Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

jijitka
6. mar 2010

norikk - mrkni na můj příspěvek výše (na této straně). A ořechy zakázané nejsou, naopak jsou doporučované.

norikk
6. mar 2010

Takze sa nemusim bat jest nic orechove a cokoladove? isto nebude mat male alergiu?

jijitka
6. mar 2010

Neboj, po čokoládě se ti nestane nic horšího, než že přibereš víc než bys chtěla 😉
S obojím - čokoládou i ořechy - opatrně až při kojení, obojí může (ale nemusí) být alergen..

lipsa
8. mar 2010

ahojte, zial este nepatrim medzi tehulky ale nasla som zoznam potravin ktore su v tehotenstve a pocas dojcenia zakazane a tiez co sa odporuca. Mozno to niekomu pomoze:
http://www.apz.szm.com/download/prednaska-tehot...
drzim vam palceky 😉

strapanik
9. mar 2010

fuuuha, podla toho clanku by som nemala jest nic okrem naklicenych obilovín a strukovín. Prave som dopila cokoladu z automatu, lebo som mala na nu neskutcnu chut.

norikk
9. mar 2010

tak ako ten clanok fakt len cloveka zdepce, ked som si myslela,ze som tehotna,zacala som pomaly studovat, co sa moze a co nie, ostala som taka zdeptana, ze som nevedela,co mam jest?? vo vsetkom co sme mali v spajzi,alebo chladnicke som sa podla tych rad a prikazov,nemohla jest nic, lebo zevraj vsetko skodi....minule som az plakala,lebo som mala vycitky z toho ze som zjedla jogurt.... tak co skodi viac?? ze budem hladovat a mat depresie ,ze co mam jest,alebo dookola jest len suche rozky,lebo tie dufajme neskodia, alebo sa normalne najest?? zas nekazem,aby zeny jedli surove bifteky a plesnive syry.... ale v tom clanku bolo napisanych vela negativ k veciam,ktore by zena mala jest a potrebuje v tehotenstve,napr mlieko....nekazem,aby sme pili surove kravske mlieko?? ale sak ked sa prevari?? je urcite bohatsie ako kupne, a ak zena nema alergiu ani nic?? a ak to zena v tehotenstve fakt neprehana s potravinami,ktore by mohli skodit,tak jest treba takmer vsetko....sak babätko si aspon zvykne na vsetko, a nebudu problemy ani pocas kojenia......

evitkamalicka
9. mar 2010

ahoj kocky....tak ja si teda neodopieram nic, vsetko s mierou nezaskodi

flamenga
9. mar 2010

ten zoznam je otrasný 😅 to mám celé tehotenstvo jesť klíčky, pšenicu? Lebo tak mi to podľa neho vychádza... a hlavne, určite ho písal chlap... pretože toto nemôže napísať žena, najmä nie tá, ktorá má "problémové tehotenstvo" spojené s ustavičným vracaním a nevoľnosťami a ktorá je rada, ak do seba vôbec niečo vsúka 😝 tak potom je vďačná aj za koliesko párky alebo chleba s kravským 😝 maslom....

norikk
9. mar 2010

sak mna ten clanok pohorsil :D radsej som dalej ani necitala,bo vsetko bolo na jedno kopyto... flamenga a este ta trapia nevolnosti??

flamenga
9. mar 2010

norikk ešte 😀 tak nech mi nikto nehovorí, čo mám jesť 😀, keď už cca 2 mesiace fičím ráno na rožku s jahodovým lekvárom 😀 ináč by som mala hlavu vo WC.... 😲 😝

norikk
9. mar 2010

flamenga neboj, druhe tehu bude snad lepsie 😀 ...

flamenga
9. mar 2010

norikk druhé nebude 😀 som sa zaprisahala 😀 🤐

norikk
9. mar 2010

ale niee, ved vies ze u jednej zeny mozu byt tehotenstva s uplne inymi priebehmi, tak som ti to chcela nadhodit ako utechu 😀 ....

stojdulka
9. mar 2010

ahojte 🙂 ...ako tu čítam flamenga 26tt a ešte stále nevoľnosti? tak dúfam, že tie moje sa skončia v prvom trimesti pretože inak asi umrem...

suik
9. mar 2010

ten článek je teda fakt děsnej 🙄 , já jsem ráda, že něco sním, něco nejím asi instiktivně a něco jsem vyloučila,protože je mi po tom těžko. Mno, to je skoro všechno 😀

weri1
10. mar 2010

holky já se ze začátku taky nervovala,že nemůžu jíst tohle a nebo tohle.Ale myslím si že toho nejím na kila abych si nemohla dát všechno.Jednu dobu jsem měla šílenou chuť na paštiku-která by se v těhotenství neměla,ale já jsem si ji dala.troška na krajíčku chleba mi určitě neuškodila.To by opravdu člověk nesměl nic. 🙂

emilyz
11. mar 2010

holky podla mna sa prestante stresovat, ved to je este vacsia skoda, akoby ste sa najedli do popuku, podla mna vsetkeho, ale s mierou, s nicim to netreba prehanat, preco by sa nemohli jest jogurty, pit mlieko a pod.??? Logicke oddovodnenie tu chyba...

onellyo
11. mar 2010

NIRIKK kde si sa docitala ze nemas pit mlieko jest jogurty?? to chcem vidiet!! pretoze okrem suroveho masa a vajec mozes jest vsetko a dokonca staci ak priddas do svojho bezneho jedalnicka pol litra mlieka denne!!! to je zaklad pre kosti tvojho babatka a tvoje zuby""""

flamenga
11. mar 2010

onellyo kroť svoju klávesnicu a výkričníky 😉 bavili sme sa o tomto odkaze:
http://www.apz.szm.com/download/prednaska-tehot...

😉 😉

norikk
11. mar 2010

flamenga vdaka za podporu, a onellyo, sak my sme sa z toho clanku smiali 😀 ....ja tiez jem vsetko....teras som dokonca spraskala trocha "gumene" parky 😔

onellyo
11. mar 2010

flamenga .,,, kravske mlieko?? no ok to mi chces povedat ze mate doma na dvore kravy a pijes mlieko rovno z dojenia??? nie"" vsak""???" a to kupne ,,,je tak riedene vodou,,ze aj ked liter vypijes neviem ci to bude stacit nato co nas drobec v brusku potrebuje!!!

flamenga
12. mar 2010

onellyo čítaš ty vôbec príspevky nad tým svojím? 😀 Lebo komunikácia s tebou sa mi zdá dosť zbytočná 😅 no comment....

dajna11
12. mar 2010

ahojte. tak čítala som čo by som akože mala a nemala jesť v tehotenstve a teda len sa mi oči otvárali nad tými hlúpsťami. ako može toto niekto napísať?

flamenga
12. mar 2010

dajna len niekto, kto určite nikdy tehotný nebol 🙄 😀

norikk
15. mar 2010

mozem kiwi?? sama som na neho asi trocha alergicka,lebo jazyk mi z toho akoby brnie ci co, ale potrebujem surne vitamin C

ivika18
15. mar 2010

norik, kiwi klidně, ale céčkem se to v těhu nemá přehánět, ostatně jako se vším 😉

norikk
15. mar 2010

ta ale ked mam nadchu, urcite je C lepsie ako tabletky

latvia
15. mar 2010

najviac vitaminu C obsahuje jablko a paprika 😉

latvia
15. mar 2010

a Cecko je bezpecne aj v tehu, telo si totiz vezme len tolko kolko potrebuje, zbytok sa vycika 😉

latvia
15. mar 2010

inac, super stranka a este ktomu aj odborna je www.porodnice.cz, tam aj odpovedaju lekari na otazky....a co sa tyka tehotenstva, tak jest sa moze v podstate vsetko....aj surove maso a vajcia, pokial si je clovek isty ze su cerstve 😉 aj syry a plesnove syry sa mozu, tie stranky o tehotenstve kde sa pise co vsetko sa nemoze su trosku scestne 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre