Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

amatula
25. jan 2009

to je v poho neboj k malemu sa nedostane 😀
len treba byt opatrnejsíí 😉

lucia19
25. jan 2009

ved mi davame pozor inak by sme necakali babo 😀

betelgeuzz
25. jan 2009

Vibeke, zkus si tady najít téma spinning v těhotenství, nebo tak nějak. Psala tam i jedna cvičitelka, že předcvičovala ve vyšším stupni. Záleží hlavně na tom, jak se cítíš, moc se nepřetěžovat, jet prostě na pohodu.

Smisek, vím, že existoval "vyrovnávací příspěvek v těhotenství". Ten právě náleží ženě, která musela být přeřazena na méně placenou práci. Zkus si to najít na netu, nebo se zeptat v diskuzích o Paragrafech, jestli to pořád existuje a do jaké výše se dává.

To kafe při kojení asi není úplně ideální, ale když už, tak se doporučuje dát si ji hned po kojení, aby se to do dalšího kojení vstřebalo.

kalo
25. jan 2009

holky, jestli můžu radit, tak si užívejte jídlo!!! Já například po porodu, když jsem začala kojit, tak jsem nemohla čtvrt roku sníst snad nic!!! Malá měla strašné prdíky 🙂 Něco jako ovoce, zelenina, pečivo, brambory, sladkosti, mléčné výrobky, koření, NIC!! Nemyslím, že všechny děti mají takové koliky, ale pro jistotu si dávejte do nosu, když můžete 😉

ditka1
25. jan 2009

no tak k tym grepom:dnes som sa o to zaujimala cely den,ja neviem ktora to tu pisala,ze obsahuju chinin nechce sa mi to dozadu citat,ale je to blbost poriadna GREPY NEOBSAHUJU ZIADEN CHININ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
je to totalna somarina a ta co to tu pisala nech si najskor overi informacie a nieco precita o tom a potom nech tu strasi s takymito blbostami 😠 ma az zaraza ako niekto moze pustit do sveta takyto blud bez overenia a strasit nas tu-grep je najzdravsie ovocie mam to overene cely den som zhanala o tom udaje takze mila neviem kto si radsej ani nepis sem a je mi jedno ci sa urazis ale netrep tu blbosti 😠 .
nezvyknem byt takato zla,ale ked uz niekto nieco povie a taketo dolezite ze to nici plod tak to ma vytaca...
jaj idem si ja ho aj dat hned poriadne si nacistim aspon za misku cely den som mala na to chut. 🙂

fodorka33
25. jan 2009

no vidite ditka aj keby si napisala ze by sa nemal tak si ho dam🙂preco by som si to mala upierat ked aj s malym sme zdravy a doktor nato absolutne nic nehovori..je s nami spokojny 😀

poletucha
25. jan 2009

ditka to vis, ze je to uplna kravina...chinin se ziskava z kury tropickyho stromu...chinovniku...jak by se asi dostal do grepu? 😀

ditka1
25. jan 2009

no vsak ja neviem ako by sa tam dostal ved to ma zarazalo hned,ze niekto take napise,ale predsa v cloveku to potom hloda a radsej si to zisti,len ma poburilo,ze tu niekto rozsiruje take informacie bohvie,ze z akeho zdroja to mala ta osoba 😀

reni7
25. jan 2009

uff,co to bylo za kozu,co sem psala stím grepem?já miluju pomelo a měla sem strach,že se to taky nesmí 😕
naštěstí sem si zjistila,že veškeré ovoce nevadí-tak du na půlku pomela a kivi 😉
jenom si dejte na co máte chuť,teda kromě toho toniku,ten by se fakt neměl 😎

betelgeuzz
25. jan 2009

Holky, než tady začnete tak nadávat, radši si přečtěte, jak to vlastně vzniko. Včera v 21,35 se reni zeptala, jestli se může pomelo, jestli v tom není taky chinic a ostatní se toho hned chytly. 🙂

ditka1
25. jan 2009

betelgeuz...keby si radsej ty citala ako treba lebo lyongirl to pisala o grepoch potom,ze obsahuju chinin! 😠
takze ano reni sa to tiez pytala ale ta co to pustila,ze obsahuju chinin nebola reni ale lyon...
a reni s tou kozou prepac,ale ja si myslim,ze trocha odbornej literaturi by nezaskodilo ked uz sem niekto taku sprostost napise o tom chinine,teraz neviem ci ta koza mam byt akoze ja...a to je pravda,ze tonic sa nesmie lebo ten naozaj obsahuje chinin. 😒 a suhlasim treba si dat na co ma kto chut,ja som len chcela dat na pravu mieru ten nestastny grep,ktory tu niekto takto opisal,aby sa zeny nebali ho konzumovat. 🙂

reni7
25. jan 2009

betelgeuzz-to nezačalo tím mím dotazem na pomelo,tím sem reagovala právě naty grepy,včera 20:55 napsala lyongirl že se grepy nesmí páč obsahují chinin,proto sem se ptala na to pomelo,je to taky citrusovej plod. 😉

lenka138
25. jan 2009

fuuu, celkom zaujímavé čítanie. Pozrela som si pár strán dozadu ako sa tu rozčuľujete a dosť ma to povavilo aby sa niekto tak rozčuľoval nad tým čo napíše niekto iný. Ja som tiež doteraz bola v tom, že sa grepy nemajú kvôli chinínu a nie som jediná v mojom okolí čo to počul, ale asi si teda okolo toho ešte niečo pozriem, ale radšej som ich nejedla. A vlasy by som si tiež počas tehotenstva určite nefarbila, ale každý robí presne tak ako mu to jeho telo dovoľuje. Aj ja si teraz doprajem už viac vecí ako na začiatku tehotenstva, už si dám aj pohár kofoly, ale zbytočne to s niektorými vecami nepreháňam, veď načo?

betelgeuzz
25. jan 2009

Tak to se omlouvám, ale zrovna ten příspěvek jsem nějak přeskočila. Ale myslím, že není důvod jí tak nadávat. V různých knížkách se píšou různé věci, něco si přidá někdo z příbuzenstva a hned je nějaká fáma na světě. Ještě nedávno se tvrdilo, že káva v těhotenství se nesmí, dnes se dočteš, že 1 - 2 kafe denně jsou OK. Hodně záleží, k jakému zdroji informací se dostaneš. Je fajn, že někdo si dá práci hledat, jak je to opravdu a dá sem odkaz. A od toho to diskuzní forum je a ne hned někomu nadávat.

ditka1
26. jan 2009

lenka...to je o tom,ze ma rozculuje ludska hlupost lebo to je najhorsie ked sa zrazis s ...niekym kto ...ale dobre. 🤐
lebo povedacky starych materi su to a nie overene fakty a mame sem pisat co sa smie a co nie naozaj a nie co kto niekde pocul od nejakej babky 😀
k tym vlasom:pokozka a vlas na hlave nema ale absolutne nic spolocne s bruchom,to mi potvrdil aj moj gynekolog.Este sa smial,ze preco verim takym veciam.
😅
...ale ja tu nejdem nikoho presviedcat samozrejme kazdy nech si farbi ci nefarbi jeho vec,ale ja osobne si farbim a nic sa mi nestalo a za chvilu idem rodit... 😵
kavu som pila zo zaciatku a uz pijem len nescu a to z jedineho ovodu,ze mi kofein prestal chutit,netreba to zas az tak prehanat s tymi poverami.NESMIE SA SLOPAT ALKOHOL,FAJCIT,PIT TONIC.to je vsetko co sa v tehu nesmie ostatne veci mozete. 😉

veronika81
26. jan 2009

ahojte, len dodám k tomu tonicu.. moja mamina keď bola tehotná so mnou (27r. dozadu) tak mala strááášne chute na tonic. Doktor jej dovolil dva poháre týždenne 😉 a som tu, živá a zdravá 😀 😀

ditka1
26. jan 2009

veronika... 😕 😀 tak vidis no tak to zavisi od kazdeho individualne,hovori sa,ze ani alkohol neuskodi s mierou poharik sem-tam,ale nemal by sa,predstavte si,ze vsetko to co sa nesmie a my to jeme a pijeme prechadza k babatku 😝 no tak tieto 3veci co som pisala urcite robit nebudem,najma ten alkohol a cigarety 😝 😝 😝
a este som zabudla ani surove maso,po priprave masa si dobre umyt ruky-mozna nakaza toxoplazmozou. 😒 samozrejme nie kazde maso to musi mat,ale prevencia. 🙂

kessiee
26. jan 2009

Dobre ranko kocky, tie vlasky sa farbit mozu, tiez som o tom co-to uz pocitala. Ved by som nezvladla byt 9mes bez upravy vlasov, to by si aj okolie myslelo, ze som chora a nie tehotna 🙂 no a zajtra mam uz aj termin u kadernicky. Takze len zopakujem: nic si neodopierajme baby, pekne musime byt aj s bruskom 😉 A co sa tyka vsetkeho toho riesenia okolo grepov - mne teda moc nechutili ani pred tehu, ale predsa som si to vyhladala a ziaden chynin neobsahuju, takze damy - hor sa do nich!
Zdravim ta dituska 🙂

betty111
26. jan 2009

amatula
dakujem velmi pekne za radu ja sa velmi bojim o zdravie mojho babetka je to prve a chcem aby bolo zdrave a aby sa mu nic nestalo ja nepijem nefajcim takze si myslim ze ked toto dodrziavam tak je to v poho no naozaj dakujem za radu a v citrone nie je chinin vsak????iba v grapefrude vsak????aspon tak som to pocula ze tolko toho obsahuje

ditka1
26. jan 2009

ahojky kessiee 🙂 🙂 🙂 no ako?presne tak pekne treba byt aj v tehu...
betty...asi si necitala pozorne GREP neobsahuje chinin a citron tiez nie,ja si akurat idem odstavit aspon 5citronov lebo ma hrdlo boli,takze kludne ovocia jedzte kolko vam hrdlo raci... 😀 niektore zeny v prvych mesiacoch tehotenstva jedia len ovocie lebo ine sa im neda zjest,tak to by potom neprezili ani jedna. 🙂

kessiee
26. jan 2009

ditka u mna stale rovnako, len brusko sa mi stale zvacsuje 😀 uz sa tesim na dalsiu poradnu - idem az 10. feb - jaaaj, ten cas sa tak vlecie... dnes sa po dlhsej dobe stretnem s kamoskou, tak vybehneme niekam na cajik, mozno nakupy, tak sa tesiiim, lebo momentalne nepracujem a kazda chvilka niekde inde ako doma je pre mna vzacnost 😅
a ty sa mi ako mas? malinky sa hlasi? - teraz len kopanceky myslim 😀

ditka1
26. jan 2009

jaj veru sa hlasi poriadne mi tu vypuca ritku akurat 😀 😀 😀
len sa setri s tymi nakupmi,tazke tasky su tabu 😉
no ja dufam,ze uz ked ty pojdes do poradne 10.febr.ja uz budem aj pomaly rodit. 🙂

lyongirl
26. jan 2009

ako vidím, tak ste ma tu preberali ohľadom grepov a chinínu.... no dodám len toľko, že je pravda, že som si to neoverila, mám to od svokry, ktorá ma to upozorňovala ešte som nebola tehu. Včera som sem hodila aj nejaké linky a mimochodom mi to pri hladaní vyhodilo aj túto tému, kde sa o tom baby bavili a takisto napísali, že grep obsahuje chinín, čiže nie som jediná, ktorá si to myslí...., ale netvrdím to na 100%, to som ani nikde nenapísala.
Dosť silné slová na moju osobu aj napriek tomu, že info nemám overené, je mi ľúto, že som takýto BLUD PUSTILA DO SVETA, ale aj napriek tomu sa za to nehambím, hambiť by sa mala "tá", ktorá sa tu zbytočne hnevá. Vieš ditka, stačí napísať pár slov a tom, ako sa mýlim a prečo si to neoverím, ale tvoj príspevok....nemám slov, ale som zvyknutá, že poniektoré baby tu na MK si servítku pred hubu nedávajú....

tu sú linky z tejto témy, kde baby písali tiež o tom, že grepy obsahujú chinín,takže som si to len tak z vlastnej hlavy nevymyslela, no mohla som si to asi overiť, nabudúce si dám bacha, čo napíšem, alebo radšej nenapíšem nič a jedzte všetko...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a ešte som sem hodila linky, kde sa info rôznia o tom, či si v tehu grep dať, alebo nie a napísala som, že je to na každej z nás.... a aj v iných príspevkoch som písala, že treba si dať to, na čo má človek chuť, ale s mierou, len to by človek túto tému musel čítať na to, aby to vedel.....

no a ešte sa hovorí, že by sme nemali cudzokrajné ovocie a tým grep je, pretože deti môžu mať alergie, ale zas, netvrdím to na 100% - možno je to BLUD 😅

kessiee
26. jan 2009

ake zlatucke... uz aby som bola aspon v tom 20tt, nech ho aspon trosicku citim.
nooo, tak na tie tasky si teda dam pozor, ved nikdy nevies, co ta ohrozi 😉
ty uz to mas ozaj len "za par" - ani sa nenazdas a mas drobceka na svete 🙂
ja som si az teraz vsimla, ze ty si z levic 🙂 to si to ani na to 4D nemala daleko. musi byt skvele, ked mas taketo moznosti priamo v meste tvojho bydliska. ja si za tym musim troska pocestovat. a v leviciach budes asi aj rodit, ci nie?

ditka1
26. jan 2009

lyon...dobre vsak nie si jedina co si to mysli,ale tu nejde o to co si kto mysli,islo o to,co je fakt a co blbost,ja to mam z takeho zdroja ktory je 100%,potvrdila mi to zdravotna sestra,lekarnicka v lekarni aj gynekolog a nejaka ta literatura o zdravej i nezdravej vyzive z knihy nie z internetu-na internet ti kazdy moze napisat hocico,mam cas sa s tym teraz zaoberat takze aj tie linky co si tam hodila su zasa len co kto povedal v nejakej teme a informacie z nejakej internetovej stranky,to nie su fakty,ale dobre uz mi je to jedno nejdem sa tu vadit,ja to jem aj tropicke ovocie,alergie nemam na to,babatku to chuti tiez inac by to ani mne nerobilo dobre.
No pokial ty sa to bojis jest tak to nejedz,mna len vytaca ludska hlupost uz som to pisala. ☹ a zato,ze ty si to myslis ze je to chinin tak nestras ostatne co to maju radi. 🙂

lyongirl
26. jan 2009

ja nikoho nestraším, čítaj si lepšie moje príspevky a to, že z netu nie sú 100% informácie nie je nič nové, ale ani tvrdenie, že doktrori, lekárnici a literatúra sú 100% zdroj.....čo je v dnešnej dobe 100% zdroj? Aj taký časopis Zdravie nie je vždy 100% zdroj, už som sa o tom viackrát presvedčila a tam by teda mali písať overené info....
a ja sa grep nebojím jesť, ale odkedy poznám pomelo, tak za grap by som ho nevymenila.....

ditka1
26. jan 2009

tak ked uz lekarnici a doktor sa mylia v tomto tak uz potom nejedzme radsej nic,ked neveris vede tak niet pomoci... 😕 ale napisala si to tak ako keby si bola o tom presvedcena aspon mne to tak pripadalo,potom sa tu zopar zien zlaklo,ze co??chinin????no a uz je klebeta na svete.Tymto grepom sa uz ani nejdem viac zaoberat,precitala som si dost o tom. 🙂
Ale aj pomelo je dobre ja sa nehadam,mam ho tiez velmi rada,ved to je skoro to iste ako grap len viac sladke. 🤐
Ja napriklad nemusim kiwi,ale to je jedine ovocie na svete ktore nemusim 😝 a tiez neskodi nijako.

lyongirl
26. jan 2009

vieš, napísalo to tu viac báb, takže nie som jediná, koho by sa mali lakaťa vôbec ma nenapadlo, že tým niekomu nejako "ublížim". To som nemala v úmysle a myslím, že preberať veci o tom čo sa môže a čo nie môžme aj v kľude, bez nejakých "hádok", ale zato s rozumnými vysvetleniami. Vieš, žiadny človek nie je taký, že by sa v niečom nepomýlil. Takže uznávam ,povedala som blbosť, neoverila som si to a aj tak sa každá zariadi podľa seba. Myslím, že veľa báb sa všeličomu vyhne a veľa báb si dá aj to, čo je nezdravé v miere.....

fodorka33
26. jan 2009

jaj baby to je tu hrozne s vami.....preco sa tolko nad tym rozculujete????tak boze stava sa mylne informacie,keby som sa mala drzat vsetkeho co sa tu pise ci v tejto alebo inej teme tak uz ani poriadne nedycham 😒 pokial su vase babenka zdrave a doktor vam nieco vyslovene nezakaze tak sa nebojte a kludne si dajte co vam chuti....ja si dam aj jednu kavicku slabu za den,aj sa okupen v horucej vani a dam si ovocie ake chcem...a urcite by sa nemal alkohol,cigarety a surove maso....ako napr.biftek kt.by som si dala ale tak hold niecoho sa treba vzdat.... 😀

lyongirl
26. jan 2009

to je pravda, že keby sme sa držali všetkého čo sa nemôže, tak by sme asi umreli 😝 .Tiež som vynechala steaky, ale tie ani moc nejedávam, no taký tatársky biftek, mňam dala by som si, ale ja to neviem robiť a svokra by mi to nedovolila 😀 , ináč si kludne dám slaninku, paštéky, údené masko, údeného lososa a to všetko sa ževraj tiež nemôže, no ale rozkáž svojím chutiam a čo by som potom jedla? Aj bylinkové čaje si občas dám, kávu takisto, ak mám na ňu chuť, ináč by som zaspala asi v stoji. A niekedy naše staré mamy jedli a pili čo bolo, čiže aj nepasterizované mlieko rovno od kravy, alebo kozy a my sa tomu vyhýbame a možno to domáce čerstvo nadojené je ešte lepšie ako kupované.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre