Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

tigri
27. sep 2006

Este sa vratim k tej kofole 😉

Tieto informacie som prevzala z inej diskusie, a to Bylinky v tehotenstve
============
Hodnoty kofeinu v jednotlivych napojoch na 100 ml.:
Espreso 170-350 mg
Káva 60-100 mg
Čierny čaj cca 50 mg
Zelený čaj 13-50 mg
============

Vcera som bola v obchode a pozrela som kofolu, ta ma 15 mg na 100 ml, takze tiez by sa to s nou nemalo prehanat, ale myslim, ze 1 mala uskodit nemoze 🙂

Neodporuca sa v tehotenstve konzumovat: nepasterizovane syry (plesnive, feta, mozzarela atd., treba skontrolovat na obale), surove a polosurove maso, ryby, vajcia kvoli bakteriam listerie, ktore sa tam mozu nachadat a mozu vyvolat listeriozu, co moze ublizit babetku. Okrem toho, listerioza je velmi zakerna, pretoze nema nejake jednoznacne priznaky, takze ju mozete prekonat a ani o tom nevediet. Ja som mala napriklad vcera neuveritelnu chut na rybaci salat, aj som si ho kupila, ale potom som si uvedomila, ze sa robi z nalozenych surovych ryb, tak som si ho radsej odpustila. Radsej takto, ako neskor znasat vycitky svedomia.

lubecka
27. sep 2006

Tigri, prosim ta co je to listerioza? 😅

tigri
27. sep 2006

lubecka, blizsie info najdes na: http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=118

netreba z toho robit paniku, ale urcita prevencia je potrebna 🙂

ewschen
29. sep 2006

tak teraz mám z toho všetkého mišung...za hodku mám ísť ku kadrníčke...ostrihať sa a rozmýšľala som nad svetlým melírom-tak teraz neviem či sa farbiť alebo nie.. 😒

melory
29. sep 2006

radsej len sampon ale melir sa nezvykne robit od korienkov tak by to vadit nemalo ale farba ano ta sa nanasa prave od korienkov.
poradila by som ti sampon a do toho melir.
zlata stredna cesta.

biancarv
29. sep 2006

ahojte, to s tým farbením vlasov by ma fakt zaujimalo, kedze ja si farbim vlasy uz cele roky. tak ako to teraz je? Preco sa nemozu farbit vlasy? 😒

samuelko
29. sep 2006

Baby ja som sa objednala ku kaderníčke ked som bola v 29tt aby ma ostrihala a zafarbila vlasy,ked ma kaderníčka uvidela s bruškom,lebo už bolo krásne vidieť,tak sa ma opýtala,či ja neviem ,že v tehotenstve sa neodporúča farbiť si vlasy? Tak sme ostali iba pri strihaní 😉 Zafarbiť si budem mocť,keď sa malý narodí a skor keď už nebudem kojiť 😎

melory
29. sep 2006

farbit sa nesmu lebo cez kozu ide tiez vsetko do krvy a k babetky. mne nechcel zubar ani zuby brusit lebo blomba obsahuje chemiu a ta sa cez usta dostane k babu. ako farba.

samuelko
29. sep 2006

Presne tak melory,tak mi to povedala aj kaderníčka.Nič iné nám neostáva len čakať. 😉

melory
29. sep 2006

aj sampony su kvalitne ved niesme 50 rocne babky a nepotrebujeme zakryt sediny vo velkom. 😀

biancarv
29. sep 2006

no dakujem, este ze som si ich pocas tehu nefarbila, asi to bol vnutorny pocit a konecne po tolkych rokoch budem mat svoju farbu vlasov a mozno sa mi to nakoniec aj zapaci. 😀

a baby neviete náhodou či sa môžu dať počas tehu vybielit zuby?

melory
29. sep 2006

ano to som absolvovala aj normalne s ultrazvukom aj pieskovanie.

ninocka
29. sep 2006

melory ako si dopadla s tou materskou

melory
29. sep 2006

musim si predlzit s hugom aby som to mala najvyhodnejsie co sa tyka odvodov a nedostanem ani fuka.

kala12
29. sep 2006

No baby, ked tu tak citam, co mozem a co nie, tak ma az striasa. Preboha, ved to by som musela stale kontrolovat, co obsahuje kazde jedlo, co zjem. Ved sme tehotne, nie na hlavu, aby sme nejedli to alebo to. Mne moj doktor povedal, ze mozem jest vsetko, na co mam chut. Aj plesnive syry, len nie na kila. Ved ked si dam cestoviny zo syrovou omackou, hadam neumrem. A vraj aj pohar vinka v tehotenstve neuskodi. Moja babina, ked pocula, co by som nemala a co mala, tak sa len za hlavu chytala, vraj ked ona bola tehotna tak do 4 mesiaca ani nevedela, ze caka babo a vyrastala na dedine, kde si nevyberali, ale jedli, co sa navarilo. A hlavne mali kravy, takze mlieko a syry nepasterizovane. Takze sa tesme z babatiek a nemajme vycitky z toho, ked si dame kusok syrovej pizze s nivou. 😀 😀 Nie?

ninocka
29. sep 2006

kala presne tak akurat, ze s mierou

melory
29. sep 2006

snad sa to da vydrzat 9mesiacov?

zuzula
29. sep 2006

Kala, je na kazdej jednej z nas ci si plesnivy syr da alebo nie...takisto je na nas ci budeme pit alebo nie...niekto riskovat nechce a niekto to bere volnejsie...kazda sme ina...

melory
29. sep 2006

volakedy to bolo tak ze zena mala 12 tehotenstiev z toho 5x potratila a z toho 2 deti zomreli. tieto studie su od toho aby sa tomu zabranilo. ale zas vsetko ma rub a lice. otec hovorieva ze vtedy neboli poskodene deti.

zuzula
29. sep 2006

melory presne...a urcite boli aj postihnute, ale nehovorilo sa o tom, take deti sa drzali doma ako tajomstvo...

melory
29. sep 2006

internet a media su presne na to aby sme sa dozvedeli viac.

kala12
29. sep 2006

Ja nevravim, ze to treba brat volnejsie, ale prave preto si poviem, ze sa moc nebudem sledovat a strachovat co mozem a co nie, pretoze su aj pripady, ze tie co sa najviac pozorovali, mali problemy. Nikoho neodsudzujem, ba skor, sa divim, ze take, co si to nevazia,piju, fajcia maju deti v poriadku a ja som sa zozierala, ci nahodou pohar vina, co som vypila,ked som este nevedela, ze som tehu,nemoze uskodit.Aj minule som videla taku maminu s buchom za rovno nosa a asi z 3 rocnym dietatom, ako si vykracuje po ulici z cigou v ruke. Keby sa aspon schovala 😲 😝

bellasandra
30. sep 2006

Baby tu cítam teda o tých vlasoch 😒 noo..ja som mala vlasy zafarbene na cierno-som original blond, a teraz si ich odfarbujem spät na blond.Tak a teraz co ? uz som si dala 3krát peroxid..a dnes blond farbu....no 😅

bellasandra
30. sep 2006

A este napísem, ze som normalne zostala znechutena, zuvacky nie, vajicka nie, ryby nie...a co teda vlastne ano.Neviem..moja mama pri mne nefajcila, nepila..a ostatne jedla vsetko ako normalne....
Poznam kocku ,co cele tehotenstvo fajcila, jedla suche rozky a male ma zdrave obe...no akoze to by som nerobila ani nahodou, ale to co sa teraz popíse, ze co sa moze a co nie...no neviem 😖

dorotka
30. sep 2006

kali tie plesnive syry su skor nebezpecne ked mas nabeh na mykozy a tie sa pocas tehotenstva tazsie liecia 😉

samuelko
30. sep 2006
kuly
6. okt 2006

Vsak si zoberme priklad nedavno odvysielany v spravach na JOJ, ako bezdomovkyna horuce letne dni travila v hrubom kabate cele dni na lavicke pred zeleznicnou stanicou v BA. Pila, fajcila,mocila pod seba,s nikym nekomunikovala odmietala pomoc,a nakoniec porodila zdrave dieta, ktore si zobrala do vychovy jej rodina z vychodu. Este ze jej pomohli kapucini z nejakeho klastora.... 😲

nenuska
6. okt 2006

ahojte tehulky.ja si myslim ze s tym jedlomm je to troska prehnane.napr tie sardinky.ved rybi olej obsahuje tolko potrbnych latok...a aj lekari predpisujiu ryby olej nie?ja ho tiez beriem.a doktor pobvedal ze to preto lebo nejem vela ryb.ale zakazal mi ryby v paradajkovej stave.dobre je papat ryby vo vlastnej stave.o tyc syroch je to asi pravda,hlavne o tych plesnovych lebo plesen je len plesen.asi aj tie huby o ktorych pisete tak su skodlive si predstavte z eby ste zjedli daku jedovatu hubu.ani pomysliet. 😨

snemcurka
6. okt 2006

ahojte baby 😀
poznate nejaku stranku , kde ja rozpisane ake vitaminy vo zvysenom mnozstve sa maju uzivat v tehotenstve a v com sa nachadzaju...totiz od vtedy co som tehotna sa mi uz treti krat vytvoril ustny kutik a spominam si, ze niekto mi vravel, ze mi chyba nejaky vitamin ale neviem ktory...

melory
6. okt 2006

C

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre