Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

evamik
10. jún 2008

Jj, nedoporučuje se ta pravá buvolí, ale tu jsem nekupovala ani před těh.

mywiel
10. jún 2008

Tiez si myslim ze ide len o tu pravu buvoli... 😝

mywiel
10. jún 2008

Mne dal inac doki o tom papier A4 kde to je vsetko rozpisane, nechapem ze ti doktori vas viac neiformuju, ale ked sa spytate tak vam urcite poradia nie? 😒 Ja som dostala hned aj info o toxopl. kedze mi zistili z krvi ze nie som imunna, ale myslim ze sa o tom pise a vo vacsine knih o tehotenstve. 😉

mywiel
10. jún 2008

Tak isto nesmiem surove vajicka kvoli toxopl. ale napr. majoneza v tube co sa kupuje mi doki povedal ze je ok, lebo tam uz z vajicok vela nie je davaju tam suseny vajick. prasok... 😝

mywiel
10. jún 2008

Zeleny salat si napr. v restike nedam lebo neviem ci bol dobre umyty a ci ho vobec umyli, niekedy ho len vysypu z tych sackov, takze salat si davam len doma a u rodiny.

katulikzlatulik
10. jún 2008

ty kokiy... MYWIEL KLOBUK DOLE ako to pekne ovladas... nedala by sa ta A4 nejako sfotit a dat do albumu, aby sme si to bud stiahli alebo sa vyvarovali tym jedlam, ktore sa nesmu?

mywiel
10. jún 2008

No rada by som ale to by som musela vsetko prekladat kedze je to vo franine a niektore jedla mame aj tak len tu, vo vseobecnosti sme o dolezitych veciach tu uz viac krat pisali, ved mam pocit, ze uz je zo mna papagaj... 😀

tekvica
10. jún 2008

no neumyte jahody by mi nenapadlo jest ani pred tehotenstvom, rovnako ako ine ovocie.

nepasterizovane mlieko a vyrobky z neho su nebezpecne rovnako pre tehotne, ako aj netehotne...

pri niektorych mam naozaj pocit, ze otehotnenim sa zabalite do bavlnky a izolujete od okoliteho sveta, nic v zlom.

na druhej strane citam, ako sa niektore napchavaju sladkostami a inymi blbostami, ktore su viac skodlive pre dieta, kedze cukor a biela muka odobera ziviny, ako 15 minutove biciylovanie.

heppu
10. jún 2008

no ak ide o zdrave a nezdrave veci tak v dnesnej dobe je uz nezdrave viac menej vsetko tak je asi zbytocne tam radit sladkosti kedze aj ovocie uz nie je to co byvalo

katulikzlatulik
10. jún 2008

mas pravdu mywiel... ved zhruba ten zaklad si uz napisala, takze staci citat Tvoje prispevky a vieme, co treba a co nie.. a samozrejme aj tak kazda si urobi po svojom ako sama uzna za vhodne, no nie?

mywiel
10. jún 2008

Preto treba pokial mozno varit domacu stravu a nekupovat hotove jedla s konzervacnymi latkami, Eckami a inymi chemickymi prichutami, ale ja nie som vynimka tiez si kupim mrazenu pizzu ked sa mi varit nechce. 😒 😝

heppu
10. jún 2008

no ale tomu s neda vyhybat stale to by clovek musel len byt doma a stat pri sporaku a aj to co sa do toho hrnca da je bud postrekovane alebo inak upravene aby to malo dlhsiu trvanlivost na dnesnu dobu je nemozne zit zdravo

mywiel
10. jún 2008

Mas pravdu heppu ja nie som z tych co radi stravia hodiny v kuchyni, pre mna je to zabity cas, takze ako vravim snazim sa ale nie som vynimka aj ja kupujem tie hotove jedla, nie zas kazdy den, niekedy si uvarim napr. sosovicovu polievku a tak mnam... 😀 😝

mywiel
10. jún 2008

Ja mam stastie ze tu vo Svajci mozes zdravo zit ked naozaj chces ale aj treba do toho investovat, bohuzial este tie ceny nie su vsetkym pristupne... 😒

heppu
10. jún 2008

no to je mnam ja tiez rada uvarim len to nestiham stale tak sa dlavim vela ovocim surovym a jogurtami a inymi vecami co netreba varit

mywiel
10. jún 2008

podobne... 😀 😝 moj manzel by urcite uvital keby som cele hodiny vyvarala slovensku stravu a kazdy den. 😀

heppu
10. jún 2008

no my sme obydvaja malo doma takze sa skor stravujeme vonku a v restauraciach praca nam nedovoluje inak

avanka
10. jún 2008

Ja pocas tehotenstva jem absolutne vsetko, s mierou aj hermelin a nivu raz za cas (asi 3 krat)...jedla som to predtym, tak je neprirodzene to z jedalnicka vyradit teraz.....

adulkababulka
11. jún 2008

baby a ked ste tehu dobiehate na autobus? alebo si ho radsej nechate ujst a pockate na dalsi?

heppu
11. jún 2008

ja osobne si nechavam ujst vsetko co nestiham prirodzene ved naco sa stresovat 😉

adulkababulka
11. jún 2008

tak to som rada, ze niesom sama, co si vsetko nechava ujst 🙂 ale to k tomu asi patri 😀

petule.h
11. jún 2008

holky neblbněte, jste těhotné...to neznamená se vzdávat najednou nějakého jídla...apod...dejte si malé pivo pro chuť...prostě neměňte nic...jen na sebe dávejte větší pozor ...
ono až pak budete mít 2 dítě, tak stejně nebudete dávat takovej pozor jako u prvního, už je to víc stresu, dítě potřebuje taky pochovat a pomazlit, pokud je do 3 let...APOD...JAK ŘÍKÁM, KDYBY MI NENAROSTLO BŘICHO, TAK ANI NEVÍM, ŽE JSEM TĚHOTNÁ, NEZMnĚnila jsem naprosto nic, jsem v jednom letu, ono je lepší být v práci, tam tolik stresu jako doma mít nebudete 🙂
ale zatím si to určitě u prvního užívejte

katulikzlatulik
11. jún 2008

ahojte, mne sa vcera stalo to, ze ma manzel dost vytocil (on to ani netusil, ze sa tak rozculim, ale bez kriku) a normalne sa mi potom spustill hnedy vytok... myslite si, ze ten vytok bol vyvolany zvysenym adrenalinom? lebo predvcerom nebol ziaden vytok... ale predpredvcerom taky slabulililinky...

heppu
11. jún 2008

jasne petule mas pravdu ja som tiez nazoru ze tehotenstvo by malo byt prirodzene a aj sa tak spravat s tym stresom je ale pravda ze ak si v klude tak aj dieta mas dobre a kludne a ked sa stves nad blbostami tak sa to prenasa na male a preto som cele tehotenstvo totalne flegmaticka aj ked pred tym by ma kadeco nastvalo a som rada ze som sa tak naprogramovala lebo mam klud a uzivam si to

heppu
11. jún 2008

ja som uz pocula o pripadoch kedy rozculenie vyvolalo aj predcastny porod takez moze to spolu suvisiet preto hlavne v klude

katulikzlatulik
11. jún 2008

takze male pifecko si mozem dat.. fiiiha to je mi novinecka 🙂

a co poviete na jogurty? ktore odporucate? s probiotickou kulturou alebo nizkotucne alebo ake?

adulkababulka
11. jún 2008

a kysana smotana sa moze?

katulikzlatulik
11. jún 2008

a acidofilne mlieko?

lukin
11. jún 2008

katulik: Co to je?

adulkababulka
11. jún 2008

acidofilne mlieko je take nieco ako podmaslie, je to take kysanie mlieko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre