Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

mayka
29. jún 2009

seb hmmmm taky nakladany hermelin . 😝 lahodka

gregy
29. jún 2009

seb áno akákoľvek tepelná úprava je postačujúca ...

no kočky ja som tiež za nivou a hermelínom ako myš 😀 ale čo už to tých 7 mesiacov vydržím ... toľko som o mimi bojovala že to riskovať nejdem hoci chuť je silná 😀 😀 😀 😀

seb
29. jún 2009

taky se to budu snažit vydržet 😎

briketa
29. jún 2009

Riamin, ak mas obavu o upravu masa v sunke, tak Ta mozem ukludnit, takmer ziadne tam nie je 😀 . A ked Ta netrapi jest masove vyrobky koli tomu aky je to maglajz, tak inak Ta to uz trapit nemusi.

Seb, mas pravdu, pecienka je maso a jatra su pecen.

Obcas mi to tu pride, ze tehu je brane ako choroba, nie ako iny stav....

briketa
29. jún 2009

Tym, ze Ta to inak trapit nemusim som myslela, ze sunka sa dusi. aspon na takej teplote ako je pasterizacia napr. mlieka.

petka55555
30. jún 2009

baby a cottage cheese sa moze?????

alexadra
30. jún 2009

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s cestováním v letadle??? Chtěla bych někam na dovču a nevím jestli je to ok.

martulikk
30. jún 2009

alexadra: ahoj, já letěla úplně na samém začátku mého těhu (v 6.tt), doktor říkal, že je to v pohodě... jinak co jsem četla, tak se obecně nedoporučuje cestovat v 1. a 3. trimestru... já létám ráda, takže psychický stres mi to nepřináši a pak je dobré se v letadle co chvíli protáhnout, projít apod... takže jestli jsi jinak v poho, nevidím v tom problém 😉 myslím, že nejlepší je zajít za svým gynekologem a on ti poradí co konkrétně v tvém případě podniknout 🙂

alexadra
30. jún 2009

Díky, tak ještě naplánovat cestu a hurá k moři, než nás přepadnou mrňata 😀 Nevíš o nějakém odpočinkovém výletě na víkend, kde je to zaručené???? Ticho a klid upřednostňuji.

januska26
30. jún 2009

Alexandra,
kludne mozes lietat, ja som v 10tyzdni a uz som letela dva krat, a vsetko je ok, doktor povedal, ze este nikdy sa zatial nic nestalo, len tie tlaky v lietadle su trosku riziko. Tak len aby som vedela, ze to nie je 100% bezpecne. Ale co je?Ani soferovanie nie je 100% bezpecne. Ale kedze si uz v 15tt, tak je to uuuplne pohodka, lebo najvacsie riziko potratu je v prvom trimestri.
Uzi si dovolenku!

bibi78
30. jún 2009

alexadra, je tu tema lietanie v tehotenstve, takze ak chces podrobnosti, zajdi tam, ale lietanie najma v 2. trimestri je uplne v pohode, len sa vyhni scanerom, povedz, ze chces osobnu prehliadku, mas na to pravo. 😉

januska26
30. jún 2009

Ten scan urcite neskodi, pytala som sa doktora aj toho cloveka na letisku, nie je to rontgenove ziarenie, takze v pohode...

bibi78
30. jún 2009

januska, pocula som, ze to neskodi, ale mna ked videli, tak automaticky ma davali bokom, takze ak mame taku moznost, preco nie... 😉

briketa
30. jún 2009

Lietanie je v zdravom tehu normalne povolene do 35 TT. Aj letusky lietaju do toho casu. Ja letim o dva dni prec na 2 tyzdne ;)
Scanner na letisku je elektromagneticky, nie rontgenovy. Jeho vyzarovanie neskodi viac ako pocitac do ktoreho pises, mobil ktorym volas, prip. mikrovlnka, ci iny spotrebic.
Janka s patkami, pre panajana preco by si nemohla jast cottage syr? Uz no. Trosku zamyslenia pred napisanim prispevku. Cot.syr je pasterizovavy kyslomliecny vyrobok. Bohaty na bilelkoviny, dobre stravitelny. S nejakym ovocim je to jeden z najzdravsich vyberov ranajok vobec 😉

lucinka4
1. júl 2009

ahojte kocky, my sme este len na zaciatku ale pocula som,ze by sa nemali rozne jogurty a jogurtove napoje so zivymi kulturami (activia a pod)..co je na tom pravdy? ja ich pijem kazdy den, zboznujem ich 😲

wewe4
1. júl 2009

lucinka, to dufam, ze nie! Lebo ja už mám nejaké tie týždne za sebou a tieto jogurty jem skoro každý deň...

briketa
1. júl 2009

Lucinka a koli comu by sa ten jogurt nemal jest?
Jogurty vyrabaju z pasterizovaneho mlieka a znova sa to ohrieva. Cize repasterizacia. To by snad zabilo aj kona, nielen listeriozu 😀

lucinka4
1. júl 2009

briketa - prave kvoli tym zivym kulturam..ale to som pocula,kludne to moze byt blbost (co dufam aj je)
wewe4 - jeej,ty mas termin na moje narodky 🙂

ale asi budem pit jogurtove napoje aj dalej....plesnive syry som uz opustila, s tazkym srdcom ale co uz ☹ ...uplne na zaciatku som ich este jedla lebo som nevedela,ze som tehu..odvtedy ale nie tak snad vsetko ok

wewe4
1. júl 2009

😀 dúfam že mi ten deň prinesie šťastie

kessiee
1. júl 2009

jogurty??? baby, uz to neprehanajte! ja jem jogurty cele tehu a hlavne activiu, tiez aj jogurtove napoje, ci actimel kazdy den. bez toho by som ani nemohla byt (pomahaju mi navstevovat vecko 😝 ) len pekne papajte a nezaoberajte sa prilis tym, cim nemusite 😉 (jasne, ze az na male vynimky, o ktorych sa tu uz pisalo)

januska26
1. júl 2009

ste normalne???sak praveze tie zive kultury sa maju v tehotenstve jest!!!!je to velmi dobre aj pre babatko, na zacpu v tehotenstve, dokonca aj lieky, myslim probioticke kultury su super v tehotenstve!!!sak tu uz sa fakt strasi so vsetkym!jasne, ze jogurty sa mozu vsetky, aj syry vsetky pasterizovane, lebo niekto tu uz pisal, ze sa nemozu jeste roztieratelne syry. A ja acidko pijem kazdy den a fakt neviem, kto zacina s takymi hovadinami, ze sa to nesmie!to uz fakt asi nemozeme jest nic ine len ovocie a zeleninu alebo co?

lucinka4
1. júl 2009

dik kocky, som rada,ze je to blbost...ja ich totiz fakt zboznujem a nic ine na ranajky nemavam..obcas musli

saska73
1. júl 2009

jasné, všetko mliečne sa môže jesť, pokial je to pasterizované, aj bryndza pasterizovaná, len tam pozor, všetky nie sú. A práveže tie mliečne kultúry sú dobré.
Nemá sa: ovčí, kozí syr, plesňové syry, mäkké syry

dankacac
1. júl 2009

ahojte dievcata, neviem ci te to tu preberali, ale co poviete na cili, nie v prehnanom mnozstve, myslim sweet cilli , ja to milujem a davam ho skoro vsade, nemoze poskodit mojmu babetku?som este len v 7tt...

alexadra
1. júl 2009

Ahojky, Danka doktor říkal že m.žu ale v omezeném množství, tak 1 týdně. nUjíždím na KFC a to je taky pálivé. Jak si čtu ty všechny trápení, tak začínam brečet. Jsem v práci - prodávám a mám samé moldánky. Pořád mám slzy, dá se to nějak ovládat??? A ukňouraná jsem nikdy nebyla 😀

alexadra
1. júl 2009

A ještě něco, dáte si někdy skleničku vína a nebo něčeho na trávení??? 🙂 Já když se přejím, tak si dám Fernet.

allinka79
1. júl 2009

saska, akoze bambino nemozem? ALe mne nic ine nechuti... co potom mozem?

alexadra
1. júl 2009

Alinka- nejak jsem se v tom zamotala, co myslis tím že mimi nemůže?? Jako pálivé??? Tak si řekni na tvrdo- co ti jed v tuto chvíli důlezitejsi??? Jist palive a ohrozovat tim male a nebo uspokojit sve chute??? Ja jsem nikdy nejedla smazene ve vetsim a ted jsem jedla posledni mesic hranolky kazdy den. Manzel mi rekl, ze zacinam natekat a ja se zaptala doktorky, tak mi to potvrdila. Prepaleny tuk a ty karcinogeny jsou do miminka, ted kdyz se vytvari. Tak jsem si rekla dost. A ted jen hladove koukam po KFC ale NEDAVAM SI. 😀 Musim ted na nákup, vecer tu pak budu. Tak zatim a zadne chilli 🤐

allinka79
1. júl 2009

alex... ja palive ee... nemusim... mna zarazil ten makky syr... milujem makke syry... karicka a tak... to ma zarazilo, zeby som nemala...

barca3979
1. júl 2009

Já si občas trochu uloknu piva od manžela,ale jen tak půl skleničky, nebo hlt vínka třeba když je oslava,tak na přípitek. Ale to si dám tak max jednou za měsíc. Ale tvrdé,to bych teda neriskovala, fernet je tvrdý alkohol a to si myslím,že může uškodit i v malém množství, toho bych si nedala ani slzu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre