš postarať sama, bud prácou,kde viacej zarobíš, alebo máš možnosť dobrovolne sa pripoistiť ... pozri zákon o sociálnom poistení ... tam máš všetko uvedené 🙂

katarina1988
11. sep 2012

@moon1979
Ahoj, ja viem, prvý krát som sa dnes sem prihlásila a ani netuším ako urobím novú tému, to je ten problém :D
Ale ďakujem ti za odpoveď.... to pripoistenie som bola riešiť na sociálke, ale už sa nedá konkrétne len pripoistenie pri materskej.. ale treba si platiť celý balík a to je niekoľko razy taká suma... dohromady aj s pripoistením v nezamestnanosti a aj na dôchodok.. proste to zase raz tak vymysleli, aby sme to nemali až také ľahké.... ja viem, že je najlepšie zariadiť si prácu kde viac zarobím, ale u nás v meste to nie je také ľahké.. mám vyštudovanú ekonomiku a nakoniec robím čašníčku.. ako, ja zarobím viac, ale oficiálne na páske mám len 300 e.. a najhoršie je to, že takto sa to robí skoro všade keď robíš u súkromníkov... no nič.. tak som došla.. budem si musieť nájsť nejakú prácu na doma a na materskej si aspoň takto privyrobiť 🙂

moon1979
11. sep 2012

@katarina1988
nemusis zakladat novu temu, staci pouzit vyhladavac na konikovi 🙂

katarina1988
11. sep 2012

@moon1979 ďakujem 🙂

katren
11. sep 2012

@katarina1988 matersku budes dostavat aj tak len 36 tyzdnov a potom do 3 rokov dietata len 194€ rodicovsky prispevok a 22€ pridavok na dieta....a maminky, ktore nemaju narok na matersku dostavaju tuto sumu od zaciatku 😒

katarina1988
12. sep 2012

@katren ale aj tých 9 mesiacov by bolo fajn, keby sa dalo niečo vymyslieť 🙂 skúsim nejakú tú prácu na doma.. lebo budúci rok chceme začať stavať aj domček, takže sa budeme musieť poriadne obracať... ďakujem pekne za odpoveď..

ewellina
16. sep 2012

Čo si myslíte o jedení polievok vifon v tehotenstve? Nechápem prečo, ale vždy, keď som tehotná, tak zrovna na toto mám chuť. Zjedli by ste také niečo v tehotenstve?

moon1979
16. sep 2012

@ewellina jedna wifonka raz za cas ti nic neurobi .. dolezite je vyhybat sa fajceniu, alkoholu a inym takymto sajrajtom ...

moni244
16. sep 2012

@ewellina keby som mala chuť, tak určite 😀 aspoň jednu na zahnanie chute. Ja mám v poslednej dobe furt chuť na hamburgery ale zatiaľ odolávam

moon1979
16. sep 2012

@ewellina
ja mam cibulové obdobie 😀
inak ja milujem pikantné, chilly to je moje, teraz v tehu som si nedala, ale mám kamošku, čo má obdobnú chilly diagnozu a teda znáša to horšie 🙂 pytala sa svojej doktorky a tá jej povedala, že keď má chuť nech si proste dá, že oveľa horšie je keď si nedá 🙂 a čítala som aj na nete o chilly, že bábu neprekáža, akurát si robíme zbytočné problémy, lebo máme potom z toho záhu a zaťažený žaludok ... ale čo som bola fakt prekvapená (aj gyn hovorila) že chilly bábu nevadí ... zvláštne

ewellina
16. sep 2012

@moon1979 😀 tak ja keby som si dala teraz cibuľu, tak by mi ležala v žalúdku do zajtra.

ewellina
16. sep 2012

@moni244 😀 Jednu na jedno posedenie alebo jednu v priebehu celého tehotenstva? 😉

moni244
16. sep 2012

@ewellina záleží, dokedy by trvala chuť. Mne sa tie chutie menia a potom sa vracajú

moon1979
16. sep 2012

@ewellina
ked mas chut, kludne si daj, zase nebudes to jest cele tehotenstvo ... uvidis, ze si das a budes mat pokoj 🙂
ja mam cibulovu etapu uz stvrty den, ide ma potrhat, tak sa jej napraskam 😀 a sladkeeeeee strasne ziadam ... pri krpcovi som na sladke vobec nemala chut, tak mozno to bude baba 🙂

ivet_ivetka
16. sep 2012

@moni244 ja im neviem odolať, strašnúúúú chuť mám na ne, 1x týždenne spapám v mekáči 1ks cheesburgeru a 1ks chickenburgeru na posedenie, takže tie najmenšie čo majú v ponuke a som spokojná 😀 a to len teraz, počas tehu, mám takéto nutkanie dať si, jooojjjj mňammmmm 🙂

moni244
16. sep 2012

@ivet_ivetka tak tie sú úžasné, tiež ich zbožnujem 😀 ja som tiež nikdy nemala rada hamburgery, alebo hranolky a sladké ani nevravím a teraz? aspoň raz denne sušienky musia byť

ivet_ivetka
16. sep 2012

@moni244 ja som to mala rada aj doteraz, v pohode big mac menu aj s hranolkami som do seba šupla, len teraz už naraz nevládzem toľko spapať 😀 ale nikdy predtým som nepociťovala nejakú naliehavú chuť, ako teraz 🙂 ale hranolčeky mi nejak vôbec nechýbajú, zaujímavé, ale zbožňujem všetko zo zemiakov 🙂 sladké som tiež vždy ľúbila, teraz mám tiež každý deň chuť na niečo, ale teraz si kupujem radšej sladké "pre deti" , napr. kinder čokoládu tie tyčinky, čo je len mliečna časť poliata čokoládou, aspoň sa tým ukľudním, že je to akože zdravšie 😉 ale posledný týždeň mám slabosť napr. aj na lentilky, každý deň to najmenšie balenie cmúľam 🙂

moni244
16. sep 2012

@ivet_ivetka tak ja som ani sladké nemala rada, skôr slané a to mi teraz nechutí 😀 ja zo sladkého skôr miňonky, horalky, disko keksy a snickers, za tým sa viem zabiť 😅

ivet_ivetka
17. sep 2012

@moni244 ja aj slané aj teraz aj pred tým, teraz šaliem pre monster chipsy 🙂 a chrúmem kukuričné chlebíčky, tie sú také tenšie a chrumkavejšie, nie sú také suché (ako tie ryžové či aké) a sú trochu slané, takže mňam 😉

lussy23
17. sep 2012

@moon1979 ja som počula, že keď papá žena štipľavé, bábo bude vlasaté😀 Tak ak nechcete mať leva, tak sa tomu vyhýbajte😀

katren
17. sep 2012

@lussy23 to je teda riadna blbost 😅 to by museli mat moje deti pri narodeni fakt hrivu a obidvaja boli holohlavi 😉
ja fungujem na chilli stale, v nedelu do polievky este pridavam feferonku a dochucujem si pre seba s chilli....
@ewellina kludne si daj.....ja ficim toto tehu na uhorkach.....aj 5 denne 😝
@ivet_ivetka
@moni244 kocky, tak ja musim toto tehu nie hamburgery, ale z KFC pikantne kridelka 😅 😝 mnaaaaaaaaaaaaaaaaaam

moni244
17. sep 2012

@katren tie keď sa im podaria, tak sú mňam, tak isto ako sendvič zinger 😀

katren
17. sep 2012

@moni244 😀 😀 😀 😀 jaaaaaaaaaaj ani nehovor......
ja teraz tlacim do seba maslovy croissant s nutellou a mlieko k tomu......no co, mam pusteny Masterchef....a nejedz pri tom 😅 😝

moni244
17. sep 2012

@katren tá slanina v masterchefe vyzerala dobre, čo? hneď by som si dala z horčicou, kyslou uhorkou a rožkom, keď o tom hovoríme, asi si idem po uhorky do chladničky 😀 mám také super, z lidla z chili príchuťou, sú božské

katren
17. sep 2012

@moni244 mne strasne chuti trvanlive mlieko....nie cerstve, ale trvanlive.....jaaaaaaaaaaaaaj

moni244
17. sep 2012

@katren ja fičím posledné dni na jogurte vaječný likér 😀

katren
17. sep 2012

@moni244 😀 😀 😀 😀

moni244
17. sep 2012

@katren no čo 😀 likéry teraz nemôžem, tak si to vynahrádzam takto 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre