Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

dvojka
28. júl 2008

vendul - s tím jídlem,tady asi platí všeho s mírou 😉 😎 .
Já osobně bych si klidně něco smaženého dala,ale můj žaludek ještě vůbec nepracuje tak jak by měl,a kdo ví třeba je to jen dobře.

Ale zmrzlinu tu já si dávám,teda spíš nanuky a to každý den jeden 😉

vendulka
28. júl 2008

no a jsem u toho, jiní zase říkali, že zmrzlinu neee 😀

dvojka
28. júl 2008

no u stánku bych si asi zmrzku jen tak nedala,páč mi někdo říkal že je tam vyšší procento onemocnění třeba salmonelou,ale já to až zase tak neřešim.Když jsem to řešila tak na mě doktorka koukala jak na blázna.

Asi je dobrý řídit se svým rozumem. 😉

evamik
28. júl 2008

Vendul, proč ne nanuky?
Neměla by se kopečková, prot. tam je přece jen určitý riziko od tý lžíce, kt. celej den leží v nějaký hnusný vodě, ale proč nanuk?

vendulka
28. júl 2008

aha tak nanuk asi teda jo...nevím, kdesi jsem se ptala a tam mi řekly, že nee, tak nevím, proto se raději ptám i tady... 🙂

evamik
28. júl 2008

Vendul, nanuk je z pasterizovanýho mlíka a je zabalenej, takže bych se toho fakt nebála! 😉

vendulka
28. júl 2008

tak super, už se těším na nanuka 😎

terkytka
28. júl 2008

Já chodím do bazénu a zatím žádnej problém, beru si teda vždycky tampón na koupání Senta protect, k dostání v lékárně 4 kusy za 54,- korun. Je to tampón napuštěnej vazelínou. Taky mi přijde prospěšnější plavání než riziko infekce, ale v životě jsem žádnou neměla, tak se mi to mluví.

evulinkab
30. júl 2008

Holky,chtěla jsem se vás zeptat, jestli je nebezpečné jezdit v těhotenství na kole.Bříško už mám, sice ne nějak velké, ale přece jen už ano a kromě toho jsem měla problémy se špinním kvůli nízko položené placentě.Teď už je to špinění v pořádku...Dnes jsem si chtěla vyjet, ale nevim nevim..Co myslíte?

lukin
30. júl 2008

evu: Jízda na kole se nedoporučuje. Jsou otřesy a můžeš spadnout. Já teda jela na začátku těhotenství asi tak 3x, ale to jsem ještě ani břicho neměla. Pak už teda ne.

petka_s
10. aug 2008

baby tak pocuvajte co moja mama strelena urobila ked cakala pred 20 rokmi mojho brata tomasa,tak dva tyzdne bola po termine a s otcovim bratom sa navazala na motorke po luke,no dora strelena: d

dididi30
10. aug 2008

ahojte.baby jedzte a robte vsetko s mierou , neobmedzujte sa.... 😉

mkr
10. aug 2008

chtěla bych vás požádat o hodnocení, předem děkuji, a´t se vám i mimiskům daří dobře
http://www.zkouknito.cz/obrazek-nase-mala-zuzin...

maryah
10. aug 2008

ahojte baby, chcela by som poprosit o radu... a co s piercingom v pupku? musi sa odstranit alebo nie? minule som stretla tehulku s piercingom v pupku 😲 mate niektora s tym skusenosti?

luucia
11. aug 2008

maryah, já sem měla piercing v pupíku až do 25.tt 😉 dr říkala, že to nevadí...ale pak se mi piercing zanítil, tak sem ho radši vyndala 😉

dolda
11. aug 2008

Neslyšela jsem, že by jízda na kole byla zakázaná, já na kole normálně jezdím, žádné tůry, ale normálka pohodička, ořes může být když vjedete do díry, ale to snad nikdo schválně nejezdí, dokud se na to sama žena cítí a bříško jí nezavazí, tak jezdit může, nic zakázané není.

stvura
11. aug 2008

K tej jazde na bicykli...ak mozem verit svojej babke, tak moja mama odbicyklovala do nemocnice a o dve hodky som sa narodila {podotykam ze bol koniec januara}...osobne by som to vsak neriskovala kvoli padom, ani nie tak kvoli brusku, ktore moze a nemusi byt velike.
Piersing..zavisi od toho ci sa ti brusko vyduva alebo nie. Vela tehuliek je co ma uplne vyduty pupok, ja ho mam este stale uplne normalny a to by som mala rodit tento tyzden, takze ak si pripad ako ja, tak by ti nemal vadit...

marma
16. aug 2008

Ahojte dievcata. Moj nazor na ten bike je negativny. Nejde ani tak o samotne bicyklovanie, ale o riziko padu. To je nebezpecne. Ked tak, tak stacionarny. Nie je to sice ono, ale lepsie ako nic a nepadnes tam.
Ja mam dilemu s farbenim vlasov. Som ca 8tt a mam trocha obavu, ale mam tak sedive vlasy, ze to je hroza. Som druhy krat tehotna, maly je uz velky a pri nom som sa nefarbila, ale teraz je to zle...

S nazormi, ze vsetko s mierou nesuhlasim. Podla mna, ked vieme, ze nieco moze ublizit tak sa tomu vyhybame obzvlast v tehotenstve. Ved mozme byt vdacne,ze su v dnesnej dobe take podlozene poznatky, ktore nam pomozu predchadzat niektorym neprijemnostiam. Snad sa to da 9mesiacov vydrzat.

lukin
17. aug 2008

marma: No konečně další, která řekla, že je blbost všechno s mírou 🙂 Mám také stejný názor. Přece, když se sní např. salát, tak v něm může být salmonela, a je jedno, zda se jí s mírou nebo po kilech, i v malém množství se přece salmonela dostane.

boka08
17. aug 2008

Farbenie vlasov je povera, farbit sa moze mam to z najnovsej ceskej knihy, bicykel je super zdravy pre tehotne len pozor na uraz a prehriatie tela!!! teda s pauzami, ja bezne zajdem aj 30km za den a je mi super,kazdy den chodim na 7. poschodie peso. Ak ste bikovali pred tehotnetnim je vacsi sok prestat ako bikovat s mierou.
Kupanie je super zdrave len bacha na hygienu (dakto tu spominal tampony namustene vazelinou to je super napad) moj lekar ked som sa na kupanie spytala len skaredo kukol ze preco by som sa preboha nemohla kupat len bacha ne termo kupka. Pamatajme ze nase stare mame obrabali polia, nosili drevo a starali sa o dobytok a veru moja stara mama ani moji rodicia nemaju ziadne alergie. Sme len tehotne nie nakazane! ako tu uz niekto aspon trochu rozumny spomenul vsetko s mierou!!! Samozrejme nehovorim o drogach to je tabu a aj alkohol by mal radsej nebyt ako byt. Ked tak radsej male pivo ako vino.

lukin
17. aug 2008

boka: Jo, ale taky v dřívějších dobách umíralo více dětí i matek, takže to tak brát nejde. A jak se díváš na to, že třeba nějaká těhotná sní salát (se salmonelou či listerií) a onemocní ona i její mimčo? Taky říkáš všeho s mírou?

mywiel
17. aug 2008

Boka tak napr. moj gynekolog nie je vobec za ziadne zavadzanie tamponov v tehotenstve, vraj hrozi vacsie nebezpecenstvo infikcie tak, takze nazory su rozne, kupanie mi tiez nezakazal ak je hygiena v bazene kontrolovana... 😕

boka08
17. aug 2008

lukin, som presne vedela ze to umieranie vytiahnes ako argument, nie som blba viem ze to tak bolo len som chcela porovnat 2 extremy!!! Proste vsetko s mierou nemozme tu predsa rozobrat kazdy aspekt do podrobna! A s tym salatom to je trapne to akoze nejes salat!?

Mywiel, tampony sa zavedu na kratku dobu pocas pobytu v bazene a sup von, su to specialne tampony pre tehotne, samozre aj tu sa nazory lisia, ja ich napr. nepouzivam. A ano obyc. tampony sa vobec nedoporucuju.
zaujimava diskusia napr. http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Ale som rada ze sa to tu rozprudilo🙂

boka08
17. aug 2008

a este je aj cela tema s kupanim v tehotenstve tu na koniku
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

boka08
17. aug 2008

lukin este ma napadlo ze v kazdej potrave vlastne moze byt nieco tak teraz nejes nic? Vobec som to s tym salatom nepochopila? Prosim ta vysvetli mi ako si to myslela. Dakujem

berunka
17. aug 2008

lukin: nezda se ti,ze s tim jidlem to uz trochu prehanis?kdyby se nemelo jist vse v cem by jen trochu mohla byt salmonela,listerioza a dalsi infekce tak to budes jist jen chleba nebo co?
je jasny,ze hodne rizikove potraviny nejim - majolku a salaty s ni,snazim se vyhybat velkemu mnozstvi zrajicich syru ale ze bych si nedala ani kousicek hermelinu nebo jednou za cast chleba s pastikou to teda ne.samy tady rikate jsme tehotne ne nemocne.tak protoba neblaznete.co by jste delali kdyby nebyl internet a tolik literatury?vubec by jste o tom nevedely.to by jste pak uz asi nejedly radsi vubec... 😒

lukin
17. aug 2008

boka a berunka: Jo, představte si, že jsem salát, plísňové sýry apod. v těhotenství vynechala. 8 měsíců se to dá vydržet. A myslím, že toto téma se jmenuje Co je v tehotenstve dovolene a co by sa nemalo.., takže mě tu nenapadejte za svůj názor. Autorka tématu se ptala, co by se nemělo, tak to říkám. I můj gynekolog mi dal seznam potravin, které se v těhotenství nesmí jíst. Takže klídek.

berunka
17. aug 2008

nikdo te nenapada za tvuj nazor.jen ti rikame nas a ty nam ho vyvracis.o co je tedy tvoje reakce lepsi nez ta nase?
kdyby sis poradne precetla co jsem napsala tak bys takhle nereagovala.taky jsem rekla,ze se necemu vyhybam.takze napodobne - klidek 😉

berunka
17. aug 2008

a ono uprimne receno co doktor to taky nazor.nektery zuby nehty doporucuje vitaminy v celem tehu a dalsi ti v lidu rekne,ze je to nejnutnejsi jen v prvnim trimestru a pak je to spis pritez.takze jen kvuli jednomu uzkostnemu doktorovi se nezblaznim a nevypustim polovinu jidelnicku. 😉

kitty68
17. aug 2008

a co jste jedly predtim nez jste se dozvedely ze jste tehotne???

ja teda zrala prvni 2 mesice hermeliny, kfc a kourila krabku denne, pak jsem zjistila ze js v tom kourit prestala a taky prestala jist maso. 😝

takze se priklanim k berun

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre