Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

klaire22
2. feb 2012

@amouramour tak tak........jak už tady někdo říkal - těhotenství není nemoc 🙂 🙂 🙂 a já si asi půjdu po práci koupit ledový salát a dám si ho hezky se smetanou 🙂 to zkrátka miluju 🙂 mňam 🙂

romca13
2. feb 2012

myslím, že většina sýrů se už vyrábí z pasterizovaného mléka,,, snad jen nějaké domácí sýry neee,,ale k těm přístup stějně nemám,,,,takže jím všechny sýry, všechny i majonézové saláty, všechny uzeniny,,, taky jsem někde četla, že by se uzeniny vůbec neměli jíst, paštiky a podobně,,,,a co bych jako pak jedla???? takžejím opravdu vše jako předtím,,je fakt že v prvním trimestru jsem se těm majonézám a plínákům trochu vyhýbala, ale bylo mi tak zle, že jsem vlastně ani moc nejedla,,,,ale abych tu jak někdo řešila, jestli si můžu dát guláš s knedlou nebo řízek s br salátem,, to mi přijde fakt ujetý,,,,,

pharmanex
2. feb 2012

dieťatko si z tela mamičky "vytiahne", čo potrebuje, tak aby aj maminke čosi ostalo, treba zvýšiť prísun zeleninky a ovocia...

lucka1987
2. feb 2012

tak tak....
je fajn volit zlatu strednu cestu... jest vela zeleninky, ovocia, strukoviin, ale aj maso a mliecne vyrobky. z kazdeho nieco. ked si da zena 2 dc vychlaeneho radlera tiez z nej neubudne.. teda zo mna neubudlo.. v tychto veciach som bola taka ze naco som mala chut to som si dala / okrem cigarety a tvrdeho alkoholu a drog a kavy/ lebo som nefajciarka , pijem len prilezitostne na oslavach cosi po troske, a nedrogujem 😅 😀 jaj a ani kavu nepijem.
takze ked som mala chut na glg piva tak som si od mm pohara odpila, ked som mala chut na slaninu, tak som si ju usmazila... ked som chcela cosi mliecne tak som vypila aj liter mlieka naraz...
niekedy sa treba riadit nie tabulkami a zakazmi a prikazmi, ale nasimi vnutornymi insktinktami, tak ako to robievali nase babky kedysi

klaire22
3. feb 2012

@romca13 přesně tak 🙂 🙂 🙂 Nemohu než jen souhlasit 🙂

janci27
25. feb 2012

ahojte, aj ja jedavam uplne vsetko, nie je nic comu by som sa vyhybala, akurat velmi mastne jedla nejem, ale tie som nejedavala ani pred tehu a ani sladke napoje uz niekolko rokov nepijem.
Dokonca neberiem ani ziadne umele vitaminy, len lekar mi predpisal zelezo tablety (Ferro-Folgamma) kvoli jeho nedostatku..

maja21041989
18. apr 2012

Tak môžem jesť huby keď kojím,alebo nie???? 🙄

astonka
19. apr 2012

@maja21041989 ja ti odpoviem podla seba...ja by som nejedla...

maja21041989
24. apr 2012

@astonka hmmm už neskoro 🙂 zjedla som výýýborné šampioniky a nikomu nič neje 🙂

astonka
24. apr 2012

@maja21041989 no tak to maš aspon odskušane že malemu nič nebolo a možeš papat dalej... 😉

vejula
29. máj 2012

čAvte kočky neviete mi poradiť, ako to je s green tea od nestea??? Je to ladovy zeleny čaj s prichuťou citrusov. A ja neviem či to môže obsahovať nejake zaludnosti, ak viete poradte 😉

cicimon
29. máj 2012

@vejula vsetky tiez akoze "green tea" su v podstate ochutene vody, pokial toho denne na litre nevypijes tak nie je problem, skor z toho priberies ako by sa ti nieco stalo

vejula
29. máj 2012

@cicimon vdakaaaa 🙂 tak mi prišloé na chuť som si kupila v tescu 🙂

cicimon
29. máj 2012

@vejula no mne tiez obcas pride vselico na chut, take ochutene vody si z casu na cas kupim, akurat tonic a kolu nie...

katren
29. máj 2012

@vejula kludne si daj, ja som kupila cele 6-balenie 😀

katren
29. máj 2012

@cicimon ja si davam aj kolu 😅 😉

cicimon
29. máj 2012

@katren no par glgov pre chut, ale zeby som vypila len tak pollitrovku to zas nie

katren
29. máj 2012

@cicimon tak to ja tiez nie....len tak po tazsom jedle 😉

vejula
29. máj 2012

@katren ja som si minule dala deci piva na odgrgnutie, nemohla som odolať ale to bola len vynimka 😝 🙂

katren
29. máj 2012

@vejula ja si davam nealko radlera....mnaaaaaaam 😀 😀 😀

ciernavila
29. máj 2012

tak ja som mala vcera staropramen citrus capovany, inak obcas zhresim obloenym majonezovym vajcovym chlebickom, treskou, ked si dam tuniaka, kombinujem to kludne i s kakaom 🙂

jaruska118
30. máj 2012

cloveku sa az rozum zastavuje co vsetko nesmie 🙂 , boze ved to nejeme na kila ale po troske, ked si dam tuniaka tak snad nie celu rybu, a ked colu tak nie dva litre...uznat musi kazda co moze a co nie, dobre plesnove syry, fajcenie a alkohol chapema tiez to vyprazane, ved to nie je zdrave ani za bezneho prevozu 😉 , ale preco nejest huby, nepit kavu alebo krabie tycinky..ja som prve tri mesiace nejedla zeleninu lebo mi z nej bolo zle a tiez z mliecnych vyrobkov..nemat vitaminy tak neviem co by ten moj spunt v brusku jedol 😀 a teraz si dam na co mam chut ale vsetko s mierou..aj klobasku grilovanu, aj stiplavu omacku, aj si dam pivko ked mam chut..( samo ze tak deci, inak by som sa opila) som zvedava ci tak ako nas, ovplyvnoval niekto nase mamy a babky co zili cely zivot na slanine a zemiakoch...

melinduska
31. máj 2012

Ja si myslím, že na čo má mamička počas tehotenstva chuť mala by si dopriať. Samozrejme cigi, drogy, litre alkoholu to určite nie. Ale nepochopím prečo nie v miere colu, kávu atď., zas to netreba preháňať s potravinami, ktoré sa nemôžu 😉

bjoucik.15
6. jún 2012

Ahoj co se může a nemůže je dle mého blbost... pít by se mělo na co má mamka chuť a jíst taktéž. Když nevypijete litry coly, piva, vína tak se vám nic nemůže stát. Jídla bych neřešila,klidně i Nivu když jí nesníte celou na jednou. Prostě jíst na co je chuť a nestrádat hlady 🙂 Neříkejte mi, že občas nemáte chuť na ovoce, zeleninu, nebo jugurt?? A to tomu prckovi stačí. Ani přejídat zdravými pokrmy není nejlepší...

remenova
6. jún 2012

a co instantní káva? Taková jedna slaboulinká denně?

katren
6. jún 2012

@remenova ja davam instantnu normalnu tak ako som pila pred tehu 😉

katren
6. jún 2012

@remenova iba jednu 😉

gretocka
6. jún 2012

myslim, ze okrem zasadnych veci (alkohol, cigarety, drogy) ostatne vsetko s mierou, hlavne pestro pokial nie je lekarom doporucena specialna dieta. Tie ktore nemate rizikove stavy sa teste a nerieste co ano ci nie. Ja si obcas dam na chleba aj dva tri platky plesnoveho syra, obcas aj pohar kofoly ci malu kavu....
Co sa tyka pohybu, pokial vam lekar nezakaze pohyb, tak je vzdy skor prospesny ako skodlivy. Ulahcuje to aj porod a telo je celkovo v lepsej kondicii - aspon moja skusenost je taka 🙂
Tehotenstvo nie je choroba - to tu uz mozno odznelo velakrat, ale je to pravda.

michaelamilan
26. jún 2012

AHojte, keď tu tak čítam, ako zúfate že nemôžete papkať plesnivé syry či iné pochúťky čo ste doteraz bežne jedávali tak vám len tííííííško závidím 🙂 . Ja som na konci 8tt a okrem suchého rožka a minerálky moje telo nič neprijíma.......zo všetkého mi je zle.....neustále ma napína.......Už len čakám kedy toto obdobie zmizne a budem si môcť vychutnať zeleninku a iné "maškrty" , samozrejme, tie prospešné pre bábätko 🙂

lussy23
26. jún 2012

čo máte byť radi, že čakáte zdravé bábo, vy tu plačete nad tým, že nesmiete jesť plesnové syry... Veď tie syry neutečú a budú i o rok. navyše vraj v tepelne upravenej podobe sa smô, so mčítala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre