Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

daniela84
17. feb 2008

Melory len to velmi neprehanaj, a ani vy ostatne tehulky, totiz plati ak sa ma nieco stat tak sa stane. Cim viac sa budte snazit nieco si kontrolovat tym menej si tehotenstvo uzijete. Je jasne ze niektore veci nam naozaj mozu ublizit, ale urcite nie normalna strava a navyky, ktore sme mali. Ani farbenie vlaov, totiz ak by to tak bolo tak vas kadernicka vyhodi uz od dveri a este vas ani neobjedna, tak to neprehanajte s tym co mozte a co nie a hlavne si uzivajte tehotenstvo, lebo sa moze stat, ze ak toto co tu pisete cita nejaka neskusena mamicka ako som bola ja tak ju vystresujete tak , ze minimalne nezaspi a okrm toho bude mat taku traumu, ze sa ani poriadne nenaje. Je fajn vediet o potravinach aveciach, ktore v skutocnosti nemozme a naozaj nam ublizia, ale nie take ze ked zjeme trochu nic sa nestane. A okrem toho co sa tyka tej minulosti neviem odkial mate info ze zeny boli 12x tehoten, v minulosti bolo naj na tom to, ze zeny o mnohom nevedlei a tak sa ani nestrachovali. Takze ak mate mat zdrave a krasne babo, tak to tak bude a hotovo, ak nie, tak azda raz sa to podari. Hlavne sa vela usmievajte a radujte.

lienockaa
17. feb 2008

mimusik- horčicu jem úplne normálne..s párkami, aj do varenia..🙂aj petržlen jem- teda vňaťku, aj polievku, v ktorej sa petržlen varil zjem..a dokonca aj škoricu som jedla..ono to je také malé množstvo škorice niekde na kapučíne, alebo na krupici, že určite z toho ešte nikto nepotratil, to by muselo byť iné kvantum..

a jem aj nivu, ale tepelne upravenú, takže silno pochybujem, že by nejaká listerióza hrozila..

jediné, čo som si odoprela, je pečeň, tú som nejedla vôbec celé tehotenstvo..no a tepelne neupravené mäso tiež nezjem, ani rybu..alebo surové vajíčka..ale to nejem ani ako netehotná..

na všetko treba zdravý rozum, normálny sedliacky..😉

dididi30
20. feb 2008

ale babenky, to vazne verite tomu co treba a netreba jest??🙂 ja si dam z hazdeho trochu a syry teraz milujem aj skoricu lubim, hocik kde, sexujem jedna radost, mam vytok, malujem sa , farbim si vlasi, davam si masky na tvar aj na vlasy, este stale pracujem, robim upratovacku a do teraz....nenamyslam si ziadne hluposti, lebo namyslanim si vsetko sama privolavas, takze babeny, budte stastne, ze ste stasne a dajte si co vam chuti a basta!!! 😀

pinco
29. feb 2008

Ahojte baby, ja by som sa chcela spytat, ci sa mozem zaockovat proti zltacke ked som v 15tt. Lebo s tou stravou ste ma dost zmiatli - ja som si myslela, ze mozem vsetko a teraz mam vycitky, ze som vcera jedla plesnivy syr... 😉 A tiez ako je to s rentgenom-zubnym, jasne ze nie takym velkym. Mozem, ci mam radsej cakat az ked porodim?

many
29. feb 2008

ahoj holky,tak jsem vás trochu dočetla a zase dostávám hlad 😀 jinak párky si jednou za čas taky dám,vždyť se pořádně uvaří,tak se jich nebojím,akorát teda ty zrající sýry moc nejím,už jsem to riskla - Nivu ale jen dvakrát 😉 protože každou chvíli je ve zprávách,že se někde objevila listeria,tak nechci riskovat

lienockaa
29. feb 2008

pinco- očkovať v tehotenstve sa nemá, nepoznám lekára, ktorý by to dovolil, to zas nie je taká sranda, ako keď niečo porušíš v diéte..napr. taký plesnivý syr.. 😉 a nedala by som sa ani rontgenovať..hoci je to len zub..

ale toho plesnivého syra sa neboj, aj ja jedávam takmer všetko..tiež som si dala aj plesnivý syr..a v Grécku som jedla ten ich ovčí, nespracovaný tepelne..a v pohode..a aj bryndzu som jedla a to veľakrát a tá sa tiež údajne nemá,lebo je nepasterizovaná..a tiež v pohode, ani som nevedela, že ju nemám jesť.. 😉

many
29. feb 2008

taky jsem nemohla na rovnátka,protože mi nemůžou dělat rentgen,tak až po porodě 😉
jinak já mám někdy strach,když strašijou,že to škodí starým lidem a plodu ☹

many
29. feb 2008

pamatuju si jak jsem otěhotněla a bylo to ve zprávách,jak našly listeriu v jakýmsi obchodě ve šlehané nivě 😉 to mi hned volala i máti 😀

mywiel
29. feb 2008

Lienockaa ja by som to teda s tymi syrmi neriskovala, jedna baba tu tak potratila! Fakt davajte bacha a jedzte len pasterizovane mliecne vyrobky, bryndza ak je zohrieta v mikrovlnke tak je to ok, inac je zmiesana z pasterizovaneho kravskeho a nepasterizovaneho ovcieho mlieka, tak to tiez neprahanajte, nieze ked ste raz dvakrat zjedli halusky, ze potratite, ale davajte fakt bacha nestoji to zato riskovat.

mywiel
29. feb 2008

Pinco ziadny roentgent, v ziadnom pripade az ked porodis!!!! 😠

lienockaa
29. feb 2008

mywiel- kuk môj príspevok na predošlej strane, tam píšem presne, akú nivu jedávam..ja som len chcela vyjadriť to, že sa nemá pinco stresovať za to, že si včera dala kúsok nivy..a že to nutne nemusí znamenať, že potratí.. 😉 a ja neviem, však aj bryndzu jem normálne na haluškách a v pirohoch, nechodím si z nej ukrajovať do chladničky..

také, že šľahaná nátierka z obchodu z plesnivého syra, to by som nezjedla ani ako netehotná..

pinco
29. feb 2008

Baby, ked ja teraz budem az do porodu bez zuba!!!! 🙂 Lebo mam v predu taky implantat a to mi musi zrengenovat, ci sa to prijalo a az potom mi urobi korunku...
Ale jasne, ze teraz je pre mna prvorade male, tak sa nebudem na foto prilis usmievat. 🙂
S tym ockovanim som to aj cakala, ze asi nic. Tak diky za rady.

montinka
29. feb 2008

o aj mna chcela sestricka ockovat proti tetanu a ked som sa jej spytala ze ci to moze ked som tehotna tak sa smiala ze teda az ked porodim,ale potom sa znova zasmiala, ze potom budem zase kojit takze ani vtedy nie.🙂

dididi30
29. feb 2008

monti , to co mas za doru sestricku? ma vobec deti?nic si s nej nerob, truba je to

dididi30
29. feb 2008

babule, jedzte vsetko ale z mierovu, to su len same bubu, ja neverim na nic, ja si povesam pradlo umyjem okna ak treba aj pocistim koberce aj si zafarbim vlasy bo teraz rastu ako dive, kazdy vikedn si robim peeling, davam si masku na tvar, depilujem si nohy depilatorom(sado maso) a dobre je, ak si budete namyslat, tak len zle pride, lebo si to privolate!! 😀 😉

montinka
29. feb 2008

didi aj ja som si farbila vlasy a dokonca v prvych mesiacoch a klop klop nic sa nestalo. a ta sestricka no ma len potesila ze ma zaockuje az neviem kedy. 😀

dididi30
29. feb 2008

no vidis, tak si z toho nic nerob..kasli na to....

benitas
29. feb 2008

ja som si kupila caj pre tehotne, nejaky s bilinkami a prestala som pit kavu, teda som pila tento caj miesto nej. Asi po 2 tyzdnoch sa mi ten caj tak sprotivil, ze ho uz nemozem ani citit. Radsej si kazde rano tu kavu dam, uplne slabu, takze myslim, ze je to v pohode. Citala aj pocula som ze 1 kava, alebo 1 ovocny caj sa pocas jedneho dna mozu.

benitas
29. feb 2008

a s tym farbenim , vlasov??? 😕 Dufam, ze to ozaj neskodi, lebo tiez mam uz dobry kus vyrasteny....
ale pockam, a pre istotu si ich dam zafarbit az niekedy v 4-tom mesiaci.

mirka8429
29. feb 2008

benitas no jedna kava ti neuskodi...ja som pred tehu pila aj 2-3 kavy denne..teraz uz len 1 denne ale lekar mi doporucil ze nemam ju uplne vynechat...ale nejak sa mi aj sprotivila...uz ju vypijem len ked som fakt unavena a tak...ale neposkodi ti nebojkaj...ja si aj colu dam...ale s mierou...a co sa tyka farbenia vlasov...no kazdy lekar ma na to iny nazor a kazdy ti povie svoje..ja som sa pytala svojho a ten mi povedal ze radsej nemam farbit lebo nikdy neviem co ta farba obsahuje a ze cez korienky prejde na dieta...tak som sa zlakla a nefarbila cele tehu...ale teraz si mozno dam..ale len sampon co vydrzi 24 umyti...tak pred pôrodom🙂 ale ja poznam aj take maminy co si v pohode farbili v tehu.....ja mam tiez odrastene dost...ale davam podstrihovat tak v pohode..

maca28
29. feb 2008

ja si farbim pravidelne,uz to nie je ako kedysi ze tam bola kopa amoniaku,dnes su farby menej skodlive,preboha ved by ste sa nemohli ani malovat ani vonavkovat ani nic,no ja sa o seba staram aj pocas tehul,ved vtedy mame byt najkrajsie 😎

mirka8429
29. feb 2008

maca aj ja sa staram o seba...ked uz mame par kil na vyse a este aj brusko xixi tak nech ostatne vyzera pekne nie?ale manzel tvrdi ze moja farba vlasov mi pristane a vlastne nevyzera to tak zle a mam aspon zmenu 😀

kika312
29. feb 2008

Ahojte!!! ked vas tak citam tak sa bojim dat si melir na hlavu ,ktory uz budem surne potrebovat .Mne vobec nic nechuti ,ani ja kavu nemozem.....fuj,a tak som ju mala rada.Jem len preto, lebo teraz musim.

dididi30
29. feb 2008

ahojte babule....maci presne tak, ja si tiez farbim, aj si dam aspon jednu kavidku a navonavkujem sa aj davam si makeupe, mne to nevadi a urcite nie ani babu, tak to by sme museli byt v izolacke aby babu nic neuskodilo 😒
a to si vazne babenky myslite? sak len vonku vydes a tie vypari s fabrik aut, z oblecenia z cigariet, to je podla vas ok? ti tiez prejde cez kozu a dostane sa to k babu......to tak robia take panicky a potom maju chorlave babetka a kadejake exemi, lebo ich chranili od vsetkeho, naco to?? 😎

mirka8429
29. feb 2008

kika a v ktorom si tyzdni? vies ja to beriem tak ze keby som mala dodrziavat vsetko co by sa nemalo v tehu tak by som asi nic ani nejedla ani nerobila...netreba to vsetko az tak striktne dodrziavat...ja si dam aj kavu ak colu jasne ze vsetko s mierou🙂 aj sa namalujem aj make up, akurat tie vlasy som sa bala farbit...ale baby si farbia aj v tehu🙂))))) kazdy lekar ti povie iny nazor na to...a to ze v tehu ti nechuti nieco co predtym ti chutilo alebo naopak je bezne..ja som nikdy neznasala mrkvu v polievke a v na zaciatku tehu som ju papala jedna radost 😀 ale kava ta vôna z nej mi uz nejak nerobi dobre..a neviem ci ju budem môct pit ked budem kojit...

mirka8429
29. feb 2008

dididi mas pravdu...treba vytvorit aj nejaku imunitu na babo...sak ked sa vsetko tak dodrziava jak sa ma tak potom len nieco a uz chore je....

kika312
29. feb 2008

MIRKA ,no ja to mam zatial potvrdene len z krvi na uzv som este nebola , neviem ako sa to pocita,ale poslednu ms som mala 26.1.Podla toho co citam tak 4tt?

dididi30
29. feb 2008

miri....ako ti fajne uz si tak daleko 😀

mirka8429
29. feb 2008

kika no oni za prvy den pocatia pocitaju prvy den poslednej menstruacie..ale otehotniet si mohla bud pred nou alebo tyzden po nej,...alebo aj neskôr...tak neviem...tak to este malinko...ale 2 tyzdne urcite....len sa nekup v teplej vode to vyvolava potrat...

mirka8429
29. feb 2008

dididi no hej daleko ale aj tak mam pocit ze sa to vlecie..... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre