Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

seny83
26. nov 2012

@lv ja si vyzdimam i 5 citronu a stavu z nich vypiju na ex, manzel nechape a me tecou sliny jen to zacnu pripravovat 🙂

lv
27. nov 2012

@seny83 to je dobrýýýý 😕 ale pravda je, že já citronuju pořád, kvanta do čaje, do salátu, do vody..ale teda 5 néé

lussy23
27. nov 2012

ja by som bez citronu nevydržala. dúfam, že babetku nemôž enijako ublížiť.

lussy23
27. nov 2012

nemôže sa vysávať? a to už prečoooooooo? nemali by robiť z tehotenstva chorobu. ☹ potom sa zbytočne niekto bojí

ladybirdie
3. jan 2013

ahojte, mala by som taku otazku, ci sa moze jest treska alebo rybaci salat v tehotenstve? Moze sa v takych salatoch vyskytnut listerioza? Strasne mam na to chut od zaciatku tehotenstva, no zatial som si to nedala. Raz som uz potratila kvoli listerioze a radsej si nedam take jedla v com moze byt ta bakteria.

tinasc
11. jan 2013

@ladybirdie ja som jedla tresku exklusiv skoro každý druhý deň 🙂

vendy1407
16. jan 2013

Ahoj holky, od začátku prosince jsme se začali snažit o mimi, začala jsem se taky vyhýbat alkoholu, ikdyž abych zabránila podezření tak jsem si dala na oslavě třeba sklenku vína a k tomu hodně vody... na Silvestra (test pořád negativní) jsem ale byla přinucena vypít malou slivovici, nakonec jsem si myslela že stejně už asi příjde MS a nevyšlo to. O týden později jsem ale na testu objevila ducha. A teď jsem podle kalkulačky asi 6+1, myslíte že jsem tím mohla nějak uškodit?Docela mě to teď trápí...

janneke
16. jan 2013

@vendy1407 Neblázni. Na začátku těhotenství ještě není plně vyvinutá placenta, takže se to minimální množství alkoholu z tvé krve k plodu vůbec nedostalo.

vendy1407
16. jan 2013

@janneke uf, díky za odpověď, já se jen vylekala jak se tu všude píše co vše se nesmí atd...

buba44
18. jan 2013

Neviete ako je to s dovolenkami v horúcich destináciách?

buba44
18. jan 2013

Mimochodom, ja viem že to tu asi nepatrí, ale chcem sa na niečo opýtať. Počas tehotenstva som začala jesť nenormálne veľa syru mozzarela, zelených jabĺk a citrónov (to sme tu viaceré ako tak pozerám 😀 ). Pred tehotenstvo som nič z toho nejedla veľmi veľa. A teraz, keď je drobec bezpečne na svete, som si myslela že sa zase všetko vráti do normálu a ono nič 😀 . Stále som takmer závislá na mozzarele a o zelených jablkách ani nehovorím. Citróny už len tak do čaju, ale aj tak nie je to nejaké divné?
A ešte druhá vec. Ak ste mali psíka aj pred tehotenstvom, myslím že Vám neublíži ani počas neho. My máme doma totiž 54 psov, pri ktorých som od malička vyrastala a malému ani mne to nijak neuškodilo 🙂

stardust
18. jan 2013

@buba44 kolko psov to mate doma??? Aka zavislost? Zelene jablka a mozarella su nahodou dve fajnove veci na jedenie, tak by som na tom nic divne nevidela 😉

lussy23
18. jan 2013

@buba44 čooooooooooo 54 psov????????? to ste majiteľka psieho hotela?

buba44
19. jan 2013

@stardust
@lussy23 No môj otec vlastní psí hotel 😀 Ale väčšina psov je našich- beháme totiž psie záprahy 🙂 Okrem toho máme ešte aj kone. Ja som prvý-krát v živote bola na koni ked som mala 3 mesiace (mamine na chrbte) tak to skúsim aj s mojímdrobcom Matejom 🙂

lussy23
19. jan 2013

@buba44 tak to máte super.

prskavka11
8. feb 2013

ahojte baby
zacali sme pracovat na babatku pred tyzdnom
no objavili sa mi nejaky problem nic vazne, vyzera to, ze bylinky by mali postacit
chcem sa spytat ci moze sedaci kupel v bylinkach 15 kazdy den tak tyden
ublyzit ako by som uz bola tehotna

zuksa
15. mar 2013

ja sa chcem spytat ci mozem biely caj.. svokra mi vcera doniesla.. zeleny a cierny a kavu mi dr zakazal.. ale biely naozaj netusim ci mozem...

ketrinka17
15. mar 2013

biely caj obsahuje najmenej kofeinu spomedzi cajov a obsahuje najviac antioxidantov 🙂

ketrinka17
15. mar 2013

@zuksa biely caj obsahuje najmenej kofeinu spomedzi cajov a obsahuje najviac antioxidantov 🙂

zuksa
15. mar 2013

@ketrinka17
@zigy dakujem velmi pekne za odpoved.. 🙂

niki5
21. mar 2013

ahojte
baby ja som od prveho dna pomaly kedy som zistila ze som tehotna PN. mala som spinenie, hematom, musela som byt doma a stale som. moj problem, ak sa to tak da nazvat je - dost pouzivam mobilny telefon, pc som obmedzil ale mobil velmi nie. sice volam cez handsfree, ale vela casu stravim ze si nieco citam v mobile a tak. ja neviem preco som to doteraz neriesila. asi si poviete ze som nezodpovedna krava. ja, co mam vsetko pozistovane a snazim sa robit vsetko tak, ako sa ma. neskoro som si uvedomila ze aj toto moze byt skodlive a ked citam clannky na nete co vsetko som si mohla sposobit, teda hlavne babu tak sa mi otaca zaludok. asi je uz neskoro a budem musiet len cakat. nemate taku skusenost aleob z vasho okolia, ze baby ktore by pouzivali telefon viac, napr na hry, chat, ze by mali nejake poskodene babo? pls help me som zufala

mm_mm
21. mar 2013

@niki5 Neblázni, to je vyloučený!!

niki5
21. mar 2013

:( to je tym, ze som len stale doma, nic nemozem, chodit von nemozem, namahat sa nemozem, hybat sa moc nemozem, sexovat nemozem, sak ok neni to dolezite ale jedine co mozem je asi lezat.. mam fakt strach lebo ozaj som mala ten mobil stale pri sebe a nieco som si kukala alebo pisala s kamoskami... porazi ma zo seba a teraz sa budem asi do konca stresovat z tohto aka som blba

ianitka
21. mar 2013

@niki5 ja som na tom bola podobne, musela som lezat, akurat na wc, do sprchy a najest,a sama doma, takze som v kuse bola na nete.
Tiez ma napadla wifina a kadeco, co moze skodit ☹, ale aj ked som vypla nasu v navale strachu (resp. tehu hormonov), tak som bola v dosahu dalsich 5 od susedov)... toto uz neeliminujes. Vsetci sme v elektrickom smogu, takze by sa museli to Necitaj, lebo zblbnes ako som blbla ja 😉

chmurkaxy
21. mar 2013

baby, klud, my sme mali problem s otehu a chodili sme aj na umele oplo a skumala som vsetko do detailu, co by mohlo skodit a snazila som sa tomu vyhybat a nic, babatka nam nikdy dlho nevydrzali v brusku. potom som otehotnela spontanne a teda, kedze je manzel v cudzine, som stale na nete, wifina na notebooku a mobile a varim a teplo mi ide na brusko a kadeco mozne este a nas maly sa ma kazdu chvilku vyliahnut a chvalabohu vyzera zdravy a aktivny. takze to tak tragicky neberte. a tomu verte, ze som uzkostliva, kedze sa nam babo narodi po 4 rokoch snazenia 🙂 @niki5

ladyka8
21. mar 2013

@niki5 nad týmto by som si nelámala hlavu 🙂 to by po svete behalo milion chorých detičiek (pán boh ochraňuj), ak by mobil ovplyvňoval vývin dieťatka 🙂

niki5
22. mar 2013

aach baby dakujem ale aj tak ma este ta depka nepresla. ked pisu ze by to dieta by mohlo byt hyperaktivne, no ok neni to nic uzasne, ale ja sa bojim ci nehrozia nejake ine "defekty"... este mi asi par dni potrva nez to vstrebem aka som hlupa a doteraz som to tak nebrala. dala som si ked tak vankus na brucho, a mobil mam v takom obale, tak som to nejako neriesila. ale citala som aj tu fora, kde baby tiez boli PN a mali cele dni notebooky na sebe, a maju zdrave deti. tak snad ten mobil zas o tolko viac nevyzaruje ako ten pc. a inak viem ze vsade je wifi, vsade je ziarenie len mna stve ze som bola nezodpovedna a vramci nudy som sa stale s mobilom hrala.

evitaa
22. mar 2013

Tak to by mě nenapadlo, že mobil nebo wifi může škodit!!!!!!!!!!!!!! Ještě že mám na starosti jiný věci než se zabývat blbostma!

moon1979
22. mar 2013

@niki5
ale prosim ta, zase nepreháňaj 🙂 a čo smog, ozonová diera, používanie mikrovlnnej rúry a podobne? mám pokračovať? 🙂 zase neber všetko tak tragicky ... si tehotná, tak si to užívaj a nestresuj sa tým, či wifi od suseda v susednej miestnosti pôsobí na tvoje bruško alebo nie ... veď to je už fakt choré 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre