Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

miskakiska
1. mar 2008

Ahojte babule.Ja uz mam tiez nervy lebo v robote sa o mna viac staraju jak doma a moja mama ktora je navyse zdravotna sestra.To nic ine nepocujem len nesol si to.hriby nejedz.kavu nesku nemozes len obikninovu FUJ,ze radsej bylinkove caje HAHA.A to uz cakam druhe tak som hadam neni blba na co mam chut to si dam aj ked to niekedy trochu viac osolim ked si to moje telo pyta tak co mam robit a obmedzovat sa nemienim.Vsetko som konzultovala s mojim gyndosom a je to ok a ani mama mi nic take nepovedala a ta by ma upozornovala ako prva lebo na nu dam skor ako na kamaratky ktore este nemaju deti len behaju po strankach a potom strasia.Dnes som jedla cestoviny so syrovou omackou a aj tie bryndzaky som jedla sak je to vsetko mliecne a to treba aj na nase zuby. 😵

dididi30
1. mar 2008

tak miska.....len si daj co ti chuti samozrejma vsetko s mierov, napr ani pecienka sa neomoze a ja ju lubim,tak si raz za tyzdnem dam.........vsetko papaj, to je len dobre pre babo 😀

lienockaa
2. mar 2008

miskakiska- ja tu budem asi za zlý príklad pre niektoré..ale aj ja som jedla hríby..a čo sa mám teraz zblázniť?..booože a koľko..keď mne to tak chutilo, boli čerstvé, nazbierané v lese, tak som mala aj polievku, aj omáčku, aj praženicu..ja už neviem, si myslím, že niektoré veci, čo sa akože nesmú, sa fakt preháňajú..

na pečienku som sa neodvážila preto, že mi ju celá rodina odmieta kúpiť už v obchode..a keďže som bola rizikovka, tak sa nedalo s tým bojovať..juuj, ale tiež ju ľúbim a dám si ju hneď, ako sa dostanem do obchodu sama.. 😀 😀

lienockaa
2. mar 2008

inak, aby to niektoré nevystrašilo, tak rizikovka som nebola pre hroziaci potrat..ja len, aby niekomu nenapadlo, že to som si z jedla urobila nejakú neplechu.. 😉

montinka
2. mar 2008

lienocka to uz akoze ani hriby sa nemozu jest?

chromozom
2. mar 2008

Babulky, mam pocit ze sa uz nemoze vlastne nic..... Ja uz som to prestala riesit, dam si s mierou vsetko, na co mam chut a pocuvam svoje telo, co si pyta.

alami
2. mar 2008

Tehulky, doprajte si!!! To ešte len uvidíte aké obmedzenia vás čakajú, keď budete kojiť. Z toho sa vyhádže, z tamtoho ho bolí bruško...z toho by zase nespal, z iného ude vracať... 😒
Jedzte, kým môžete! 😀
Inak, vrele odporúčam venovať sa otázke kojenia. Je veľmi dôležité zistiť si dopredu všetko, keď je dieťatko na svete, je už neskoro, alebo - nie je ani čas. Prezrite si aj časť - bábätká, tam je mnoho o kojení. Všetko sa vám to zíde. 🙂

lienockaa
3. mar 2008

montinka- hríby..no, píšu to viaceré baby na tomto fóre, že sa nesmú jesť..ale ja píšem, že som za zlý príklad pre také, lebo ja som hríby jedla..celkovo asi budem veľmi zlý príklad na dokonalú stravu v tehotenstve, si totiž dosť v jedle doprajem..čo mi chutí a viem, že nie je extrém, tak to zjem.. 😅

dididi30
3. mar 2008

lien.....tak tak z kazdeho troska, aj ja to vrdim, nebudem sa obmedzovat lebo ako babky hovoria ak nas na nieco chut a nedas si to tak to babu skodi viac ako tebe 😝 😀

pinco
3. mar 2008

Ahojte. Ja som z tých rečí o hríboch a bryndzových haluškách hladná. 🙂 Hlavne sa vyhýbajme cigaretám a alkoholu a liekom (keď to nie je naozaj nevyhnutné) a myslím, že bude všetko ok. Jedna moja kamoška bola počas tehu chorá a mala aj nejaké lieky a malý má teraz trochu spadnuté viečko na očku. Tak si myslím, že to má z toho. Ale zo stravy som ešte nepočula, že by sa niečo stalo.
No, idem si dať aspoň banán, lebo fakt som hladná 😀

miskakiska
4. mar 2008

Ahojte.Tak veru dajme si vsetko na co mame chut ja napriklad vcera na domacu slaninku a klobasky ale bohuzial ostalo len pri chuti kolega neudil.Jedla som aj jahody z cukrom ked ich lubim.A idem zobnut nieco aj ja pinco mas pravdu.Pa pa 😉

mywiel
4. mar 2008

Pinco moja kamoska potratila zo syra ktory nebol pasterizovany... 😖 ☹ Aj museli vsetky syry z tej mliekarne ztiahnut, bola v nich listerioza. ☹

pinco
4. mar 2008

Mywiel - mam dost... Az ma presla chut na hocijaky syr...

dididi30
4. mar 2008

ahojte.....baby nedajte sa vystrasit a jedzte z kazdeho trocha, neubilzi to nikomu 😝 😀

mywiel
4. mar 2008

Ved pasterizovanych syrov je plno staci si precitat na obale, ja tiez jem syry ale neriskujem, radsej si pozriem dopredu, ved to zato nestoji, potom je uz neskoro lutovat bohuzial. Kazdy doktor ti povie, ze nepasterizovane mliecne vyrobky sa nemaju, tak preco by si to vymyslali. Ved nezomriete hladom, vacsina syrov je pasterizovanych. 🙂

mywiel
4. mar 2008

Dididi nehnevaj sa ja nechcem nikoho strasit len upozornit aby o tom kocky vedeli. Tvoje rady mi pridu extremne, ze na nic nemusis davat pozor, to je tiez hlupost... bez urazky. 😉

dididi30
4. mar 2008

mywiel, to je vsekto ok, ja to vsetko beriem, ale ty si musis uvedomit, ze ak je zena tehotna je velmi citliva a kazdu ,,hlupost ,, napomienku moze vziat smrtelne vazne a obmedzi vesto to co tu pises a ocitne sa v nemocnici skor ako predpoklada, lebo obmedovala nie len seba ale aj to zdrave co v ,,nezdravom,, je...proste co po tebe clovek cita to je strach a hroza a ak by si to zena zapisovala, tak nema vyznam ani byt tehotna a tesit sa z toho, lebo sa len musi kontrolovat, fakt bez urazky, hrozne veci pises, alebo hroznym sposobom, teda na mna to vlyva fakt negativne a nemam chut tu ani chodit, lebo ty to tu tak kazis.......prepac, ale tak to ja citim..

mywiel
4. mar 2008

Moja kamoska by si s radostou ten syr odpustila, keby o tom vedela! Ved tych obmedzeni je strasne malicko, tak preco taka veda no nie? 🙂

pinco
4. mar 2008

Mywiel - a urcite ta tvoja kamoska potratila z toho syra? Lebo mozno to len tak jednoducho malo byt... Vies mne sa zasa zda, ze v dnesnej dobe sa az moc pozorujeme. Niekedy bol taky "prirodzeny odpad" (je to hnusne, ale proste je to tak) a prezili len silnejsi jedinci. teraz medicina vsetko zachrani a je kopec chorych deticiek...

mywiel
4. mar 2008

Tak prepac neuvedomila som si, ze to pisem takym hroznym sposobom, len som chcela aby o tom baby vedeli, mozno som mala zvolit iny styl, vies nie som spisovatel. Ale potom naco je tu tato tema o com sa tu bavite co sa moze a co nie ak sa moze vsetko to nechapem?? 😒 Jasne ze zit v strachu je najhorsie to som mojimi prispevkami urcite nechcela vyvolat.

mywiel
4. mar 2008

Pinco bohuzial je to z toho lebo zistili u nej tu listeriozu... no co uz asi sa tak malo stat. ☹ Uz vas nejdem teda deptat ale asi tato tema je tym padom zbytocna. Tak pekny den.

dididi30
4. mar 2008

mywiel, skludom pis, nato ta tema je, len jemnejsie, dik..to bol len moj nazor a ty si si napisala svoj, tot vsko
skludom pis dalej....... 🙂

mywiel
4. mar 2008

Ved naco didi ked to aj tak zavrhnete? Kazdy nech si robi co chce... ja tiez vsetko nekontrolujem len to minimum aby som mala kludne svedomie, ze pre mojho drobceka robim najlepsie co viem. Prajem vam vsetkym pekne tehu, v ziadnom pripade aby ste sa stresovali. 😉

pinco
4. mar 2008

Baby nehadajte sa... Ved kazda sme ina, a kazda si budeme aj tak robit po svojom. Niekto si vybera kocik a este ani nie je tehotna a niekto si dava velky pozor na to, co si da do tela. Ja mam lepsie skusenosti s tym, ze netreba veci az tak moc prezivat a ono sa to samo nejako poriesi. Ale kazda mame inu povahu. Takze mywiel kludne pis, ved niektorym babam to dobre padne a niektore to beru tak sportovejsie a daju si trebars aj nivu alebo ovocny cajik 🙂 A dajme si radsej vsetky nieco male sladke na nervy 😀

mywiel
4. mar 2008

😀 😀 😀 Pinco aj tak si myslim, ze sa s Didi hadame, lebo sme obe trvde palice urcite sme rovnaky charakter... 😀 😀 😀 Ked s niekym nesuhlasime obe si hajime to svoje, ved to je normalka. 😉

dididi30
4. mar 2008

mywiel, presne tak, ake si znamenie? 😀

mouse
4. mar 2008

Ahojte, ja som dostala vypisane co sa v tehotenstve nemoze. A mywiel ma pravdu, boli tam aj plesnove syry a nepastrerizovane ml.vyrobky. Okrem toho tam bolo uz iba zopar byliniek, ako napr. betonika lekarska.. ale tie clovek bezne neuziva. Ak to najdem, dam to sem presne, naozaj toho nebolo vela...

mouse
4. mar 2008

Mne to neprinieslo ziadne obmedzenia do zivota, kedze to vsetko boli bylinky, ktore sa v mojom jedalnicku nevyskytuju 🙂 , az na petrzlen koren a vratku, co zase ale beriem trosku s rezervou. A bez plesnovych syrov sa da tiez prezit, moj osobny nazor je taky, ze po tepelnej uprave su uz neskodne, napr. vysmazany encian alebo ked su zapecene na pizzi... Ale skusat to urcite nebudem 🙂 .

luciakubista
4. mar 2008

ahoj kocky, neviete ci sa moze bryndza?diky 😉

terinda
4. mar 2008

Ahoj holky, nevíte po jak dlouhé době po očkování (proti klíšťové encefalitidě) se nedoporučuje otěhotnět? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre