Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

ja1985
16. júl 2013

Ahojte baby, ja sa chcem poradit...tehotenstvo nemam este potvrdene, ale ak by som bola tehotna tak som v nejakom 5. tyzdni...pondelok cestujeme do chorvatska na dovolenku, zaujima ma ci sa mozem opalovat...samozrejme medzi 12.- 15. hod sa pred slnkom schovavam tak ci tak 🙂 a este ma zaujima ci si mozem dat ku veceri maleho radlera, nakolko to manzelovi pravdepodobne oznamim az pri " vecernom vinku" 🙂 samozrejme pokial vydrzim a pokail mu to samemu dovtedy nedojde 😀

baronka222
17. júl 2013

@ja1985 Ahoj. Ja som teraz v 7. tyzdni. a pred tyzdnom som sa vratila z dovolenky. Netusila som ze som "v tom" nabalila som si tampony a vlozky no zbytocne. Po navrate som sla k dr a povedala mi novinku. Sancu ze som tehu som davala tak 30%. Celu dovolenku som sa slnila. Mam rada slnko. Myslim ze nam to neuskodilo ;) . Dr povedala ze je vsetko ok.
A k tomu alkoholu ....nehovorim ze som sa opijala ale dovolenka slnko....pivko muselo byt a vecer aj nejaky miesany drink. Myslim ze by to nemalo uskodit pokial to neni extrem.
A k syrom- pri prvom som jedla vsetko na co som mala chut. Dokonca tatarak a to si davam riadnu vrstvu masa ....

ja1985
17. júl 2013

@baronka222 dakujem krasne 🙂 a nemala si predtym nijake priznaky?

baronka222
18. júl 2013

@ja1985 ani nie. minuly mesiac mi meskala cca 5 dni boleli ma prsia vysli dve ciarky na teste, aj ked druha slabsia. bla som presvedcena ze som tehu a nic....sla som k dr dostala som mrchu. Teraz som presne nevedela kedy mam ovu, ked to bolo take rozhadzane. Moc sme sa ani nesnazili preto som nepredpokladala ze mozem byt...priznaky ziadne...a ked to vobec necakas je to tu

marika0306
18. júl 2013

ahoj, ja som si farbila vlasy, lakovala nechty, dokonca som mala aj gelove jeden cas, pila som kavu, kofolu aj cierny caj, jedla som huby aj syrceky, strasne vela sladkeho mi chutilo. Jedine comu som obmedzovala na zaciatku tehotenstva bol plesnivy syr co zboznujem, ale v druhom a tretom trimestri som to uz smelo jedla. Sportovat som nesportovala, nemala som tolko energie nato, bola som ospala a potrebovala som vela oddychu. Myslim si, ze toto nie su veci, ktore by mohli nejako skodit. Ten sport to neviem-nemala by si sa velmi pretazovat, ale pokial vladzes tak nevidim problem, mozno by si sa mala poradit s lekarom.

soniamalinik
19. júl 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci mozem jest celerove listy v tehotenstve, kedze celerova bulba sa vraj jest nema.

soniamalinik
19. júl 2013

@marika0306 dietatku to mozno neuskodilo, zdrava strava moze byt niekedy este nebezpecnejsia ako nezdrava. Avsak ked dokojis, odporucam ti nejaky detox. Tie skodliviny sa ti usadili v tele a treba ich dostat von. Knih ohladom detoxu je kopu, staci si len vybrat.

marika0306
21. júl 2013

ja nekojim, malicka isla z nemocnici ako nutrilonova, doma sa mi pustilo sice mliecko, ale vydrzalo nam to tak necele dva tyzdne, trochu si cucla a dali sme nutrilon, nestacilo jej to a bola leniva, nechcela tahat ...

penny007
16. aug 2013

prečo sú v tehotenstve zákazené syry???? Ja milujem akýkolvek tavený syr a hlavne karičku len tak samotnú na chlebík, za tým sa idem zadrhnúť, neviem či niektoré tie veci ktoé tu píšete kočky nie sú užextrem kede som si to tak pekne po rade prečítala tak v tehotenstve nemôžeme jesť ani piť nič okrem zeleniny a čistej vody..........

bianocka
16. aug 2013

@penny007 Len plesnive syry by sa nemali pokial viem... a to prave kvoli tej plesni.

tuqanqa
19. aug 2013

Ahojte kocky, jak je to s bananama? Svokra a pritelova vedouci ktera je byvala sestra mi rikali ze banany by se v tehu nemeli. Jsem ted uplne na zacatku 3+5tt a banany miluju 😉 . Min 1ks denne.

soniamalinik
21. aug 2013

@tuqanqa banany su v poriadku, ale tiez najlepsie bio. Mna napriklad nafukuju, takze som zvykla jest len susene bio z DM-drogerie napriklad. Bio-susene su zvacsa namacane v mede a trstinovom cukre, takze som ich prestala koli tomu cukru a skusim opat bio normalne.

pepka66
21. aug 2013

No ja som toho nazoru, ze nema sa fajcit, pit a fetovat...Ostatne je dovolene!!!

soniamalinik
22. aug 2013

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi...

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi...

Nasla som tieto blogy o tehotenstve a zdravej vyzive. Ono dnes nas bombarduju najroznejsie chemikalie a ziarenia zo vsetkych stran.
Preto uz davno neplati, ze treba jest vsetko ale s mierou.
Skodlive su vsetky umele sladidla a ochucovadla ako: aspartam, sacharin, cyklamaty, suklaroza, kukuricny sirup, fruktoza a mnoho dalsich chemickych vynalezov. Vela vyskumu sa teraz robi aj ohladom cukru, tiez nie je zdravy, pretoze to nie je pridzena potrava.
Nemalo by sa uzivat ani priliz vela kofeinu, ktory je v: kave, instatnej kave, prazenej a mletej kave, cajoch ako cierny, zeleny, biely, ceilon, kolovych napojoch, cokolade. Takze ak si date 1 kavu, 100g cokoladu, cokoladove susienky a kofolu denne, tak neviem, ci je to spravne.

Myslim si, ze v minulosti bolo nedostatok potravin a ludia nemali na vyber, v sucasnosti je nekonecne vela produktov (niektore sa nedaju nazvat ani potravinami) ale velmi nekvalitnych. Hoci ja sa osobne sa snazim stravovat co najviac zdravo, stale premyslam, co kde kupit, citam si zlozenia...

Samozrejme, ci dieta bude zdrave alebo nie, nezalezi len na stravovani ale jednoducho na prirode, ako to zariadi a na osude.

Odkazujem vsetkym, prosim vas, rozmyslajte o tom, co date do ust a o tom, co date na svoju pokozku!

ewisam
22. aug 2013

Ja som pri prvom dietati jedla vsetko s mierou a nemala som problemy. Vylucila som z jedalnicka kavu a viac preferujem zeleninu, pokial mozno nestriekanu a pri druhom to iste..

soniamalinik
23. aug 2013

Tesne pred tym, ako som otehotnela, mi lekar povedal spravu, ktora ma sokovala a vedela som, ze je to sposobene nespravnou stravou a negativnym myslenim. Bola som rozhodnuta, ze podstupim ocistnu kuru, no o 2 dni po navsteve lekara sme isli na dovolenku. Tam som otehotnela, viac menej planovane. Kedze mi nebolo dobre, isla som na 2 mesiace na PN, v septembri uz idem do prace. Za ten cas som zacala citat knihy a clanky, ako sta teda stravovat, aby sa moje problemy po porode nezhorsili, co mi lekar povedal, ze sa zhorsia.

Vacsina ludi hovori, ze zje vsetko a nema problem. Tiez zalezi, co vsetko. Ja som cely zivot jedla ako hotentot.
V sucasnej dobe uz naozaj neverte len tomu, ze treba jest vsetko, len to netreba prehanat.

Minimalne citajte etikety na obaloch.

any395
3. sep 2013

TEHUĽKY Z BA a okolia, rada sa opäť s vami stretnem 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
... ešte dodám, že bude možnosť prípravy - s témou Všetko o pôrode, či súkromného poradenstva... (prosím kontaktovať vopred) 0907025298 PA s licenciou od r.2004

oktobermimi
8. sep 2013

baby prosím Vás počula som že tehotná nesmie jest hríby a ani spať tam kde sa sušia vraj to predčasný pôrod vyvoláva...
prosím Vás dajte my čím skôr vedieť na nete som nič nenašla :(

verisek91
14. sep 2013

já si nehty lakuju a vlasy si barvím taky..kafe piju denně jedno,a nic mi není ani maličké...

cynthie
6. okt 2013
Používateľ cynthie je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cynthie.

Ahojte baby, som 15 tt. som recepčná takže ťahám 24ky. od 8.00 -8.00. potom 2dní volno. Podla vás môžem tak robiť?

olca1993
6. okt 2013

ahojk ja mam za to ze proste ano v tehotenstvi by se nemely delat veci ktere skodi miminku ale proste si myslim ze kazda zena budouci mamina snad dokaze poznak kam az muze a kam ne. o tech houbach nevim obcas si dam a este se mi teda nic nestalo. alkohol sem se ptala doktorky ze opravdu jen prilezitostne sklenku cerveneho vina protoze jajinak nepiju tak mi rikala ze sklenicka prilezitostne neuskodi. a s tim skakanim jak ktera maminka ja sem u prvniho miminka chodila na praxe do domova duchodcu kde sem pocele tehotenstvi tahala teske duchodkyne a chodila na telocvik kde sem hrala vybiku a nic se mi nedelo ani bolesti sem nemela nic ale citila sem se dobre ted jak cekam to druhy tak uz bych toto asi nepodstoupila.

andrejusa
13. okt 2013

ahojte, poradite mi?mala ma 3mesiačiky a kojim, ale skoro všetko jej vadi a hned sa vyhádže. Dokonca aj s ošupaných jablk niekedy čo sa može jesť pri kojeni,,, neviete či ladový šalat nafukuje,alebo by mohol vadiť? nechcem jej robiť zbytočne pupáčiky a bude mi nervozna, diiik

kudrnovi
14. okt 2013

Cvik prkno a sklápěčky nohou (lezim na zadech, rukama se nad hlavou drzim zebrin a 100 zvedam nohy). Na zacatku tehotenstvi...

andy04
29. okt 2013

Ahojte.. Som 26tt a nenormálne mi chutia arasidy tiez som čítala na nete nejake veci co ich neodporucaju kvôli alergii.... snažím sa preskočit na mandle a vlasske orechy ale vždy skončím vylupovanim arasidov nechutia mi ochutene ale tie v supke Mne to už tak pripada ze je skoro všetko zakázané 😒 Prvé 3-4 mesiace som frcala na plesnivych syroch a udenej sunke nemohla som si pomôcť jedine co som sa snažila bolo aspon kupovať kvalitne veci

esperanzita
30. okt 2013

Ach bože, bože, baby. Nie je to troška uletené? Vždy keď som u mojej babičky, bavíme sa, smejeme sa a minule sme sa bavili o tehotenstve a keď som jej začala rozprávať že mám tehotnú kamarátku a lekár jej zakázal tamto a hento a niesme toto, div jej nenakázal 9 mesiacov ležať len v posteli keď zistil že je tehotná. Uletené. Moja babička mi vraví, jaj moja ja som v 8 mesiaci šlapala na bicykli na trh pre zeleninu a v deň porodu som ráno ešte vyprášila koberce a šla som do porodnice, jedla som, na čo som mala chuť, robila som, čo sa mi zachcelo. Veď ja som nebola chorá, ja som bola len tehotná. A myslím si, že čím viac nad tým rozmýšlate a stresujete sa, tak práve tým, škodíte najviac sebe a svojmu bábätku. Nuž, možno tu ja trepem, ale asi som zdedila túto vlastnosť po babičke 😉 😉 😉

miriama15
6. nov 2013

Ahojte prosím mohli by ste mi zhrnúť do jedného príspevku čo určite nejesť v tehotenstve?a čo naopak vyhľadávať niečo som čítala o tej kyseline listovej 🙂veľmi by mi to pomohlo dakujem pekne 🙂

stanislavao
6. nov 2013

@miriama15 mozete jest vsetko. nie ste chora, ale tehotna. jedzte a robte. najhorsie je nic nerobit, sediet, nehybat sa. ja osobne neodporucam jest tie kadejake akoze vitaminy pre tehotne, lebo sa potom rodia velke deti {viem ze pripravok Materna sposoboval, ze sa rodili velke deti a tym boli aj tazsie porody}. nemusite kavu, nepite alkohol, nebudte v zafajcenom prostredi. kyselina listova je fajn.

miriama15
6. nov 2013

@stanislavao Ďakujem veľmi pekne 🙂

silvapokorna
9. nov 2013

dievčatá, ja myslím, že docela panikárime s tým čo sa smie a nesmie. no ja by som povedala, že tak normálne sa može všetko, čo neškodí aj netehotnej a nesmie sa nič, čo može škodiť aj netehotnej. určite žiadne chemikálie, cigarety, alkohol, max. decentne. čo sa jedla týka tak podľ mňa všetkého s mierou. voňavky, špeciálne náplasti a krémy bez problémov používať. a k liekom, no vždy je dobré sa liečiť bez umelých liečiv. cibuľa a cesnak je najlepší prírodný liek aj antibiotikum. ja som v tehotenstve užila aj nejaký ten brufen, keď už bola migréna neznesiteľná a pri angíne bioparox. ale keď sa hneď začne kloktať slanou vodou a jesť cesnak a cibuľu za surova, tak sa to dá zvládnuť aj bez liekov.

evelinx
14. nov 2013

Ahojte, vcera som si kupila ovci jogurt v skle. Dnes som ho chcela zjest, ale ked citam zlozenie, je tam napisane, ze je vyrobeny zo surového ovcieho mlieka. Nie je tam pisane, ze to mlieko bolo pasterizovane, ani nic podobne. Myslite, ze ten jogurt mozem zjest? Nemozu tam byt nejake skodlive bakterie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre