Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

dididi30
29. feb 2008

najhorsie je vraj pretahovanie...to pri malej som isla presne v den urceny na porod 😀

mirka8429
29. feb 2008

dididi no ja dufam ze pretahovat nebudeme 😀 uz sa mi nedobre aj sediii zle sa dycha....a to nemam ani tak velke brucho....ale male tlaci hlavickou pod rebro a kope dole do mechura....môj lekar nerad prenasa...tak snad porodime bud v 38tt alebo v 40tt🙂

kika312
29. feb 2008

Dakujem za radu ...ja sa vatsinou sprchujem.Mala som KET/umele opl.,pretoze po 13.rokoch sa nam uz prirodzene nedarilo/,takze ja viem presne,ze embryjko mi vkladali 13.2.. 🙂 🙂 🙂

dididi30
29. feb 2008

no tak drzim palce nech ti to tak vide...ja mam uz teraz dost velke brucho, hoci vravia, ze som az moc stihla no neviem....ale uz nech som v tom deviatom a budem robit vsetko mozne aby to islo von 😀 a ozaj miri..teraz som vlastne v akom mesiaci? 😨

mirka8429
29. feb 2008

kika no to je skveleee ked takto vlozili mimiko...len davaj pozor na seba....no tak to si asi tak 2 tyzdni🙂

mirka8429
29. feb 2008

didi no podla lekarov zacal 7 mesiac...oni pocitaju podla lunarnych...to som sa tiez divila...ale 40tt je lunarnych 10mesiacov...tak ale normalne podla toho ako my pocitame v 6....ale ja uz pocitam podla tyzdnov...ale som v 9 lebo viem ze rodit sa da uz vlastne aj v 35tt a vyssie...aj v 33 tt uz rodili....a to je podla nich 9 mesiac..lebo ja som bola v nemocici od 28tt do 30tt a pocitali ze do 32tt je 8 mesiac...a ten je rizikovy...

dididi30
29. feb 2008

dik miri.....no tak to hej, to aj ja viem ze ten 8 je najhorsi, to sa v tedy babu plucka vyvyjaju nie

kika312
29. feb 2008

Vidis........ mne vkladali dve zmrzlinky,ale hodnoty hcg som nemala az take vysoke na dvojky...asi.A dam vam jednu radu ,necakat z druhym babetkom a snazit sa cim skor po sebe,lebo roky vam utecu tak ako mne ......a potom je uz neskoro.

lul
29. feb 2008

pinco - a to mas kolke ockovanie v poradi? my kvoli ockovaniu tiez cakame s babom 🙂 lekar mi odporucil neotehotniet ani 4-6 tyzdnov po ockovani (nieto este pocas ockovania). ak mas uz za sebou nejake ockovanie proti zltacke (prve alebo druhe) tak sa informuj u lekara, ale pravdepodobne ti to prepadne. ak si este nezacala, tak ani nezacinaj, nechaj si to na potom. jedna infektologicka vsak zastava nazor, ze to babu neuskodi. tak neviem, ale asi by som to neriskla, je to dost velky zasah do organizmu.

mirka8429
29. feb 2008

didi hej a preto mi pichali injekcie na skorsi vyvoj pluc mimina...tak ma vtedy vystrasili ze...

dididi30
29. feb 2008

miri...to ti verim, sakrus, a vidis tu nepreplasuju, tu je vsekto tak ako ma byt, proste prirodzene, ak sa nepodari tak sa neposari....ze smola 😒

mirka8429
29. feb 2008

didi ale sak niekedy ked zistia vcas tak sa da este babu pomôct..tak nechapem preco to tam tak riesia....

dididi30
29. feb 2008

miri.....no ani ja nechapem ,proste oni vsetko prirodezne.....ja neviem, mozno zalezi na koho natrafis alebo co......ale oni tu maju iny pristup, zato su starostlive az moc....

westka
29. feb 2008

ahojte dievcata ja osobne si myslim ze ziadna zena v tehu by sa nemala obmedzovat v jedeni. ja som jedla vsetko co mi prislo do cesty 😀 a tym myslim aj plesnive syry hlavne encian a narodil sa mi krasny zdravy chlapcek. vsetko podla mna zalezi od psychiki ked je v pohode maminka vtedyje fajn aj babatku 😉

mirka8429
29. feb 2008

didi no to som pocula ze starostlivost je dobra ...ale ja som zase kludnejsia ked viem na com som...chapes....a ty si tam rodila aj prve?

dididi30
29. feb 2008

miri.....prve je narodene doma.....tak budem porovnavat 😉
mesti......no ja som cele tehu nervozna a vsetko ma serie 😠 😀

mirka8429
29. feb 2008

didi aj ja som niekedy taka podrazdena xixi a vsetko musim komentovat...asi tym tehotenstvom 😀

pinco
1. mar 2008

lul, to ockovanie mam dostat uz tretiu davku. Dve som nastastie stihla este pred otehotnenim. Skoda, ze to prepadne, lebo to stalo dost prachov, ale urcite nebudem riskovat.
Inak v jednej mudrej knihe som citala, ze rentgen inych casti tela ako brucha (noha, ruka a tak) neskodi. Ale po vcerajsku som sa zmierila aj s tym, ze pockam az po porode. Ste mi prevraveli do duse 🙂
Inak s tym ovocnym cajom co zas vymyslate? Ja sa tu nim nalievam od rana, lebo na mna nieco lezie, tak som si chcela dat nieco teple.. Kavu si obcas dam, ale moc mi ani nechuti. Mne tie prve tyzdne asi nechutilo nic. Ani voda..
westka, som rada ze si svetly priklad toho, ze tehotna zena moze vsteko a ma aj zdrave dieta 🙂

skrecok
1. mar 2008

Ahojte, co si myslite ze sa v tehotenstve moze jest ovci syr a bryndza? 😕 Manzel doniesol a mam chut na to, lenze neviem ci to skodi babatku...

mirka8429
1. mar 2008

skrecok myslim si ze v malom mnozstve si mozes dat ...myslim ze s mierou sa mimi nic nestane-🙂

pinco
1. mar 2008

Skrecok, ja si myslim, ze nemusis robit paniku.Baby sice pisali, ze ani bryndzu nemozme, ja som ju doteraz jedla, lebo som ani nevedela, ze nesmiem. Ten syr sa mi moc nevidi, ale ak mas na neho chut, tak si kusok daj. Ber si priklad z westky. 🙂

weroni
1. mar 2008

skrecok: no ja pokial viem tak vsetky mliecne vyrobky su v pohode v tehu 😕
skor si davat bacha na bylinky a este co ja viem tak arasidy by sa nemali - ine oriesky ano ale arasidy su vraj alergeny 😕
inac baby kuk sem tu su bylinky ktore sa nemozu:
http://www.alinka.sk/ktorym-bylinkam-sa-v-tehot...

skrecok
1. mar 2008

Dakujem baby, tak aspon trosku si dam 😉 .

mirka8429
1. mar 2008

skrecok ja tiez papam skoro vsetko...aj syry a minule som varila aj bryndzove halusky..mnam...kludne si daj 😀

dididi30
1. mar 2008

AHOJTE.......JA TIEZ PAPAM BRYNDZOVE HALUSKY, MNAM AJ SOM SI SPRAVILA POMAZANKU, DALA SOM DO NEJ NA TVRDBO VAJICKA, TATARKU A TU BRYNDZU, CELY TYZDEN SOM TO JEDLA, PARADICKA...NO SOM RADA, ZE MI CHUTI MLIECNE, LEBO PRI DCERE SOM ANI LEN JOGURT NEZJEDLA, SA AJ TAK MALA DOPADLA, ESTE ZE TEN SYR ZJE 😔

mirka8429
1. mar 2008

didi caaau aj ja tak...papam vsetko🙂 ti dosla inter.posta?

dididi30
1. mar 2008

ahoj miri, veru som to teraz kukla tak sa kukni teraz ty🙂))
a tiez papam vsetko , jeden tyzden som jedla arasidy , sesterka cele tehu jahody, a to su tiez alergeny, no a dobre je aj pri malej som kadeco zakazane jedla a je zdrava ako buk, bludy 😀

dididi30
1. mar 2008

jaj pockaj miri, nie na moje skype chod ale na muzove 😀

lul
1. mar 2008

pinco - radsej neriskuj, skoda, ze ste nepockali (a mozno sa ani nedalo 😉). mne gynekolog odporucil pockat s tehu. tak cakame 🙂 radsej nech to prepadne ako mat nezdrave babo, no nie? ale aj tak by som sa na tvojom mieste poradila s lekarom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre