Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

ivia123
22. aug 2012

@iviatko ahoj ja zase nesuhlasim s tebou,veď zober si štatistiky za posledne roky-za poslednych 10rokov.A štatistiku z 30 rokov dozadu,zober si koľko deti sa rodi teraz postihnutich.Asi nepracuješ v tejto sfere tak hovoriš len tak .Zober si take očkovanie koľko to ma nežiaducich reakcii o čom sa veľmi nepiše.Ale očkovanie je povinne ,ale polož si otazku prečo?Farmaceuticke firmi propaguju očkovacie vakciny a ty si maš vybrať.Zarabaju na tom slušny balik peňazi.Zober si taku dopravnu premavku to len na porovnanie.Pred 20 rokmi chodilo koľko aut? A pozri sa teraz von z okna ako sa doba zmenila.Takže baby sledujte si čo jete,čo pijete ako žijete,je to v podstate vaš život a ako sa k nemu postavite tak sa budete mať.Želam Vam krasny slnečny den 😎

erikasadek
22. aug 2012

@moon1979 syry mozes ale len pasterizovane, !!!!! takze aj plesnivy syr mozes pokial je pasterizovany... 😉

katren
22. aug 2012

@erikasadek ja som si davala pri obidvoch tehu aj domaci ovci syr....a teda ten nie je pasterizovany 😉 a ani teraz som neodolala, kezde sme boli na dovolenke na Kysuciach a mame tam znamych, co maju ovecky 😉

moon1979
22. aug 2012

@iviatko ja nemam tu skusenost, cele tehu som pila mlieko, pretoze vsetko ine osvedcene, co zaberalo u inych mne nepomahalo 🙂 takze kazda si musi najst to, co zabera jej 🙂

anuliiik
22. aug 2012

@moon1979 mliekom sa uz aj ja nadajam ale tiez to je obcas vela vela 🙂

moon1979
22. aug 2012

@anuliiik ku koncu tehu som ho pila na litre 🙂 za cely zivot som tolko mlieka nevypila ako vtedy 😀 ale pomohlo a to je podstatne a navyse je to aj zdrave 🙂 na zaciatku tehotenstva pri nevolnostiach ked ma vkuse napinalo mi zase pomahali jogurty, boli studene, obalili stenu zaludka a nenapinalo ma tak ...

erikasadek
22. aug 2012

@katren jasne ze mozes ale vies nepasterizovane znamena poznost bakterii ktore nie vzdy tam musia byt ale je to riziko.... probem je ten ze ty si , imunitna voci nim tvoje buduce dieta nie, takze je to ako ruska ruleta.... nevies kedy to moze prist a potom uz je neskoro tieto bakterie sposobuju smrt u deti a nemozno sa cudovat ze niektore matky zrazu necitia pohyb u dietata.. nemusi to byt pravidlom ale spravidla av krajinach kde sa dodrziava toto pravidlo sa rapidne znizil pocet takychto pripadov takze pasterizovane len ''' aj ked tecu sliny, a ziadne klobasy alebo salamy alebo parma prosciutto jambon... tych par mesiacov sa to da zvladnut..; 😉

erikasadek
22. aug 2012

este jadna vec niekto sa pytal na kyselinu najlepsia vec ktora funguje je zidovsky chlieb, volal o s ato maces na slovebnsku ..... je to super vec ako oblatky dat si ku posteli este nez vstanes rano ak to zacina uz od rana, trochu zjest a az potom sa postavit , uplne pohlti kyselinu a ide to ja bez liekov vyskusane....; uz roky... 😉

myslim tento.... http://www.maces.sk/ 😉

lussy23
22. aug 2012

@ivia123 ja si myslím, že ak osud chce, aby bolo dieťaťko choré tak bude, bez ohľadu na to, ako sa žena stravuje a ako sa stavia ktehotenstvu. môže sa to stať aj žene, ktorá si dávala pozor a stravovala sa zdravo☹ v tomto svete nič niee je isté, všetko je postavené na náhodách

ivia123
23. aug 2012

@lussy23 ahoj ako pišeš to nie je osud - hovori sa tomu genetika,a plyv životneho prostredia ,čo jeme veď v dnešnej dobe všetko striekaju.Takže ako pišeš ty ,že všetko je postavene na nahodách je poriadna blbosť.

lussy23
23. aug 2012

@ivia123 tak prečo potom majú aj mamičky, ktoré si dávali pozor choré detičky?

ivia123
23. aug 2012

@lussy23 veď som ti to už napisala

berenika39
23. aug 2012

@lussy23 protože není v lidských silách si dávat pozor na všechno.

anuliiik
23. aug 2012

@moon1979 dnes som si u neteri s cz nahlasila tabletky renie 🙂 ze vraj su aj pre tehotne tak uvidime. ale mlieka sa nevzdam 😀 😀 😀
@ivia123 nie vsetko je o genetike. my sme minuly rok prisli o drobca pre "velmi" vzacnu chorobu ktoru v rodine nikto nema a pravdepodobne nikdy mat nebude. ale musim priznat ze tych "vplyvov" tam mohlo byt velmi velmi vela...

ivia123
23. aug 2012

@anuliiik ja som nepisala len o genetike a čo vonkajšie vplyvy? Nečitaš pozorne ☹

ponik25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewellina
23. aug 2012

Práve som sa dozvedela, že v tehu nemôžem moje milované oregano, že je to nebezpečné. ☹

alenka600
23. aug 2012

@ewellina Ano, ale vo velkych davkach. Predpokladam, ze ho nejes po lyzickach, takze ok 🙂

ewellina
23. aug 2012

@alenka600 No, práveže doteraz som si šupla do šalátu dosť, asi tak pol lyžičky. Ale teda, už nebudem.

alenka600
23. aug 2012

@ewellina No fiiiiha, tak to ho mas asi naozaj velmi rada 😀 😀 😀 Ano, v tom pripade radsej obmedzit. Ono - nikto Ti nikdy nebude garantovat, ze ked budes jest to ci ono, tak sa Ti stane toto a tamto. A tiez , ze ked to jest nebudes, ze sa nestane nic. A opalovanie, plavanie, sportovanie, blablabla, da^sa v tom pokracovat. Mnoho bab s vysmechom povie - ale ved tehotenstvo nie je choroba, co riesite. Ano, netreba prehanat a zit ako vo vaticke, ale na druhej strane povazujem za absolutne ale absolutne zbytocny risk, ked si baba na jednu sezonu nedokaze odriecz nieco - ci uz je to jedalnicek, alebo hocico ine. Netreba hystercit, ale vsetko s rozumom 🙂

ewellina
23. aug 2012

@alenka600 No hej, ale v mojom prípade ide už o štvrtú "sezónu". 😀 😀 😀

alenka600
23. aug 2012

@lussy23 Preco maju mamicky, ktore si davali pozor aj tak chore deticky?
Lebo ako Ti tu uz pisali - genetika, vplyv prostredia, nahoda, ci pravdepodobnost. Neexistuje zaruka na to, ze ak zijes zdravo = budes mat zdrave dieta. Ani to nie je tak, ze ak sa Tvoje dieta bude zdravo stravovat= bude zdravsie ako ostatne deti. Neda sa to porovnavat jedno dieta s druhym. Nedaju sa porovnavat ani surodenci, lebo nevidime ako presne sa im namixovali geny.
Takze kazde dieta ma urcitu danu "vybavu"(vybornu, menej dobru alebo bohuzial tazku) a matka mu ju moze udrzat v povodnom stave, alebo mu ju moze do istej miery zhorsit - pocas tehotenstva, po porode, zavadzanim stravy, opalovanim, a nekonecnym mnozstvom dalsich veci.

alenka600
23. aug 2012

@ewellina Jaj to som nemyslela vobec na Teba, ved Tebe prave ide o dobro dietata!!!! Nepatris k tym, ze zivot gombicka a neriesim.
No klobuk dolu, stvrta sezona.....ja budem mat medzi detmi rocny rozdiel a poviem Ti - prve tehotenstvo, po nom hned druhe a po nom budu dve malinke deti naraz......takze uz dve sezony som unavena ako pes, bolia ma prsia, nechodim na slnko (je mi na grc z tepla), uz ani neviem co to je obliect si uzke rifle, nemozem poriadne turistikovat, lebo mi vyskoci tep az na neviem aku rychlost, nervy v porodnici, ze co bude s rocnou dcerkou kym ja budem rodit (siroko daleko nemame nikoho, kto by pomohol) a potom kolotoc s dvoma malymi detickami, unava a tak dalej a tak dalej. To budu dufam(!) najtazsie tri roky v zivote. Ale zato krasne 🙂
No ale 4x, vazne klobuk dolu

ewellina
23. aug 2012

@alenka600 Manžel by nemohol s malou zostať, keď budeš v pôrodnici? Ešte ju kojíš? Ja síce čakám už štvrté bábo, ale zas tak malý vekový odstup ako ty som nemala, takže dá sa. Nechcem tým povedať, že by sa to u Teba nedalo zvládnuť, ale je to iné.

ewellina
23. aug 2012

@alenka600 A určite sa to bude dať zvládnuť aj u teba. Spočiatku bude bábo veľa spať a časom si vytvoríte systém. Keď budú drobce už väčšie, tak budú partia, zabavia sa spolu a ty budeš mať viac voľna. 🙂

alenka600
23. aug 2012

@ewellina Ano este kojim. Ako pri najhorsom bude s dcerou manzel, ale neviem si to predstavit z mojho pohladu. Pri prvom porode bol pri mne non stop, dokonca aj pocas cisarskeho a ak by pri mne nebol - no chybal by tam, ale samozrejme dcera je x krat prednejsia.
Len zijeme v zahranici, takze aj ista jazykova bariera (myslim, ze pocas kontrakcii sa nikomu nechce struhat frazy v cudzom jazyku 😝 . Mam zatial dohodnutych rodicov, ze k nam pridu zhruba v case pred porodom, ale ved vies ako to je - dieta sa vypyta kedy chce. Dcera sa narodila necakane z nicoho nic o mesiac skor. A mame super susedov, ak by to nahodou prislo v case kedy budem sama doma, ale zase rocne dietatko je este strasne male na to, aby zrazu ostalo same s "cudzimi " ludmi.

ewellina
23. aug 2012

@alenka600 Aha..., no asi by bolo fajn, keby si ju pomaly na tých susedov zvykala... Začiatkom leta som musela so synom na pár dní do nemocnice a nechala som moju ročnú dcérku s mojou mamou. Malá si na mňa vôbec nespomenula. Takže ak bude Julka na tých susedov trošku zvyknutá, nemal by byť problém. Tak držím palce, nech to dobre dopadne. A neboj sa. Ešte sa nestalo, aby to nejako nedopadlo. 😉

alenka600
23. aug 2012

@ewellina hahahahaha aky duchaplny zaver 🙂

ewellina
23. aug 2012

@alenka600 No dobre, tak to skúsim duchaplnejšie: Keď sa Boh stará o nebeské vtáky, že ani nesejú, ani nežnú, ani do stodôl neznášajú a predsa ich Boh živí, keď On poľné ľalie oblieka do najkrajších šiat... O to skôr je ochotný postarať sa aj o vás... 😉

alenka600
23. aug 2012

@ewellina Ale mne sa ten zaver uplne pacil!!!! Ja som napriklad pred prvym porodom hystercila, ze ja to dieta urcite zo seba nedokazem dostat von - ha, ktora to uz raz zazila, tak velmi dobre vie, ze ked to zacne, tak to ide cez prekazky takou silou, ze az🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre