Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

ivanka85
1. feb 2010

s tou skoricou som to nevedela a ja tak rada jem skoricove osie hniezda, no asi im dam good bye🙂

slunicko.terezka
1. feb 2010

Ahoj, holky máte něco osvědčeného na bolest v krku? Moc mi bolí mandle při polykání, chtěla jsem si stříknout jód ve spreji, ale píšou tam, že se to nesmí. Tak nevím co by mohlo zabrat?

ivanka85
1. feb 2010

Terezka skus homeopatikum Homeogene 9

brisilda
1. feb 2010

slunicko skus kloktat salviou alebo je aj sprej so salvie ktory sa strieka na sliznicu taktiez mozes septisan ten dezinfikuje usnu dutinu 😉
co sa tyka skorice kocky neprehanajte to by ste museli tu skoricu jest na kila 😀
ivanka v pohode jedavaj osie hniezda tam je minimum skorice a ta ti neublizi ako pisem museli by ste tej skorice zjest velmi vela aby to babatku uskodilo a ohrozilo to vase tehotenstvo to mate ako s makom tiez sa nesmie a predsalen jedavame makove buchty 😉 z mierou sa moze vsetko

estel
1. feb 2010

slunicko skus si v lekárni kupiť bioparox spray mne ho dr.dala ked som v tehu mala bolavé mandle.je to antibiotikum a nemalo by to škodiť babetku.preistotu sa opytaj v lekárni lebo si už presne nepametám v kolkom mesiaci som bola ked som to brala.ja to kupujem bez receptu a stojí to okolo 6 eur.

beruskanula
1. feb 2010

slunicko zkus septisan... 🙂

pavlazabka
1. feb 2010

Připojuji se k Bioparoxu, měla jsem ho nasazený na úplném začátku těhotenství (cca 6.tt) a v pohodě. Doktorka tehdy říkala, že lepší pár dní Bioparox, který neškodí, než mít infekci v těle. Septisan jsem brala pro změnu na konci těhu při bolestech v krku, zabírá pomalej, taky ok.

beruskanula
1. feb 2010

já se septisanem zatím nemám zkušenosti, ale včera jsme ho koupila- jsem nachlazená, takže společně s kapkama pinosol jsem si ho včera odnesla z lékátny...

zlilly
2. feb 2010

Ahoj, vite nekdo neco o soje v tehotenstvi? a vyrobcich ze soji? jsem desne zavisla na uzenym tempehu a tofu, ale kdysi jsem si precetla, ze je soja alergen tak nevim. diky🙂

sarlotta
2. feb 2010

zlily soju můžeš v těhu, pokud nejsi sama alergická... pozor pak při kojení a taky opatrně při zavádění do stravy u batolete🙂

mircalla
2. feb 2010

ja som co sa tyka farbenia vlasov v pomykove...niekto hovori za ano, iny, ze nie
ja som to vyriesiaa samponom na farbenie....je to setrnejsie a bez amoniaku, aj to az v 4. mesiaci

vlasy som mala uz desne zle, henna mi totiz vobec nechytila a sampon sa mi nezdal ako zlo...tak dufam, ze to je ok

norikk
2. mar 2010

baby chccem sa opytat na jogurty, mozem ich s kludom jest, ked je na nich napisane,ze obsahuju zivu mikrofloru , a zivu jogurtovu kulturu?? je riziko je sa tam bude nachadzat bakteria lysteria? 😔

strapanik
3. mar 2010

Norrik, ja jem jogurty kazdy den, zive jogurtove kultury su predsa prospesne, musime si udrziavat zdravu mikrofloru v crevach. Ako ich jem kazdy den, tak uz ani nemam problem so zapchou.

Mohli by ste mi poradit neico proti bolesti hlavy? Pobolieva ma uz 3 dni, najprv som to riesila slabou kavou, ale vcear vecer som si uz musela dat pol tabletky Panadolu. V lekarni mi povedali, ze tehotne ho mozu.

jakelina
3. mar 2010

Strapanik, mi pomáhá šumivý celaskon, nebo Kalcium. Někdy za bolest může málo tekutin, nebo těžký vzduch, často větrat.

sarlotta
3. mar 2010

norikk listeria v jogurtu určitě není 😉 to se neboj.

strapanik tlakový bod mezi palcem a ukazováčkem na ruce, stlačit druhým palcem na 15vteřin, povolit a opakovat , pak na druhé ruce.
Jinak klasika, větrat, pomerančový juice, procházky, odpočinek, klid.

stojdulka
3. mar 2010

ahojte...aj ja by som sa rada na niečo opýtala...pomaly sa začne sezona na jahody,,,myslíte že môžu byť nebezpečné? 🙂

nanulik
4. mar 2010

strapanik aj mna bolieva hlava, mužovi v lekárni povedali že paralen môžem dala som si polovicu ale uričte sa budem snažiť užívať čo najmenej

janyka
4. mar 2010

stojdulka, jahody nie sú nebezpečné, je to len alergén, ale neviem o tom, že by bolo potrebné sa im v tehu vyhýbať. Po pôrode(počas dojčenia)a pri zavádzaní tuhej stravy bábätká však áno 😉 teraz si ich kľudne dopraj 😉

norikk - jogurty a celkovo kyslomliečne výrobky sú prospešné, dokonca vhodnejšie ako mlieko 😉

Na bolesti hlavy asi paralen mne odporúčali aj medipirin polovičku.

janyka
4. mar 2010

mircalla - nedávno som čítala, že výskumy dokázali, že už krátko po farbení vlasov trvalou farbou sa v maternici vyskytujú nebezpečné toxické látky. Farba sa dostáva do krvného obehu nielen cez pokožku, ale aj vlas ju absorbuje. Ja som si tiež zafarbila vlasy počas tehu len raz, asi vo štvrtom mesiaci, ale najbližšie plánujem až po pôrode po prečítaní toho článku

brisilda
4. mar 2010

kocky podla mna su na trhu uz aj farby ktore neskodia 😉 hlavne tie bez amoniaku ja som si tie teraz farbila vlasy a mozem vam povedat ze ta nova farba uz ani neviem ako sa vola ale reklamuju ju 😀 dokonca ani nesmrdi 😉

jijitka
4. mar 2010

Ahojky, mám pro všechny docela užitečnou radu, co jsem se dozvěděla v porodnici. Dostávali jsem totiž čerstvý chleba, ovoce - kiwi, mandarinky, pomazánky s cibulí atd, zkrátka hodně věcí, co by se zrovna při kojení nemělo jíst.
Ptala jsem se sestřičky, jestli to nebude vadit miminku (nadýmat..) a ta mi řekla, že pokud jsem se v těhotenství nějak výrazně neomezovala a jedla všechno, miminko je zvyklé.
Řekla bych, že měla pravdu, protože i teď při kojení jím víceméně všechno a doteď malého bolelo břiško asi 2x a to ještě tak, že stačilo pomasírovat a do 10 minut byl klid.

Určitě je to hodně individuální, ale jak říkám, v mém případě to platí na 100% 😉

barbyes
4. mar 2010

ahojte, ja by som sa zasa chcela opýtať ako ste na tom s kávou? ja som potom čo som zistila, že som tehotná kávu dosť obmedzila tak na 1-2 šálky týždenne, ale cez sviatky, to je v nejakom 16 tt som ju zasa začala piť. a pijem 2 kávové šálky denne, ale mávam nižší tlak takže si myslím, že by to malo byť OK. Pred tehu som pila aj 3 čajové šálky denne. Všade kde som čítala na nete je uvádzané, že 2- 3 šálky sa môžu, neodporúča sa iba pri vysokom krvnom tlaku...

brisilda
4. mar 2010

barbyes tak v tom mas pravdu 😉 ja kavu nepijem lebo mam vysoky tlak ale inak ak milujes kavu mozes ju vymenit aj za bazkofeinovu 😉 popripade striedat 🙂

flamenga
4. mar 2010

barbyes ja som v prvom trimestri nepila, ani mi totiž nechutila.... ale cca od 20tt som na ňu dostala strašnú chuť a teraz pijem pravidelne jednu na deň.... ale ja ju potrebujem aj na tlak... mám ho veľmi nízky 🙂

barbyes
4. mar 2010

len zasa neviem či tá bezkofeinová nie je nejako chemicky upravovaná. prírodná káva v sebe obsahuje kofein a aby ho odtiaľ odstránili tak to podľa mňa musí prejsť nejakými chem. procesmi čo asi nebude celkom OK 😕 😕 neviem...aj tú som si zvykla dať, ale pila som ju iba asi 3 týždne a už radšej nie. najzdravšia je asi klasická zalievaná, lebo nesca je už vlastne tiež nejako... ja neviem ako to robia by to zostala byť káva a by bola rozpustná. ale nesku som pila v podstate celý čas až minulý týždeň som prešla na zalievanú a je omnoho lepšia 😝 😝

zabka1124
4. mar 2010

vyzera to , ze nam sa zadarilo🙂.Takze dakujem za vse info, co ano a co nie.Jjjaaaaaj len tie moje vlasky,budu v soku, ze s nebudu farbit🙂 😀 😀 😀 .

zabka1124
4. mar 2010

hi ,ze 3tt, podla mna aj viac,musim skocit k dokymu, bo som mala mrsku a za 4 dni som bola v tom🙂 😅 🙂

barbyes
4. mar 2010

zabka, ty si len v 3tt a už ti to potvrdil test? nebudeš vo vyššom štádiu?

zabka1124
6. mar 2010

Asi hej,len som si neni ista.Mala som MS aj 22.01.10 a potom 18.02.10 dokonca skoro az 10 dni.26.02.10som stravila celu noc nad toaletou, myslela som ,ze uskodili chipsy,27.02 som mala teplotu37.6stupna a 28.02 nic.
od 26.02.10 -1.03 som si len tak spravila ovu test a bola ovu, divne bolo , ze ukazovalo to iste 4 dni za sebou, tak vecer test a boli // 🙂

norikk
6. mar 2010

chcela by som sa opytat na orechy?? preco su v tehotenstve zakazane?? ked budem jest orechy,male bude mat alergiu na orechy?? ved orechy su vsade, napr v kazdej cokolade....a mozem nutelu?? taku nie pravu,ale tescovu 😀 .... mame doma a newem ci na nu len pozerat alebo si mozem aj dat, sak raz za cas ☹ 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre