Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

kalo
24. jan 2011

@elledriver myslím, že japonky si ho určitě neodříkávají 😉 Když víš, že je čerstvé...proč ne...

maca_p
24. jan 2011

@jancikes ja ano, aj slaninku, sem tam aj plesnovy syr, sem tam jedlo s glutamanom. ked budem kojit, krevetovu vifonku si veru uz neuvarim...

@gucccinka1 kolko mas tych nechtov. ze 4 hodky? ja stiham 2xpo 10 min. 2 vrstvy.

lyongirl
28. jan 2011

@elledriver ahoj, ja som si dala sushi, ale z tepelne upravených rýb a kreviet, ja aj tak surové nemusím...

lyongirl
28. jan 2011

a ešte ma napadlo, že ja mám takú smolu, že vždy, keď som tehu, tak sa robí tatarák a za tým by som vraždila, ale nikdy mi samozrejme nedali...

norikk
12. feb 2011

ahojte, sestra sa pyta, ci moze med, ked je tehotna,.....mne akosi vsetko vyfucalo pporodom z hlavy co sa smie a co nie

siss_sz
12. feb 2011

ja som jedla med a nic... to babo nesmie med,ked sa narodi... pokial viem...

kalo
12. feb 2011

@norikk to slyším poprvé, proč by se nemohl med??? Určitě se může 🙂

majloo
12. feb 2011

No ja nelubim vacsinu mliecnych vyrobkov, vraciam, uz len ked citim mlieko, maslo, tvaroh, jogurty, slahacku a podobne, ale milujem bryndzu a tvrde a plesnove syry a to si davam vo velkom, odobril mi to aj moj gyndos. 🙂 Inak sa tiez neobmedzujem, v zaciatkoch tehu som mala stale chut na sushi, tak som si ho dopriala, aj cinu, ked bolo treba, ale vsetko s mierou, tak, ako aj slaninku a ine smakotky. Na druhej strane aj kopec zeleniny a ovocia, orieskov a podobne. 🙂 A teraz, ked koncim pomalinky s tehu, tak mam odrazu stale chut na sladke a este aj na dobry hovadzi steak, ale na ten ma este moj drahy nezobral 😠

sussanah
12. feb 2011

@norikk med urcite muzes, proc by ne 😉

Ja teda vcera trpela, v restauraci meli uzasne jejich domaci tiramisu, skoro jsem plakala zoufalstvim, ze si nemuzu dat 😅

norikk
12. feb 2011

@sussanah Ja nie...sestra je tehu 😀 boli ju strasne zaludok a nevie ako ho ukludnit, tak sa ma pytala, ci moze med

sussanah
12. feb 2011

@norikk jestli to treba neni i paleni zahy, pokud je v pokrocilejsim tehu. Ja treba paleni zahy dlouho nepoznala, porad me jakoby tlacil zaludek, az potom mi to doslo, koupila jsem si gaviscon a bylo po problemu 😉

norikk
12. feb 2011

@sussanah je na zacaitku tehu ..6 tt.....zaha ju pali, zvracia, a je v nemocke na vyzivach kvoli udrzaniu plodu, preto ma problemy so zaludkom....
ak viete, ako ho upokojit, tak poradte

sussanah
12. feb 2011

@norikk tak to asi neporadim, kazdemu zabira neco jineho, u me treba studene mleko 😔 Kazdopadne snad potesim tim, co mi rekl muj gyndar, kdyz jsem mu rekla, ze tohle tehu hodne zvracim. Rekl mi, ze dle jeho zkusenosti "ten kdo zvraci, nepotraci" 😅

kalo
12. feb 2011

@sussanah Proč sis nedala tiramisu??? 😲

katkaen
13. feb 2011

katkaen Zdravím všechny přítomné v diskusi , ráda bych Vás touto cestou pozvala na přednášky s besedou v MC Pramínek V Praze na Chodově.
http://www.katkaen.cz/products/materske-centrum...
Pevné objetí jako součást životního stylu, aneb o životě ve vzájemném porozumění
(seminář vychází z koncepce ,,Školy lásky v rodině“ dle PhDr, Jiřiny Prekopové)

14. 2. v 9.30 hod - Máme doma miminko a neb povídání o miminkách, mateřství a otcovství
21. 2. v 9.30 hod - Někdy je to velké peklo s malým andílkem
28.2 9.30 hod. Kurz šátkování http://www.katkaen.cz/products/a22-listopadu-po...

Kateřina Neubauerová (Lektor preventivních výchovně - vzdělávacích programů a terapeut pevným objetím podle

PhDr. Jiřiny Prekopové)

sussanah
13. feb 2011

@kalo protoze kdyz se dela opravdu poctive, tak jsou v nem cerstva vajicka 😉

kalo
13. feb 2011

@sussanah ty jo...tak to si dobrá....Já tak daleko nepřemýšlím, když mám na něco chuť 🙂 Už bych ho měla objednané na stole a s požitkem ho zblajzla 😀

sussanah
13. feb 2011

@kalo nojo, kdyz ja tiramisu mam prave hodne rada, ale do cerstvych vajicek bych fakt ted nesla 😅

lucinocka
13. feb 2011

ja robim tiramisu bez vajicok a je perfektne..

abriela
21. feb 2011

Asi v druhom mesiaci som kazdy vecer jedavala udene. Mala som na to neskutocnu chut. O nive som pocula a taktiez o steaku, peceni atd. Podla mna, ak mame na nieco chut, nemal by byt problem dat si to.
Tu je toho viac:
http://www.najmama.sk/clanok/1162/jedla-ktorych...

lilla244
21. feb 2011

ahoj kocky.. ja som v 21tyzdni.. jem vela ovocia hlavne kiwi a jahody.. vazne som posadnuta kiwi.. mam strach normalne,ci to dieta nebude zelene... pijem vela vela vody.. denne zvladnem 2,5litra..
zeleninu tiez aj ked co sa tyka cerstvej tak to len paradajky,uhorky .. inak dusenu cuketu milujem.. a sturkoviny sa snazim jest,kedze nejem maso..
2krat do tyzdna si dam rybu,resp lososa,lebo inu nelubim 🙂
snazim sa jest musli, ovsenu kasu, celozrny chlieb... mam to stastie,ze sladkosti moc nemusim ale kinder vajicko padne dva krat do tyzdna 🙂, jogurty jem 2denne, lebo nic ine mliecne nelubim 🙂, a tiez som nieco pocula ze sa vraj neodporucaju jest syry plesnove a feta syr.. a to ma stve,lebo ten mam rada ..
zatial som pribrala 3,5kg.. ale chut do jedla..tu mam strasnu.. ja by som doslova "zrala" za dvoch

sussanah
21. feb 2011

@lilla244 no vida, tak ani feta by se nemela? No dneska vecer jsem mela na veceri hermelim a minuly tyden jsme meli grilovanou fetu 😀 Ja myslim, ze s temi syry to nebude tak zhave. Je podle me veeeelky rozdil, jestli si koupis beznou znacku hermelinu nebo nivy balene v supermarketu nebo nekde na vahu nejaky specialni plesnivy syr nekde treba v recku..
Osobne do syroveho tataraku bych fakt nesla (ne ze bych ho bezne jedla), ozelela jsem i domaci tiramusu z cerstvych vajec, ale beznych zpracovanych syru bych se nebala 🙂

lilla244
21. feb 2011

@sussanah asi tak nejak sa aj ja na to pozeram...
ja si tiez obcas doprajem salat s feta syrom..
ja som sa na to pytala aj mojho lekara,no ten na mna pozeral ako na zjavenie 🙂
..ze co sa ho to vlastne pytam..
tak si myslim,ze v normalnom mnozstve by tie syry skodit nemali

sussanah
21. feb 2011

@lilla244 no kdyby se ted nekde vyskytla epidemie listerie s tim,z e to pohcazi ze syru distribuovanych bezne v hypermarketu, tak bych jejich konzumaci opravdu ozelela, ale nepamatuji si, kdy naposeldy jsme takovou epidemii v CR meli 😉

lilla244
21. feb 2011

@sussanah 🙂
na slovensku myslim take nieco tiez nebolo este.. aj ked to moze byt len otazkou casu.. na slovensku vsetko mozne 🙂
ja skor stresujem,resp moja mama stresuje okolo toho,ze som vegetarianka.. nejem maso.. a casto mi ludia vravia,ze to nie je dobre,lebo budem mat malo zeleza atd... ziatial teda nemam ziadne problemy a dufam,ze to tak zostane.. lebo ja masko vazne neluuuubim 🙂

sussanah
21. feb 2011

@lilla244 tak to bud naprosto v klidu, ja maso nejim asi od svych 9 let 😀 jim teda ryby a kureci prsa, to mi chutna. Prvni tehu jsem jedla obcas to kure, ryby jsem nemohla ani citit, ale zeleninou, vajickama a lusteninama to jde v pohode nahradit. Problemy se zelezem jsem mela az posledni trimestr, ale nijak zasadni, dostala jsem zelezo tablety a bylo po problemu. Maly mel taky zeleno v norme, maso mu davam max 2x do tydne (misto doporucovanych 6x 😝 ) a taky bez vetsich problemu. Takze mamku uklidni 😉 Stejne se krev bere v tehu skoro porad, takze kdyz tak snizenou hladinu zavcasu zachyti, ale je to v poslednim trimestru vcelku bezny jev i u "masozroutu" 🙂
Ale taky jsem si vyslechla svoje, jak to dite chudaka ohrozuju, ze jsem nezodpovedna a ze nemam rozum a blablabla... 🙄

bubinovci
21. feb 2011

@lilla244
ja mäso tiež veľmi nemusím, hematologička mi vravela, že kvôli železu mäso jesť nemusím, hlavne vo vajíčkach je najviac

lilla244
22. feb 2011

@bubinovci oh no super.. vajicka zvladam.. 🙂 mne tiez doktor vravel,ze tofu je vyborna nahrada za maso... len moja buduca svokricka si neda povedat.... 😀

sulky
22. feb 2011

baby, neviete ci sa mozu jest ryby typu zavinace, sledove ocka? Tie marinovane,. co sa predavaju v supermarketoch. Neviem totizto ako je toto rybie maso spracovavane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre