Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

angel11
7. sep 2007

majcik dakujem za radu. vyskusam to, aj ked moj zaludok plava na vode. sice nevraciam ale je mi zle nejako. asi je to normalne. a tiez ma aj obcas pichne v bruchu. aj to je normalne?? som v tom 5 tyzdni asi. 🙂 🙂

Sedim tu v praci, som oblozena vsetkym moznym aby som zahnala tu nevolnost, hlavne aby som nezvracala. lebo kolegovci by sa hned pytali...

Inak co sa tyka toho melonu, vcera som akurat citala, ze vodne (cervene) melony su vybornym zdrojom kyseliny listovej, ktora je velmi dolezita. takze nejak nemozem uverit tomu ze by sa nesmel. 🙂
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

katmi
7. sep 2007

baby ani nehovorte,ze melony nie,lebo ja kazdy den melon papam.. milujem ho.. inak ja si tiez myslim,ze to je nejaka hlupost..sak melon je nic.. voda..

katrin
7. sep 2007

Katmi, melón môžeš 😉 je dobrý na ľadviny. Plesnivé syry a také veci sa nemôžu kvôli tomu, že tie plesne, čo sú obsiahnuté môžu uškodiť plodu.. Ani pečienky by sa nemali.. Ale, poviem, ti, že keď som mala na to obrovskú chuť, tak v malom množstve ti to neuškodí. 😉 Samozrejme, všetko s mierou....

majcik
7. sep 2007

Angel - nemas zac. Este ma napadlo, ze aj polievocky maju pozitivny vplyv na crevnu floru, ja si davam poctivo kazdy den, niekedy aj 2x.

Melon je podla mna velmi fajn ovocie, tiez si dam obcas 🙂 Lenze uz konci sezona ☹

Pichanie v bruchu? To bol jeden z prvych priznakov, ktore som registrovala 🙂 Tiez som to mala asi v takom obdobi ako Ty.

angel11
7. sep 2007

majcik- este raz dik. idem si kupit nejaky cajik pre tehotne....vraj by sa nemali bylinkove, aj ked netusim preco. a vraj ani zelene. tak idem skusit nejaky specialny. Kazdopadne...budem asi jest co mi chuti, s malymi obmedzeniami...a polievky , to ja rada. 🙂

Zatial pa ....idem sa trosku "odviazat" na jarmok. 🙂

majcik
7. sep 2007

Angel - ja teraz pijem jedine caj z maty a materinej dusky, ine mi proste nejdu ... a sem - tam pre tehotne zeny.

sonicka25
7. sep 2007

Ahoj,mam na vas otazocku,co si myslite o noseni vysokych topanok?
Odkedy znami vedia,ze som tehotna,dohovaraju mi,aby som si zaobstarala nizke topanky,comu vobec nerozumiem,odjakziva som nosila vysoke topanky a kym nemam väcsie brusko,nemyslim ze musim chodit v botaskach ci?
Co si o tom myslite?

katrin
7. sep 2007

Sonicka, osobne som nikdy vysoke opätky nenosila, ale môžem ti povedať len jedno... nie je nad pohodlné topánky 🙂 hrozia opuchy nôh, zlá cirkulácia krvi a vo vyššom štádiz zlá stabilita. Jr to na tebe, ako sa rozhodneš ale osobne nechápem baby, čo majú bruško a ihličky na nohách 😔 a to, že niekto ide kočíkovať na vysokých topánkach tiež nejak nechápem 😔 😀

sonicka25
7. sep 2007

Hovoris presne ako moja najlepsia kamoska Andrejka,nosi vzdy len nizku obuv a nechape ako ja mozem 😀 😀 Ja som ale taka povaha,prijemne sa citim len na vysokych,ale mas pravdu,neskor,ked brusko podrastie nebudem urcite nosit vysoke 😅 😝 Aj koli babätku,aj koli sebe 😝

majcik
7. sep 2007

Vysoke opatky nosim len prilezitostne, tiez uprednostnujem pohodlnnu obuv - nemusia to byt len tenisky ...

angel11
7. sep 2007

ja tiez nemusim opatky. ale obcas si ich dam, ved predsa len to vyzera na tej nohe pekne... 🙂

smejko1
7. sep 2007

ak mozem pridat svoj nazor - nos co sa Ti paci. Ved ak Ti zacnu nohy opuchat aj sama prirodzene prejdes na nizsie pohodlnejsie. Moja mamina ma krce v nohach ak si da nizke topanky, lebo ma slachy na nohach vycvicene na opatky 😉 tolko moj nazor... telo Ti vzdy napovie, co ano a co nie ..

megie
7. sep 2007

smejko, je to tak, lebo dlhodobým nosením vysokých opätkov sa skracujú šľachy na nohe a potom to bolí, ked máš nizke zrazu... 😉 Topánky by sa mali striedať... - nízke a vyššie.. 🙂

mirka21
7. sep 2007

sonička pripomínaš mi moju maj kamošku aj ona strašne rada nosí vysoké podpetky ked otehotnela každý jej na to pindal,opýtala sa na to svojho dokiho a te jej povedal (pokým vám nohy neopúchajú a ńebolý vás chrbtica možete ich nosiť ale dávajte si pozor aby ste nespadly a neudreli si bruško),takže nevidím problém prečo by si nemala nosiť vysoké topánky veď sama musíš vedieť v čom sa dobre cítiš 😀 😀 😀

sonicka25
7. sep 2007

Dakujem za nazory😉 aspon lepsie pochopim znamych 😉 Kupim si strednu velkost,okolo 5cm a nizsie 😎 Malicke je vzdy na prvom mieste,ja sa prisposobim 🙂

angel11
10. sep 2007

Dobre ranko Vam prajem vsetkym. Viem ze to tu uz bolo niekde popisane, no predsa len by som chcela poznat presnu odpoved. Smiem jest huby??? Vyprazane bedle, ci prazenicu... mnam 🙂 🙂 Dakujem..

megie
10. sep 2007

angel, pokial je to dobre tepelne spracované, tak myslím, že ano. 😉

majcik
10. sep 2007

Angel - ja si tiez myslim, ze pokym Ti to chuti a nerobi Ti to zle, preco nie?

angel11
10. sep 2007

Dakujem Vam velmi pekne 🙂 😵 to je dobre, ze mozem. vcera sme boli totizto na hriby a doniesli sme zopar peknych kuskov. Aj sa mi slinky zbiehali, len som si nebola ista ci smiem alebo nie. 😉

nick
10. sep 2007

majčik, na PN nie som, lebo som samostatne zárobkovo činná, neviem , kto by platil zamestnancov, odvody, nájom, leasing, tehotenstvo som nejako extra nemala naplánované, ale tešíme sa, mám 7,5 ročnú dcerku, u tej mi bolo zle do 12 týžd, potom super, druhé som potratila v roku 2006 v 9 týždni a práve u tohoto tehotenstva mi nebolo nič, akoby som tehotná ani nebola, nič mi nesmrdelo, všetko som jedla , tak sa utešujem, že dobre , že mi je zle, že to tak má byť. Dobrá rada, na rannú nevoľnosť mi pomáhali zázvorníky-niekde na Slovensku sa im hovorí aj ďumbierniky, jedla som jeden ešte na posteli a bolo fajn, aj ked mne býva zle najmä večer.
Plesnivé syry by sa nemali kvôli obsahu plesní, bryndza zase kvôli možným listeriám/namä domáca, tá pasterizovaná by nemala byť s obsahom baktérii/, ale ked je veľká chuť, tak čo narobíme.

ivkaa1
10. sep 2007

Ahojte chcem Vas poprosit o radu aky krem a meukap je dobry proti pigmentovym skvrnam?

deina
11. sep 2007

Ahojte baby. 🙂 Mna asi obchadza dake prechladnutie, ale nevyznam sa v tom, co sa moze a nemoze, ani sa mi nic take nechce studovat - sipkovy caj je okay, nie? Aj iny caj? Radsej sa budem teraz nadajat cajikmi, ako si neskor ist po antibiotika k lekarke.

tribitka
11. sep 2007

deina, ovocné čaje plus harmančekový a ešte môžeš aj mätový a veľa medu..... 😉

marcela22
11. sep 2007

Tribitka, s tým medom by som bola opatrná - teda najmä tehotné ženy, ktoré sú alergičky, alebo ak sú ich partneri alergici by sa počas tehu mali medu vyhýbať, pretože med je silný alergén a v tomto prípade sa vôbec neodporúča!!! tak isto počas kojenia.

Deina, šípkový čaj je v pohode, aj aj som ho pila, keď som na začiatku tehu ochorela. Ja som občas aj preventívne užila homeopatiká (Oscilococinum) a až do konca tehu som už nebola vôbec chorá, aj keď som otehotnela na začiatku jesene.

scarletka
11. sep 2007

babenky nemozem niejako zaspat..co si myslite,je "skodlive" chodit po schodoch? Totiz byvam na 5.posch. a nemame vytah. A okrem ineho chodim aj vencit psika 2-3x denne, sice civava, ale aj tak, cize sa nachodim na tych debilnych schodoch ajjaj. Mozu mi ublizit? Snazim sa chodit pomaly, ale ked mam co len kabelku, citim to ako obrovsku zataz. Som v 6 mes. a neviem ako dalej, ked budem v 9tom... 😲

jajaalf
11. sep 2007

ahoj scarletka ...ja ked som bola tehotna vsade som chodila po schodoch a pesi..hovoria ze to pomaha tak si nemyslim,ze ti ublizipar schodov 😉

angel11
12. sep 2007

Ahojte vsetky tehulky... vela novych veci sa tu podozvedam a to ma tesi. 🙂 Hlavne ked to tehotenstvo cloveka prekvapi.Dnes idem konecne na dovolenku, cekala som na to cele letko...Ideme do Turecka a uz sa velmi tesim. Aj ked na zachod mi treba chodit kazdu chvilu..a aj ked nezraciam, je mi stale nejak zle. 🙂 ☹ No asi to tak ma byt.
Takze sa tu mavajte pekne a drzte nam palce...🙂 Pa pa

biba12
12. sep 2007

Sonicka,

ja som nosila vysoke podpatky do 6- 7 mesiaca. Potom uz nie, nosim radsej tenisky, v lete som nosila zabky. A vsetko v pohode. Tiez som zvyknuta a osobne si myslim, ze ked das pozor, bude to dobre.

biba12
12. sep 2007

A Deina, mne na prechladnutie pomaha strucik cesnaku. Myslim,ze to mozes aj teraz. Tri dni po sebe si vecer daj jeden mensi strucik, zapi vodou a uvidis, ze Ta prechladnutie prejde/ alebo cibulu/.

sue
12. sep 2007

...spätne k tým hubám... v tehotenstve by sa huby nemali vôbec papať ☹ ja zbožňujem huby, a nemala som ich teda od nejakého 10.4. keď sme začali snažilkovať ☹ ale určite by sa nemali. Jasné, že to asi 1x neuškodí, ale netreba to jesť, sú veľmi ťažké na bruško a podobne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre