Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

ivanka821
5. feb 2009

akejka
No ja si dam obcas cervene. ale iba tak 175ml. Viac nie....
To by malo byt ok, nie?
Ziadne ze vodka alebo take... To by som nikdy neurobila

ditka1
5. feb 2009

betty... 😉

susik77
5. feb 2009

ahojte, ja som v minulom tehu pila 2 kavy denne. a s kofeinom. bezkofeinova mi vobec nechutila 😖
teraz nemozem od zac. kavu pit vobec, absolutne mi nechuti. myslim si ze 1-2 kavy-slabsie-neuskodia.
Ale co hovorite na virivku? Na nete som sa docitala, ze sa v tehot. doporucuje...Ale trochu vaham-ohladne teploty-byva tam okolo 38 stupnov a bakterii-nevieteako funguje virivka? tam je voda vkuse filtrovana?
A ako je to s teplotou kupela pocas tehu? Skodi tepla voda len na zac. tehu a na konci, alebo cely cas?

betty111
5. feb 2009

ditka1 moja zlata super vsak??? 🙂

ditka1
5. feb 2009

betty...ano super tak mas pokoj teraz vonu v byte ze?no urcite sa aj malemu lepsie dycha... 😉

betty111
6. feb 2009

ditka 1
ano ale uz zase nechodi na balkon moja uz chodi do kuchyne lebo mu je zima aspon takto tvrdi aspon ze tak ale zacina mi to vadit v poslednej dobe nic ine nerobim iba na nho kricim a som k nemu hnustna ale to preto lebo mi to vadi a to este neviem co bude na valentina pretoze mame 6 rok co sme spolu tak to som zvedava

lul
7. mar 2009

ahojte, mozem pomelo a brokolicu? Som pravdepodobne uplne na zaciatku tehu 🙂 dakujem

kessiee
7. mar 2009

lul, samozrejme, ze mozes 😉 vyhybaj sa plesnivym syrom, nedostatocne vyudenemu mäsu, cigaretam, alkoholu, mozno bufetovej strave. a papaj vsetko, co ti chuti 🙂 prajem krasne tehu 😉

lul
7. mar 2009

dakujem, aj tebe krasne tehu 🙂

lul
7. mar 2009

este mi napadla otazka - co notebook na kolenach / bruchu?

mami.sk
7. mar 2009

lul,
ja som bola od 5. mesiaca PN tak notebook bol verný spoločník / aby som mohla stále sledovať Modrého koníka 😀 😀 😀/
Ale máme na internet trochu kratší kábel tak som notebook mávala často na kolenách. Potom som sa niekde dočítala že by to mohlo škodiť / predsa len vyžaruje nejaké tie vlny/ tak som si na to dávala väčší pozor 😉
malinkej to zdá sa nijako neublížilo 😉

zitaje
7. mar 2009

Ja som mala notebook na kolenach aspon prve 4 mesiace skoro furt - vela som robila, ale doma na letisku. 🙂
Tiez som to riesila. Nakoniec som ale nic nevyriesila. V kazdom pripade malej nic nie je. 🙂
Inak notebook vyzaruje vraj minimum skodlivin - ale verit tomu? No ja neviem...

mami.sk
7. mar 2009

čo sa týka ostatných vecí, nejedla údeniny, surové mäso, majonézu a majonézové šaláty a pod. / kvôli salmonele, predsa len nepoznáme pôvod/ 😝
no myslím, že nič netreba prehánať a jesť čo chutí a hlavne s mierou 😉 a malo by to byť v pohode 😉
príjemné tehulkovanie vám želám 🙂

deborah1
8. mar 2009

Ahojte,neviete mi povedať,prečo sa v tehu nesmú plesňové syry? 😕 Ďakujem.
Mňam 😒

veronika81
8. mar 2009

deborah, takúto odpoveď som našla na nete od jednej doktorky:
Počas tehotenstva sa neodporúča konzumovať plesňové syry vyrobené z nepasterizovaného mlieka, pretože môžu obsahovať nebezpečné choroboplodné baktérie – listérie, ohrozujúce matku i dieťa. Plesňové syry vyrobené z pasterizovaného mlieka sú však bezpečné. Po konzumácii plesňových syrov sa môže u citlivých ľudí prejaviť migréna a príznaky pripomínajúce alergiu, v takom prípade by sa mal syr zo stravy vylúčiť.

A ešte som niekde čítala, že plesňové syry môžu spôsobovať nepríjemné kvasinkové a plesňové ochorenia.

Ja mám strašne rada hermelín, dala som si asi 2-3krát počas tehu, žiadny problém som nepostrehla. Ale určite to netreba preháňať, tak ako všetko..

veronika81
8. mar 2009

lul, brokolicu určite!! Obsahuje dôležitú kyselinu listovú, aj vysoký obsah vitamínu C, plus samé dobré veci 🙂

ditka1
8. mar 2009

baby jedzte vsetko lebo po porde uz nebudete moct 🤐

kessiee
9. mar 2009

jeeej ditka, tak uz si doma aj s drobcekom? zo srdiecka gratulujem 😉 ak budes mat cas, napis do IP ako si to cele prezivala, som zvedavaaa 😝 papa a drzte sa 🙂

bibi78
9. mar 2009

Chcem sa spytat, ak tu niekto pozna odpoved, na nepasterizovany med, resp. med, ktroy vyrabaju vcelari podomacky a nie som si ista, ci ho pasterizuju. Nemam totiz protilatky voci toxo a bojim sa, ze by sa dalo z medu, ktory moze byt tymto virusom postihnuty, resp. vcely, infikovat... Vdaka za odpoved.

flavi
9. mar 2009

ahoj baby, poradi mi niekto, kde v BA ist s bruskom plavat alebo nejaky vodny aeorobic? kedysi som chodila na jednu nemenovanu malu plavaren a veru som si doniesla nejaku potvoru odtial a namiesto plavania som skoncila u gynekologicky...

susik77
9. mar 2009

baby, neviete nahodou ako je to s dentalnou hygienou v tehu? ja som chcela ist na cistenie zubov ultrazvukom, krasne to vycisti aj zubny kamen a moja zubarka mi navrhla ze lepsie bude cist. zubov pieskovanim, ze aby ten ultrazv. nerusil miminko. co si o tom mysllite? Ja tu metodu vobec nepoznam, neviete ako to vyzera?

lul
9. mar 2009

ten med by zaujimal aj mna, mam od svokra - sam stacal, je skvely a hlavne viem, co vo nom je.

danka5
10. mar 2009

o toxoplazmózu som sa dosť zaujímala /sestra robila rozruch, že musíme vyhodiť nášho psíka, tak som hladala argumenty, aby mohol ostať/, ale nespomínam si, že by sa niekde spomínala nákaza z medu.

lul
10. mar 2009

nikde som na takom tvarohu nenasla, ci je pasterizovany alebo nie. neviete?

mandula
10. mar 2009

baby, dnes som niekde citala ze by sa namala pit Rajec pupava alebo salvia? Ved ja toho pijem denne na litre. Neviete nieco o tom? A ak sa nesmie, neviete mi poradit co by som mohla pit vo velkom mnozstve? Ja som stale smädna ale ciste mineralky som nikdy nemala rada - napina ma z nich, je to moj problem uz od detsva, cista voda a ja to je nezlucitelne. Prosim, dajte vediet, ved ja sa zblaznim 😉

danka5
10. mar 2009

MANDULA
šalvia je v tehu nevhodná, o púpave nič neviem
viac o jednotlivých b&linkách nájdeš:
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

lul
10. mar 2009

mandula - mne chuti ananasovy dzus a dnes som si kupila rajcinovo-repovy "dzus" a je vyborny... som necakala taku chut 🙂 skusila by som na tvojom mieste dzusovy strik. das si pol salky dzusu a dolejes vodou/mineralkou 🙂

sarlotta
10. mar 2009

mandula-šalvěj v těhotenství ne...ale neboj se v Rajci jí určitě nebude takové množství aby ublížila miminku 😉

Dál bych kupovala jen pampelišku a pila spíš ředěné ovocné juice nebo nejlépe vymačkané ovoce ředěné vodou.

V minerálkách je bohužel potřeba dát pozor také na sladidla.

Ad toxoplazmoza-tak ta může být kdekoli-nejvíce ji přenáší kočky-ale pozor-ve výkalech-a jde o kočky volně se pohybující venku. Pokud máte doma kočičku a nikde neběhá,není se čeho bát🙂
Pozor taky na hrabání se v hlíně na zahradě-tam by nějaké výkaly být mohly. Toxoplazmozu je možné dostat i ze špatně umyté zeleniny-nechci strašit-ale opravu hygiena je nutná-i když jde spíš o raritní případy.

Pejsek v bytě není žádné riziko-i kdyby toxoplazmozu měl,musely byste si z něho kousek ,,ukousnout"-tak mi to vysvětlil veterinář-aby bylo nějaké riziko🙂))

czechzuzana
11. mar 2009

Ja piju kojeneckou vodu Lucku, tim snad nemuzu nic pokazit 🙂

Ale co sem se vas chtela zeptat - nekde jsem tu cetla, ze tehule by nemely lezet na zadech...je to pravda?
Ja lezim na zadech kazdy vecer, kdyz se divam na TV....ale mam podeprenou hlavu....Nebo to o tom lezeni na zadech je az pro vyssi stadia tehotenstvi? A nebo je to uplna blbost? 🙂

susik77
11. mar 2009

Ahoj, ja pijem caje: medovku, zeleny caj s citronom, teekane-tehotensky caj.
z mineralok rozne druhy mattoni. a pomarancovy dzus.
czechzuzana: aj ja som to pocula, ale ja som minule tehu lezala cekle na zadech a nic sa nestalo, nemala som ziadne problemy, proste mi to vyhovovalo najviac. lez ako ti vyhovuje. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre